o - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 37 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 555

Thread: o

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Καλημέρα, όσα και να πάνε στραβά, όσο και να κουραστείς, είσαι εδώ, είσαι καλά, συνεχίζεις να δίνεις και να μοιράζεσαι. Αξίζει η μέρα σου γιατί σε είδα να εμψυχώνεις και να εμφυσείς το κουράγιο σε άλλους. Είναι καλή μέρα αυτή.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    :-).....τι εμψυχωτικα λογια....να εισαι καλα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Kαλο μηνα σε ολους σας....ας ειναι ενας ομορφος φθινοπωρινος μηνας για ολες τις ψυχες μας...

  4. #19
    άνοιξη....συμβαίνει κάτι στη ζωή σου, ή συνέβει κάτι στη ζωή σου που σε στεναχωρησε πολύ? Έχει μια αρχή αυτό?
    Φυσικά αν θες μου απαντάς....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ο λόγος σου είναι τόσο πυκνός και συνειρμικός,που να πω την αλήθεια,περισσότερο με μπέρδεψε,παρά μου έδωσε να καταλάβω.Ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα που σε απασχολεί;Τι νιώθεις να είναι αυτό που θα ήθελες να αλλάξεις;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    112
    οι αναμνησεις δυστυχως μας τρωνε ολη την ορεξη και την ενεργεια,εαν περπαταμε και πιο πολυ σκεφτομαστε η φανταζομαστε χανουμε ολη την ενεργεια που εχουμε σε κατι που απλα δεν ειναι στις 3++ διαστασεις περα απο την ανικανοποιηση του μυαλου που ολο φτιαχνει κ φτιαχνει αχορταγα.Ενεργεια μονο απο το παρον μπορουμε να αντλησουμε αλλιως λιβανιζουμε το παρελθον!Λιβανι μπλιαχ! Δεν πρεπει να ταυτιζουμε αυτα που ζουμε η βλεπουμε με συναισθηματα και αναμνησεις μας...μολις ολα περνανε κ πραγματ απου ειχαμε ταυτιστει αρκετα συναισθηματικα,σκεφτομαστ� � ποσο βλακεια καναμε τοτε κ ποσο ειχαμε γινει ενα με τα πραγματα,που δεν ειμασταν καν σε θεση να τα διακρινουμε σωστα και γελαμε..!Ταυτιζομαστε τοσο με τα συναισθηματα μας σε προσωπα και δημιουργουμε μια σχεση συναισθηματικης εξαρτησης απο τον αλλον και συνηθως καμια φορα κ αισθηματα κατωτεροτητας λογω του οτι δεν περνουμε αυτα που δινουμε η προβαλουμε στον αλλον.ΜΕσα απο αυτο το συναισθηματικο κοσμο δεν ειμαστε σε θεση να δουμε η να διακρινουμε τα πραγματα καθαρα,να αντιληφθουμε μονο δινουμε ενα δικο μας υποκειμενικο νοημα σε αυτα που συμβαινουν κ αντιλαμβανομαστε αναλογα με το αισθημα μας και μετα απο καιρο αλλαζει αυτο το συναισθηματικο δημιουργημα που ειχαμε σαν μανδυα να τυλιγει τις σκεψεις που γινομασταν και αλλαζουμε γνωμη για το πως βλεπαμε καταστασεις και προσωπα.Οσο βαθια και ομορφα αν μας κανουν τα συναισθηματα να αισθανομαστε γινομαστε απλα κομφορμιστες της συναισθηματικης μνημης !Σορρυ για το κατεβατο,υποπτευομαι οτι ελεγα μλκιες αλλα διαβασα τα δυο τελευταια μηνυματα δεν ξερω τι εχει προειπωθει,τριτη κ δεκατρεις σημερα??

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    112
    εαν καταλαβα καλα εισαι απο προσφατο χωρισμο...στη θεση σου θα πειθαρχουσα τα συναισθηματα πρωτα πρωτα ωστε να βρω τον εαυτο μου...Πειθαρχησε λιγο περισσοτερο τα συναισθηματα,οχι διαχυτα να αιωρουνται τριγυρω πανω απο το κεφαλι .Επισης ...οι εποχες νομιζω δεν ειναι τετοιες για να βγαζουμε τοσο πολυ συναισθημα..Η εποχη της ρομποτικης των λογικων μηχανων των cyborg κ γενικα της λογικης...μηπως διαβαζουμε λιγο παραπανω ...?Τα βιβλια ειναι μια πατριδα περα απο συνορα οπου ολοι οι ανθρωποι εκφραζουν συναισθηματα ανησυχιες κτλ.Πολλοι ζουμε σε αυτες τις πατριδες και δεν εχουμε συνορα πουθενα ουτε στην καρδια μας κ ισως ουτε στο μυαλο μας,ελα ομως που η πραγματικη ζωη εχει συνορα...Στα βιβλια οι ανθρωποι εκφραζουν τον βαθυτερο εαυτο τους γεματος με συναισθηματα ονειρα ιδεες επιθυμιες δεν πρεπει να ταυτιζομαστε με τα βιβλια.Το λεω αυτο γιατι βλεπω οτι βγαζεις πολλα συναισθηματα και ισως να θελεις να τα \'\'επιδεικνυεις\'\'...Κ εγω το ιδιο δεν παει να πει τιποτα ολοι εχουμε συναισθηματα να εκφρασουμε...ωραια

    Δυο τρεις μερες ειναι πολλες για ενα πενθος πιστευω! κ για αυτα που μας πεθαναν κ το λιβανι!πολλες!

    Τωρα οσο αφορα την αξια που δινουμε στους αλλους κ εγω το εχω παθει αυτο κ αυτο που καταλαβα ειναι πως δινουμε αξια αλλα η αξια ειναι δικη μας εννοωντας πως σε ολες μας τις πραξεις ετσι ειναι,επιστρεφουμε πισω στην αξια μας για να το δουμε μεσα μας,ολοι.Οπως εδω,σου μιλαω κοιταω τα ματια σου γεματα φωτια γινομαι ενα και γυρναω χεχεχ.στον ερωτα οπως και στις φιλιες τα εγω μας χανονται εκει αναμεσα στα φιλια και μολις χανουμε το φιλι ορθωνεται το πληγωμενο εγω μπροστα μας (αν δεν κανω λαθος) Παντως εαν ηταν πραγματικη αγαπη ζει μεσα μας...οσο μακρυα και εαν βρεθει ο φιλος μας,η αγαπη μεσα μας ειναι...

    ΤΟ σιγουρο ειναι πως σε μια ερωτικη σχεση που διακοπηκε αδοξα γρηγορα χωρις να ωριμασει κτλ πληγωνονται κ οι δυο.ειμαι σιγουρος πως κ ο φιλος σου θα στεναχωρηθηκε.Να ξερεις τα συλλογικα προβληματα και αιτιες δεν ειναι και δεν πρεπει να γινονται ατομικα ποτε..μην τα κανεις δικα σου γιατι οι σχεσεις ειναι σχετικες,πληθος αιτιων μπορει να υπαρχει,δεν ξερεις κ δεν μπορεις να εντοπισεις το γιατι ...

    δες κ αυτο το στιχακι:

    \'\'ενα ζαρκαδι τρεχει στην κορυφογραμμη και εσυ δεν ξερεις τιποτα,γιαυτο ειναι τοσο καθαρο το διαστημα.Και εαν μαθεις η βροχη που θα σε κατακλυσει λυπητερη θα ειναι ,τρεχα ζαρκαδι, ποθε κοντα στη λυτρωση σου,τρεχα ζωη σαν κορυφογραμμη\'\' [οδυσσεας ελυτης ]

    Και εαν μαθεις ...δηλαδη εαν κανεις να μαθεις και εαν κανεις πως εμαθες...η βροχη θα ερθει διοτι ειναι αδυνατο να βρεθει απαντηση στο γιατι ετσι,τεσπα

    Αυτα για καληνυχτα,ολα περαστικα λεμμε

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Σας ζητω συγγνωμη που διεγραψα τις σκεψεις μου....απλα δεν το θελω πια...δεν μπορω να βλεπω αυτα που γραφω στο διαδικτυο, δεν μπορω αλλο να τα μοιραζομαι με αυτον τον τροπο....θελησα να σβησω το θεμα εντελως, μα δεν ξερω πως και αλλωστε ειναι κριμα να μην υπαρχουν τα δικα σας λογια αλλο...που με κοπο μου γραψατε για να με βοηθησετε...παρολο που δεν σας το εκανα ευκολο...τα μυνηματα μου τα εχω κρατημενα ετσι ενημερωτικα...οποιος θελει να μου μιλησει εδω θα ειμαι...απλα δεν θα γραφω για το θεμα που ανοιξα σε αυτο εδω το χωρο...Συνεχιζω να θελω να ακουω σκεψεις σας ομορφες και απλες...Εδω μπορειτε να γραψετε οτι νιωθετε και οτι θελετε...Και αν δεν αρεσει αυτο στον αdmin μπορει να σβησει το θεμα αυτο, οχι ομως εμενα εεε!!!!...Εγω το βρισκω παντος κριμα για τον κοπο σας...Σας ευχαριστω ολους σας για τον κοπο...Θα επανελθω μολις νιωσω την αλλαγη που σας υποσχεθηκα οτι θα δειτε...και τοτε θα σας εμψυχωσω...τωρα το μονο που κανω ειναι να τα βλεπω ολα μαυρα και για αρκετο σας τα εγραφα τα συναισθηματα μου...αρκετα σας μαυρισα τις ψυχες σας...τωρα μονη μου και θα ερθει η στιγμη που θα ξαναγινω η ανοιξη, θα ξαναβρω τον εαυτο μου, την ελπιδα και την αισιοδοξια μου...Δεν ξερω ομως αν θα γινω η παλια...Οτι και να γινει θα αισθανομαι ομορφα και δεν θα ξανακοιταξω τους αλλους παρα μονο εμενα, οπως αλλωστε κανουν ολοι σε αυτον τον κοσμο δυστυχως...Εγω γιατι να παραμεινω η εξαιρεση;;;;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738

    Το κλεμμενο τριανταφυλλο

    Πως θα ξαναβαλω τον τιτλο που ειχα;;;;;;;

    Ο τιτλος ειναι το κλεμμενο τριανταφυλλο και θελω να παραμεινει και αυτος και να φυγει αυτο το ηλιθιο ο που το εβαλα μαλλον καταλαθος...

    ΒΟΗΘΕΙΑ.....!!!!!!!Αλλα καλα να παθω να μαθω να σβηνω ετσι τις σκεψεις μου...

  10. #25
    Originally posted by anoiksi
    Πως θα ξαναβαλω τον τιτλο που ειχα;;;;;;;

    Ο τιτλος ειναι το κλεμμενο τριανταφυλλο και θελω να παραμεινει και αυτος και να φυγει αυτο το ηλιθιο ο που το εβαλα μαλλον καταλαθος...

    ΒΟΗΘΕΙΑ.....!!!!!!!Αλλα καλα να παθω να μαθω να σβηνω ετσι τις σκεψεις μου...
    πρεπει να ξανασυνεδθεις σαν λιμπετσαιλντ !
    ποσα προφιλ αληθεια εχεις ανοιξει εδω μεσα ?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Ανοιξη οσοι γραψαν 2 λογια εδω μεσα το καναν για σενα,δεν το καναν για να μεινουν τα λογια τους στην ιστορια.χιλιες φορες να εισαι καλα εσυ και αν εισαι εσυ καλα τοτε τα λογια τους δεν πηγαν χαμενα.
    Δεν ειναι κακο να σκεφτομαστε τον εαυτο μας,αλλα το μεγαλειο ερχεται οταν αρμονικα σκεφτομαστε τον εαυτο μας και τους αλλους.μην χασεις την ταυτοτητα σου απλα προφυλαξε την κατι που ισως δεν το εκανες μεχρι τωρα.
    Ελπιζω να ακουσουμε μελλοντικα καλα νεα απο σενα,μακαρι και αυριο

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Μα δεν ειμαι ο λιμπερτσαιλντ...εστειλα μυνημα παντος, μηπως και μπορει να μου το αλλαξει...μαλλον το αλλαξα οταν εσβησα το πρωτο μου μυνημα...ελεος..τα παιδια που σιγουρα θα τον ξερουν θα στο επιβεβαιωσουν οτι ειμαι μονο η ανοιξη...ελεος με σενα πανο, αν ειχα παραπανω ταυτοτητες σιγα που δεν θα το ειχα αλλαξει παρα να γινω ρεζιλι σε ολο το φορουμ....Μονο με τον καλο λογο εισαι...Καλα εκανες που τοσο καιρο δεν ασχολιοσουνα μαζι μου...αλλα στις κακιες πρωτος...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Ευχαριστω εμπνευστη...σιγουρα θα ειμαι παρουσα στο φορουμ και θα μιλαω...απλα δεν μπορουσα να βλεπω αυτα τα λογια μου αλλο στο φορουμ...Σε ευχαριστω πολυ για ολα...Μου δινεις δυναμη, δεν ξερω γιατι αλλα εχεις εναν τροπο που με αγγιζει παρα πολυ...θελω να συνεχιζουμε να μιλαμε...σε ευχαριστω...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Η λες πανο να αφιερωνα στον εαυτο μου τραγουδια...σκεψου λιγο και υστερα μιλα...με τσατισες και περιμενω ενα συγγνωμη σου οταν καταλαβεις οτι μου επιτεθηκες αδικα...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ανοιξη εχεις καλη ψυχη και πολλα πραγματα να προσφερεις ακομα...μη το ξεχνας αυτο...θα επανελθεις για αυτο ειμαι σιγουρος

Page 2 of 37 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •