ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    19

    ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ

    Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΕΤΩΝ, ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΚΑΡΔΟ. ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ, ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ.ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ(ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΗΠΙΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΕ ΓΑΜΟ).ΤΟΝ ΓΡΑΨΑΜΕ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΟΜΠΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΓΙΑ 3ηΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΟΣ,LATIN & ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ.ΕΧΕΙ ΤΗ ΝΤΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΉς ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΦΙΛΑΝΕ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ.ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΜΦΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ "ΑΝΤΡΑΣ" ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ(ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ)ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΑ ΧΟΜΠΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΥΦΛΗ ΚΑΙ ΟΔΗΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ Ή ΜΗΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΤΑ "ΑΝΤΡΙΚΑ" ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ"ΘΕΜΑΤΑ;ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΥΛΟΥ ΤΟΥ;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Ή ΜΗΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΤΑ \"ΑΝΤΡΙΚΑ\" ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ\"ΘΕΜΑΤΑ;

    αυτο.
    Χαλαρωσε και μην του δημιουργητε κομπλεξ εκει που δεν υπαρχει λογος.
    Αρκετα προβληματα θα αποκτησει μεσω σχολιων των γυρω του.
    Δεν υπαρχει λογος να ενθαρυνετε κατι τετοιο και εσεις.
    Αντιθετα θα μπορουσατε να αποδυναμωσετε τετοια σχολια, εαν και εφοσον επιδρουν πανω του αρνητικα.

  3. #3
    Originally posted by SOFGEO
    Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΕΤΩΝ, ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΚΑΡΔΟ. ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ, ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ.ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ(ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΗΠΙΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΕ ΓΑΜΟ).ΤΟΝ ΓΡΑΨΑΜΕ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΟΜΠΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΓΙΑ 3ηΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΟΣ,LATIN & ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ.ΕΧΕΙ ΤΗ ΝΤΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΉς ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΦΙΛΑΝΕ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ.ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΜΦΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ \"ΑΝΤΡΑΣ\" ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ(ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ)ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΑ ΧΟΜΠΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΥΦΛΗ ΚΑΙ ΟΔΗΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ Ή ΜΗΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΤΑ \"ΑΝΤΡΙΚΑ\" ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ\"ΘΕΜΑΤΑ;ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΥΛΟΥ ΤΟΥ;
    ανεπιφυλαχτα στο λεω , ΟΧΙ!
    αντιθετα ...θα γινει ακομα πιο ζηλευτος απο τις ελληνιδες
    του αυριο , που εχοντας εξασφαλισει ανεξαρτησια οικονομικη , ψυχολογικη και κοινωνικη , θα δουν με καλο ματι ενα ανδρα που θα ξερει να τις χορευει και να τους μαγειρευει στο σπιτι!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    19
    ΕΓΩ ΧΑΛΑΡΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ GAMEBOY.ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΖΕΙ Μ\'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ,ΜΗ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΑΔΕΛΦΗ.ΤΟΣΟ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑ Σ\'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΩΝΕΣ ΠΙΣΩ ΝΥΧΤΟΜΕΝΟΣ.ΔΗΛ.ΑΜΑ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΑΣ ΜΠΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ...ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΣΕ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ \"ΑΝΤΡΙΚΟ\"

  5. #5
    Originally posted by SOFGEO
    ΕΓΩ ΧΑΛΑΡΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ GAMEBOY.ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΖΕΙ Μ\'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ,ΜΗ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΑΔΕΛΦΗ.ΤΟΣΟ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑ Σ\'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΩΝΕΣ ΠΙΣΩ ΝΥΧΤΟΜΕΝΟΣ.ΔΗΛ.ΑΜΑ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΑΣ ΜΠΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ...ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΣΕ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ \"ΑΝΤΡΙΚΟ\"
    να τους πεις οτι οι ψυχολογοι και οι αλλοι συνομιλητες μου μου ειπαν στο φορουμ οτι οσο εγω η μανα του θα τον βλεπω σαν ανδρα και θα τον θαυμαζω σαν ανδρα , ασυνειδητα του εξασφαλιζω στην ψυχη του την αναγκη να ψαχνει την σεξουαλικη του απολαυση αυριο σε μια γυναικα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    O.K
    θα συμφωνησω με Κρινο και πανο,αν και σπανιο!!χιχιχι

    Σκεψου το εξης:
    Οταν ησουν 18αρα και φλερταριζες, τι εκτιμουσες πειρσσοτερο, εναν νεαρο που θα σου ζηταγε να χορεψετε ή εναν νεαρο που θα στεκοταν μπροστα σου και θα σου εκανε φιγουρες καρατε;;;

    Ειμαι και εγω μητερα ενος μικρου αγοριου 20 μηνων και δεν βλεπω γιατι να μην ακολουθησω τα βηματα τα δικα σου στην διαπαιδαγωγιση του γιου μου;

    Στο χερι μας ειναι πως θα μεγαλωσει αυτη η γενια.

    Τον θελεις με ενα ποτηρι στο χερι στο ορθαδικο να μην τολμαει να πλησιασει γυναικα και τι να της πει ........... για το ποδοσφαιρο; για το ιντερνετ που παιζουν υπερεθισμενα ολη μερα; ή να αρπαζει την γκομενα και να την λικνιζει;

    Απο ολα αυτα που ο αντρας σου θεωρει αντρικες γαλουχιες, τι απ\'ολα σου χρησιμευεσε εσενα στον γαμο σου ή στην γνωριμια σας;
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οπως ειπα και πιο πριν,
    να αποδυναμωσετε σχολια ανευ λογου.
    Οπως γραφεις, ηδη ο αντρας σου εχει τετοιες ανησυχιες, με αποτελεσμα
    να ψαχνει ποιο σπορ η ασχολια θα το κανει αντρα.....

    Ειτε του παρεις βελονες για πλεξιμο, ειτε γαντια του μποξ,
    οτι ειναι να γινει, θα γινει ασχετως απο τις ανησυχιες σας.

    Υπαρχει ομως ενα επικινδυνο κλικ, που αυτο εχει να κανει με το ψυχικο κοσμο του παιδιου
    σας και τα δικα σας αγχη, οχι τα δικα του.
    Ανοιξτε τους οριζοντες του, (οπως ηδη βλεπω οτι εχετε κανει) και περιοριστε τις ανασφαλειες σας στον εαυτο σας.
    Το χειροτερο που μπορειτε να κανετε, ειναι να του τις μεταδωσετε,
    ετσι ωστε να δημιουργησετε προβληματα εκει που δεν υπαρχουν....

  8. #8
    ολα αυτα συμβαινουν ομως φιλεναδα , γιατι το υπερπληθες σε θηλικοτητα περιβαλλον που μεγαλωνει ο γυιος σου μοιραια τον επηρεαζει , γιαυτο φροντισε να κανει παρεα και με κανενα αληταμπουρα απο την γειτονια! δεν επιαραζει αν καπνιζει ισως απο τα παιδικα του χρονια , η πηγαινει στο γηπεδο τσαμπατζης σκαρφαλωνοντας απο τα καγκελα! Μην τον \"αποστειρωσετε \" περιβαλλοντικα απο το φυλο του , γιατι ισως εχει παιξει ρολο η υπεροχη των θηλυκών στην παρεα σας ! Γιατι αν μια μερα παρει στο σχολειο τις κουκλες απο τις αδελφες του η καποιο κουκλοσπιτο , λογικο ειναι να το περουν με το ψιλο οι πιστηρικαδες !
    δεν θα του επηρεασει το φυλο μεν , αλλα θα του στερησει ισως την απαραιτητη για την παιδικη ηλικια , συνανζατροφη
    με τα αγορια και τους ανδρες !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by πανος12345
    ολα αυτα συμβαινουν ομως φιλεναδα , γιατι το υπερπληθες σε θηλικοτητα περιβαλλον που μεγαλωνει ο γυιος σου μοιραια τον επηρεαζει , γιαυτο φροντισε να κανει παρεα και με κανενα αληταμπουρα απο την γειτονια! δεν επιαραζει αν καπνιζει ισως απο τα παιδικα του χρονια , η πηγαινει στο γηπεδο τσαμπατζης σκαρφαλωνοντας απο τα καγκελα! Μην τον \"αποστειρωσετε \" περιβαλλοντικα απο το φυλο του , γιατι ισως εχει παιξει ρολο η υπεροχη των θηλυκών στην παρεα σας ! Γιατι αν μια μερα παρει στο σχολειο τις κουκλες απο τις αδελφες του η καποιο κουκλοσπιτο , λογικο ειναι να το περουν με το ψιλο οι πιστηρικαδες !
    δεν θα του επηρεασει το φυλο μεν , αλλα θα του στερησει ισως την απαραιτητη για την παιδικη ηλικια , συνανζατροφη
    με τα αγορια και τους ανδρες !
    ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΣ!!! σε βρισκω ιδιαιτερα συμπαθη σημερα!!

    Λες να με εχει πειραξει η προεκλογικη περιοδος και το οτι ολη μερα βλεπω τον δρομο προς την καλπη;

    Ποιος ξερει;
    Ισως!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Καλησπέρα SOFGEO και καλώς ήρθες.
    Αν δεν κάνω λάθος περιγράφεις τη δυσκολία του να ζει κανείς σε μια κοινωνία με στερεότυπα φυλετικά.
    Ο γιος σου ακολουθεί την καρδιά και την ψυχούλα του, αυτή τη στιγμή, και κάνει κάποια χόμπυ τα οποία τον ευχαριστούν και τον γεμίζουν αποδοχή. Ξέρω απο χώρους λάτιν και ευρωπαικούς κι έτσι καταλαβαίνω πολύ καλά πόση αποδοχή μπορεί το παιδί σου να πάρει απο τις αγκαλιές και τα φιλιά των ανθρώπων εκεί αλλά και πόσο απο νωρίς μπαίνει στο ρόλο του άνδρα καβαλιέρου. Είμαι σίγουρη πως θα έχεις παρατηρήσει πόσο πολύ τον βοηθάει ο χωρός στο να αποδεχτεί το φυλετικό του ρόλο σαν άνδρας μέσα στην κοινωνία. Ή κάνω λάθος?
    Απο την άλλη, ενώ ξέρεις πολύ καλά όλα αυτά που σου γράφω εδώ και που σου έγραψαν και άλλοι πιο πρίν, είσαι μόνη σου σε όλο αυτό. Άκόμα και ο σύντροφός σου έχει αγωνία και φοβάται μήπως οι δραστηριότητες του παιδιού σου έχουν επίδραση στον ανδρισμό του. Είσαι χωρίς συμπαραστάτη απέναντι απο την κατάκριση των πολλών.
    Παρόλα αυτά, θέλω να σου πω οτι χαίρομαι που ο γιος σου έχει συμπαραστάτη σε όλο αυτό. Κι αυτός ο συμπαραστάτης είσαι εσύ. Ο γιος σου είναι τυχερός που έχει μια μητέρα που αγκαλιάζει τα χόμου και τις επιθυμίες του, μια ανοιχτόμυαλη μάνα που του επιτρέπει να μεγαλώσει όντας ο εαυτός του.
    Μάκια...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Θα προσθέσω άλλο ένα όχι σε όσα ήδη σου έγραψαν, ότι δηλαδή σαφώς και δεν οδηγείς το παιδί σε λάθος μονοπάτια. Εκτός και αν τα χόμπι του, είναι αυτά που αρέσουν σε εσένα και όχι πραγματικά αυτά που αρέσουν σε εκείνον, ή αν το παιδί προσπαθεί με κάποιο τρόπο να κερδίσει κυρίως τη δική σου αποδοχή μέσω αυτών των δραστηριοτήτων. Δεν περιγράφεις όμως κάτι τέτοιο, αλλά απλά ένα παιδί που έχει ενθουσιαστεί με τις ασχολίες του, οπότε καλώς τις συνεχίζει.

    Όσο για τα πειράγματα από τους γνωστούς, φρόντισε να τα αποδυναμώσετε όπως είπε κι ο krino και να μη δείχνετε στενοχώρια ή προβληματισμό όταν σας λένε κάτι τέτοιο, αντίθετα ευγενικά να τονίσετε ότι σαν γονείς θέλετε πάνω από όλα να είναι το παιδί χαρούμενο, ότι εσείς δεν τα θεωρείτε \'γυναικείες\' δραστηριότητες και βέβαια να μην επιτρέψετε στους γνωστούς-φίλους να κάνουν τέτοια σχόλια ή υπονοούμενα όταν απευθύνονται στο παιδί.

    Για τον άντρα σου, εξήγησε του ότι ο σεξουαλικός προσανατολισμός ουδεμία σχέση έχει με τα χόμπι που επιλέγει κανείς. Πολύ πιο πιθανό είναι το παιδί να απορρίψει τα \'αντρικά\' πρότυπα, αν αυτά εκφράζονται από τον πατέρα του με τη μορφή της απαγόρευσης και της απόρριψης όσων του αρέσουν. Γι\' αυτό, το μόνο που μπορεί να κάνει ο άντρας σου, είναι να είναι κοντά στο γιο του, να αποδέχεται όσα του αρέσουν, να τον ενθαρρύνει και να τον επιβραβεύει. Αν θέλει μπορεί να του προτείνει εναλλακτικές, να αναπτύξει πιο πολύπλευρα τα ενδιαφέροντα και τις συναναστροφές του με άτομα του ίδιου φύλου, χωρίς όμως να επιμένει και να του εξηγεί πώς λειτουργεί η κοινωνία στην οποία ζούμε και πώς ο ίδιος θα είναι πιο ευτυχισμένος μέσα σε αυτή.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    19
    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ PANOS12345 ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΣΕΝΑ KRINOS.
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝ, ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ.

  13. #13
    Originally posted by boubourina
    Originally posted by πανος12345
    ολα αυτα συμβαινουν ομως φιλεναδα , γιατι το υπερπληθες σε θηλικοτητα περιβαλλον που μεγαλωνει ο γυιος σου μοιραια τον επηρεαζει , γιαυτο φροντισε να κανει παρεα και με κανενα αληταμπουρα απο την γειτονια! δεν επιαραζει αν καπνιζει ισως απο τα παιδικα του χρονια , η πηγαινει στο γηπεδο τσαμπατζης σκαρφαλωνοντας απο τα καγκελα! Μην τον \"αποστειρωσετε \" περιβαλλοντικα απο το φυλο του , γιατι ισως εχει παιξει ρολο η υπεροχη των θηλυκών στην παρεα σας ! Γιατι αν μια μερα παρει στο σχολειο τις κουκλες απο τις αδελφες του η καποιο κουκλοσπιτο , λογικο ειναι να το περουν με το ψιλο οι πιστηρικαδες !
    δεν θα του επηρεασει το φυλο μεν , αλλα θα του στερησει ισως την απαραιτητη για την παιδικη ηλικια , συνανζατροφη
    με τα αγορια και τους ανδρες !
    ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΣ!!! σε βρισκω ιδιαιτερα συμπαθη σημερα!!

    Λες να με εχει πειραξει η προεκλογικη περιοδος και το οτι ολη μερα βλεπω τον δρομο προς την καλπη;

    Ποιος ξερει;
    Ισως!
    ΝΑΙ ΜΠΟΜΠΟΥΡΙΝΑ ΜΟΥ!
    ΜΑΖΙΚΗ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΧΡΕΙΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΛΑΜΠΟΓΙΑΛΑ
    ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΠΟΛΗ ΕΞΩΦΥΛΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΙΣΩΦΥΛΟ ΤΗ ΛΥΣΙΣΤΡΑΤΗ!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ωχχχ καιρο εχουμε να παρουμε ευσημα...!
    :cool:

    SOFGEO,
    Πιστευω οτι εισαι σε ενα πολυ καλο δρομο απλα εχεις καποιες μικροανησυχιες και ηθελες μια επιβεβαιωση.
    Απο οσο ειδα ολες οι απαντησεις που διαβασες μεχρι στιγμης, ειναι οπως ειπες σοβαρες.


    Τελος,
    απο οσο θυμαμαι υπαρχουν 2-3 παρομοια θεματα απο μητερες που ειχαν γραψει λιγο - πολυ οτι και εσυ.
    Θα διαπιστωσεις τις ιδιες ανησυχιες και προβληματισμους.
    Διαβασε τα για να αποκτησεις πιο σφαιρικη αποψη.

  15. #15
    Originally posted by SOFGEO
    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ PANOS12345 ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΣΕΝΑ KRINOS.
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝ, ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ.
    ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙς ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΙΑΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΟΥ ΦΙΛΕΝΑΔΑ , ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΟΧΗ ΙΔΕΑ
    ΠΟΥ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ 10 ΟΛΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ , ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!
    ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •