θετικη σκεψη... αλλα πως? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71
  1. #61
    ε ωραια αυτο το ξερω οτι δεν πρεπει να ξανασηκωσω ποτε το 1 ποτηρι.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    AYTH H ΣYMBOYΛH HTAN ANEKTIMHTH
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by πανος12345
    αρσι , δεν μπορω να διαβαζω θεματα ανθρωπων , που κλεινουν τα αυτια τους στις συμβουλες μου! ο λογος ειναι εφιαλτικα απλος! δεν θα τις ακολουθησουν!

    Άρα Πάνο δε μπορείς και να την κρίνεις χωρίς δεδομένα ε?

    αν μια μερα η ολγα σε καλεσει σε ενα μπαρ και εσυ πιεις μια μπυρα και αυτη παραγγειλει μια κοκα κολα , πες το μου να χαρω και να πεταω απο την χαρα μου στα συνεφα!

    Αν διάβαζες το θέμα της λοιπόν Πάνο θα έβλεπες ότι το έχει κάνει ήδη
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4829&page=15

    Προσωπικά επειδή παρακολουθώ το θέμα της Όλγας βλέπω έναν άνθρωπο πολύ δυνατό και με αξιοθαύμαστο επιτυχημένο αγώνα και πιστεύω πως είναι άδικο να λες κουβέντες περί του ότι την πίνει το αλκκολ ή την \'τσούζει\' η αλήθεια αφού άλλωστε την αλήθεια της την έχει δει καιρό τώρα....κ.λ.π.
    Γενικώς βρίσκω άτοπο να κρίνουμε τον οποιδήποτε σχετικά με το θέμα του χωρίς καν να έχουμε διαβάσει το θέμα του!!!!!!!

  4. #64
    Originally posted by olgaki82
    ε ωραια αυτο το ξερω οτι δεν πρεπει να ξανασηκωσω ποτε το 1 ποτηρι.
    ε τοτε τι συζηταμε ολγακι?
    παιρνω πισω οτι ειπα για αρρωστειες ...
    πραγματι δεν διαβασα το θεμα σου , και χαιρομαι που σε τελευταια φαση καταλαβες τι πρεπει να κανεις και εσυ με την σειρα σου να παραδεχθεις οτι το κινητρο μου ηταν να παρεις την σωστη αποφαση ακοαμ και αν επρεπε να απεχω απο την συζητηση μαζι σου , οπως επανειλλημενα μου ειχες ζητησει και απλα επρεπε να σεβαστω την επιθυμια σου

  5. #65
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πανο,
    απο οτι φαινεται,
    θα πρεπει να εισαι λιγο πιο εγκρατης στις κρισεις σου.

  6. #66
    καλημερα παιδια!!!χθες βραδυ βγηκα με μια παρεα για φαγητο που ολοι πινανε:καποτε θα συνεβαινε και αυτο ,δεν μπορω να απαγορευσω στους αλλους να πινουν.εγω πηρα λεμοναδα.δεν σας κρυβω οτι στην αρχη αισθανομουν ασχημα,σφιγμενη,αγχωμενη.ν� �υρικη...αλλα οσο παιρνουσε η ωρα χαλαρωσα καπως,καταλαβα οτι μπορουσα να μιλαω, να λεω την αποψη μου, να αστειευομαι και να γελαω μεχρι δακρυων και χωρις το μπουκαλι.ναι περασα ομορφα!! παρολη την αρχικη δυσκολια,διασκεδασα.περασα ενα υπεροχο βραδυ με παρεα και νηφαλια!!!
    εχει αρχισει και με εκπλητει ευχαριστα ο εαυτος μου.δεν τον λυπαμαι πια..δεν τον κρινω τοσο ασχημα..αρχισα να με αγαπω για τα θετικα που εχω αλα ποτε δεν τα βλεπα..και ειμαι ακομη στην αρχη,εχουμε πολλη δουλιτσα ακομη εγω και ο εαυτος μου για να φτασουμε στο στοχο μας...θα τα καταφερουμε ομως τελικα

    καλημερα και παλι σε ολους!
    ολη αυτη η αισιοδοξια , που αγνοουσα , νομιζω ταιριαζει γαντι εδω , για το πως ενα ανθρωπος μεσα στην αναγκη του να βγει απο τα αδιεξοδα , βρισκει το θαρρος να σπρωξει πισω ολες τις αρνητικες καταστασεις μονος του χωρις κανενα δεκανικι!
    Σε μια μεγαλη παρεα , ολοι γελαγανε , και διασκεδαζανε την ζωη τους , αλλα μονο η ολγα μπορεσε να το κανει καλυτερα απο ολους τους αλλους !
    Υποκλινομαι στα ποδια σας κυρια μου!
    Δωσατε δειγματα ανθρωπινης δυναμης , που θα ζηλευανε πολλοι ψυχιατροι
    και ψυχολογοι!

  7. #67
    Originally posted by krino
    πανο,
    απο οτι φαινεται,
    θα πρεπει να εισαι λιγο πιο εγκρατης στις κρισεις σου.
    δεν κρινω κανενα κρινε....
    μονο που ειμαι της αποψης οτι καμμια φορα δεν πειραζει και να μαλωσεις με καποιον , αν αυτο οδηγησει σε αισιο αποτελεσμα!
    εγω συνεχιζω να πινω και να καπνιζω .....
    Η Ολγα ειναι πιο δυνατη απο μενα και την παραδεχομαι ....

  8. #68
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πιστευεις οτι το \"μαλωμα\" σου εφερε ως αποτελεσμα να κοψει το ποτο η ολγα?

    :P:P:P

  9. #69
    Originally posted by krino
    πιστευεις οτι το \"μαλωμα\" σου εφερε ως αποτελεσμα να κοψει το ποτο η ολγα?

    :P:P:P
    εχει καμμια σημασια τι πιστευω εγω?
    αρκει για μενα οτι το εχω γραψει εδω μεσα σε πολλες σελιδες αναλυοντας μαλιστα καλυτερα απο πολλα συγγρματα και τους λογους που πρεπει να γινει ετσι...
    μονο μη με βαλεις να ψαχνω να τα βρω!
    χαχαχαχαχαχαχα

  10. #70
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οχι καμια,
    ρωταω για στατιστικους λογους....

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    αν ειναι πραγματικο το προβλημα θεωρω οτι δεν υπαρχει ευκολος τροπος διαφυγης απο τις αρνητικες σκεψεις με πραγματα που σε ικανοποιουν...οχι δεν πιστευω οτι τοτε πρεπει να απελπιζεσαι, αλλα τουλαχιστον θα ειναι δικαιολογημενο...Ποτε δεν κανει να σταματας να πολεμας οτι και να ειναι αυτο...Σκεψου ποσο πισω θα ειμασταν αν δεν καταπολεμουσαμε και δεν αγωνιζομασταν να αλλαξουμε πραγματα και τις καταστασεις...τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο....Η δυναμη ειναι μεσα μας αρκει να βρουμε τον τροπο να καταπολεμησουμε τον φοβο που μας διακατεχει στην ιδεα και μονο οτι πρεπει να το αντιμετωπισουμε...Δεν ξερω αν σε καλυψα....ειμαι στο αεροδρομιο και σου γραφω βιαστικα....:-)

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •