ψυχολογοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 127
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117

    ψυχολογοι

    Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος κανενα καλο ψυχολογο μερια πειραια κοντα να εχει παει και να χει βρει βοηθεια... Και γενικα τι κοστος παιζει ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    megalo κοστος..εχθες ελεγα στον ψυχολογο μου οτι δεν ξερω με ποιον να τα βαλω.
    με αυτους που ειναι τοσο επαγγελματιες και οχι ανθρωποι και μας γδερνουν κανονικα η με το κρατος με ταμεια τα οποια καλυπτουν την επεμβαση αλλαγης φιλου και οχι την ψυχοθεραπεια..?
    συγγνωμη για το ακυρο αλλα ειμαι ελαφρως εκνευρισμενη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εγω εχω δωσει ενας Θεός Ξερει πόσα μεχρι τωρα απο τότε που ξεκίνησα... Αστα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το καλυπτει τα ταμεια κατι το οποιο μπορει να βοηθησει πολους ανθρωπους απο πολλα καθημερινα προβληματα....... τουλαχιαστον ασ πληρωναμε καποια συμμετοχη οπως με τα ΦΑΡΜΑΚΑ...
    Ποσο παει γενικα κανα 60 αρι? και καλα ποσο καιρο μπορει να κανεις θεραπεια για τις κρισεις πανικου και φοβιες υγειας που νιωθω εγω ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    50 ευρω η συνεδρια χωρις αποδειξη εδινα,για δυο χρονια ,τρεις φορες την εβδομαδα.Τον αλλο μηνα θα συναντησω μια ψυχολογο στον Πειραια που ακουσα οτι ειναι πολυ καλη συστημικη.Δεν ξερω να στελνω προσωπικο μηνυμα εδω στο forum για να σου δωσω στοιχεια αν θελεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Γιατί δεν δοκιμάζετε τα Κέντρα Ψυχικής Υγείας? Εχει και στον Πειραιά και είναι δωρεάν νομίζω ή εστω με πολύ μικρή συμμετοχή!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by Sofaki
    Γιατί δεν δοκιμάζετε τα Κέντρα Ψυχικής Υγείας? Εχει και στον Πειραιά και είναι δωρεάν νομίζω ή εστω με πολύ μικρή συμμετοχή!
    εγω θα το εκανα μονον εαν δεν ειχα αλλη επιλογη.
    ειναι καλο να υπαρχει το χρματικο στοιχειο γιατ επηρεαζει και τις δυο πλευρες. ο μεν ψυχολογος αισθανεται μεγαλυτερη ευθυνη να δουλεψει σωστα και ο δε \'\'πελατης\'\' επειδη πληρωνει τα μαλλια της κεφαλης του γινεται απαιτητικος μιας και δινει τοσα λεφτα να εχει και τον καλυτερο και να βλεπει αποτελεσματα,οτι τα χρηματα του δεν πανε χαμμενα.στο μονο που ειμαι αντιθετη ειναι οτι δεν υπαρχει καμια ελαστικοτητα..τι φοιτητης εισαι,τι συνταξιουχος,τι μεγαλοδικηγορος το ιδιο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Κι εγώ βλέπω οτι ο δικός μου δε αισθάνεται καθόλου άνετα... Στην εταιρια του όμως η τιμή είναι ενιαία για όλους τους αναλυτές-μέλη.


    Σταθερά μεγάλο πρόβλημα το κόστος... Ειδικά αν χρειάζεσαι θεραπευτή με αυξημένα προσόντα/εκπαίδευση κλπ
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by oboro
    Κι εγώ βλέπω οτι ο δικός μου δε αισθάνεται καθόλου άνετα... Στην εταιρια του όμως η τιμή είναι ενιαία για όλους τους αναλυτές-μέλη.


    Σταθερά μεγάλο πρόβλημα το κόστος... Ειδικά αν χρειάζεσαι θεραπευτή με αυξημένα προσόντα/εκπαίδευση κλπ
    αστα να πανε..χθες ελεγα οτι τωρα πια,μεγαλυτερο αγχος μου προκαλλει που θα βρω τα χρηματα να πληρωσω την επομενη μου συνεδρια απ\'οτι ολα τα αλλα θεματα που αντιμετωπιζω..αξιζει ομως αλλα τοσο πολυ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Εγώ λέω να αρχίσω να δουλέυω ημιαπασχόληση ειδικά γι\' αυτό (φαντάσου πόσο δουλευταράς ήμουν μέχρι σήμερα δηλαδή χαχαχα.) \'Οχι μόνο χρειάζομαι την ψυχανάλυση (είναι εξαιρετικός και ο γιατρός μου και έχουμε θεραπευτική σχέση σπουδαία πραγματικά εδώ και χρόνια) αλλά έχουμε μπει πλέον και σε καλό δρόμο και θέλω να ολοκληρώσω!
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by oboro
    Εγώ λέω να αρχίσω να δουλέυω ημιαπασχόληση ειδικά γι\' αυτό (φαντάσου πόσο δουλευταράς ήμουν μέχρι σήμερα δηλαδή χαχαχα.) \'Οχι μόνο χρειάζομαι την ψυχανάλυση (είναι εξαιρετικός και ο γιατρός μου και έχουμε θεραπευτική σχέση σπουδαία πραγματικά εδώ και χρόνια) αλλά έχουμε μπει πλέον και σε καλό δρόμο και θέλω να ολοκληρώσω!
    ωπ!και εγω.τωρα αυτη τη βδομαδα περιμενω απαντηση απο τη δουλεια..αντε να δουμε..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    καλη επιτυχια melene
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    καλη αρχη oboro
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ευχαριστω πολυ σοφια μου!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Είναι το καλύτερο που θα μπορούσατε να κάνετε.Εργάζεσαι αισθάνεσαι παραγωγικός και αυτόνομος καλή αρχή και στις δυό σας

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •