o - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 37 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 555

Thread: o

  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    http://www.youtube.com/watch?v=y0EAL3vXZrM&NR=1

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Ναι Θεοφανια πιθανο να αγαπω και λαθος...και παρα πολυ πιθανο ειναι να παραβλεπω τον διπλανο μου που καιγεται...ναι δεν αφηνω περιθωρια στους αλλους.Δεν ξερω και γιατι να βαλω τον αλλον στην διαδικασια να με κυνηγησει, αν ειναι πιο απλο να σταθουμε απεναντι στον αλλο και οι δυο ειλικρηνεις και να πουμε τι νιωθουμε...αν ο ενας μονο αγαπαει η αν και οι δυο...εμεις τις κανουμε περιπλοκες τις σχεσεις, ειναι πιο απλα τα πραγματα...με λιγο παραπανω ειλικρινια ολα θα ηταν πιο απλα...

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,829
    Originally posted by anoiksi
    Originally posted by Remedy
    θα συμφωνησω με την θεοφανια εν μερει
    εχω να προσθεσω ομως, οτι δεν επιτυγχανονται ολες οι σχεσεις με καλους χειρισμους...
    χρειαζεται κατ αρχην μια αμοιβαιοτητα στις βλεψεις...
    δλδ, το να ενδιαφερονται αμοιβαια ο ενας για τον αλλο ερωτικα και οχι φιλικα, ειναι βασικη προυποθεση, δεν ειναι κατι που επιτυγχανεται με σωστες συμπεριφορες η χειρισμους....

    απο εκει και περα, αν αυτο δεν ισχυει και ειναι σιγουρο αυτο, αν ο ενας εχει μονο φιλικο και ανθρωπινο ενδιαφερον αλλα οχι ερωτικο,ενω ο αλλος ειναι τρελλα ερωτευμενος, το καλυτερο ειναι να μην υπαρχει επαφη, γιατι ειναι ο μονος τροπος για να \"ξεκολλησει\" και ο αλλος απο την εμμονη του, διοτι ενας ερωτας μονοπλευρος, ειναι εμμονη....
    ειναι ψευδαισθηση οτι σου αρκει η επαφη με τον αλλο κι ας μη σε βλεπει οπως εσυ,ας μη σου δινει αυτα που πραγματικα θελεις, αρκει να τον βλεπεις, να τον ακους, να εισαι κοντα του...
    στην πραγματικοτητα, το μονο που κανεις ειναι να γυριζεις το μαχαιρι σε μια πολυ επωδυνη πληγη και να μη την αφηνεις να επουλωθει...

    εφοσον εγινε ετσι κι απομακρυνθηκε ο ανθρωπος αυτος, παρε κι εσυ τις αποστασεις σου, ηρεμησε, δες τι πραγματικα θελεις στην ζωη σου γενικοτερα κι οχι απ τον συγκεκριμενο και προχωρα...

    Ναι συμφωνω και εγω οτι ο ερωτας δεν επιτυγχανεται με καποιους χειρισμους, η υπαρχει η δεν υπαρχει...και στην προκειμενη περιπτωση ειναι μονοπλευρος...ναι ειναι εμμονη, τρελη εμμονη αλλα πως την διωχνεις;


    ειναι ψευδαισθηση οτι σου αρκει η επαφη με τον αλλο κι ας μη σε βλεπει οπως εσυ,ας μη σου δινει αυτα που πραγματικα θελεις, αρκει να τον βλεπεις, να τον ακους, να εισαι κοντα του...

    ακριβως αυτα σκεφτομαι
    δεν μπορω να τον αφησω εχουμε πολεμησει παρα πολυ για την σχεση μας, ειναι κριμα να τελειωσει ετσι για κατι που νιωθω, εχω τοσα πολλα ακομα να του δωσω και θελω να του δωσω...να την παλι η εμμονη θα μου πεις τωρα...και εκεινος θελει να με εχει στη ζωη του και το πιστευω αυτο, αλλα τον δυσκολευω εγω...
    δεν ειναι \"για κατι που νοιωθεις\"....κατι τυχαιο, κατι παραπλευρο, κατι ασημαντο , καλη μου....
    μην ξεγελας τον εαυτο σου, το να βλεπεις ξεκαθαρα αυτο που σου συμβαινει, θα σε βοηθησει και να προχωρησεις...
    αυτο που νοιωθεις εσυ και οχι αυτος, δεν ειναι \"κατι\"...ειναι η ΟΥΣΙΑ του συναισθηματος σου γι αυτον τον ανθρωπο και κατευθυνει τις επιθυμιες σου που αφορουν την σχεση σας.....
    ουτε εμποδιο στην σχεση σας ειναι, ουτε κατι που ξεπερνιεται ωστε να προχωρησετε στην σχεση σας....ποια σχεση σας???αλλη σχεση θελει αυτος να εχετε κι αλλη εσυ...
    ουτε αυτος μπορει να προχωρησει σε αυτη που θες εσυ, ουτε εσενα σου αρκει αυτη που θελει αυτος...
    τι σημαινει αυτο?

    οτι δεν συμπιπτουν οι επιθυμιες σας γιαυτην την σχεση, ουτε εσυ τον εμποδιζεις σε κατι...απλα θελετε διαφορετικα πραγματα ο ενας απ τον αλλον...
    για οσο αυτο ισχυει, δεν μπορειτε να εχετε φιλικη σχεση και μη ξεγελας τον εαυτο σου....
    μια φιλια μαζι του εσενα θα σε σκοτωνει καθε μερα...
    μια φιλια μαζι σου, θα τον φερνει σε δυσκολη θεση, οποτε βγαινει στην επιφανεια η πραγματικη σου επιθυμια, ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα...φαντασου μονο , ποσα προσωπικα του θεματα δεν θα μπορει να συζηταει μαζι σου, γιατι θα ξερει οτι σε ενοχλουν...κι αντιστοιχα εσυ...

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    δηλαδη δεν θα αντεξω εννοεις να ειναι απλα ενας καλος μου φιλος;δεν γινεται κατι τετοιο;εγω το προσπαθω τοσο πολυ...να σκοτωσω αυτα τα συναισθηματα, η μαλλον καλυτερα για αρχη να τα παραβλεψω...τι θα γινει αν συνεχισουμε να προσπαθουμε να κρατησουμε πιθανο αυτην την ανισορροπη σχεση κατα την αποψη σου;

    μια φιλια μαζι του εσενα θα σε σκοτωνει καθε μερα...μια φιλια μαζι σου, θα τον φερνει σε δυσκολη θεση, οποτε βγαινει στην επιφανεια η πραγματικη σου επιθυμια, ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα...φαντασου μονο , ποσα προσωπικα του θεματα δεν θα μπορει να συζηταει μαζι σου, γιατι θα ξερει οτι σε ενοχλουν...κι αντιστοιχα εσυ...

    οσο αφορα αυτο εχεις απολυτο δικιο, αλλα δεν γινεται καπως να ισορροπησουμε τα πραγματα;;;Δεν μπορω να φανταστω να μην εχω αλλο επικοινωνια μαζι του...δεν ξερω αλλα ειμαι σιγουρι οτι αυτο που νιωθουμε και οι δυο ειναι δυνατο και οτι ειναι δυνατον να σταθει απο μονο του, χωρις να ειναι κατι παραπνω η κατι λιγοτερο για καποιον απο τους δυο, δεν γινεται;;;

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,829
    Originally posted by anoiksi
    δηλαδη δεν θα αντεξω εννοεις να ειναι απλα ενας καλος μου φιλος;δεν γινεται κατι τετοιο;εγω το προσπαθω τοσο πολυ...να σκοτωσω αυτα τα συναισθηματα, η μαλλον καλυτερα για αρχη να τα παραβλεψω...τι θα γινει αν συνεχισουμε να προσπαθουμε να κρατησουμε πιθανο αυτην την ανισορροπη σχεση κατα την αποψη σου;

    μια φιλια μαζι του εσενα θα σε σκοτωνει καθε μερα...μια φιλια μαζι σου, θα τον φερνει σε δυσκολη θεση, οποτε βγαινει στην επιφανεια η πραγματικη σου επιθυμια, ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα...φαντασου μονο , ποσα προσωπικα του θεματα δεν θα μπορει να συζηταει μαζι σου, γιατι θα ξερει οτι σε ενοχλουν...κι αντιστοιχα εσυ...

    οσο αφορα αυτο εχεις απολυτο δικιο, αλλα δεν γινεται καπως να ισορροπησουμε τα πραγματα;;;Δεν μπορω να φανταστω να μην εχω αλλο επικοινωνια μαζι του...δεν ξερω αλλα ειμαι σιγουρι οτι αυτο που νιωθουμε και οι δυο ειναι δυνατο και οτι ειναι δυνατον να σταθει απο μονο του, χωρις να ειναι κατι παραπνω η κατι λιγοτερο για καποιον απο τους δυο, δεν γινεται;;;
    καλη μου,δεν υπαρχει λογος να αγωνιας και να με ρωτας σαν να εξαρταται απο εμενα η εξελιξη αυτης της ιστοριας...

    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ!
    το θεμα ειναι, αν αυτο που θα προκυψει σε πληγωνει λιγοτερο η περισσοτερο απο το να τον στερηθεις.....
    εγω ειμαι της γνωμης οτι και πιο τραυματικο θα ειναι και (το χειροτερο) θα σου παρει πολυ περισσοτερο χρονο να το ξεχασεις και να προχωρησεις...

    αν εσυ, πεισθειςοτι αυτο σου αρκει, οτι ετσι θα εισαι λιγο χειροτερα απο το να τον εχεις δικο σου,αλλα πολυ καλυτερα απο το να τον ξεχασεις, η αποφαση ειναι δικια σου....

    πες μου κατι ομως..
    απ οτι καταλαβα, καποια στιγμη του εκανες σαφες, η τελοσπαντων καταλαβε σαφως το πως τον βλεπεις κι αυτος ειπε σαφως το οτι σε βλεπει εσενα φιλικα..
    ΜΕΤΑ απο αυτο το ξεκαθαρισμα, κανατε καμια συζητηση,γνωριζεις τις ΔΙΚΕΣ του προθεσεις για την σχεση σας? τι θελει αυτος στην συνεχεια μετα τις αμοιβαιες εξηγησεις?πως την φανταζεται αυτη την σχεση?

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    ρωταω εδω εσας, γιατι στο παρελθον προσπαθησα με οποιον τροπο θεωρουσα ως τον πιο σωστο να βρω μια λυση μονη μου, ικανοποιητικη και για τους δυο και κυριως προσπαθησα να προστατεψω της ψυχες και τον δυο, που ειναι και το πιο σημαντικο...δεν μου βγηκε ομως, ειχα τα αντιθετα αποτελεσματα...δημιουργησα πονο και στους δυο...τωρα δεν ξερω πια τι να κανω και πως να το χειριστω...προσπαθω τωρα πια να το συζητησω, να δω αλλες αποψεις, για να δω τι μπορω να κανω...δεν θελω παλι να κανω καποιο λαθος...δεν ξερω δεν εχω πια καποια αλλη ιδεα, καποια σκεψη και ουτε μπορω να υποθεσω πως θα συνεχιστει...Ναι καποια στιγμη ανοιξα την καρδια μου, ισως να μην επρεπε, γιατι ετσι και αλλιως δεν περιμενα κατι απλα ειχε το δικαιωμα να το ξερει και πιστευα οτι θα μπορουσε να το αντεξει, χωρις πολλα πολλα...λαθος μου...Αλλωστε σε οποιαδηποτε σχεση σημαντικη ειναι η ειλικρινια, η εμπιστοσυνη και να μπορεις να επικοινωνεις με τον αλλο ελευθερα...Οσο αφορα τις δικες του προθεσεις, δηλ αυτο που μου εχει ξεκαθαρισει ειναι οτι δεν θελει να μην υπαρχω στη ζωη του και γεγονος ειναι οτι προσπαθησε πολυ και αυτος...αλλα οι δρομοι μας ηταν παραλληλοι μεχρι τωρα και νομιζαμε και οι δυο οτι ακολουθουμε την σωστη κατευθυνση...τωρα διαπιστωθηκε το αντιθετο...μου εριξε το μπαλακι να αποφασισω ουσιαστικα εγω πως θα συνεχιστει, αλλα δεν μπορω να σκεφτω πια τιποτα...φοβαμαι οτι παλι θα τα κανω ανω κατω και θα παρω λανθασμενο δρομο, νομιζοντας οτι ειναι ο πιο σωστος...Βασικα το μονο που θελω εγω απο αυτην την σχεση ειναι η επικοινωνια, αλλα και αυτη δεν υπαρχει...ολα παρεξηγουνται, τα βρισκουμε μετα παλι τα ιδια και αυτο ειναι ψυχοφθορο...εχω φτασει και εγω στα ορια της ψυχικης μου δυναμης...δεν θελω να παρω καποια αποφαση...ισως καλο θα ηταν να του ζητησω να μου πει εκεινος πως φανταζεται την συνεχεια, γιατι αυτο δεν το εχουμε συζητησει ποτε...δεν γινεται να συνεχισει ετσι...και νομιζω οτι δεν μπορω να παρω μονη μου καποια αποφαση γιατι μπορει να το παρει παλι αλλιως...αλλα πεστε μου πως θα τον κανω να μου μιλησει και να μου πει πως το σκεφτεται, αφου προσπαθησα τοσο πολυ να μην χαθει η επικοινωνια και ομως εκεινος δεν το αντεχε, γιατι φοβοταν οτι θα παρω κατι αλλιως και οτι με αυτα που του ελεγα παλι πληγωνοταν και αποφασισε να αποστασιοποιηθει για να μην με ποναει...και αυτο που πετυχε ηταν να αντιδρασω ακομα πιο εντονα...εγω νομισα οτι εφοσον με βλεπει φιλικα θα μπορουσε να το παραβλεψει καπως και να μου συμπεριφερεται σαν να μην εγινε τιποτα...να μου μιλαει μεχρι να μπορεσω να σταθω στα ποδια μονη μου...

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,829
    αχ.. αχ.. αχ βρε κοπελα μου....
    σε μια ερωτηση της θεοφανιας , ειχες απαντησει οτι εχεις αρκετες εμπειριες και μαλιστα και μια σαν αυτην που σου συμβαινει τωρα, απ την οποια περιμενα να εχεις μαθει αρκετα πραγματα για αυτες τις αδιεξοδες καταστασεις, αλλα εγω διαβαζω αποψεις μιας κοπελας 16 χρονων , αυτη τη στιγμη.....

    πρωτα απ ολα
    τι θα πει, σου εριξε το μπαλακι να αποφασισεις για την συνεχεια της σχεσης?????
    συμφωνα με αυτα που θελεις εσυ, αν αποφασιζες, θα ηθελες μια σχεση χωρις ορια, δηλαδη μια σχεση απ οπου δεν θα αποκλειονταν ο ερωτισμος, ο ερωτας, η αποκλειστικοτητα κλπ.....
    ειναι διατεθιμενος να συμμετεχει??????ΟΧΙ!!!!!! οποτε τι ειδους μπαλακι σου εριξε????το μπαλακι του να πεις εσυ το \"ΤΕΛΟΣ\" αντι να το πει αυτος?
    ας μη κοροιδευομαστε...

    ο λογος που απομακρυνεται, ειναι , το οτι το συναισθημα που εχεις τωρα εσυ γι αυτον, ειναι τοσο διογκωμενο, τοσο ανεκφραστο, τοσο απελπισμενο, τοσο ξεχειλισμενο, που ειναι αδυνατον να κρυφτει, οχι μονο γι αυτον που ξερει πια τι συμβαινει, αλλα ακομα και για καποιον ασχετο...
    ειχες πει σε προηγουμενο μην.οτι λυπασαι τοσο να χαθει αυτη η σχεση,ε χεις τοσαακομα να του δωσεις.....μη ξεγελας τον εαυτο σου...αυτα που τοσο εντονα θελεις να δωσεις (αλλα και να παρεις) ειναι στοπλαισιο του ερωτικου συναισθηματος που νοιωθεις για τον ανθρωπο αυτο....ας εχουν μανδυα κοινωνικο η φιλικο η ανθρωπιστικο... εφοσον σου συμβαινει αυτο, ο πυρηνας της επιθυμιας σου ειναι ο ερωτικος και η βαθυτερη επιθυμια σου η ενωση σας...

    εχει δικιο λοιπον, εαν ειναι επιφυλακτικος(εφοσον δεν θελει κατι τετοιο ια την σχεση σας) και πιθανοτατα εχει δικιο που κανει συνεχως πισω....ισως εσυ δεν το αντιλαμβανεσαι, αλλα καθε πορος της υπαρξης σου, φωναζει αυτο που πραγματικα θελεις, οταν επικοινωνειτε...

    εσενα δεν σου εχει τυχει ποτε το αντιστοιχο? να σε θελει καποιος απελπισμενα, να ειναι μια χαρα φιλος σου, αλλα αυτος να σε θελει ερωτικα? τι εκανες τοτε?

    το να του ζητησεις να σου πει τι θα θελε, οκ, ειναι μια σκεψη.
    αυτο που πραγματικα θαθελε ομως , ειναι να τον βλεπεις οπως αυτος...καθαρα φιλικα... γινεται αυτο????????ε,δε γινεται...

    απο κει και περα,οτι και να σου πει, οτι αποφασεις και να παρετε, το θεμα θα κολλαει παντα και θα φτανει σε αδιεξοδα...
    εγω δεν το βλεπω βιωσιμο, ακριβως γιατι αυτο που εσυ νοιωθεις ειναι τοσο διογκωμενο...δε βλεπω να μπορεις να λειτουργησεις ΕΣΥ, οχι αυτος...εσυ εισαι αυτη που θα ταλαιπωρειται...

    αλλα και αυτος...μπες για λιγο στην θεση του, να αντιμετωπισεις αντιδρασεις πληγωμενης ερωμενης,απο καποια φιλη σου!!!!!ετσι θα αντιδρουσες στις εξαφανισεις του αν εισασταν απλα 2 φιλοι?οχι φυσικα...αυτο δεν θα σταματησει ποτε...η θα το καταπιεζεις και θα υποφερεις, η θα το βγαζεις και θα φρικαρει αυτος...
    και μετα τι να παραβλεψει???εκανες κανενα παραπτωμα για να το παραβλεψει? να παραβλεψει το γεγονος οτι δεν συμπλεετε στην ουσια ζητας....επως να τοπαραβλεψει? τι μπορειτε να εχετε οι δυο σας αν παραβλεψει τα οσα εσυ θελεις απο αυτον? τι θα μεινει? αυτο που θελει αυτος μονο? αυτος θελει να μη τον ηθελες \"ετσι\"...γινεται αυτο? οχι....
    γινεται μονο να υποκρινεστε...εσυ οτι δεν αισθανεσαι, κι αυτος οτι δεν το καταλαβαινει...
    αυτο θελεις?
    να υποκρινεστε και οι δυο, μονο και μονο για να τον βλεπεις.ποτε-ποτε?

    αληθεια, τι συμβαινει στην ερωτικη ζωη αυτου που συζηταμε?
    ειναι σε καποια σχεση? ειναι ετεροφυλοφιλος? ειναι ερωτευμενος με καποια αλλη?

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Καταρχας να σου πω οτι εχει συμβει και το αντιθετο, δηλ ενας πολυ καλος μου φιλος να μου πει οτι ειναι ερωτευμενος μαζι μου...εκεινη την στιγμη ζαλιστηκα οταν δηλ μου το ειπε και εκανα μερες να συνελθω το σκεφτομουν συνεχως...ναι τον ενιωθα ως κατι παραπανω απο φιλο αλλα δεν ενιωθα ερωτα, απλα ενιωθα αγαπη για το προσωπο του...προσπαθησα να του συμπεριφερομαι οπως του συμπεριφερομουν παντα, αλλα εκεινος μαλλον δεν ενιωθε την προσπαθεια μου, γιατι σε καποια φαση μου ειπε οτι δεν ειμαστε οπως πριν...τελοσπαντων να μην τα πολυλογω, ξερω και το αντιθετο και ξερω τι εκανα εγω σε αυτην την περιπτωση...Με αυτον τον ανθρωπο ομως δεν ειχαμε ποτε σκαμπανευασματα και τσακωμους...ηταν και ημουν παντα παρον σε οτιδηποτε...Αυτο που εκανε εκεινος ηταν να απομακρυνθει και με πληγωσε παρα πολυ, δεν ηξερα τι εκανα λαθος γιατι δεν το συζητησαμε ποτε...Δεν ξερω αν το εκανε εκουσια η ακουσια, γιατι δεδομενο ειναι οτι δουλευει απο το πρωι ως το βραδυ, κανει δυο δουλειες ταυτοχρονα, φουλ τιμε ολην την βδομαδα...Αυτην την φορα ομως γιναν ολα αντιθετα...εγω ημουν ερωτευμενη, εγω εψαχνα την συζητηση...το μονο κοινο ηταν οτι περιμενα να μου συμπεριφερθει οπως ειχα συμπεριφερθει και εγω...βλεπεις οι τροποι αντιδρασεις του καθενα εχουν να κανουν με το τι καταστασεις εχουν βιωσει...εγω προσπαθω με αυτον τον τροπο να ακουσω απο αλλους τους δικους τους τροπους ωστε να μην πεσω στην παγιδα του παρελθοντος...
    Οχι δεν μου εριξε το μπαλακι να αποφασισω αν θελω την σχεση, δεν με καταλαβες σωστα, αλλα να βρω εγω τον τροπο πως θα συνεχιστει και αυτο ειναι δυσκολο, γιατι ειναι δεδομενο οτι δεν θα χαλασει η οποια σχεση...ειμαι και ειναι δυνατος ανθρωπος και μπορουμε να βιωσουμε δυσκολες καταστασεις και το εχουμε αποδειξει...και θα το κανω, γιατι για κανεναν ανθρωπο δεν μπορει να ειναι το τελος του κοσμου καποιος αλλος...Θα ξαναγαπησω θα με ξαναγαπησουν, θα πληγωσω και θα πληγωθω, ετσι ειναι η ζωη και εχει και την ομορφια του αυτο...απλα δεν ξερω τον σωστο τροπο...στον αλλο τωρα πια νομιζω οτι εχει πετυχει το ολο σκηνικο, στο αλλο απετυχα παταγωδος, επειδη πιστευα οτι θα αντιδρασει παρομοια με μενα, ορμωμενη απο την κατασταση που βιωσα εγω...
    Οσο αφορα για τον ιδιο ειναι μπερδεμενος και πιστευω και πολυ αγχωμενος για το μελλον του και την ζωη του και επειδη γνωριζω τις δυσκολιες του ηθελα να ειμαι παρον αντι να διαλεξω την αποστασιοποιηση και τσατιζομουν που δεν με αφηνε να ειμαι διπλα του στις δυσκολες στιγμες που περνουσε...δεν ζητησα τιποτα ερωτικο, ουτε θα το εκανα ποτε...τον τροπο που ειχα να του μιλαω καποτε τον συνεχισα δεν αλλαξα κατι, προσπαθοντας να κρατησω αυτο που ειχαμε...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,829
    Originally posted by anoiksi
    ....
    ...Αυτο που εκανε εκεινος ηταν να απομακρυνθει και με πληγωσε παρα πολυ, δεν ηξερα τι εκανα λαθος γιατι δεν το συζητησαμε ποτε...Δεν ξερω αν το εκανε εκουσια η ακουσια, γιατι δεδομενο ειναι οτι δουλευει απο το πρωι ως το βραδυ, κανει δυο δουλειες ταυτοχρονα, φουλ τιμε ολην την βδομαδα...Αυτην την φορα ομως γιναν ολα αντιθετα...εγω ημουν ερωτευμενη, εγω εψαχνα την συζητηση...το μονο κοινο ηταν οτι περιμενα να μου συμπεριφερθει οπως ειχα συμπεριφερθει και εγω...βλεπεις οι τροποι αντιδρασεις του καθενα εχουν να κανουν με το τι καταστασεις εχουν βιωσει...εγω προσπαθω με αυτον τον τροπο να ακουσω απο αλλους τους δικους τους τροπους ωστε να μην πεσω στην παγιδα του παρελθοντος...
    Οχι δεν μου εριξε το μπαλακι να αποφασισω αν θελω την σχεση, δεν με καταλαβες σωστα, αλλα να βρω εγω τον τροπο πως θα συνεχιστει και αυτο ειναι δυσκολο, γιατι ειναι δεδομενο οτι δεν θα χαλασει η οποια σχεση...ειμαι και ειναι δυνατος ανθρωπος και μπορουμε να βιωσουμε δυσκολες καταστασεις και το εχουμε αποδειξει...και θα το κανω, γιατι για κανεναν ανθρωπο δεν μπορει να ειναι το τελος του κοσμου καποιος αλλος...Θα ξαναγαπησω θα με ξαναγαπησουν, θα πληγωσω και θα πληγωθω, ετσι ειναι η ζωη και εχει και την ομορφια του αυτο...απλα δεν ξερω τον σωστο τροπο...στον αλλο τωρα πια νομιζω οτι εχει πετυχει το ολο σκηνικο, στο αλλο απετυχα παταγωδος, επειδη πιστευα οτι θα αντιδρασει παρομοια με μενα, ορμωμενη απο την κατασταση που βιωσα εγω...Οσο αφορα για τον ιδιο ειναι μπερδεμενος και πιστευω και πολυ αγχωμενος για το μελλον του και την ζωη του και επειδη γνωριζω τις δυσκολιες του ηθελα να ειμαι παρον αντι να διαλεξω την αποστασιοποιηση και τσατιζομουν που δεν με αφηνε να ειμαι διπλα του στις δυσκολες στιγμες που περνουσε...δεν ζητησα τιποτα ερωτικο, ουτε θα το εκανα ποτε...τον τροπο που ειχα να του μιλαω καποτε τον συνεχισα δεν αλλαξα κατι, προσπαθοντας να κρατησω αυτο που ειχαμε...
    επιμενεις να μιλας για αυτο που ειχατε...
    αυτο που ειχατε,δεν θα ειναι ποτε πια το ιδιο,μετα απο την αποκαλυψη των προθεσεων σας , που συγκρουονται...

    λες οτι περιμενες να αντιδρασει οπως και εσυ, οταν αντιληφθηκες οτι ενας φιλος σου σε ηθελε ερωτικα.
    ναι,αλλα εσυ, αντιδρας ως ερωτευμενη οπως αντιδρουσε εκεινος ο φιλος???μηπως γινεσαι πιο πιεστικη απο εκεινον?πιο παρουσα? πιο απαιτητικη?μηπως ο φιλος σου ασφυκτια πιο ευκολα απ οτι εσυ? δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι ιδιοι...

    λες για πολλες δουλειες και δυσκολο προγραμμα...πριν προκυψει το προβλημα, που σε ικανοποιουσε η σχεση σας, ειχε λιγοτερες δουλειες?
    οσες δουλειες και αν εχει κανεις, βρισκει χρονο να κανει αυτα που αγαπα...ειδικα η επικοινωνια, επιτυγχανεται πια με 1000 τροπους ακομα και απο μακρια..δε νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα σας..

    το να μην σε αφηνει να εισαι οσο κοντα ησουν και συ να μη το σεβεσαι αυτο και να τσατιζεσαι μαλιστα οπως περιγραφεις, ειναι κατι αρκετα εκνευριστικο κατ εμε....
    δεν ειναι η κατασταση οπως πριν για να θεωρεις επιχειρημα οτι εσυ φερεσαι οπως πριν..
    .εμαθε κατι που δεν του αρεσε,ενιωσε την αναγκη να κρατησει καποια αποσταση και ισως αργοτερα να επανερχοταν εαν εβλεπε οτι η φιλια σας δεν επηρρεαζεται...
    θα επρεπε αυτο να το σεβαστεις, για οσο καιρο χρειαζοταν..
    η τσατιλα και οι υστεριες μονο κακο κανουν στην φιλικη σας σχεση και τον απομακρυνουν γρηγοροτερα...
    λες οτι δεν ζητας κατι ερωτικο....ξερεις, δεν ζηταμε μονο με τα λογια...ζηταμε με εξωλεκτικους τροπους πολυ πιο πολλα και πολυ πιο πιεστικα απ οτι με τα λογια..μη το παραβλεπεις αυτο..

    δεν μου απαντησες ομως, εαν ο ιδιος ειναι σε καποια σχεση, εαν ειναι ετεροφυλοφιλος κι αν ειναι ερωτευμενος με καποια αυτον τον καιρο...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    ξεχασα να πω κατι σημαντικο...που ειπες...δεν τον βλεπω ουτε θα τον βλεπω προς το παρον τουλαχιστον και αυτο καθιστα την επικοινωνια πιο δυσκολη...

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Οχι οταν εγινε αυτο δεν ηταν τοσο φορτωμενος...μετα που μου ειπε επιασε την δευτερη δουλεια και δεν ειναι του μυαλου μου, γιατι και οι αλλοι φιλοι του το ιδιο ενιωσαν...επικοινωνουμε και επικοινωνουσαμε, απλα δεν βλεπομασταν τοσο γιατι δεν ειχε καθολου χρονο...γιατι η μια δουλεια ηταν στην πολη και η αλλη εξω απο αυτην...αντικειμενικα δεν ειχε χρονο...τι να σου πω δεν ξερω οσο αφορα αυτο που ρωτας, αφου δεν μου μιλαει για εκεινον πια, το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειναι ετεροφυλοφιλος τα αλλα ολα ειναι εικασιες...γιατι το ρωτας και επιμενεις τοσο;;

    Εχεις δικιο μαλλον εγινα πιεστικη...δεν το καταλαβα ομως και δεν μιλουσα με κανεναν εκτος απο τον ιδιο γιαυτα που νιωθω και αυτο ηταν λαθος...ναι εχεις μεγαλο δικιο και τωρα πια το καταλαβα, απλα δεν νομισα οτι θα μπορουσα να γινω πιεστικη...

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Επισης δεν εχω ξεκαθαρισει και κατι ακομα...οταν του ειπα πως νιωθω κατι παραπανω απο φιλια, του ξεκαθαρισα οτι δεν περιμενω το ιδιο και απο αυτον, οτι δεν θελω καποια σχεση μαζι του ερωτικη, αλλα οτι απλα νιωθω κατι παραπανω απο αυτο που εγω μπορω να χαρακτηρισω ως φιλια...και οτι ηθελα να το ξερει, γιατι ειχε το δικαιωμα αυτο...δεν ζητησα τιποτα, δεν εκανα σκηνες απελπισμενης ερωτευμενης, απλα επρεπε καποια στιγμη να το πω, δεν γινοταν αλλιως, γιατι επρεπε να δω τι θα κανω με το μελλον μου, που θα ζησω, που θα δουλεψω και ηταν ενας λογος που επρεπε να το πω, για να παρω και εγω μια επιλογη...να δω πως θα μου συμπεριφερθει, οχι γιατι περιμενα κατι απο αυτον αλλα για να μου κανει την επιλογη πιο ευκολη ωστε να ξερω αν αξιζει τον κοπο να παω αριστερα η δεξια...γιατι ημουν ετοιμη για την αλλαγη και την χρειαζομουν και ετσι αποφασισα πιο ευκολα και επραξα/πραττω αναλογα για την ζωη μου και γιαυτο που θα ηταν/ειναι καλυτερο για μενα...απλα ηθελα στηριξη στις επιλογες μου αυτες...

  13. #163
    ανοιξη....υποθέτω πως η Ρεμεντι σε ρωτάει για το αν ειναι σε σχέση, γιατι φυσικά παίζει και αυτό το ρόλο του. Απ την άλλη αφού είστε τόσο συνδεδεμένοι, πως ειναι δυνατο να μη ξερεις αν ειναι με κάποια κοπέλα?
    Ενιγουει, επειδή θεωρώ πως ο έρωτας είναι πρώτα απ\' όλα ένα παιχνίδι και έπονται τα ενσυναίσθητα, (αγαπες, ρομαντζα κλπ), δεν χειρίστηκες καθόλου καλά αυτή την την υπόθεση.
    Δυο τινά υπάρχουν σε αυτή την περίπτωση. Ή είναι ερωτευμένος με άλλη ή έπεσες με τα μούτρα στην κατάσταση, πιέστηκε τρόμαξε και δεν πήρε το ρισκο να μπει σε μια φάση που τουλάχιστον στο πρώτο στάδιο της ήταν άνιση από μεριάς συναισθήματος.

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    ξερω για το παρελθον, δεν ξερω για τωρα γιατι δεν μου εχει πει κατι, υποθετω πως δεν εχει σχεση τωρα πια, αλλα δεν μπορω να το πω με βεβαιοτητα.Καποτε ηξερα οτι ειχε και χωρισε, τωρα δεν ξερω...ουτε εχει νοημα, αφου και εγω δεν ζηταω κατι για να αισθανεται πιεσμενος..

  15. #165
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by anoiksi

    οσο αφορα αυτο που ρωτας, αφου δεν μου μιλαει για εκεινον πια, το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειναι ετεροφυλοφιλος τα αλλα ολα ειναι εικασιες...γιατι το ρωτας και επιμενεις τοσο;;


    γιατι ειναι η κλασικη ατακα της κατινας,
    οτι αφου \"αντεξε\" στην γοητεια σου, παιζει να ειναι γκει....

    Απο οσο ειδα, τετοιες αποψεις ειναι μακρια απο εσενα,
    οποτε σαν απαντηση απλα θα πρεπει να ξερεις οτι οι ανθρωποι εχουν επιλογες που μερικες φορες δεν εχουν ακριβης απαντησεις με λογικη σειρα, ιδιως σε τετοια ζητηματα.

    Αν ηταν να υπηρχε απαντηση,
    μετα απο τοσο ψαξιμο θα επρεπε να την ειχες ηδη στο τσεπακι σου.

Page 11 of 37 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •