ΑΣΤΑΘΕΙΑ - ΖΑΛΑΔΕΣ - ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117

    ΑΣΤΑΘΕΙΑ - ΖΑΛΑΔΕΣ - ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ

    Αντε παλι να ανοιξω new thread ...
    Ρε παιδια πηγα στον παθολογο και μυ εγραψε για την ασταθεια να περνω καρνιτινη και μαγνησιο.... λετε και αυτα να σχετιζοναι με το γ@@@ ανγχοσ ?
    Ειχα που ειχα ολα τα αλλα να χω και αυτα τωραα οοοο παει πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    dolce τον γιατρο τον ρωτησες με τί σχετίζεται? μπορεις να του τηλ να ρωτήσεις?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    δεν βρηκε κατι και η εξετασεις αιματοε δεν εδειχναν κατι λιγο ψηλο αιματοκριτη αλλα ξανα εκανα τωρα και θα παρω τα αποτελεσματα...
    με εξετασε κιολασ κατι που δεν εκανε ο νευρολογοσ οταν πηγα... ξερεις αυτα τα περπατα με κλειστα ματια και κατι αλλα τεστακια δεν ειδε κατι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    κι εγω εχω αισθημα ασταθειας παντα...δεν μου εχουν βρει τιποτα...ασε

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    καλημερα και απο εμενα αυτο το αισθημα ασταθειας το εχω τουλαχιστον 3 χρονια τωρα τελαιυτεα μονο δεν το εχω καθε μερα μονο οταν στρεσαριστω .ηταν μονιμο καθημερινο αυτο το βαρη κεφάλι με ζαλη και ασταθεια .πριν 3,5 χρονια εκανα και κριση κανονικου ιλιγγου εκανα εξετεσεις δεν μου βρηκαν τιποτα εκτος απο ευθειασμο και κατι αλλοιώσεις στον αυχενα στηνμαγνητικη ο νευρολογος ηταν κατηγοριματικος δεν κανει ο αυχενας ιλιγγο. ολοι το απέδιδαν σε εντονο στρες .ειναι πάντως απο τα ποιο ενοχλητικα συμπτωματα γιατι εχεις την μονιμη αισθηση οτι θα πεσεις ανα πασα στιγμη κατω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Βασικά είναι και τα όσα ακούμε. Να σήμερα έμαθα πως πέθανε ο σπιτονυκοκοίρης μου από καρκίνο. Και το έμαθε επειδή είχε πονοκεφάλους. Από τη μέρα που έμαθα πως είναι άρρωστος με έπιασαν και μένα οι πονοκέφαλοι, μέχρι τώρα που σας γράφω πονάω. Ναι και φοβάμαι πολύ, αφού ο άντρας μου λέει πως είμαι απλά μια παρουσία αμείλητη μέσα στο σπίτι. Και βασικά αυτό που μου συμβαίνει δεν είναι ότι φοβάμαι να πεθάνω. Δεν θέλω να πεθάνω από αρρώστια και να πονάω. Τι να πω πια κατάντια!
    Από την Τετάρτη ξεκινάω διαιτολόγο να χάσω τα 15 επιπλέον κιλά μου μπας και αναπτερωθώ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    εγω λεω να παω να κανω αυτη την ψυχοθεραπεια... γιατι ακρη δεν βρισκω.. τουλαχιστον διαβασα οτι εχει 70-90 τις εκατο ιαση και οτι μπορει να μην εμφανιστουν και ξανα.. οποτε ασ δοκιμασω να δω ....
    εχει παει κανεις/καμια για ψυχοθεραπεια και δεν βρηκε ακρη?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Μηπως σε στρεσάρουν διαφορα πραγματα καθημερινα και τα εχεις συνηθίσει και δε το καταλαβαινεις οτι εισαι σε στρες;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    naι οτι εχω παντα καποια αρρωστεια xαχα μονο αυτο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    πιστευω τελικα οτι οιζαλαδεσ και οι πονοκεφαλοι τελικα ειναι απο την αυπνια ... γιατι κατι αλλο δεν νιωθω τι να πω ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by dolce_21
    πιστευω τελικα οτι οιζαλαδεσ και οι πονοκεφαλοι τελικα ειναι απο την αυπνια ... γιατι κατι αλλο δεν νιωθω τι να πω ...
    ειναι πολυ πιθανο.σκεψου,ολο και καποια φορα θα χες ξενυχτισει πριν σου ξημερωσουν ολα αυτα...τι ενιωθες?ευεξια?εγω οταν δεν κοιμηθω μια μερα η κοιμηθω αρκετα αργα-πρωι-εκτος απο πονοκεφαλους και ζαλαδες εχω και απιστευτα νευρα καθως και υπερενταση..δοκιμασε να κοιμηθεις φυσιολογικα-ενα 8ωρο-και αν επιμεινουν ολα αυτα τα ξαναλεμε!

  12. #12
    οντως μπορει να οφειλεται στην ελειψη υπνου και εγω καθε πρωι που ξυπναω μετα απο 4-5 ωρες υπνου ζαλιζομαι ενω το μεσημερι που χω συνηθισει ν κοιμαμαι κανενα 2ωρο νιωθω καλυτερα οταν σηκωνομαι
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εγω παλι αμα κοιμηθω μεσημερι το εχασα το παιχνιδι..κατασραφηκε ολη η μερα.εχω τρομερα νευρα και ενα περιεργο συναισθημα οτι δεν ειμαι ο εαυτος μου.τα παντα μου φταινε,τα παντα μου βρωμανε,ειμαι ανεξελεγκτη και απλα παρακολουθω την τραγικη μου συμπεριφορα..
    περιεργο,ε?

  14. #14
    πολυ
    συνηθως λενε οτι ο μεσημεριανος υπνος ηρεμει και ξεκουραζει
    εισαι αναποδη,χι χι
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    melene i feel the same νομιζω ο μεσημεριανος υπνπς δεν με ξεκουραζει ... αλλωστε οταν ειχα επισκευτει νευρολογο ειπε το μεσημερι 30 λεπτα και μονο σαν να κανεισ reset παραπανω δεν κανει καλο... πιστευω οτι σε αυτο εχει δικιο 30 λεπτα ξεκουρασης ειναι καλο υπνος 2-3 ωρων απλα υπερβολικο για μενα και νιωθω χαλια μετα... σαν πτωμα.... χαχαχα
    παντος ολα αυτα ξεκινησα την περασμςενη βδομαδα μετα απο μια μερα αρκετης κουρασης και ταλαιπωρια 3 ωρως στον δρομο ωστε να επιστρεψω σπιτι μου.. και απο τοτε ξεκινησαν ολα... πονοκεφαλοι ζαλαδες εντονη κουραση και και και ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •