Σύμπτωση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Σύμπτωση?

    Γειά σας, σχετικά με το θέμα που εδώ και 1 1/5 χρόνο κατά καιρούς γράφω, το αγόρι-αρραβωνιαστικό μου πλέον- είναι κάτι που με ξανααπασχολεί :
    Εδώ και μήνες σχεδόν από το τελευταίο post μου εδώ, 10 μήνες περίπου, δεν ξαναείδα ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ σύμπτωμα, και έχουμε ερωτική ζωή και δούλευε και εκδρομές και κολύμπι, όλα τέλεια.
    Εδώ και 10 μέρες περίπου που ξανάρχισε το σχολείο-καθηγητής-και ξεκίνησε σε νέο σχολειο με καινουργια μαθήματα, ξαναείδα τα παλιά συμπτώματα, σε χαλαρό βαθμό προςτοπαρόν:
    κάτι σαν δεύτερες φωνές, ποιό σιγανες απτη δική του, αφημρημενος κατα διαστήματα, και ολο θελει να κοιμαται. ερωτική ζωή υπάρχει όμως ακόμα. ομως αυτες οιφωνες με προβληματίζουν.ενω μιλάμε, μιλάει και μονος ΣΙΓΑΝΑ, δεν μπορω να καταλαβω να κανει καποιο διαλογο.ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ομως δεν βλεπω. να σημειωθει οτι συγκατοικουμε πλεον.
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Έκανα μια αναδρομή για να δω πιο καθαρά το \"πρόβλημά\"σου. Ειλικρινά βλέπω να χάνεσαι και να γυρνάς με το ίδιο πρόβλημα, να το φέρνεις, να το εκθέτεις, να μην ακούς συμβουλές, να το κρύβεις και να το φανερώνεις ανάλογα με την εμφάνιση και τη συχνότητα των συμπτωμάτων. Δεν είμαι ειδικός και ξέρω πως αυτό που χρειάζεσαι είναι μια πιο \"επαγγελματική\" άποψη. Να ξεκαθαρίσεις το μέσα σου κομμάτι με τις ανασφάλειες και τις φοβίες σου για να γίνεις στήριγμα του ανθρώπου που αγαπάς (αν αγαπάς) κι όχι ο χειρότερος συνοδοιπόρος του.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  3. #3
    Originally posted by deppy
    Γειά σας, σχετικά με το θέμα που εδώ και 1 1/5 χρόνο κατά καιρούς γράφω, το αγόρι-αρραβωνιαστικό μου πλέον- είναι κάτι που με ξανααπασχολεί :
    Εδώ και μήνες σχεδόν από το τελευταίο post μου εδώ, 10 μήνες περίπου, δεν ξαναείδα ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ σύμπτωμα, και έχουμε ερωτική ζωή και δούλευε και εκδρομές και κολύμπι, όλα τέλεια.
    Εδώ και 10 μέρες περίπου που ξανάρχισε το σχολείο-καθηγητής-και ξεκίνησε σε νέο σχολειο με καινουργια μαθήματα, ξαναείδα τα παλιά συμπτώματα, σε χαλαρό βαθμό προςτοπαρόν:
    κάτι σαν δεύτερες φωνές, ποιό σιγανες απτη δική του, αφημρημενος κατα διαστήματα, και ολο θελει να κοιμαται. ερωτική ζωή υπάρχει όμως ακόμα. ομως αυτες οιφωνες με προβληματίζουν.ενω μιλάμε, μιλάει και μονος ΣΙΓΑΝΑ, δεν μπορω να καταλαβω να κανει καποιο διαλογο.ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ομως δεν βλεπω. να σημειωθει οτι συγκατοικουμε πλεον.
    να απαντησω καταρχην στον τιτλο σου!
    Συμπτωση συνηθως αποκαλουμε μια συγκυρια στην οποια δεν μπορουμε να βρουμε μια λογικη συνεχεια ...
    Οχι λοιπον μαλλον δεν ειναι συμπτωση αφου λες οτι ξαναρχεσαι με το ιδιο ερωτημα...
    Απο την αλλη , μια πιθανη παραισθηση , [αυτο δεν θα μπορουσες να φοβασαι?] δεν σημαινει κατ\'αναγκη ούτε ψυχικό νόσημα, ούτε μια επικειμενη υποτροπη , επιδεινωση η επιστροφη σε μια προηγουμενη ψυχωτικη δομη της πρσωπικοτητας , που θα πρεπει να σε βαλει απαραιτητα σε ανησυχια ....
    Νομιζω οτι ισως το νεο σχολικο περιβαλλον και το δυσκολο σταδιο της προσαρμογης για μαθητες και καθηγητες , να εγινε αιτια να αποφορτιζει καποιο αγχος με ισως λιγο ανορθοδοξο τροπο , αλλα οσο αυτο ειναι ευεργετικο για την υπολοιπη συμπεριφορα του και την σεξουαλικη του ζωη , δεν θα επρεπε να ανησυχεις ιδιατερα...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •