Κακόβουλες συμπεριφορές στο φορουμ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 137
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337

    Κακόβουλες συμπεριφορές στο φορουμ

    Σε αυτό το φορουμ έχω μάθει πολλά και, ενώ θέλησα να αποχωρήσω όταν ένιωσα πως δεν είχα κάτι παραπάνω να προσφέρω, θα προτιμήσω τώρα να γράψω αυτό το μήνυμα και να δηλώσω αηδιασμένος απο τις συμπεριφορές που έχουν επικρατήσει εδω μέσα. Το οτι κάποιος έχει πρόβλημα (οποιοδήποτε πρόβλημα) δεν είναι δικαιολογία για να δημιουργεί προβλήματα και στους υπολοίπους. Εδω μέσα μπαίνουν άνθρωποι που δεν έχουν πολλά ψυχολογικά στηρίγματα στον έξω κόσμο. Είναι άσχημο να ανακαλύπτουν οι ίδιοι αλλά και όσοι θέλουν να βοηθήσουν πως η βοήθεια δεν υπάρχει πουθενά και στην θέση της επικρατούν προσβολές, κοροϊδίες ακόμα και προτροπές/ διαγνώσεις.

    Το μόνο που εύχομαι είναι να παρθούν οι ανάλογες πρωτοβουλίες απο όσους θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Σε ποιους αναφερεσαι? Νομιζω οφειλεις να γινεις καπως πιο συγκεκριμενος... ;)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Έχει σημασία να πω ονόματα Winston man? Το μήνυμα μου έχει σκοπό να προφυλάξει άτομα που έχουν ανάγκη απο στήριγμα, όπως είχα και έχω κατα καιρούς και εγώ, όχι να κάνω τον δικαστή.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    απατεωνες υπαρχουν οπως σωστα λες παντου,ακομα και εδω.δεν ξερω αν η λεξη αφελεις ταιριαζει καλυτερα..
    ανηκω στην κατηγορια ανθρωπων που εγιναν μερος αυτου του συνολου καθαρα για λογους ψυχολογικης υποστηριξης και η αληθεια ειναι οτι την πηρα και με το παραπανω.δεν ξερω αν σημερα,αυτη τη στιγμη που μιλαμε αν θα ημουν τοσο καλα αν δεν μου ειχαν συμπαρασταθει ατομα απο εδω μεσα.
    οι προσβολες και οι κοροιδιες υπαρχουν και με λυπη το βεπω εντονα αυτες τις μερες ομως μου φαινεται εν μερη φυσιολογικο αν σκεφτω οτι ειναι κατι το οποιο συναντω καθημερινα,γιατι οχι και εδω μεσα...
    σχετικα τωρα με τις προτροπες για τη διακοπη η ρυθμιση της αγωγης που ακολουθει καποιος..προσωπικα το ειδα να συμβαινει μια μονο φορα,αν κανω λαθος διορθωσε με.ομως ποιος στ\'αληθεια θα ρυθμιζε την αγωγη του μ βαση τι του ειπε ο κυριος ταδε η κυρια ταδε?

  5. #5
    Originally posted by vince
    Στην χώρα που ζούμε (και όχι μόνο) άλλωστε γνωρίζουμε πολύ καλά πως οι απατεώνες/ κακόβουλοι είναι μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που θα συναντήσουμε έξω στον δρόμο, στην δουλειά ή ακόμα και κάτω από φιλικές συνθήκες. Με την λέξη απατεώνας μπορεί να χαρακτηριστεί ο οποιοσδήποτε που προσδοκά να ωφεληθεί ο ίδιος εις βάρος άλλων, ασχέτως αν τα οφέλη είναι οικονομικά ή προσωπικά (αν υπάρχει καταλληλότερη λέξη ευχαρίστως να με διορθώσετε).

    Οι διαγνώσεις online, και οι όποιες υποδείξεις με ύφος προσβλητικής επιβολής έχουν πάρει άσχημες διαστάσεις εδω μέσα. Σε αυτό το φορουμ έχω μάθει πολλά και, ενώ θέλησα να αποχωρήσω όταν ένιωσα πως δεν είχα κάτι παραπάνω να προσφέρω, θα προτιμήσω τώρα να γράψω αυτό το μήνυμα και να δηλώσω αηδιασμένος απο τις συμπεριφορές που έχουν επικρατήσει εδω μέσα. Το οτι κάποιος έχει πρόβλημα (οποιοδήποτε πρόβλημα) δεν είναι δικαιολογία για να δημιουργεί προβλήματα και στους υπολοίπους. Εδω μέσα μπαίνουν άνθρωποι που δεν έχουν πολλά ψυχολογικά στηρίγματα στον έξω κόσμο. Είναι άσχημο να ανακαλύπτουν οι ίδιοι αλλά και όσοι θέλουν να βοηθήσουν πως η βοήθεια δεν υπάρχει πουθενά και στην θέση της επικρατούν προσβολές, κοροϊδίες ακόμα και προτροπές/ διαγνώσεις.

    Το μόνο που εύχομαι είναι να παρθούν οι ανάλογες πρωτοβουλίες απο όσους θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν..
    Πολύ σωστά το θέτεις.
    Διαγνωσεις διαδικτυου δεν μπορουν και ουτε θα υπαρξουν ποτε και στο μελλον.
    Γνωσεις σκετο ομως , θα υπαρξουν πολυ περισσοτερες , για οποιον θελει να βρει τον δρομο για την ατομικη του ευτυχια
    εκει οπου οι θεραπειες και τα φαρμακα εχουν ηδη αποτυχει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by melene
    απατεωνες υπαρχουν οπως σωστα λες παντου,ακομα και εδω.δεν ξερω αν η λεξη αφελεις ταιριαζει καλυτερα..
    ανηκω στην κατηγορια ανθρωπων που εγιναν μερος αυτου του συνολου καθαρα για λογους ψυχολογικης υποστηριξης και η αληθεια ειναι οτι την πηρα και με το παραπανω.δεν ξερω αν σημερα,αυτη τη στιγμη που μιλαμε αν θα ημουν τοσο καλα αν δεν μου ειχαν συμπαρασταθει ατομα απο εδω μεσα.
    οι προσβολες και οι κοροιδιες υπαρχουν και με λυπη το βεπω εντονα αυτες τις μερες ομως μου φαινεται εν μερη φυσιολογικο αν σκεφτω οτι ειναι κατι το οποιο συναντω καθημερινα,γιατι οχι και εδω μεσα...
    σχετικα τωρα με τις προτροπες για τη διακοπη η ρυθμιση της αγωγης που ακολουθει καποιος..προσωπικα το ειδα να συμβαινει μια μονο φορα,αν κανω λαθος διορθωσε με.ομως ποιος στ\'αληθεια θα ρυθμιζε την αγωγη του μ βαση τι του ειπε ο κυριος ταδε η κυρια ταδε?
    Όπως ίσως να πρόσεξες στον τίτλο του μηνύματος, αναφέρω την λέξη online διαγνώσεις (του στυλ είσαι \"τέτοιος\" έχεις \"αυτό\") το οποίο δεν αφορά μόνο και μόνο επιστημονικούς όρους αλλά γενικότερα μια τάση που βλέπω ..το στόλισμα του \"όποιου\" χρήστη με διάφορους χαρακτηρισμούς. Από εκεί και πέρα αναφέρω τη (λέξη) πρόταση (έως) και φαινόμενα προτροπής για ρύθμιση της λήψης φαρμάκων. Δεν αναφέρομαι σε κάποιο άτομο συγκεκριμένα αλλά στο ρεύμα που έχει σπρώξει το φορουμ σε κακόβουλη συμπεριφορά ασχέτως αν αυτό έχει προωθηθεί απο ορισμένα άτομα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by vince
    Στην χώρα που ζούμε (και όχι μόνο) άλλωστε γνωρίζουμε πολύ καλά πως οι απατεώνες/ κακόβουλοι είναι μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που θα συναντήσουμε έξω στον δρόμο, στην δουλειά ή ακόμα και κάτω από φιλικές συνθήκες. Με την λέξη απατεώνας μπορεί να χαρακτηριστεί ο οποιοσδήποτε που προσδοκά να ωφεληθεί ο ίδιος εις βάρος άλλων, ασχέτως αν τα οφέλη είναι οικονομικά ή προσωπικά (αν υπάρχει καταλληλότερη λέξη ευχαρίστως να με διορθώσετε).

    Οι διαγνώσεις online, και οι όποιες υποδείξεις με ύφος προσβλητικής επιβολής έχουν πάρει άσχημες διαστάσεις εδω μέσα. Σε αυτό το φορουμ έχω μάθει πολλά και, ενώ θέλησα να αποχωρήσω όταν ένιωσα πως δεν είχα κάτι παραπάνω να προσφέρω, θα προτιμήσω τώρα να γράψω αυτό το μήνυμα και να δηλώσω αηδιασμένος απο τις συμπεριφορές που έχουν επικρατήσει εδω μέσα. Το οτι κάποιος έχει πρόβλημα (οποιοδήποτε πρόβλημα) δεν είναι δικαιολογία για να δημιουργεί προβλήματα και στους υπολοίπους. Εδω μέσα μπαίνουν άνθρωποι που δεν έχουν πολλά ψυχολογικά στηρίγματα στον έξω κόσμο. Είναι άσχημο να ανακαλύπτουν οι ίδιοι αλλά και όσοι θέλουν να βοηθήσουν πως η βοήθεια δεν υπάρχει πουθενά και στην θέση της επικρατούν προσβολές, κοροϊδίες ακόμα και προτροπές/ διαγνώσεις.

    Το μόνο που εύχομαι είναι να παρθούν οι ανάλογες πρωτοβουλίες απο όσους θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν..
    Πολύ σωστά το θέτεις.
    Διαγνωσεις διαδικτυου δεν μπορουν και ουτε θα υπαρξουν ποτε και στο μελλον.
    Γνωσεις σκετο ομως , θα υπαρξουν πολυ περισσοτερες , για οποιον θελει να βρει τον δρομο για την ατομικη του ευτυχια
    εκει οπου οι θεραπειες και τα φαρμακα εχουν ηδη αποτυχει...
    Σαφώς, το internet δεν μπορεί να αντικαταστήσει τις συνειδητές εμπειρίες που αποκτάει ένας άνθρωπος μέσω της προσωπικής & κοινωνικής επαφής. Είναι ένα εργαλείο που μπορεί να βοηθήσει με περιορισμούς. Μια \"εικονική\" αγκαλιά, για παράδειγμα, δεν μπορεί να συγκριθεί με μια ζεστή αληθινή αγκαλιά. Έτσι δεν μπορεί να αντικαταστήσει και την επίσκεψη στον γιατρό.

    Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος του μηνύματος σου, η ατομική ευτυχία δεν έχει σχέση με τα φάρμακα αλλά με τους ανθρώπους. Απλώς, τα φάρμακα για την ψυχή έχουν τον ίδιο ρόλο που έχει ο γύψος για το σπασμένο πόδι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ασχετα με τον τιτλο,σχολιασα το περιοχομενο,τον προσεξα.
    η ανωνυμια τα εχει αυτα.μπορει ο οποιοσδηποτε να πει οτι θελει..να προσβαλλει-στολισει,να πει ο,τι του κατεβει..δεν το επικροτω σε καμια περιπτωση.κατανοω ομως οτι βρισκομαι σε εναν διαδυκτιακο τοπο στον οποιο εχει προσβαση ο καθενας,εχει το δικαιωμα η την ελευθερια αν θες να εκφρασει ο,τι σκεφτεται,στην προσωπικη του ζωη ειμαι σιγουρη πως θα ειναι περισσοτερο φειδωλος.ετσι λοιπον επιλεγω τι θα κρατησω και τι θα απορριψω.δεν μπορω να φανταστω οτι θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα..δεν υπαρχουν κριτηρια για να μπει καποιος σε αυτο το φορουμ απλα μπαινει οποιος θελει.
    λες οτι το φορουμ εχει αποκτησει μια κακοβουλη συμπειφορα απο καποιο ρευμα..εσυ τι πιστευεις?και γιατι οπως πολλοι εχουν ασπαστει αυτο το ρευμα αλλοι απλα αδιαφορουν και \'κανουν τη δουλεια τους?\'ασχετα απο τα ατομα που το προωθουν οπως λες..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    vince, χαίρομαι που σε ξαναβλέπω.ένα θέλω να ρωτήσω μόνο.μιλάς και για τον κιπ?που του λέγαμε όλοι να επισκεφτεί γιατρό να ρυθμίσει την αγωγή του?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by melene
    ασχετα με τον τιτλο,σχολιασα το περιοχομενο,τον προσεξα.
    η ανωνυμια τα εχει αυτα.μπορει ο οποιοσδηποτε να πει οτι θελει..να προσβαλλει-στολισει,να πει ο,τι του κατεβει..δεν το επικροτω σε καμια περιπτωση.κατανοω ομως οτι βρισκομαι σε εναν διαδυκτιακο τοπο στον οποιο εχει προσβαση ο καθενας,εχει το δικαιωμα η την ελευθερια αν θες να εκφρασει ο,τι σκεφτεται,στην προσωπικη του ζωη ειμαι σιγουρη πως θα ειναι περισσοτερο φειδωλος.ετσι λοιπον επιλεγω τι θα κρατησω και τι θα απορριψω.δεν μπορω να φανταστω οτι θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα..δεν υπαρχουν κριτηρια για να μπει καποιος σε αυτο το φορουμ απλα μπαινει οποιος θελει.
    λες οτι το φορουμ εχει αποκτησει μια κακοβουλη συμπειφορα απο καποιο ρευμα..εσυ τι πιστευεις?και γιατι οπως πολλοι εχουν ασπαστει αυτο το ρευμα αλλοι απλα αδιαφορουν και \'κανουν τη δουλεια τους?\'ασχετα απο τα ατομα που το προωθουν οπως λες..
    Δεν νομίζω πως η ανωνυμία \"παραμορφώνει\" την συμπεριφορά του όποιου χρήστη. Μάλιστα θα έλεγα πως αποκαλύπτει τις διάφορες πτυχές του κάθε ανθρώπου. Όσο για την ελευθερία.. θα πρέπει να σπαταλήσω όλη την ημέρα μου για να αναπτύξω τις σκέψεις μου πάνω σε αυτό. Αναρωτιέμαι όμως μήπως αντί για ελευθερία και ανευθυνότητα ταιριάζουν οι λέξεις ασυδοσία και αναισθησία?

    Απο εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι πιο συγκεκριμένο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by arktos
    vince, χαίρομαι που σε ξαναβλέπω.ένα θέλω να ρωτήσω μόνο.μιλάς και για τον κιπ?που του λέγαμε όλοι να επισκεφτεί γιατρό να ρυθμίσει την αγωγή του?
    Στεναχωρήθηκα με την δυσκολία που πέρασε ο keep. Η πλειοψηφία τον στήριξε, κάτι το οποίο είναι ιδιαίτερα θετικό. Κοίτα να σου πω.. σε τέτοιες μεταπτώσεις το να ακούει κάποιος για γιατρούς είναι το \"λογικό\" και το \"σωστό\" για τους άλλους αλλά όχι για τον ίδιο. Το οτι τον επισκευτήκατε κάποια παιδιά απο εδώ μέσα νομίζω πως του έκανε καλό. Δεν νομίζω όμως πως υπάρχει κάποια μαγική συνταγή παρα μόνο η αποδοχή και η στήριξη. Το θέμα γιατρού & φαρμάκων είναι ιδιαίτερα λεπτό. Δυστυχώς όμως το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει στήριξη απο το κοντινό του περιβάλλον.. η εικονική πραγματικότητα μπορεί να τροφοδοτήσει περισσότερη τροφή για σκέψη άλλες φορές θετικά και άλλες όχι.

  12. #12
    Originally posted by vince
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by vince
    Στην χώρα που ζούμε (και όχι μόνο) άλλωστε γνωρίζουμε πολύ καλά πως οι απατεώνες/ κακόβουλοι είναι μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που θα συναντήσουμε έξω στον δρόμο, στην δουλειά ή ακόμα και κάτω από φιλικές συνθήκες. Με την λέξη απατεώνας μπορεί να χαρακτηριστεί ο οποιοσδήποτε που προσδοκά να ωφεληθεί ο ίδιος εις βάρος άλλων, ασχέτως αν τα οφέλη είναι οικονομικά ή προσωπικά (αν υπάρχει καταλληλότερη λέξη ευχαρίστως να με διορθώσετε).

    Οι διαγνώσεις online, και οι όποιες υποδείξεις με ύφος προσβλητικής επιβολής έχουν πάρει άσχημες διαστάσεις εδω μέσα. Σε αυτό το φορουμ έχω μάθει πολλά και, ενώ θέλησα να αποχωρήσω όταν ένιωσα πως δεν είχα κάτι παραπάνω να προσφέρω, θα προτιμήσω τώρα να γράψω αυτό το μήνυμα και να δηλώσω αηδιασμένος απο τις συμπεριφορές που έχουν επικρατήσει εδω μέσα. Το οτι κάποιος έχει πρόβλημα (οποιοδήποτε πρόβλημα) δεν είναι δικαιολογία για να δημιουργεί προβλήματα και στους υπολοίπους. Εδω μέσα μπαίνουν άνθρωποι που δεν έχουν πολλά ψυχολογικά στηρίγματα στον έξω κόσμο. Είναι άσχημο να ανακαλύπτουν οι ίδιοι αλλά και όσοι θέλουν να βοηθήσουν πως η βοήθεια δεν υπάρχει πουθενά και στην θέση της επικρατούν προσβολές, κοροϊδίες ακόμα και προτροπές/ διαγνώσεις.

    Το μόνο που εύχομαι είναι να παρθούν οι ανάλογες πρωτοβουλίες απο όσους θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν..
    Πολύ σωστά το θέτεις.
    Διαγνωσεις διαδικτυου δεν μπορουν και ουτε θα υπαρξουν ποτε και στο μελλον.
    Γνωσεις σκετο ομως , θα υπαρξουν πολυ περισσοτερες , για οποιον θελει να βρει τον δρομο για την ατομικη του ευτυχια
    εκει οπου οι θεραπειες και τα φαρμακα εχουν ηδη αποτυχει...
    Σαφώς, το internet δεν μπορεί να αντικαταστήσει τις συνειδητές εμπειρίες που αποκτάει ένας άνθρωπος μέσω της προσωπικής & κοινωνικής επαφής. Είναι ένα εργαλείο που μπορεί να βοηθήσει με περιορισμούς. Μια \"εικονική\" αγκαλιά, για παράδειγμα, δεν μπορεί να συγκριθεί με μια ζεστή αληθινή αγκαλιά. Έτσι δεν μπορεί να αντικαταστήσει και την επίσκεψη στον γιατρό.

    Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος του μηνύματος σου, η ατομική ευτυχία δεν έχει σχέση με τα φάρμακα αλλά με τους ανθρώπους. Απλώς, τα φάρμακα για την ψυχή έχουν τον ίδιο ρόλο που έχει ο γύψος για το σπασμένο πόδι.
    αυτο το τελευταιο ειναι μιαμοναδικη ευκαρια να γραψω μια προσωπικη εμπειρια στο ΝΝΑ οταν ειχα σπασει το ποδι μου [3συνδεσοι της ποδοκνημικης απο μπασκετ] ο γιατροςμετα τηναρθροσκοπηση μου ειχε πει οτι οταν ειναι κομμενοι και οι 3 συνδεσμοι χρειαζεται εγχειρηση ενω αν ειναι κομμενοι μονο οι 2 αρκειο γυψος! πηρα τα ρισκα μου φιλαρακο! εκανα λουφα 6 μηνες μερι να απολυθω απο την μοναδα μου βγαζοντας τον γυψο και κουτσαινοντας καθε φορα που πηγαινα στο ΝΝΑ για φυσικοθεραπεια!
    Τους καλυτερους αγωνες μπασκετ στην ζωη μου τους επαιξα μολις απολυθηκα!
    Τα ορια της επιστημης ειναι και υπαρκτα και δυστυχως πολυ περιορισμενα για να μην βλεπουμε οτι καθε νοσημα ειναι ψυχοσωματικο και οτι χωρις την θεληση του ασθενη να γιατρεφτει, ο γιατρος σηκωνει τα χερια ψηλα ,ιδως στα ψυχικα νοσηματα...

  13. #13
    μολις πριν απο λιγα λεπτα εδειξε το κρατικο καναλι της γαλλικης τηλεορασης [5] την περιπτωση μιακαρκινοπαθους η οπια αρνηθηκε την χημειοθεραπεια και ανταυτης , υποβαλλεται σε χρωμοθεραπεια με λαμπες που εκπεμπουν διαφορετικου φασματος συχνοτητες! Μου ρθε αμεσως στο μυαλο , το μαθημα του καρκινου απο πλευρας ψυχοβιολογιας στα πειραματικα μαθηματα , στο Μαστερ 1....Ο καρκινος μας ειχε παροσυσιασθει σαν ακτινοβολια γ....Αναρωτιεμαι αν οντως το φασμα , παιζει καποιο ρολο στην αυτοματη αντιδραση του οργανισμου μας, οταν δεχεται με καποια συγκεριμενη συχνοτητα , ακτινοβολιες διαφορετικου φασματος...
    Ντοπαμινες κλπ....
    Η γυναικα ειναι σημερα σιγουρα ενα ειδος εκουσιου πειραματοζωοου ...
    Αν ομως αυριο βγει κατι απο αυτη την εμπειρικη ισως ακτινοβοληση , αυτο που θα αλλαξει ο επιστημονικος κοσμος, θα ειναι απλα να ενταξει την απαραιτητη θεωρια στην υπαρκτη παρατηρηση για να της προσδωσει επιστημονικοτητα και να ενταχθει επισημως πια στην θεραπεια της ....
    Μεχρι τοτε η ιδια ισως να εχει πεθανει...
    Αν το πειραμα μεινει εκει ,ισως καποιοι να δικαιουνται να πουν οτι εφυγε λιγονωριτερα απο οτι με την χημειοθεραπεια...
    Αν ομως πισαει η θεραπεια , κανεις δεν θυματαιαυριο τονομα του πειραματοζωου , αλλα του γιατρου που θα τηνπερασει στον επιστημονικο κοσμο...
    Γιατι ο γιατρος παππας και ο πολιτικος ασκουν εδω και 100.000 χρονια , το ιδιο ακριβως επαγγελμα! Ειναι η εξουσια με διαφορετικες μορφες και οψεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Ξέρεις υπάρχουν πολλά είδη εξουσίας. Υπάρχουν και οι φαντασιόπληκτοι που αισθάνονται θεοί όταν βρίσκουν την ευκαιρία να δράσουν σε πεδίο ελλιπής αντίδρασης. Η ατομική γνώση δεν έχει να κάνει με το πόσα κείμενα έχει διαβάσει ο κάθε άνθρωπος αλλά με το τι είδους πεδίο έχει κτίσει γύρω από τον ίδιο του τον εαυτό. Υπάρχουν αμέτρητες αηδίες στο ιντερνετ (αλλά και σε χαρτί) που συστήνονται ως αλήθειες. Ακόμα χειρότερα, ο σκοπός του κάθε πειστικού κειμένου που αποκτάει δημοσιότητα είναι να εκπληρώσει τον αρχικό σκοπό του συγγραφέα παρά να αναπτύξει ένα αντικειμενικό συμπέρασμα.

    Όπως καταλαβαίνεις αυτό ενισχύεται απο ένα συμπαγής μοχλό κοινής-μάθησης (μία αλήθεια να τους κυβερνάει όλους). Μέσω καλωδίων-ηλεκτροδίων διαπερνάει η εξέλιξη του ανθρώπινου είδους.. cyberway

  15. #15
    Originally posted by vince
    Ξέρεις υπάρχουν πολλά είδη εξουσίας. Υπάρχουν και οι φαντασιόπληκτοι που αισθάνονται θεοί όταν βρίσκουν την ευκαιρία να δράσουν σε πεδίο ελλιπής αντίδρασης. Η ατομική γνώση δεν έχει να κάνει με το πόσα κείμενα έχει διαβάσει ο κάθε άνθρωπος αλλά με το τι είδους πεδίο έχει κτίσει γύρω από τον ίδιο του τον εαυτό. Υπάρχουν αμέτρητες αηδίες στο ιντερνετ (αλλά και σε χαρτί) που συστήνονται ως αλήθειες. Ακόμα χειρότερα, ο σκοπός του κάθε πειστικού κειμένου που αποκτάει δημοσιότητα είναι να εκπληρώσει τον αρχικό σκοπό του συγγραφέα παρά να αναπτύξει ένα αντικειμενικό συμπέρασμα.

    Όπως καταλαβαίνεις αυτό ενισχύεται απο ένα συμπαγής μοχλό κοινής-μάθησης (μία αλήθεια να τους κυβερνάει όλους). Μέσω καλωδίων-ηλεκτροδίων διαπερνάει η εξέλιξη του ανθρώπινου είδους.. cyberway
    απεφυγες να μπεις στην ουσια του ποστ
    μαθε τι τραβηξε ο παστερ για να περασει τον βρασμο των ιατρικων οργανων σαν θεραπεια κατα της λύσσας και μετα ελα
    με τον καθηγητη σου να το συζητησουμε...
    η ιατρικη τεχνη ξεκινησε απο την θρησκεια του Ασκληπιου καιο Ιπποκρατης ακομα ιερεας του ητανε ...

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •