gossip - news
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 293

Thread: gossip - news

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    gossip - news

    gossip
    ήθελα να ανοιξω ενα σχετικο τοπικ με κουτσομπολιο, γιατι ορισμενοι πολυ αγαπησαν να σχολιαζουν τους αλλους, αλλα προς θεου, μην ακουσουν σχολιο για τον ιδιο τους τον εαυτο. τεσπα, δεν θα μπω σε λεπτομερειες, σε τι κ πως, δεν εχει νοημα να αναφερω οσα ακουσα για εμενα ή οσα μου μετεφεραν αλλοι για αλλους, δεν το 'χω κανει ποτε στην real life, δεν θα το κάνω εδω.

    news
    ηταν χοντρη η πλακιτσα που σχεδιασαμε για ορισμενους, ζητω συγνωμη σε οσους ενοχληθηκαν.

    -ευελπιστω με το τοπικ οτι ορισμενοι θα γινουν πιο ξεκαθαροι κ καλο θα ηταν κατα την γνωμη μου να αφησουν τα σσσ, ψψψ, μμμ.. κ να τα πουν στα ισα.. σε φορουμ ψυχολογιας ειμαστε, αρα ειναι μερος του προβληματος, μερος του εαυτου μας-

  2. #2
    μμμμμ....μη λες πλακίτσα το καταπληκτικό μου σκ γιατί...θα τρελλαθώ.....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω δεν φταιω...το εχω πει ισα με 100 φορες:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by mstrouf
    gossip
    ήθελα να ανοιξω ενα σχετικο τοπικ με κουτσομπολιο, γιατι ορισμενοι πολυ αγαπησαν να σχολιαζουν τους αλλους, αλλα προς θεου, μην ακουσουν σχολιο για τον ιδιο τους τον εαυτο. τεσπα, δεν θα μπω σε λεπτομερειες, σε τι κ πως, δεν εχει νοημα να αναφερω οσα ακουσα για εμενα ή οσα μου μετεφεραν αλλοι για αλλους, δεν το \'χω κανει ποτε στην real life, δεν θα το κάνω εδω.



    -ευελπιστω με το τοπικ οτι ορισμενοι θα γινουν πιο ξεκαθαροι κ καλο θα ηταν κατα την γνωμη μου να αφησουν τα σσσ, ψψψ, μμμ.. κ να τα πουν στα ισα.. σε φορουμ ψυχολογιας ειμαστε, αρα ειναι μερος του προβληματος, μερος του εαυτου μας-
    Όλα ωραία και καλά και επίσης πολύ ευχάριστο που περάσατε ένα ωραίο σκ αλλά τα παραπάνω?
    όχι και τόσο καλά..........με λυπεί να συμβαίνουν τέτοια πράγματα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    keep ολοι συμβαλλαμε στο φταιω - δεν φταιω.. η Θεοφανια βεβαια μας μυησε στο ξενυχτι παρεα με το αλκοολ.. δεν εχουμε ολοι μετρο, αλλα σιγουρα ηπιαμε παραπανω απ οσο αντεχαμε. εγω θελω να ευχαριστησω κ τους δυο σας, ειστε καλη παρεα, σημερα στην επιστροφη (γμ την ψηφο τους..ακομα εκει θα ειμασταν), ενιωσα οτι ξεδωσα, εφυγα καλα!

    Arsi τα οσα γραφω, δεν εχουν σχεση με το σκ, ηθελα καιρο να πω, οτι με ενοχλει το κουτσομπολιο κ οτι καποιοι επικρινουν συμπεριφορες καποιον αλλων χωρις να κοιταξουν την καμπουρα τους. Ειναι φυσικα κατι αναμενομενο, αφου πολυ το θεωρουν χαλαρωτικο, ξεφευγουν απο τα δικα τους κ πολλες φορες δεν βγαζει κακια. Εκει θελω να σταθω.. στην \"κακια\" που μπορει να ειπωθει κ να εχει ασχημο αντικτυπο σε καποιων αλλον (αυτο εξαρταται σε τι φαση μπορεις να βρισκεσαι κ ποσο μπορει να ενοχληθεις).
    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αλλοτε υπερεκτιμουνται κ αλλοτε υποτιμουνται καταστασεις κ γεγονοτα, αναλογα με με τις επιθυμιες ή τα κινητρα καποιου ατομου που βαζει στο στοχαστρο καποιους \'ανυποψιαστους\'.
    οι φημες, οι υποθεσεις ξεκινανε απο καπου, εστω κ ασημαντο λογο, εστω γιατι δεν δωσαμε να καταλαβει ο αλλος αυτο που θελαμε να πουμε ή ειτε γιατι παρερμηνευτηκε. υστερα ακολουθουν οι παραπανω υποθεσεις, το λεγομενο τραβηγμα, διογκωνεται με αποτελεσμα το γνωστο, το τοσο να γινει ΤΟΣΟ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Αληθεια τι πλακα κανατε?
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Η είμαι χαζή και δεν καταλαβαίνω τίποτα ή δεν τα λες και πολύ καθαρά.
    Ποια είναι η πλακίτσα ακριβώς?
    Ποιος κάνει πλακίτσα σε ποιον?
    Ποιοί δεν βλέπουν τη καμπούρα τους?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ααα.. εχθες ηταν η πλακιτσα (πιωμενοι κ συνεννοημενοι)
    οσο για το τοπικ που ανοιξα τωρα ειναι γιατι θελω να συζητησω το θεμα κουτσομπολιο..
    κατα την γνωμη μου, παντα υπαρχει το καλοπροαιρετο κ το κακοπροαιρετο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Απο οτι καταλαβα , ειχατε παλι συναντηση... οποτε καλα περασατε :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  10. #10
    Μαράκι....υπάρχουν άνθρωποι που κουτσομπολεύουν γιατί τους αρέσουν τα πιπεράτα και υπάρχουν και οι άλλοι, που προσπαθούν να ρίξουν όλη τη χολή τους ορμώμενοι απ την προσωπική τους δυστυχία.
    Εγώ στα είπα και στο σπίτι: μην χαλιέσαι για τέτοια πράγματα.
    Όσον αφορά την πλακίτσα, είμαστε όλοι κάτι αιώνες εδώ μέσα και απευθυνόμασταν στα άτομα που μας ξέρουν και πήγαμε να γελάσουμε όλοι μαζί. Τώρα, κάποιο δεν το κατάλαβαν, άλλοι το είδαν όπως ήθελαν να το δουν και η μειονότητα το πίστεψε.
    Ήταν ξεκάθαρη πλάκα και η μόνη πατάτα που κάναμε ήταν που δεν το βάλαμε στα γενικά!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Mάλλον mstrouf έμαθες σχόλια για σένα ε?Κρίμα ειδικά αν είναι κακοπροαίρετα...

    Πάντως υπάρχει ένας χρυσός κανόνας νομίζω.Όταν ακούς ένα άτομο να κουτσομπολεύει με ευκολία και με \'χολή\' όπως είπε παραπάνω η Θεοφανία είναι σχεδόν σίγουρο πως θα το κάνει μια μέρα και για σένα.
    Αργά ή γρήγορα πάντως η αλήθεια φαίνεται.Δεν αξίζει να χαλιέσαι απλά μακριά από μας....

  12. #12
    Originally posted by Arsi
    Mάλλον mstrouf έμαθες σχόλια για σένα ε?Κρίμα ειδικά αν είναι κακοπροαίρετα...

    Πάντως υπάρχει ένας χρυσός κανόνας νομίζω.Όταν ακούς ένα άτομο να κουτσομπολεύει με ευκολία και με \'χολή\' όπως είπε παραπάνω η Θεοφανία είναι σχεδόν σίγουρο πως θα το κάνει μια μέρα και για σένα.
    Αργά ή γρήγορα πάντως η αλήθεια φαίνεται.Δεν αξίζει να χαλιέσαι απλά μακριά από μας....
    συμφωνώ απόλυτα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    αχαχα... εδω ειναι το θεμα Arsi μου.. δεν εμαθα για εμενα σχολια, αλλα με ενοχλει να σχολιαζουν κ να λεγονται πραγματα που δεν ισχυουν για αλλους ή κ να ισχυουν γιατι να το μετατρεπουν σε κατι το τοσο σημαντικο; γιατι να παιρνει εξωπραγματικες διαστασεις; γιατι δεν μπορουν να ασχοληθουν μ αυτο που συμβαινει μεσα τους; ετσι καλυπτουν την αναγκη τους, απλα ρωταω;;; κουβεντα θελω να κανω, να καταλαβω γιατι γινεται αυτο;; ενταξει μπορω να \'πιασω\' ως ενα σημειο την καθημερινη ζωη, τον γειτονα, τον εναν, τον αλλον, τον γνωστο κ τον αγνωστο, την ζηλεια, την καλυψη των εντος κ το μπιρι μπιρι των εκτος, αλλα εδω;;;; ναι το φορουμ ειναι μια μικρη κοινωνια που ηθελημενα συμμετεχουμε, ειναι επιλογη μας, απο κει κ περα ποιο το κερδος ορισμενων να σχολιαζουν καποιους συμφορουμιτες;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    mstroumf να ρωτησω τι εχεις ακουσει ?

    Αν και καθε ειδους κουτσομπολια παντου θα ακουσεις, ειναι στη φυση μας να ζηλευουμε και να σχολιαζουμε τον αλλο (παντα καλοπροετα εννοω)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    το τοπικ το ανοιξα για να κουτσομπολευουν online Mariah, εδω στο φορουμ κ οχι στο u2u, στο msn ή οπουδηποτε αλλου. οπως ειπα ευελπιστω να ειναι πιο ξεκαθαροι, να καταλαβουν μεσα τους, την αναγκη για κουτσομπολιο. σχολιαστε, πειτε τα, γραψτε τα, δεν ειναι κακο, λυτρωτικο θα το ελεγα να εκφραζεις αυτο που νιωθεις ή που νομιζεις για καποιον, σε φερνει πιο κοντα το να εισαι αληθινος. μπορουμε αραγε να σχολιασουμε δημοσια την συμπεριφορα καποιου που μας ενοχλησε ή μας προκαλεσε;

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •