ποια ηταν η αιτια του τελευταιου σας χωρισμου? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 118
  1. #16
    Originally posted by mariap
    Για εμενα αιτια (ή μια απο τις αιτιες) ειναι η καθημερινοτητα και οτι θεωρεις τον αλλον δεδομενο...

    Τι πιο ωραιο να οργανωνεις διαφορες εκδρομες τα Σ/Κ, να φερνεις διαφορα δωρα σε ασχετες στιγμες, να κανεις πραγματα με τον αλλον και να υπολογιζεις τον αλλον σαν μερος της ζωης σου και οχι απλως μια σχεση.
    επισης σοφη προσεγγιση ολων αυτων που κανουν την ζωη στο ζευγαρι να μην ξεθωριαζει στον χρονο...

  2. #17
    Originally posted by elpi68
    Ειχαμε και μεις μια οδυνηρη εμπειρια με τον καρκινο της ουροδοχου...Πηγαμε για ελεγχο προστατη εντελως προληπτικα και βρεθηκαμε με θηλωμα στην ουροδοχο..Μεσα στο καλοκαιρι επεμβασεις ,κλινικεςμ αγχος αλλα δοξα τω θεω προλαβαμε..Μετα τις εκλογες θα κανουμε κυστεοσκοπηση για να δουμε που βρισκομαστε...
    αυτο ακριβως το βασανιστηριο θα κανω αυριο στις 930πμ ελπιδα!
    εχω κανει ηδη αρκετες μεχρι σημερα...
    το μονο παρηγορο ειναι οτι η γιατρος μου ειναι μια κουκλαρα Εβραια σαν την Αντζελινα Ζολι και ντρεπομαι να ουρλιαζω μρποστα της οταν καθαριζει την κανη απο το πιστολι μου μ\'εκεινο το μακρυναρι .....Αληθεια τι δυναμη χρειαζεται για μια τοσο ομορφη γυναικα να κανει αυτη τη δουλεια τοσες πολλες φορες καθε μερα .... αισθανομαι τοσο μικρος και ασημαντος μπροστα της!

  3. #18
    Originally posted by Θεοφανία
    Μ\' αρέσει που είστε όλοι μες στο θέμα.

    Πάνο...εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία σου..

    Στο θέμα..Εγώ με τον πρώην μου, χωρίσαμε γιατί απλά μας τελείωσε. Όποιο πρόσωπο και να έχει ο χωρισμός, στην ουσία αυτό που μετράει είναι πότε τελειώνει στον έναν απ τους δύο, ή στην καλύτερη των περιπτώσεων και στους δύο την ίδια εποχή.
    επειδη εισαι θετικιστης στο μυαλο Θεοφανια , θα βοηθησουμε πολλους ανθρωπους να περιγραψεις αν θες αυτο το \"τελειωσε\"
    το ονειρο? η φαντασιωση? τι ακριβως θα εδινες σαν ερμηνια...

  4. #19
    Originally posted by olgaki82
    Ευχομαι να σου πανε ολα καλα στο προβλημα υγειας που αντιμετωπιζεις και να το νικησεις:)
    Oσον αφορα την τελευταια αιτια χωρισμου ηταν η παραλογη ζηλεια και η ανυποφορη πιεση να να ζω μονο για αυτον,να μην εχω ζωη εξω απο αυτη τη σχεση..
    η ζηλεια οταν λες ολγακι εννοεις απο την δικη του πλευρα , την δικη σου η και των δυο σας?

  5. #20
    Originally posted by amelie74
    Πανο,
    σου ευχομαι ολοψυχα περαστικα!
    και ο θειος μου ειχε το ιδιο προβλημα και τωρα ειναι μια χαρα!
    απο το στομα σου και στης φυσης τα αυτια!
    σας ευχαριστω θερμα ολες και ολους για την ανθρωπια σας...

  6. #21
    Originally posted by nvincible4EVER
    λογο αδιαφοριας απο την μερια του.
    τον εξιδανικευσες ισως λιγο παραπανω ετσι?
    και εγω το κανω παντα σε καθε μου σχεση για να βρισκω ηθικα κινητρα στην ερωτικη μου παρορμηση....
    λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε....

  7. #22
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by Θεοφανία
    Μ\' αρέσει που είστε όλοι μες στο θέμα.

    Πάνο...εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία σου..

    Στο θέμα..Εγώ με τον πρώην μου, χωρίσαμε γιατί απλά μας τελείωσε. Όποιο πρόσωπο και να έχει ο χωρισμός, στην ουσία αυτό που μετράει είναι πότε τελειώνει στον έναν απ τους δύο, ή στην καλύτερη των περιπτώσεων και στους δύο την ίδια εποχή.
    θα συμφωνησω με την προλαλησασα.....

    θα συμπληρωσω ομως κατι που θεωρω σημαντικο.
    η δικη μου σχεση κρατησε ΠΑΡΑ πολλα χρονια. θεωρω οτι εκανε φυσιολογικο κυκλο κι εκλεισε, με τον τροπο που ειπε κι η κοπελια στο κουοτ.
    οταν αυτο το \"τελειωσει\" ομως ερχεται πολυ νωρις στην σχεση, ενδεχεται να εχουν πεσει οι δυο σε μια πολυ συχνη παγιδα....
    στην παγιδα του να αλλαξουν ρολους και να περασουν απο τον υγιη ρολο του εραστη-ερωμενης σε ρολους γονεϊκους η παιδικους που ενδεχεται να εχουν για αλλους λογους αναγκη στην ζωη τους, εις βαρος της ερωτικης τους σχεσης...θεωρω οτι κατι τετοιο διαλυει συντομα την σεξουαλικη σχεση, κι οσα ζευγαρια παραμενουν μαζι και μαλιστα πολυ αγαπημενα, ειναι αυτα που θυσιαζουν την αναγκη τους για ερωτικο συντροφο ,προκειμενου να εχουν τον \"μπαμπα/μαμα\" η παιδι , που χρειαζονται περισσοτερο...
    ακριβως αυτο που εγραψες ρεμεντυ ειναι αυτο που συνεβει νομιζω και σε μενα με την γυναικα μου...
    δεν θα το μαθαινα ισως ποτε αν ο χαρακτηρας μου ,ασυμβιβαστος απο την φυση του δεν γινοτανε αιτια να βρεθουμε σημερα φτωχοι και να επισπρατω καθημερινα ολη την οργη μιας γυναικας που ομολογει σημερα οτι απο την ημερα που με γνωρισε , εβλεπε σε μενα τον κοσμηματοπωλη που θα την εξασφαλισει σε ολη της την ζωη , αφηνοντας τον ερωτα απλα να καλυψει με αισθησεις την αληθεια...
    Ομως αυτο ειναι που δεν θα με αφησει ποτε να την αφησω να φυγει οπως λεει ο κρινος αν δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ξαναβρει ενα αλλο ανδρα να της προσφερει αυτα που της λειπουν...
    Και σημερα ειναι μαλλον δυσκολο....
    θα κλεισω λεγοντας οτι ισως ασυνειδητα να το καταλαβε πρωτος ο ιδιος ο ερωτισμος μου και γιαυτο νωρις - νωρις ειπε αντιο....

  8. #23
    Originally posted by olgaki82
    Ευχομαι να σου πανε ολα καλα στο προβλημα υγειας που αντιμετωπιζεις και να το νικησεις:)
    Oσον αφορα την τελευταια αιτια χωρισμου ηταν η παραλογη ζηλεια και η ανυποφορη πιεση να να ζω μονο για αυτον,να μην εχω ζωη εξω απο αυτη τη σχεση..
    τη δικη του πλευρα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #24
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by olgaki82
    Ευχομαι να σου πανε ολα καλα στο προβλημα υγειας που αντιμετωπιζεις και να το νικησεις:)
    Oσον αφορα την τελευταια αιτια χωρισμου ηταν η παραλογη ζηλεια και η ανυποφορη πιεση να να ζω μονο για αυτον,να μην εχω ζωη εξω απο αυτη τη σχεση..
    η ζηλεια οταν λες ολγακι εννοεις απο την δικη του πλευρα , την δικη σου η και των δυο σας?
    ουπς λαθος κουοτ παρεθεσα πριν,τη δικη του πλευρα εννοουσα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #25
    Originally posted by olgaki82
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by olgaki82
    Ευχομαι να σου πανε ολα καλα στο προβλημα υγειας που αντιμετωπιζεις και να το νικησεις:)
    Oσον αφορα την τελευταια αιτια χωρισμου ηταν η παραλογη ζηλεια και η ανυποφορη πιεση να να ζω μονο για αυτον,να μην εχω ζωη εξω απο αυτη τη σχεση..
    η ζηλεια οταν λες ολγακι εννοεις απο την δικη του πλευρα , την δικη σου η και των δυο σας?
    ουπς λαθος κουοτ παρεθεσα πριν,τη δικη του πλευρα εννοουσα
    αυτο ειναι το χειροτερο που μπορει να συμβει σε μια σχεση και δυστυχως ειναι πολυ συνηθισμενο και πολλες γυναικες το υπομενουν με σκυμενο το κεφαλι και στερουμενες συνηθως ολο τον κοινωνικο τους περιγυρο , σαν να πρεπει να ζουν στην αποστειρωση για να μην ριχνουν λαδι στην φωτια...
    Θα με πιστεψης αν σου πω οτι ειχα και αυτη την ατυχια στην ζωη μου? Να ειμαι αυτο το σπανιο ειδος ανδρα που η γυναικα μου αποφασισε μετα απο 17 χρονια σχεση να με παντρευθει γιατι με ειδε στο αυτοκινητο με μια φτωχη κοπελα που προσπαθουσα να σωσω απο τα νυχια της μαφιας , στην οποια χρωστουσε αλλα 20 χρονια βιζιτες δωρεαν γιατι την εφεραν στην Ελλαδα απο την Μολδαβια!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Φθινοπώριασε και ο καθένας έπρεπε να τραβήξει το δρόμο του. Δε γινόταν- και δεν το θέλαμε- αλλοιώς.

  12. #27
    Originally posted by imagine
    Φθινοπώριασε και ο καθένας έπρεπε να τραβήξει το δρόμο του. Δε γινόταν- και δεν το θέλαμε- αλλοιώς.
    ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΟΜΩς ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΝΟΙΞΗ!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Οι καταστάσεις δεν βολεύαν βρε Πάνο και δεν υπήρχαν αντοχές να τις αλλάξουμε (πχ ο ένας φεύγει για σπουδές/δουλειά κ ο άλλος δε θέλει να εγκαταλείψει τη δικιά του δουλειά/ σ[πουδές/ ενδιαφέροντα.)

  14. #29
    Originally posted by imagine
    Οι καταστάσεις δεν βολεύαν βρε Πάνο και δεν υπήρχαν αντοχές να τις αλλάξουμε (πχ ο ένας φεύγει για σπουδές/δουλειά κ ο άλλος δε θέλει να εγκαταλείψει τη δικιά του δουλειά/ σ[πουδές/ ενδιαφέροντα.)
    σωστα...
    τωρα ομως κοιταμε μπροστα...

  15. #30
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by Θεοφανία
    Μ\' αρέσει που είστε όλοι μες στο θέμα.

    Πάνο...εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία σου..

    Στο θέμα..Εγώ με τον πρώην μου, χωρίσαμε γιατί απλά μας τελείωσε. Όποιο πρόσωπο και να έχει ο χωρισμός, στην ουσία αυτό που μετράει είναι πότε τελειώνει στον έναν απ τους δύο, ή στην καλύτερη των περιπτώσεων και στους δύο την ίδια εποχή.
    θα συμφωνησω με την προλαλησασα.....

    θα συμπληρωσω ομως κατι που θεωρω σημαντικο.
    η δικη μου σχεση κρατησε ΠΑΡΑ πολλα χρονια. θεωρω οτι εκανε φυσιολογικο κυκλο κι εκλεισε, με τον τροπο που ειπε κι η κοπελια στο κουοτ.
    οταν αυτο το \"τελειωσει\" ομως ερχεται πολυ νωρις στην σχεση, ενδεχεται να εχουν πεσει οι δυο σε μια πολυ συχνη παγιδα....
    στην παγιδα του να αλλαξουν ρολους και να περασουν απο τον υγιη ρολο του εραστη-ερωμενης σε ρολους γονεϊκους η παιδικους που ενδεχεται να εχουν για αλλους λογους αναγκη στην ζωη τους, εις βαρος της ερωτικης τους σχεσης...θεωρω οτι κατι τετοιο διαλυει συντομα την σεξουαλικη σχεση, κι οσα ζευγαρια παραμενουν μαζι και μαλιστα πολυ αγαπημενα, ειναι αυτα που θυσιαζουν την αναγκη τους για ερωτικο συντροφο ,προκειμενου να εχουν τον \"μπαμπα/μαμα\" η παιδι , που χρειαζονται περισσοτερο...

    ρεμ....είναι μια παγίδα στην οποία έχουμε πέσει όλοι μας....Εγω πχ, όταν έκανε τον κύκλο της η σχέση, (μιλώ για την προηγούμενη), μου άρεσε τόσο πολύ αυτό το άτομο ως παρέα, (απίστευτο χιούμορ και πολύ καλό παιδί), έμεινα μαζί του άλλα δυο χρόνια αδυνατώντας να παραδεχτώ στον εαυτό μου πως αυτό που είχαμε μου τελείωσε.
    Βολευόμουν σε αυτό το μοτίβο και μάλιστα μιλούσαμε για γάμο, όπου το μόνο που μας εμπόδιζε ήταν ένα σπίτι που δεν είχε ακόμη τελειώσει.
    Στο τέλος καταλήξαμε να κάνουμε σεξ αφού τσακωνόμασταν, γιατί πως μπορείς να κάνεις σεξ με τον κολλητό σου?

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •