ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;) - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 256 to 263 of 263
  1. #256
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by boubourina

    Ας πεσει και τσοκαρο δεν με νοιαζει.
    :cool::cool::cool::cool:


    ωχχχ αμαν....
    :P

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Ναι, πηρα την ψυχολογο που γνωριζω απο παιδι, και που ειχα παει και πριν ενα χρονο περιπου και της ειπα οτι δεν εχει αλλαξει τπτ μεσα στο χρονο, ισα ισα χειροτερεψαμε.
    Μου ειπε οτι αρχικα θα με ειδοποιησει μολις αρχισει ενα group γονεων, να παω με τον αντρα μου, και μεσα απο τις συναντησεις θα δει εαν χρειαζομαστε και ιδιαιτερο φροντιστηριο.
    Το βλεπω χλωμο να ερθει ο μπουμπουρινος αλλα εγω θα παω.
    Το εχω αναγκη, ειτε για να μου πει καποιος οτι δεν ειμαι τρελη, ειτε για να μου πει τι να κανω για να μην τρελαθω
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  3. #258
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by boubourina


    να παω με τον αντρα μου,

    ασε τον ανθρωπο, θα χασμουριεται εκει μεσα....

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    την μια τον κραζουμε τον ανθρωπο για το ψαρεμα και την αλλη αστον?Δεν παει ετσι.......στον αγωνα ενωμενοι και στην μασα χωριστα?

  5. #260
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by krino
    Originally posted by boubourina


    να παω με τον αντρα μου,
    ασε τον ανθρωπο, θα χασμουριεται εκει μεσα....
    Ναι, αν χασμουριεται σημαινει οτι τα προβληματα των αλλων γονεων θα ειναι \"τριχες\" μπροστα στα δικα του.
    Ισως ετσι καταλαβει ποσο προβλημα εχει και δεν το ξερει.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    μην λες τριχες...

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    boubourina καλησπέρα σου!Διάβασα όσα περισσότερα προλάβαινα από τις σελίδες.Κοίτα,το \"πρέπει\"να μάθετε να φέρεστε σωστά,δε σημαίνει τίποτε για τα παιδιά,για τους εφήβους δε,άστο,πάρτο αλλιώς.Το θέμα είναι πως σου έχει γίνει λίγο εμμονή η σχέση αυτή με τα παιδιά του συζύγου σου,αποπροσανατολίζοντάς σε.
    Πρώτον,είστε κατά κάποιο τρόπο\"υποχρεωμένοι\"να συνυπάρχετε.
    Αλλά θα πρέπει να ξεχάσεις το πρέπει.(lol,είδες οξύμωρη έκφραση;)

    Tα παιδιά μαθαίνουν από το παράδειγμα των γονιών και όχι από λόγια,υιοθετούν τρόπους,μαθαίνουν σχήματα συμπεριφορών από αυτό που βλέπουν να κάνουν ή να μην κάνουν οι ενήλικες.

    Οπότε,χαλάρωσε λίγο,πάρε το χρόνο σου να νιώσεις καλά χωρίς τη συνεχή πίεση του \"οφείλω να το καταλάβει\".Αν δεν περάσουμε στην πραγματικότητά μας αυτό που τους λέμε,ακυρώνουμε το λόγο μας και αυτό εισπράττουν.Ο άντρας σου είναι λίγο απών κι εσύ ανάλαβες το ρόλο του μπαμπούλα.
    Ε,κανένας νέος δε λατρεύει τους μπαμπούλες

    .Όταν ένας τρόπος μας δε λειτουργεί,πρέπει να βρούμε νέους τρόπους,εξυπνότερους για να προσεγγίσουμε τους εφήβους.Συμμετοχή στα ενδιαφέροντά τους,χαλαρή όμως,όχι πιεστική,μια κουβεντούλα αγάπης το πρωί,μια ερωτησούλα πώς ήταν η μέρα σου,ένα φαγάκι που τους αρέσει,λίγο κανάκεμα αρχικό,αλλά πλάγιο,όχι ευθύ,όπως κάνουμε στα ζωάκια όταν μας φοβούνται.Χαλαρά.

    Γιατί,μην ξεχνάς,στο μυαλό τους είσαι η γυναίκα του μπαμπά ακόμη,εμπεριέχει λίγη ανταγωνιστικότητα αυτό,μη συνειδητοποιημένη.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by panamar
    μην λες τριχες...
    Περιττο να σου πω οτι μου πηρε τουλαχιστον μια μερα να καταλαβω το χιουμορ!!
    Ημουν σπιτι μου και αρχισα να γελαω μονη μου!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •