ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;) - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 226 to 240 of 263
  1. #226
    Μπι...σου έστειλα μνμ...δεν ξέρω καν αν είσαι εσύ...!

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Καλά κι ωραία όλα Μπουμπού.
    Να δω όμως ο άντρας σου, πότε θα αναλάβει όχι όλες αλλά κάποιες απο τις ευθύνες που του αναλογούν.
    Μακάρι να ήταν η μιρκή το πρόβλημα.
    Το πρόβλημα όμως, είναι δυστυχως, μεγαλύτερο...
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Το ξερω weird.
    ειμαι σιγουρη οτι εαν δεν αγαπιομασταν και δεν νιωθαμε το παθος που νιωθουμε ο ενας για τον αλλον θα το ειχαμε διαλυσει σημερα.
    Ειδωμεν!!!

    Θεοφανεια το ειδα!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by boubourina
    Το ξερω weird.
    ειμαι σιγουρη οτι εαν δεν αγαπιομασταν και δεν νιωθαμε το παθος που νιωθουμε ο ενας για τον αλλον θα το ειχαμε διαλυσει σημερα.
    Ειδωμεν!!!

    Θεοφανεια το ειδα!
    Χαίρομαι πολύ για αυτό που λες καλή μου.
    Πάντα έλεγα οτι εσύ κι ο σύζυγος δυσκολεύεστε να κάνετε το πέρασμα... απο τον ρόλο των εραστών στον ρόλο των συζύγων που έχουν παιδιά....

    Δύσκολο πέρασμα.
    Κρύβει μέσα του το μεγάλωμα.
    Κι αν εσείς οι ίδιοι, δεν έχετε αφήσει πίσω την παιδική σας ηλικία, πώς να το κάνετε ομαλα?
    Σκέψεις....

    ;)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Ξερεις weird, υπαρχουν πολλοι λογοι να μην θελεις να εγκαταλειψεις αυτη την πλευρα της σχεσης και δεν νομιζω οτι εχει να κανει με την ωριμοτητα.

    Ενας λογος ειναι οτι αυτο το προτυπο βιωσα μεσα απο τους δικους μου γονεις.
    Ενα ζευγαρι με προβληματα σαν ολα τα αλλα που μεχρι και τον θανατο του μπαμπα μου υπηρχε εντονο το ερωτικο στοιχειο οχι απο πλευρας συχνοτητας και σεξ τοσο, οσο απο πλευρας σαγηνευσης και διεκδικησης των συντροφων ακομα και μετα απο 35 χρονια γαμου.
    Αυτοι οι ανθρωπο φλερταραν ο ενας τον αλλον χωρις να θεωρουν δεδομενο και δεμενο το γαιδαρο.
    Και αυτο τους βοηθησε να μεινουν μακρια απο απιστιες και να λυνουν τα θεματα τους σαν συντροφοι και οχι σαν γονεις ενος παιδιου.
    Και δεν εκρυβαν την ερωτικοτητα τους απο εμενα το παιδι.
    Αυτο μου εδινε την αισθηση της ασφαλειας και της ευτυχιας μεσα στο σπιτι.
    Ειναι ωραιο να τους βλεπεις να αγκαλιαζονται, ή να δινουν ενα φιλι, ή να κλεινουν πονηρα το ματι ο ενας στον αλλο.

    Ο δευτερος λογος ειναι οτι μεσα απο το διαζυγιο τυ αντρα μου ειδα οτι ο γαμος διαλυθηκε απο την αποσταση που δημιουργηθηκε στο ζευγαρι με τον ερχομο των παιδιων.
    Η συζυγος εριξε ολη της την υπαρξη στα παιδια, θεωρωντας οτι ετσι κατωχυρωνε την θεση της μεσα στο γαμο, και το αποτελεσμα ηταν ακριβως το αντιθετο, 3 χρονια χωρις καμμια σεξουαλικη επαφη μεταξυ τους πριν τον γνωρισω εγω και αλλα 3 που ειμασταν μαζι, δλδ δυο ανθρωποι ηλικιας 35-36 ετων χωρις σεξ στο γαμο τους επι 6 χρονια.

    Δεν βλεπω λοιπν κανενα λογο να αλλαξω την πεποιθηση μου οτι ο γαμος μενει ζωντανος μεσα απο το ερωτικο στοιχειο, και οτι το ζευγαρι μπορει πιο ευκολα να αντεξει στα καθημερινα προβληματα - χτυπηματα οταν το παθος ειανι ακομα εντονο.

    Δεν ξερω να σου πω την αληθεια. Αυτο ηξερα, αυτο εκανα.

    Παντως οσες φορες απομακρυνομαστε ερωτικα, τοσο πιο δυσκολο μας ειναι να βρουμε λυσεις, γιατι γινεται εντονη η αποσταση μεταξυ μας και μεγλαωνει η εχθρικοτητα στην σταση μας.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by boubourina

    Δεν βλεπω λοιπν κανενα λογο να αλλαξω την πεποιθηση μου οτι ο γαμος μενει ζωντανος μεσα απο το ερωτικο στοιχειο, και οτι το ζευγαρι μπορει πιο ευκολα να αντεξει στα καθημερινα προβληματα - χτυπηματα οταν το παθος ειανι ακομα εντονο.

    Δεν ξερω να σου πω την αληθεια. Αυτο ηξερα, αυτο εκανα.

    Παντως οσες φορες απομακρυνομαστε ερωτικα, τοσο πιο δυσκολο μας ειναι να βρουμε λυσεις, γιατι γινεται εντονη η αποσταση μεταξυ μας και μεγλαωνει η εχθρικοτητα στην σταση μας.
    Ούτε εγώ βάλλω κατά του ερωτικού στοιχείου καλή μου.
    Απλά το βλέπω σε σας διογκωμένο σε σχέση με το στοιχείο της εν οικογένεια συντροφικότητας...
    Και στο σημείο αυτό φυσικά, μπαίνουν στο προσκήνιο οι πεποιθήσεις και οι δυνατότητες όχι μόνο οι δικές σου αλλά και του συντρόφου σου.
    Το οτι ο προηγούμενος γάμος απέτυχε ίσως να έχει βαθύτερα τις ρίζες του και να μην είναι τόσο απλό ( η μητέρα των παιδιών αφισοώθηκε μόνο σε εκείνα) όσο φαίνεται.

    Φιλάκια :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    και το προβλημα weird ειναι οτι η αφοσιωση της στα παιδια και μονο, τελειωσε με το διαζυγιο.
    Αυτο ειναι κατι που δεν μπορω να το εξηγησω, γιατι πραγματικα την γνωριζα και πριν και εδειχνε μια πολυ καλη μητερα.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    Παντως οσες φορες απομακρυνομαστε ερωτικα, τοσο πιο δυσκολο μας ειναι να βρουμε λυσεις, γιατι γινεται εντονη η αποσταση μεταξυ μας και μεγλαωνει η εχθρικοτητα στην σταση μας. [/quote]





    αυτο ζω τωρα.......:o

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by panamar
    Παντως οσες φορες απομακρυνομαστε ερωτικα, τοσο πιο δυσκολο μας ειναι να βρουμε λυσεις, γιατι γινεται εντονη η αποσταση μεταξυ μας και μεγλαωνει η εχθρικοτητα στην σταση μας.





    αυτο ζω τωρα.......:o [/quote]

    Το ξερω panamar, για αυτο και το πρωτο που σε ρωτησα ειναι εαν τον αγαπας.
    Αυτο φοβαμαι και αυτο ειναι που παλευω να μην συμβει.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  10. #235
    Μπι βάλε καμιά φωτό της προκοπής στο φεισ....και κει οικογένεια?
    (Σόρι για το οφ τόπικ).

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    πρεπει να συμφωνουν και οι 2 μεριες για να διατηρηθει αυτο boubourina μονος δεν σωζεις τιποτα!Θεοφανια και γω οικογενεια εχω ποιος θελει να δει την φατσα μου:P

  12. #237
    Originally posted by panamar
    πρεπει να συμφωνουν και οι 2 μεριες για να διατηρηθει αυτο boubourina μονος δεν σωζεις τιποτα!Θεοφανια και γω οικογενεια εχω ποιος θελει να δει την φατσα μου:P
    Πειράζω τη μπι, γιατί ασχολείται όλο με την οικογένεια, και σε κάτι τόσο προσωπικό όπως είναι το φεις, πάλι βάζει φώτο οικογένεια....χι χι!

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    δεν μιλαω εκ μερους της μπι αλλα εγω μονο για αυτο ειμαι περηφανη και αυτο επιδυκνειω η ψωναρα!!!!:D

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by Θεοφανία

    Πειράζω τη μπι, γιατί ασχολείται όλο με την οικογένεια, και σε κάτι τόσο προσωπικό όπως είναι το φεις, πάλι βάζει φώτο οικογένεια....χι χι!
    AXXXX που καταντησαμε λοχια!!!

    αν με ηξερες πριν απο 10 χρονια, δεν θα φανταζοσουν καν οτι εγω μια μερα θα ημουν παντρεμενη και αφοσιωμενη σε αυτο!!!

    Τες πα!!!

    Εγω τις μαλβιδες ουτε με το κυαλι δεν προκειται να τις δω Θεοφανεια.
    Ταξιδι του μελιτος μεχρι την Ελαφονησο πηγα 5 μερες και σε δωματιο χωρις πρωινο!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  15. #240
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by boubourina
    και το προβλημα weird ειναι οτι η αφοσιωση της στα παιδια και μονο, τελειωσε με το διαζυγιο.
    Αυτο ειναι κατι που δεν μπορω να το εξηγησω, γιατι πραγματικα την γνωριζα και πριν και εδειχνε μια πολυ καλη μητερα.
    ισως μπουμπου, για την γυναικα αυτη, ο ρολος της συζυγου να ταυτιζονταν με τον ρολο της αφοσιωμενης μητερας. Και ετσι με το τελος του γαμου να θεωρησε οτι δεν μπορει να συνεχισει να ειναι μια αφοσιωμενη μητερα. Η καθε μια μας αλλωστε, αντιλαμβανεται με τον δικο της τροπο τον γαμο, την συμβιωση, την μητροτητα κλπ.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •