ΑΣΤΑΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117

    ΑΣΤΑΘΕΙΑ

    Να ρωτησω οσοι εχουν ασταθεια εχουν δοκιμασει να ειναι ορθιοι με κλειστα ποδια και κλειστασ ματια να δουν πως νιωθουν ?
    για δοκιμαστε το και πειτε μου.. εγω παντος οταν πηγα στον ωρλ μου πε οτι εχω οντως μια ασταθεια επειδη ψηλοφευγεις δεν εισαι σταθεροσ ...
    και μου πε να κανω μια εξεταση ηλεκτρονυσταγμογραφημα... δεν ερω αν το χει κανει κανεις σας που εχζει ασταθεια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ δεν το ειχα δοκιμασει ποτε...εκλεισα τα ποδια,εκλεισα τα ματια και αισθανομαι μια ασταθεια...για να κανει και αλλος το πειραμα μηπως ειναι φυσιολογικη αντιδραση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    Αντε κανεις αλλος να το δοκιμασε????

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    εχω κανει νυσταγμογραφια,δεν ειναι τιποτα.δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με αυτο που σου ειπε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    για τον λαβυρινθο δεν ειναι ? μετα εκανες και αξονικη μηπως?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλα ειναι τοσο δυσκολo να σταθειτε ορθιοι να κλεισετε τα ποδια και τα ματια και να πειτε αν αισθανεστε καποια ασταθεια?lol
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τελικα εριξα μια προχειρη ματια στο ιντερνετ και απο οτι καταλαβα ειναι φυσιολογικη καποια ασταθεια...

    Our sense of balance is controlled by a combination of three other senses: vision, equilibrioception (determined by the vestibular system in our inner ear, which detects acceleration and rotational movement), and proprioception (which gives you the ability to sense the relative positions of your body parts). While it\'s possible to balance while relying on just your equilibrioceptive and proprioceptive senses, adding a third sense, vision, makes it much easier for the average person

    http://www.bertec.com/cosi/ability.html

    και ενα λινκ που με μια ειδικη πλακετα ελεγχεις την σταθεροτητα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Το δοκίμασα.... όντος δεν μπόρεσα να μείνω σταθερός.....!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    χμμ χωρις την οραση ειναι φυσιολογικη η ασταθεια...τωρα το θεμα ειναι σε τι βαθμο?
    Αν ξερεις αγγλικα dolce_21 γραψε στο google close eyes balance και διαβασε τι λενε...σε γενικες γραμμες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    χμμ θα το δοκιμασω το θεμα ειναι οτι και ο ΩΡΛ και νευρολογοσ σου κανουν αυτη την ασκηση δεν ξερω για ποιο λογο και τι βλεπουν απο εκει ...
    και γιαυτο μου εδωσε να κανω εξεταση αυτη που ειπα παραπανω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    Originally posted by dolce_21
    για τον λαβυρινθο δεν ειναι ? μετα εκανες και αξονικη μηπως?
    Ναι για τον λαβυρινθο ειναι.Οχι,δεν εκανα αξονικη.Την ασταθεια την εχω και εγω!πολυ πιο εντονη οταν αγχωθω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    μηπως και εσυ αμα κλεισεις τα ματια νιωθεις οι ψηλο φευγεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    το νιωθω και με ανοιχτα ματαια και με κλειστα!δοκιμασε να κοιταξεις σε ενα συγκεκριμενο σημειο,φευγεις?!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    χμμμ με οχιι αν κοιταω κατι συγκεκριμενο με ανοιχτα ματια οχι δεν ..... γιατι φευγεις και εκει ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    τοτε μια χαρα εισαι!εφευγα και με ανοιχτα ματια οταν παθαινα τους πανικους και μου εμεινε απο τοτε!δεν το εχω παντα αλλα εμφανιζεται συχνα...Μην σε ανησυχει παντως το οτι φευγεις με κλειστα ματια.Οι πιο πολλοι φευγουν.Ειναι κυριως απο αυχενα αυτο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •