Πονοκεφαλος,Ζαλαδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    11

    Πονοκεφαλος,Ζαλαδα

    Καλησπερα σε ολους...ειμαι καινουργιος εδω.Εχω προβλημα αγχους και αρρωστοφοβια.Ειχα ανεκαθεν προβλημα με πονοκεφαλουσ και σε μικροτερη ηλικια,το τελευταιο μηνα ομως ταλαιπορουμε πιο πολυ και εχω και ζαλαδες καθως και μερικα μουδιασματα στο κεφαλι...μου εχει καρφωθει η ιδεα πως εχω κατι στο κεφαλι,οτι ειμαι αρρωστος.Εχασα προσφατα και τη θεια μου απο καρκινο και με εχει επηρεασει πολυ.τρεχω με το παραμικρο στους γιατρους να δω αν εχω κατι.Εκανα πριν 1,5 μηνα εξεταση αιματος αναλυτικη βγηκε μια χαρα...και πριν 3 χρονια ειχα κανει αξονικη στο κεφαλι για τους πονοκεφαλους και βγηκε κ αυτη καθαρη.Υπαρχει λογος να επαναλαβω την αξονικη?Ο γιατρος μου ειχε πει πως αν ηταν να δειξει κατι θα το ειχε δειξει τοτε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    φιλε μου τα ιδια συμπτωματα εχω και εγω ακριβως μου ειπαν να κανω ηλεκτρονυσταγμογραφημα και αν δεν δειξει κατι να κανω αξονικη και εγω... τι να σ ου πω δεν ξερω τι απο ολα να κανω... τα ιδια παντως εχω αθτη την ασταθεια και πονοκεφαλους ψηλα στο κεφαλι σαν βαρος κυριως....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Είναι το άγχος και η αρρωστοφοβία που σε κάνει να νοιώθεις έτσι. Σου προτείνω να πιεις κρασι και αν πάλι νοιώθεις πονοκέφαλο τότε πήγαινε στους γιατρούς τι να σου πω. Εγώ είχα πονοκεφάλους για 2-3 μήνες στις διακοπές μου πέρασαν, όταν έτρωγα ήμουν μια χαρά και διαπίστωσα ότι με πιάναν στη δουλειά και φυσικά όταν το είχα στο μυαλό μου. Ενα βράδυ που είχαμε πάει για ενα τραπεζι ήπια κρασί πολύ και ένοιωθα super. Το ίδιο ξαναεγινε ενα Σάββατο βράδυ. Οπότε το έβγαλα από το μυαλό μου και ηρέμησα. Φυσικά δε σου προτείνω να γινεις μπεκροκανάτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    Ενα μικρο βαρος ,ψιλοζαλαδα-ασταθεια κ μια αισθηση ανατριχιλας στην αριστερη πλευρα του κεφαλιου ,τα νοιωθω και εγω απο καιρου εις καιρον και τελευταια φορα πριν απο δυο ημερες .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    10
    ολα ειναι ψυχολογικα.ολα ειναι μεσα στο μυαλο.δεν εχεις κατι απλως οι συνεχεις εμμονες σου εχουν προκαλεσει αυτες τις ιδεες.θα σου προτεινα να αρχισεις να κανεις πραγματα που σου αρεσουν.ο,τιδηποτε.μονο ετσι θα αρχισεις σιγα σιγα να το ξεχνας.θα δεις οτι με τον καιρο θα φευγει απο μονο του ως διαμαγειας.ακου σε με.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •