ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 263
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    ναι μαριαχ δεν ειναι φορτιο αλλα η μπουμπουρινα εχει κανει και ενα μωρακι με τον κυριο.τι φταιαει αυτο να ειναι μεσα σε εντασεις και καυγαδες και να εχει μια μανουλα στεναχωρεμενη και αγχωμενη?ειμαι σιγουρη οτι ειναι πολυ γλυκια μανουλα αλλα δεν φταιει σε τπτ ουτε αυτη ουτε το μωρακι τους.
    εχει ευθινη και αυτη που τα εκανε και τα παρετησε σαν να ταν αδεσποτα σκυλια.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Ο γιος μου στην εφηβεία κοντεύει να με φτάσει στα όριά μου, αχ πάλι μετανοιώνω που το λέω. Τέλος πάντων θέλω να πω πως είναι τρομερά δύσκολη η εφηβεία και η αντιμετώπισή της. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ και με κατηγορώ για την όποια αντιμετώπιση και τον όποιο χειρισμό από μέρους μου. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου και μην αντιμετωπίζεις εσύ τις δύσκολες καταστάσεις.
    Κουράγιο, να \'χεις αυτιά να ακούς και να μην πολυμιλείς που λέει κι ο Λουδοβίκος. Μην κακίζεις και τα παιδιά, η θέση τους είναι πολύ δύσκολη και η εφηβεία μεγενθύνει και οξύνει τις διαφορές. Υπομονή
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by Mariah
    Βρε boubourina ηρεμησε, οπως εχεις και εσυ παραπονα, φαντασου τι παραπονα θα εχουν και αυτα.

    Παρατημενα απο μια μανα που δεν τα θελουν πια, και να ζουν με τον πατερα τους με μια καινουργια οικογενεια. Μπορει ο παρεισακτος στο μυαλο τους να ειναι αυτα και οχι εσυ :)
    Mariah καταρχην δεν ξερω εαν διαβασες το προηγουμενο θεμα.το νουμερο 2 Ειναι η ιστορια της ζωης μου αλλα αξιζει τον κοπο να του ριξεις μια ματια για να καταλαβεις.

    Ειτε με μισουν ειτε οχι, ειτε με συμπαθουν ειτε οχι, πρεπει να μαθει η μικρη να φερεται σωστα.
    Δεν μπορω αλλο να ζω σε ενα σπιτι που φοβαμαι να της γυρισω μια κουβεντα, γιατι θα ανοιξει το στομα της και δεν θα μας ξεπλενει τιποτα!!!

    Γραφω τον διαλογο
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    liveloula τα παιδια ομως εκτος απο μια μητερα εχουν και ενα πατερα, που αφου δεν νοιαζετε η μανα τους ας νοιαστει τουλαχιστον εκεινος και η οικογενεια του.

    Και επειδη ο πατερας εχει κανει καινουργια οικογενεια , αυτο δεν σημαινει οτι θα τα ξεχασει ή θα τα πεταξει στον δρομο. Θα ηθελες εσυ να ησουν στη θεση τους?
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    boubourina ολα αυτα τα ξερει ο ανδρας σου? Γιατι αν δεν τα ξερει πρεπει να τα μαθει, και επισης τον αυστηρο γονιο ειναι ο δικος του ρολος να τον παιξει .
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    den eipa na ta petaksei ston dromo!!!alla na me noun kai me tin mana tous kapies fores na pernei anasa kai to moro kai h boubourinoula.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    αληθεια ο πατερας τι λεει?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    λοιπον εγω ειμαι η \"Μπ\" και η μικρη ειναι η \"Γ\"

    Πεμπτη λαμβανουμε μια επιστολη στη δουλεια που λεει οτι μεχρι τις 31/10 θα απολυθει το μισο προσωπικο.
    Με την ανασφαλεια της ανεργιας κανονιζω να δουλεψω και καπου αλλου τα απογευματα για 2 μηνες να βγαλω κατι παραπανω.
    Σαββατο εχω ξυπνησει με μπεμπη ταισμα ξεσκατωμα , ντυσιμο κλπ εχω παει λαικη και σουπερ μαρκετ (ο συζυγος εχει παει για ψαρεμα με εναν φιλο) και γυριζω σπιτι στις 2,30 να μαγειρεψω.
    Εκεινη την ωρα η μικρη οτι εχει ξυπνησει (γυριζουν καθε , μα κααααθε βραδυ το ξημερωμα και κοιμουνται ολη την ημερα).
    Εχει αρχισει και γυαλιζει το ματι μου και της λεω.
    Μπ: ρε συ Γ, βλεπεις 2 μερες οτι ειμαι χαλια απο την δουλεια αλλα και περα απο αυτο και εγω και ο μπαμπας ειμαστε εργαζομενοι. Βλεπεις τοσα πραγματα γυρω σου που μπορεις να κανεις, δεν μπορεις να βαλεις ενα χερακι να βοηθησεις λιγο;
    Τι κανετε σε αυτο το σπιτι ,μονιμο τουρισμο;

    Γ: εγω δεν ειμαι δουλα σου να κανω δουλειες ουτε να φυλαω το μπεμπη 2ωρα καθε τοσο!

    Μπ: Και εγω σας προσεχα 5 χρονια και δεν ειπα ποτε οτι ειμαι δουλα σας.

    Γ: Αυτο ειναι δικο σου προβλημα! ΑΦΟΥ ΧΩΡΙΣΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΦΟΡΤΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΥΛΙΚΟ ΣΟΥ;;

    (τα κεφαλαια τα βαζω γιατι εχει αρχισει το ουρλιαχτο!)

    Μπ: (ουρλαζω και εγω τωρα) ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙΣ, ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η 18ΧΡΟΝΗ ΚΟΛΛΗΤΗ ΣΟΥ!!!

    Γ: ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ;

    ΜΠ: ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ. ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΥ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΤΩ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΑΥΘΑΔΕΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΣ;

    Γ: ΕΧΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΑ 2 ΠΟΔΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙ.

    ΜΠ: ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ

    Γ: ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΛΙΚΟ ΣΟΥ,

    ΜΠ: ΒΟΥΛΩΣΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΜΟΝΟ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΝ ΗΞΕΡΕ!!

    Γ: Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.

    ΜΠ: ΩΡΑΙΑ ,ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥ Σ\'ΑΓΑΠΑΕΙ. ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΖΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ!!!

    Εκεινη την ωρα ο γειτονας απο κατω εχει αρχισει να φωναζει ο μπεμπης εχει μουλωξει σε μια γωνια και δεν βγαζει αχνα και η μικρη παιρνει μια βαλιτσα και βαζει πραγματα και φευγει!!!!


    Σας Ακουω!!!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Μα βρε boubourina...ακόμα δεν διάβασα τον περίφημο διάλογο, είδα ότι τον πόσταρες οπότε επιφυλάσσομαι. Αλλά, δεν μπορείς να λες στην κοπέλα να φύγει από το σπίτι και να μείνει στη μητέρα της. Δεν έχεις αυτό το δικαίωμα, όσο κι αν έχεις το δικαίωμα να επιδιώκεις μια αρμονική συμβίωση. Είναι το σπίτι του πατέρα της και ο άντρας σου ήρθε πακέτο με δύο παιδιά. Το πού θα μείνει είναι υπόθεση δική της και των γονιών της και δεν μπορείς να παρεμβαίνεις στο πώς θα επιλύσουν τα δικά τους ενδοοικογενειακά ζητήματα. Επειδή ένας άνθρωπος είναι ο άντρας μας δεν σημαίνει πως έχουμε πρώτο λόγο σε όοολα τα ζητήματα που τον αφορούν.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Για αυτο και εγω προτεινα να τους μιλησει ο πατερας τους, δικη του ευθυνη ειναι εξαλλου. Αλλα και εσυ βρε boubourina μη ριχνεις λαδι στη φωτια, βλεπεις οτι τα παιδια του εχουν πολλα απωθημενα με σενα, αλλα και εσυ μην εξωθεις τις καταστασεις στα ακρα. Σαν μεγαλυτερη που εισαι ξερεις απο πριν πως θα αντιδρασουν σε αυτα που θα τους πεις.

    Μην τους πας κοντρα κατα τη γνωμη μου, προσπαθησε να ειστε οικογενεια, και να κανετε πραγματα μαζι παρα να τους καταλογιζεις πραγματα και ευθυνες.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by marina38
    Μα βρε boubourina...ακόμα δεν διάβασα τον περίφημο διάλογο, είδα ότι τον πόσταρες οπότε επιφυλάσσομαι. Αλλά, δεν μπορείς να λες στην κοπέλα να φύγει από το σπίτι και να μείνει στη μητέρα της. Δεν έχεις αυτό το δικαίωμα, όσο κι αν έχεις το δικαίωμα να επιδιώκεις μια αρμονική συμβίωση. Είναι το σπίτι του πατέρα της και ο άντρας σου ήρθε πακέτο με δύο παιδιά. Το πού θα μείνει είναι υπόθεση δική της και των γονιών της και δεν μπορείς να παρεμβαίνεις στο πώς θα επιλύσουν τα δικά τους ενδοοικογενειακά ζητήματα. Επειδή ένας άνθρωπος είναι ο άντρας μας δεν σημαίνει πως έχουμε πρώτο λόγο σε όοολα τα ζητήματα που τον αφορούν.
    marina38, η φραση \"το σπιτι μου\" εχει μια πολυ ιδιαιτερη σημασια. Ειναι ο χωρος οπου εχω στεγασει την οικογενεια μου και μεσα σε αυτη ειναι και τα παιδια του αντρα μου, αλλα ταυτοχρονα ειναι και ο χωρος οπου θελεις και εχεις αναγκη να κυριαρχεις και να επιβαλλεις καποιες αρχες που θεωρεις αναγκαιες για την σωστη συμβιωση των μελων του σπιτιου.

    Βασικη αρχη για εμενα ειναι οτι δεν μπορω να ζω με τον φοβο οτι ενα κακομαθημενο οπως εχει εξελιχθει θα με λουσει πατοκορφα με βρισιες εαν της πω να κανει μια δουλεια.
    Ελεος δεν ειναι η σταχτομπουτα στις σταχτες με τα κουρελια της. Κοιταξτε τα προηγουμενα ποστς και θα δειτε οτι 5 χρονια μοναδικη μου εννοια ηταν αυτα τα δυο παιδια, σε σημειο να παραμεριζω το μωρο για να μην νοωθουν ασχημα.

    Αλλα δεν μπορει να νομιζει οτι εχει το διακαιωμα να ξεφωνιζει και να βριζει τον αλλο μεσα στο σπιτι του.
    Αμα δεν της αρεσε να μενει μαζι μου γιατι δεν πηγαινε να μεινει με την μαμα της.
    Εκεινη θελει να μενει μαζι μου γιατι την βολευει, αλλα ταυτοχρονα να με εχει και δεμενη χειροποδαρα με ενοχικα συναισθηματα και εκβιασμους ή φωνες και υστεριες οποτε δεν την \"παιρνει\" να γινει το δικο της.
    Σε τι σπιτι μεγαλωνει ο μικρος; Σε εκεινο οπου η μανα και ο πατερας βαζουν τα ορια και τις αρχες ή σε ενα σπιτι οπου οι εφηβοι κανουν οτι θελουν γιατι ειναι παιδια χωρισμενων γονιων;
    Τι παραδειγματα παιρνει απο ολη αυτη την ιστορια.

    Εχεις παιδια; Ετσι ρωταω.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Ο.κ δεν το εχετε βιωσει.
    Εγω αντεξα και το βουλωσα 5 χρονια.
    Δεν αντεχω αλλο να με γα@@@νε μεσα στο ιδιο μου το σπιτι.
    Εαν εσεις θα το αντεχατε εχετε τον αμεριστο σεβασμο μου. Εγω δεν μπορω αλλο.
    Με συγχωρειτε αλλα δεν θελουν την κατανοηση μου.
    Θελουν μια υπηρετρια να μαγειρευει να σιδερωνει να καθαριζει να δινει κανα χαρζιλικι και να τα πηγαινει ταξι οπου θελουν, αλλα ταυτοχρονα να βγαζει και τον σκασμο και να μην της πεφτει λογος σε ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ.
    ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Γεια σου μπου,
    λυπάμαι που συνεχίζεται η ταλαιπωρία σου. Θέλεις τις γνώμες μας, λες. Λοιπόν, φάουλ νούμερο 1:

    Originally posted by boubourina
    λοιπον εγω ειμαι η \"Μπ\" και η μικρη ειναι η \"Γ\"

    Πεμπτη λαμβανουμε μια επιστολη στη δουλεια που λεει οτι μεχρι τις 31/10 θα απολυθει το μισο προσωπικο.
    Με την ανασφαλεια της ανεργιας κανονιζω να δουλεψω και καπου αλλου τα απογευματα για 2 μηνες να βγαλω κατι παραπανω.
    Σαββατο εχω ξυπνησει με μπεμπη ταισμα ξεσκατωμα , ντυσιμο κλπ εχω παει λαικη και σουπερ μαρκετ (ο συζυγος εχει παει για ψαρεμα με εναν φιλο)

    και γυριζω σπιτι στις 2,30 να μαγειρεψω.

    .................................................. .
    Σας Ακουω!!!!!!

    αθάνατη ελλάδα με τις πατροπαράδοτες αξίες!!!!!
    Εσύ ...μισο-απολυμένη, σκασμένη. Στη λαική, στο σούπερμάρκετ στο ξεσκάτισμα, στο μαγείρεμα!!!!
    Ο σύζυγος, Α! μην αγγίζετε τις αξίες της ελληνορθόδοξης οικογένειας! ψάρεμα ή τάβλι στο καφενείο (αν είναι χωριό
    ) ή γήπεδο ή κυνήγι.....
    η συμβουλή μου? μακρυά από έλληνες συζύγους!!! ζήτω οι ολλανδοί, σουηδοί, δανοί, άγγλοι, γερμανοί, μεξικάνοι, κλπ.
    Συγνώμη πατριωτάκια αλλά τα έχετε σκατώσει. χαχαχαχα

    Φάουλ νούμερο 2:

    Originally posted by boubourina...................
    Γ: Αυτο ειναι δικο σου προβλημα! ΑΦΟΥ ΧΩΡΙΣΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΦΟΡΤΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΥΛΙΚΟ ΣΟΥ;;

    (τα κεφαλαια τα βαζω γιατι εχει αρχισει το ουρλιαχτο!)
    ..................................
    αν αυτό είναι αλήθεια, εδώ δεν είναι ιερά εξέταση για να σε κρεμάσουμε.
    Ελα όμως στη ψυχολογική θέση της μικρής, ξαναλέω ΑΝ αυτό είναι αλήθεια. Οι γονείς της ήταν παντρεμένοι όταν γνώρισες το μπαμπά της. Εσύ μπορεί να πεις χίλιες δικαιολογίες στον εαυτό σου. Και άλλες τόσες σε μας. Η αλήθεια όμως είναι ότι ήταν παντρεμένοι, έστω και αν ήταν μόνο τυπικά και για τα μάτια του κόσμου.
    Ηταν και στα μάτια των παιδιών τους.
    Το λάθος ίσως είναι και των 2 σας. Εσένα που δεν περίμενες να τα φτιάξεις μαζί του όταν θα χώριζε και δικό του που τα ήθελε και τότε και τώρα όλα δικά του. Και τη πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.
    Συγνώμη αν είμαι σκληρή, θέλω όμως να σου δείξω και την άποψή τους.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Συμφωνω οτι εχουν και αυτα την δικη τους πλευρα αληθειας αλλα πρεπει να μαθουν να φερονται.
    Δεν ειναι ουτε τροπος ουτε κουβεντες αυτες που ξεστομιζει.
    Εαν θελει να μαθει γιατι χωρισαν οι γονεις της να ρωτησει τους ιδιους.
    Και το δικο μου παιδι που το λενε μουλικο, εχει μανα και πατερα. Εκεινα αυτη τη στιγμη εχουν;;;
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Bouboyrina γεια σου κ απο μενα.Δεν εχουμε μιλησει ποτε αν κα εχω παρακολουθησει το θεμα σου.Μιλω τωρα εφορσον δημοσιευσες τον διαλογο που ειχες με την μικρη κ ζητας την γνωμη μας.Ειμαι μητερα 3 παιδιων απο τα οποια τα 2 στην εφηβεια.Λυπαμαι που θα σε στενοχωρησω αλλα ο τροπος που μιλησες στην μικρη ειναι απαραδεκτος.Μπορει να λες οτι δικαιολογιες θελεις στον εαυτο σου κ σε μας οι οποιες ομως δεν μπορουν να σβησουν τα λογια σου.
    Κατα την γνωμη μου η μικρη λιγα σου ειπε.Κοιταξε την δικια σου συμπεριφορα κ ασε την συμ περιφορα των αλλων.Σταματα να φερεσαι κ να τους χτυπας οτι εισαι η υπηρετρια τους κ οτι τους κανεις χαρη,προκαλεις τα αντιθετα αποτελεσματα.Την εστειλες που?Στην μητερα που την εχει αφησει?Κ εισαι μητερα

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •