Αυριο ο νικητής των εκλογών να προσέξει το θέμα της υγείας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334

    Αυριο ο νικητής των εκλογών να προσέξει το θέμα της υγείας


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια γιωτα μου..
    Dum spiro spero (?)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Εχουν διαβάσει ποτέ το σάϊτ να ξεστραβωθούν να δουν πόσος κόσμος υποφέρει και δεν μπορεί να πάει σε γιατρό γιατί δεν έχει χρήματα;Τους πονηρούς που χρεώνουν την επίσκεψη και 300ευρώ;Που είναι το κράτος πρόνοιας;Να μπουν ψυχολόγοι στα σχολεία να εντοπίζουν τα προβλήματα να μπορεί αυτός που δεν έχει να πάει και στον ψυχίατρο και στον ψυχολόγο.Είναι απαράδεκτο να διαβάζουμε δεν μπορώ να πάω γιατί δεν μου το επιτρέπουν τα οικονομικά μου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    san ανεκδοτο ακουγεται κατι που σε αλλες χωρες ειναι δεδομενο.λυπαμαι πολυ που το λεω αλλα δεν πιστευω πως κατι προκειται να αλλαξει γιατι πολυ απλα αυριο ειτε ο ενας βγει ειτε ο αλλος δεν θα εχει καμμια διαφορα.προσωπικα δεν θα παω καν να ψηφισω γιατι απλα δεν ξρω τι,δεν αξοζει σε κανεναν η ψηφος μου..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    το μονο που ξερει ο κυριος κακλαμανης ειναι να λεει οτι ειναι απαραδεκτο που στην ελλαδα υπαρχει το μεγαλυτερο ποσοστο γυναικων καπνιστριων χωρις καν να αναρρωτηθει για ποιο λογο θα μπορουσε να συμβαινει αυτο..σιγα που θα μπουν και στον κοπο να μπουν και στο σαιτ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αυτό και εγώ πιστεύω αλλά κάποιος πρέπει να βγεί δεν θα παραχωρήσουμε και την ελπίδα όμως.είναι ανέκδοτο γιατί στις άλλες χώρες υπάρχουν και ψυχολόγοι στα εργοστάσια στις επιχειρήσεις και εδώ δεν μπορεί να πάει ο ασθενής.Βγαίνουν άχρηστοι στην τηλεόραση για να αυξήσουν το κασέ τους.Μόνο ιατρική δεν κάνουν οι τηλεοπτικοί αστέρες γιατί σαν χαζή πήγα και πλήρωσα 300 ευρώ για έναν άσχετο.Ποιός μπορεί να δώσει αυτά τα χρήματα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Φαντάζει πολυτέλεια...
    Και πολύ μακρινό.Δυστυχώς.

    Τουλάχιστον στα αστικά κέντρα υπάρχουν και τα κ.ψ.υ. ή τα νοσοκομεία,στα νησιά(καλή ώρα που βρίσκομαι)δεν υπάρχει καν ψυχολόγος σε νοσοκομείο,κάπου σε δημόσια υπηρεσία.Μόνο ένας ιδιωτικός κι αυτό είναι προνόμιο γιατί ζω σε ένα σχετικά μεγάλο νησί.
    Όσα και αν λένε η ψυχική υγεία είναι παραμελημένη στη χώρα μας.Το γνωστό θέμα,δε φαίνεται,δεν είναι χειροπιαστό.Κάθε χωριουδάκι πιστεύω πως έχει σχετικά εύκολη πρόσβαση τουλάχιστον σε ένα αγροτικό ιατρείο τα οποία όμως σιγά μην έχουν ψυχολόγο ή ψυχίατρο.
    Χρειάστηκε να πάρω μια βεβαίωση από ψυχίατρο για δουλειά και εννοείται πήγα σε ιδιωτικό αφού δεν έχει ολόκληρο νοσοκομείο εδώ που εξυπηρετεί και διπλανά νησιά!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Εγώ έχω έλθει στο νησί του άνδρα μου να ψηφίσω γιατι έχουμε την μερίδα ας εδώ και όταν μιλάω με την φαρμακοποιό που είναι φίλη μου, μου λέει ότι την μεγαλύτερη κίνηση έχουν τα ψυχοφάρμακα και δεν μιλάμε λέει για απλά ηρεμιστικά.Ολος αυτός ο κόσμος πίνει και δεν έχει που να πάει να μιλήσει αυτό είναι πέρα για πέρα αισχος και δείχνει το επίπεδο που έχει η χώρα μας ειδικά σε αυτόν τον τομέα.Πόσα νέα παιδιά ειδικά στις επαρχίες έχουν ανάγκη ψυχολογικής υποστήριξης.Και να υπάρχει κάπου ψυχολόγος δεν υπάρχει το οικονομικό είμαστε για τα πανηγύρια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by giota
    Πόσα νέα παιδιά ειδικά στις επαρχίες έχουν ανάγκη ψυχολογικής υποστήριξης.Και να υπάρχει κάπου ψυχολόγος δεν υπάρχει το οικονομικό είμαστε για τα πανηγύρια.
    Ξέρω ένα νέο παιδί 17 χρονών που κεκεδίζει(δεν ξέρω πως ονομάζεται)και γενικώς έχει κάποιες δυσκολίες στην επικοινωνία του.Πήγαν σε γιατρό και τους είπε ότι με ψυχοθεραπεία υπάρχει πιθανότητα να το ξεπεράσει.Και χρήματα δεν έχουν οι γονείς του αλλά και στην επαρχία βρίσκεται οπότε και το πρόβλημα παραμένει εδώ και καιρό μάλιστα.Είναι κρίμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αντε και υπήρχε ενας λογοθεραπευτής.Αυτές οι θεραπείες είναι μακροχρόνιες ΄πως θα πάνε το παιδί τους 1-2 φορές την εβδομάδα;πρέπει να γίνουν κλέφτες;Πολά δεν θ\'αλλάξουν αλλά να σκεφτόμαστε πριν την ρίξουμε την ψήφο αυτή είναι η δύναμη μόνο που έχουμε.Με τα σκουριασμένα μυαλά θα πάμε μπροστά;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Εγώ πάντως δε θα ψηφίσω,δεν έχω χρήματα για τέτοιο ταξίδι.....και εντέλει δε θα σωθεί το αποτέλεσμα από μένα αλλά εγώ θα \'σωθώ\' με τα 400ε που χρειάζονται....
    Συμφωνώ όμως ότι πρέπει να ψηφίζουμε συνειδητοποιημένα και μετά από σκέψη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by giota
    Αντε και υπήρχε ενας λογοθεραπευτής.Αυτές οι θεραπείες είναι μακροχρόνιες
    Τους είπαν ότι είναι ψυχολογικό γιατί το θέμα ξεκίνησε μετά από κάποια οικογενειακά γεγονότα.Τέλος πάντων μακάρι να έρθουν καλύτερες μέρες......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    καλημερα!
    ειμαι παρα πολυ απογοητευμενη και εκνευρισμενη.βλεπω τηλεοραση,βλεπω ντουζινες ανθρωπων να ειναι μαζεμενοι και να ζητοκραβγαζουν συνθηματα υπερ της νδ και σκεφτομαι ρε παιδια και λεω.ολοι αυτοι οι περισσοτεροι αμορφωτοι,ανθρωποι μεροκαματιαριδες,ανθρωποι που φαινονται κουρασμενοι,ταλαιπωρημενο� � πως γινεται να υποστηριζουν τοσο θερμα ενα κομμα ειτε αυτο ειτε τον κλονο του το πασοκ,με τοσο πολυ παθος και θερμη?αυτοι ειναι που μας(συγχωρεστε με)εριξαν στα σκατα,πως ειναι δυνατον?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by melene
    καλημερα!
    ειμαι παρα πολυ απογοητευμενη και εκνευρισμενη.βλεπω τηλεοραση,βλεπω ντουζινες ανθρωπων να ειναι μαζεμενοι και να ζητοκραβγαζουν συνθηματα υπερ της νδ και σκεφτομαι ρε παιδια και λεω.ολοι αυτοι οι περισσοτεροι αμορφωτοι,ανθρωποι μεροκαματιαριδες,ανθρωποι που φαινονται κουρασμενοι,ταλαιπωρημενο� � πως γινεται να υποστηριζουν τοσο θερμα ενα κομμα ειτε αυτο ειτε τον κλονο του το πασοκ,με τοσο πολυ παθος και θερμη?αυτοι ειναι που μας(συγχωρεστε με)εριξαν στα σκατα,πως ειναι δυνατον?
    Καλά κάνω και την ανοίγω σπάνια την τηλεόραση......
    αλλά αυτά συμβαίνουν είτε τα δω είτε όχι....
    Δεν ξέρω μελεν έχω απορήσει κι εγώ πολύ κατά καιρούς.Και απογοητευτεί.
    Πάντως παιδιά δεν ξέρω που βρήκαν το τηλ μου(κινητό!)αλλά με έχουν τινάξει στα μηνύματα κι απ\'τα 2 κόμματα αλλά πιο πολύ του πασόκ.Και το ωραίο είναι πως δεν ψηφίζω εδώ!!!!!!που να ήμουν και δημότης δλδ.......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αρσι η κόρη μου είναι Αγγλία και κάθε βράδυ που συνδεόμαστε να μιλήσουμε και να τη δώ μου λέει ακριβώς το ίδιο.Της έρχονται μνμ στο κινητό.Είδες όταν θέλουν ψήφο πως μας βρίσκουν;Συμφωνώ και με την Μελεμε βλέπω ανθρώπους που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα παρακαλούν για ένα μεροκάματο και ψηφίζουν το κόμμμα που αντιπροσωπεύει τον πλούτο.Τα θέλουμε και τα παθαίνουμε να του πείς βρε κακομοίρη μόνος σου βγάζεις τα μάτια σου

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •