entact kai βάρος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    entact kai βάρος

    Παιδιά γνωρίζει κανείς αν με το entact βάζεις βάρος?
    Και ακομα σε ποιες περιπτώσεις χορηγήτε?Κάποιος που να παιρνει entact υπάρχει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Τι ειναι το entact?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Ειναι φάρμακο σε δισκια αντικαταθλιπτικό.

  4. #4
    to entact ειναι αντικαταθλιπτικο μου το ειχε γραψει ενας γιατρος πριν 5 χρονια για κρισεις πανικου αλλα δεν το χα παρει.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    υπηρξε ενα διαστημα που επαιρνα entact αντι για ciparlex (escitalopram περιεχουν κ τα δυο). αν θα βαλεις βαρος, εξαρταται απο τον οργανισμο νομιζω. γενικα ειναι απο τα ηπια αντικαταθλιπτικα που εχω παρει

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    58
    Ναι το παίρνω εγώ σε απειροελάχιστα μικρή ποσότητα (10) και μου το έχουν γράψει για το Σύνδρομο Χρόνιας Κόπωσης το οποίο έχω. Είναι ένα πολύ ήπιο αντικαταθλιπτικό, εγώ το παίρνω γιατί βοηθάει με την κόπωση. Από ότι είδα στις οδηγίες που το συνοδεύουν, το δίνουν για κρίσεις πανικού, κατάθλιψη, διάφορες φοβίες κ.α. Γενικώς, είναι ήπιο και εμένα δε μου έχει βγάλει καμία παρενέργεια. Βάρος έχω βάλει (6 κιλά) και από ένα δικό μου ψάξιμο που έκανα στο Internet σχετικά, οι περισσότεροι βάζουν κατά μέσο όρο 5 κιλά. Αν θέλεις μπορείς να το ψάξεις με το όνομα που κυκλοφορεί στην Αμερική, Lexapro, θα σου βγάλει πολλά.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    1
    Εγώ πήρα 6 κιλά σε 3 μηνες....μου έχει ανοίξει παρά πολύ η όρεξη....δε ξέρω τι να κάνω....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •