θετικη σκεψη... αλλα πως? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71
  1. #31
    eilikrina πανο δεν θελω να κανω διαλογο μαζι σου.σεβασου το.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #32
    Originally posted by nama
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, ήδη προσπαθω να εφαρμόσω αυτα που μου προτείνετε... Να ρωτήσω κάτι την anoiksi... αν μιλαμε για ενα προβλημα που όντως υπαρχει, οπως ασθενεια οπως λες... τότε?? Πραγματικά πιστεύω πως πολλοί άνθρωποι νίκησαν σοβαρές ασθένειες μόνο επειδή διατήρησαν την ψυχραιμία τους και όσο ήταν δυνατόν την αισιοδοξία ότι θα γίνουν καλά και θα συνεχίσουν τη ζωή τους. Ακόμα πιστεύω ότι μπορεί καλλιστα να συμβεί και το αντίθετο, δηλαδή άνθρωποι που ζουν πάντα με τον φόβο ότι θα αρρωστήσουν να έχουν πιο πολλες πιθανότητες τελικά να το πάθουν.... το πιστευετε αυτό?
    ναμα ,
    καθε αρρωστεια , ακομα και μια μολυνση ,αν το αναλυσεις
    με την εννοια του ποσοι παραγοντες επηρεαζουν το ανοσοποιητικο μας συστημα , ειναι στην βαση της ψυχοσωματικη!
    Κατα συνεπεια , οι αρνητικες σκεψεις , απο μονες τους ειναι μια νοσηρη πραγματικοτητα που αν με τον Α η τον Β τροπο δεν καταφερεις γρηγορα να απαλλαγεις απο αυτες , στοβαθος του χρονου , οντως κινδυνευουν να μετραπουν σε καποιο νοσημα ειτε σωματικο ,ειτε ψυχικο.

  3. #33
    Originally posted by olgaki82
    eilikrina πανο δεν θελω να κανω διαλογο μαζι σου.σεβασου το.
    δεν εχω καμμια αντιρρηση ,φτανει να βρεις τον απαραιτητο αυτοελεγχο στο φορουμ τουλαχιστον οπως σου υπεδειξε ο κρινος
    για να μην προκαλεις εμμεσα τουλαχιστον την αντιδραση μου...
    παρολο που πιστευω οτι εισαι εγκλοβισμενη σε αυτη την λογικη της απορριψης /προκλησης που φυσικα εχει επιπτωσεις στην απωλεια του αυτοελεγχου!

  4. #34
    βρες πρωτα εσυ τον αυτοελεγχο σου σαν μεγαλυτερος και ασε εμενα που οπως λες ειμαι αρρωστη εξαρτημενη και μονη.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  5. #35
    Originally posted by nama
    olgaki82 αυτο ακριβως πιστευω οτι κανω κι εγω στον εαυτο μου. μεγαλοποιω τα προβλήματα μου, ταυτόχρονα απλοποιώ τα προβλήματα των αλλων και τελικά ειμαι δυστυχισμενη!
    η απωλεια αυτοελεγχου των συναισθηματων σου ναμα ,
    ειναι μια νευρωση που χρειαζεται ισως ψυχολογικη υποστηριξη
    για να δεις μονη σου απο που ξεκινησε .
    Τιποτα δεν ειναι τυχαιο...
    Αν ομως βρεις την ακρη του νηματος , εχεις φτασει ηδη στα μισα του δρομου της λυσης !

  6. #36
    Originally posted by olgaki82
    βρες πρωτα εσυ τον αυτοελεγχο σου σαν μεγαλυτερος και ασε εμενα που οπως λες ειμαι αρρωστη εξαρτημενη και μονη.
    εγω το μονο που εχω, ειναι αυτο που σου λειπει ολγακι!
    βρες τον τροπο να το παρεις ,οχι σαν παραδειγμα ,αλλα σαν προσοχη και παρατηρηση , γιατι ισως καταφερεις να μαθεις πως το κανω....

  7. #37
    δεν θελω σε καμια περιπτωση να παρω αυτο που κανεις.
    προτιμω ατον τροπο που λειτουργω εγω.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    101
    μη μαλωνετε βρε παιδια, κριμα ειναι......

  9. #39
    Originally posted by nama
    μη μαλωνετε βρε παιδια, κριμα ειναι......
    δεν μαλωνουμε ναμα...
    ανοιχτο φορουμ ειναι..
    πλατεια....
    θα διαβασεις πολλες συμβουλες , ισως πολυ παραπανω απο οσες θα μπορεις να θυμασαι οταν θα εχεις βγει απο τις μαυρες σκεψεις σου....αρκει να βρεις την σωστη απαντηση μονη σου...

  10. #40
    Originally posted by olgaki82
    δεν θελω σε καμια περιπτωση να παρω αυτο που κανεις.
    προτιμω ατον τροπο που λειτουργω εγω.
    δικαιωμα σου!

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by olgaki82
    eilikrina πανο δεν θελω να κανω διαλογο μαζι σου.σεβασου το.

    εδω γιατι αρχισες διαλογο?


    Originally posted by olgaki82
    και εγω λεω για σενα:δεν ξερεις τι λες

    Πριν απαιτησεις σεβασμο που σιγουρα δικαιουσε,
    δειξτον κιολας.

  12. #42
    κρινο μισο λεπτο.δεν επιτεθηκα ποτε στον πανο με λογια τυπου εισαι αρρωστος,εξαρτημενος μονος ουτε μια φορα παρολα οσα μου χει πει κατα διαστηματα,σορυ αλλα εφτασα στα ορια μου.δεν ξερει καν το ποσο αγωνιστηκα και αγωνιζομαι για να κοψω το αλκοολ μαχαιρι και συνεχιζει.ε οχι πια αυτο ειναι προσβολη και κακια
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  13. #43
    Originally posted by olgaki82
    κρινο μισο λεπτο.δεν επιτεθηκα ποτε στον πανο με λογια τυπου εισαι αρρωστος,εξαρτημενος μονος ουτε μια φορα παρολα οσα μου χει πει κατα διαστηματα,σορυ αλλα εφτασα στα ορια μου.δεν ξερει καν το ποσο αγωνιστηκα και αγωνιζομαι για να κοψω το αλκοολ μαχαιρι και συνεχιζει.ε οχι πια αυτο ειναι προσβολη και κακια
    μα ολγακι εχεις ανοιξει κοπελα μου τοσα θεματα για εξαρτηση απο το αλκοολ! αν θες να συνεχισεις να σε πινει το καταραμενο δεν μπορει κανεις να σε εμποδισει...
    αν παλι θες να κανεις οτι θα σου πουν οι ψυχιατροι οι ψυχολογοι
    η καιοι χαρτοριχτες ακομα , παλι δικαιωμα σου ειναι...
    ομως εδω θα πρεπει να μπορεις να δεχεσαι αποψεις που θα σε βγαζουν ισως απο το καναλι σου και θα σε εκνευριζουν...
    ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΣΥΧΝΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟ
    ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΙΜΩΝΕΙ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ.
    ΑΥΤΗ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩ ΑΘΕΛΑ Η ΣΚΟΠΙΜΑ !
    ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ
    ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ...

  14. #44
    Σταματα πια κανε εσυ ο ιδιος αυτο π συμβουλευεις,δεξου και αλλες αποψεις.
    κι αν δεν δεχομαι την δικη σου και μονο ειναι επειδη δε την εκτιμω.
    στο λεω ανοιχτα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΠOY EIΔEΣ OTI H KOΠEΛA ANOIΓEI ΣYNEXΩΣ ΘEMATA ΓIA TO AΛKOOΛ?
    AΛΛA KAI NA TO EKANE ΔIKAIΩMA THΣ. ΣEBAΣOY TO ΠPOBΛHMA THΣ KAI BOYΛΩΣTO
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •