ΑΡΝΗΣΗ ΕΡΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 237 of 237
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Κάνε μια προσπάθεια να μιλήσεις στην μάνα του ότι εαν θέλει το καλό του παιδιού της πρέπει να τον αφήσει να αναλλάβει τις ευθύνες του και να μην κρύβεται πίσω απο την φούστα της,Το καλό για το παιδί της είναι να πάει ο ίδιος στον γιατρό διαφορετικά πες της ότι θα τρέχει και δεν θα προλαβαίνει με τα χάλια που θα έχει ο γιός της γιατί είναι βέβαιο ότι θα χειροτερέψει η κατάσταση.Δώσε της να καταλάβει ότι τον αγαπάτε και οι δυο και πρέπει να το κάνετε για το καλό του.στην ανάγκη πηγαίνετε μαζί με την πεθερά σου σε έναν ειδικό άγνωστο να της πει ορισμένα πράγματα.εαν παρ΄.ολα αυτά δεν γίνει τίποτε να του δείξεις την έξοδο

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by panamar
    ναι...σιγουρα ναι.
    Ας ξεκινησουμε απο εδω.
    Ποσο καιρο πριν ειπατε ο ενας στον αλλον \"σε αγαπω\";
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    χτες το βραδυ το ειπαμε.Αλλα συμφωνησαμε οτι αυτο δεν ειναι αρκετο.

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Βρίσκουν στρωμένα και αράζουν. Τόλμα. Τίποτα άλλο σαν συμβουλή. Δεν λέω φύγε, δεν λέω μίλα άσχημα αλλά τόλμα να δεις το άτομό σου σαν οντότητα. Πες υπάρχω, αξίζω, αγαπώ, είμαι μάνα. Όλα αυτά αξίζουν για να μη σκύβεις το κεφάλι και δέχεσαι απειλές. Μην αμύνεσαι μόνο, κάνε διάλογο κι αν ο άλλος δεν μπορεί δεν είναι πρόβλημά σου. Να δει και τα δικά του λάθη αφού σε αγαπάει κι εκείνος. Μην σταματάτε το διάλογο όσο αυτό είναι εφικτό. Αν ο κύκλος γυρίσει στα ίδια τα ξαναλέμε. Στον ίδιο κύκλο είμαι κι εγώ.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by panamar
    χτες το βραδυ το ειπαμε.Αλλα συμφωνησαμε οτι αυτο δεν ειναι αρκετο.
    Συγνωμη αλλα για ν μην ξαναδιαβασω ολο το θεμα ποσο ειναι το μωρο, ποσο εσυ, ποσο αυτος και ποσο καιρο εισαστε μαζι;
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    μιλαμε οσο μπορουν τα νευρα μας εκτοξευουμε απειλες κλαιμε παιρνουμε βαρυγδουπες αποφασεις και μετα τι?Του ειπα οτι δεν ειμαι ευτυχισμενη μου ειπε εγω δεν αλλαζω του ειπα φυγε μου ειπε να προσπαθησουμε ως ποτε?Το μωρο ειναι 8 μηνων εγω 26 και εκεινος 30.

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Οταν εμεινες εγκυος ηταν η στιγμη που το θελατε και οι δυο;
    Εισασταν σιγουροι και ετοιμοι για αυτο;

    Αγορακι ή κοριτσακι;
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αν δεν πάει στον γιατρό να δεί μήπως χρειάζεται αλλαγή στην θεραπεία ή την δοσολογία και ό ίδιος δεν θα καταλαβαίνει και ο ίδιος θα υποφέρει

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    κοριτσακι εχουμε:DΕτοιμος δεν μπορεις να εισαι ποτε πιστευω.Ναι το θελαμε και οι 2 τοτε.Φοβομασταν πολυ θυμαμαι.Και στην αιμμοραγια που επαθα ο αντρας μου παγωσε μετα.

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    γιωτα τα εκοψε μου ειπε χτες.

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Και περιμένεις να συννενοηθείς;έκοψε τα χάπια;η μάνα του γνωρίζει που μπορεί να φτάσει το παιδί της;μην ζητάς τίποτε απο έναν άρρωστο άνθρωπο δεν μπορεί να βοηθήσει τον εαυτό του.

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    γιωτα και εγω τα εχω κοψει τι σημαινει αυτο οτι δεν ειμαι συννενοησημη?Ναι της τα ειπα.

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •