Εχετε νοιωσει ποτε πως η γη δεν εχει κατι αλλο να σας προσφερει; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 82
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    ναι. αλλα και το αντιθετο οτι δλδ δεν εχω τιποτα να προσφερω οτι εχω αδειασει
    Dum spiro spero (?)

  2. #32
    Μμμμ..εγώ τα ένιωσα και τα δύο όταν έχασα τη μαμά μου. Σκεφτόμουν πως δεν έχει τίποτα να μου προσφέρει ή ζωή και σίγουρα δεν έχω τι να της προσφέρω εγώ.
    Κατά τη διάρκεια μιας μεγάλης στεναχώριας ή ψυχολογικού αδιέξοδου, γίνονται τέτοιες σκέψεις.
    Αργότερα, όταν ο πόνος μαλακώνει, όταν έρχονται καλύτερες και πιο ευτυχισμένες μέρες, η μαυρίλα απομακρύνεται και αλλάζεις εντελώς ματιά για τη ζωή.
    Φαντάζομαι πως το ίδιο μπορεί να συμβεί στον καθένα όταν ξεπεράσει την εσωτερική μαυρίλα του, απ όποιο λόγο και αν προέρχεται...

  3. #33
    Originally posted by keep_walking
    Εγω θα ελεγα το αλλο...εχετε νοιωσει ποτε οτι η γη εχει να προσφερει τα...απειρα αρκει να απλωσετε το χερι σας και να δρεψετε τους καρπους αλλα κατι να σας εμποδιζει?
    πολυ σοφο κιπ!
    φταει νομιζω η αστυφιλια και η εγκαταλειψη της υπαιθρου σε τεραστειο βαθμο...

  4. #34
    οταν ουρλιαζαν απο την πεινα οι γατες , ολα τα ονειρα που εβελεπα στον υπνο μου μεχρι να παω πρωι -πρωι να τους αγορασω κροκετες ηταν εφιαλτες ....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ας τον μαζεψει καποιος .....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by keep_walking
    Εγω θα ελεγα το αλλο...εχετε νοιωσει ποτε οτι η γη εχει να προσφερει τα...απειρα αρκει να απλωσετε το χερι σας και να δρεψετε τους καρπους αλλα κατι να σας εμποδιζει?
    εγω δεν θα το λεγα κιπ,οτι ηθελα και θελω και περναει απο το χερι μου το καταφερνω συνηθως ....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by Helena
    ναι. αλλα και το αντιθετο οτι δλδ δεν εχω τιποτα να προσφερω οτι εχω αδειασει
    και αυτο το εχω νοιωσει...

  8. #38
    Originally posted by Empneustns
    ας τον μαζεψει καποιος .....
    σε μενα αναφερεσαι?

  9. #39
    Originally posted by Empneustns
    Originally posted by keep_walking
    Εγω θα ελεγα το αλλο...εχετε νοιωσει ποτε οτι η γη εχει να προσφερει τα...απειρα αρκει να απλωσετε το χερι σας και να δρεψετε τους καρπους αλλα κατι να σας εμποδιζει?
    εγω δεν θα το λεγα κιπ,οτι ηθελα και θελω και περναει απο το χερι μου το καταφερνω συνηθως ....
    τα καλα κολποις κτωνται ..τα κακα ....κοποις
    ετσι εμπνευστη?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    πανο λογω βλακειας σε απαλλασω

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Ναι νομιζω οτι το εχω νιωσει και εγω αυτο....εισαι ανικανοποιητος απο τα παντα παρολο που σου προσφερουν, ζητας κατι ανωτερο, κατι με σημασια, κατι που να σε παει σε ταξιδια ονειρεμενα...και παρολο που ψαχνεις στην απεραντοσυνη του κοσμου, που απλοχερα σου προσφερει χιλιαδες ομορφιες, εσυ πνιγεσαι ακομα πιο πολυ γιατι δεν βρισκεις αυτο που αναζητας μεσα σε τοσα ομορφα....ετσι νιωθεις;το πετυχα;
    Αν ναι σε νιωθω 100%....και σου στελνω την δυναμη μου....γιατι ειναι πολυ δυσκολο...

  12. #42
    Originally posted by Empneustns
    πανο λογω βλακειας σε απαλλασω
    εγω τι να πω?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by anoiksi
    Ναι νομιζω οτι το εχω νιωσει και εγω αυτο....εισαι ανικανοποιητος απο τα παντα παρολο που σου προσφερουν, ζητας κατι ανωτερο, κατι με σημασια, κατι που να σε παει σε ταξιδια ονειρεμενα...και παρολο που ψαχνεις στην απεραντοσυνη του κοσμου, που απλοχερα σου προσφερει χιλιαδες ομορφιες, εσυ πνιγεσαι ακομα πιο πολυ γιατι δεν βρισκεις αυτο που αναζητας μεσα σε τοσα ομορφα....ετσι νιωθεις;το πετυχα;
    Αν ναι σε νιωθω 100%....και σου στελνω την δυναμη μου....γιατι ειναι πολυ δυσκολο...
    ανοιξη αυτο ακριβως,και το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο.ξερεις κατι;οτιδηποτε μπορουμε να το αποχτησουμε,ενα καλο σπιτι,ενα καλο αμαξι,αρκει να το βαλουμε στοχο.αλλα αυτο ειναι περα απο τις δυναμεις μας,το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να συμπνεουμε προς αυτο το σκοπο.σε ευχαριστω για την θετικη σου σκεψη,μετραει :)

  14. #44
    Originally posted by Empneustns
    Originally posted by anoiksi
    Ναι νομιζω οτι το εχω νιωσει και εγω αυτο....εισαι ανικανοποιητος απο τα παντα παρολο που σου προσφερουν, ζητας κατι ανωτερο, κατι με σημασια, κατι που να σε παει σε ταξιδια ονειρεμενα...και παρολο που ψαχνεις στην απεραντοσυνη του κοσμου, που απλοχερα σου προσφερει χιλιαδες ομορφιες, εσυ πνιγεσαι ακομα πιο πολυ γιατι δεν βρισκεις αυτο που αναζητας μεσα σε τοσα ομορφα....ετσι νιωθεις;το πετυχα;
    Αν ναι σε νιωθω 100%....και σου στελνω την δυναμη μου....γιατι ειναι πολυ δυσκολο...
    ανοιξη αυτο ακριβως,και το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο.ξερεις κατι;οτιδηποτε μπορουμε να το αποχτησουμε,ενα καλο σπιτι,ενα καλο αμαξι,αρκει να το βαλουμε στοχο.αλλα αυτο ειναι περα απο τις δυναμεις μας,το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να συμπνεουμε προς αυτο το σκοπο.σε ευχαριστω για την θετικη σου σκεψη,μετραει :)
    τα καλα κολποις κτωνται ..τα κακα ....κοποις ετσι εμπνευστη?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    οτι πεις πανο,απαλλαγμενος εισαι :)

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •