ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 263
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751

    ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;)

    ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 14 ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ.

    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4453&page=1

    ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΕΙΧΑΜΕ ΡΑΓΔΑΙΕΣ ΚΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ!!!!
    ΟΠΕΡ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ......... ΕΓΕΝΕΤΩ!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    :( ασχημα αυτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    ΝΑΙ ΡΕ ΜΑΡΑΚΙ,
    ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΣΑ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ, ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    γμτ δυσκολη κατασταση.στο κατω κατω δεν εισαι υποψρεωμενη να εισαι ολη μερα με 2 μαντραχαλους εφυβους,κορη και γιο.τι να πω.εχεις μεγαλο κουραγιο.εγω δεν θα δεχομουν κατιτ ετοιο.:(

  5. #5
    το λαθος σου Μπουμπουρινα , ειναι οτι εχεις βαλει ενα τιτλο που δεν υπαρχει τον ρολο σου με την κορη σου!ειναι κορη του αντρα σου και οχι δικη σου εφοσον ζει η δικη της μητερα...
    δεν ξερω αν σε βοηθησα λιγο να δεις την συνεχεια με στωικοτητα...
    Η μικρη εχει μητερα για να ασχοληθει με ολα οσα αφορουν τις σχεσεις μανας -παιδιου και εσυ
    απλα μπορεις να γινεις φιλη μαζι της στα πλαισια μια καλης συμβιωσης ...
    πρακτικα αυτο που σου συνιστω ειναι να αποποιηθεις το συναισθηματικο φορτιο και να ασχοληθεις παντα συναισθηματικα με το δικο σας παιδι που και πιο μικρο ειναι , αλλα και που η μανα του εισαι εσυ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    ναι συνφονω με τον πανο.να κοιταξεις το μωρακι σου και τον αντρα σου,
    τα παιδια του αντρα σου δεν ειναι δικα σου αλλα της μανας τους.καλυτερα θα ηταν βεβαια να μενουν με την μανα τους .αλλα αν δεν γινετε εστω να περνατε καλα.πως και δεν εχει την επιμελια η μανα?περιεργο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    μπουμπουρινα δυσκολες καταστασεις αλλα κοιτα εσυ να κανεις τον παρατηρητη οσο γινεται γιατι στο τελος εσυ θα βγεις η κακια!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by liveloula
    ναι συνφονω με τον πανο.να κοιταξεις το μωρακι σου και τον αντρα σου,
    τα παιδια του αντρα σου δεν ειναι δικα σου αλλα της μανας τους.καλυτερα θα ηταν βεβαια να μενουν με την μανα τους .αλλα αν δεν γινετε εστω να περνατε καλα.πως και δεν εχει την επιμελια η μανα?περιεργο.
    Την επιμελεια την εχει η μητερα απο την πρωτη μερα.
    Αλλα δεν ηθελε τα παιδια και σφυγε την επομενη μερα να ζησει με τον φιλο της.
    Εδω και 5,5 χρονια που εχουμε τα παιδια δεν καναμε ποτε καποιο δικαστηριο να της στερησουμε την επιμελεια. Ακομα σε αυτην ειναι τυπικα.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    η να κανεις ιπομονη .μεγαλονουν τα παιδια του καπια στιγμη θα φυγουν θα σπιουδασουν κλπ.παντως μην χωρησεις αν αγαπιεσε.εχετε και το μωρουλι σας.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    Originally posted by boubourina
    Originally posted by liveloula
    ναι συνφονω με τον πανο.να κοιταξεις το μωρακι σου και τον αντρα σου,
    τα παιδια του αντρα σου δεν ειναι δικα σου αλλα της μανας τους.καλυτερα θα ηταν βεβαια να μενουν με την μανα τους .αλλα αν δεν γινετε εστω να περνατε καλα.πως και δεν εχει την επιμελια η μανα?περιεργο.
    Την επιμελεια την εχει η μητερα απο την πρωτη μερα.
    Αλλα δεν ηθελε τα παιδια και σφυγε την επομενη μερα να ζησει με τον φιλο της.
    Εδω και 5,5 χρονια που εχουμε τα παιδια δεν καναμε ποτε καποιο δικαστηριο να της στερησουμε την επιμελεια. Ακομα σε αυτην ειναι τυπικα.

    αφου εχει την επιμελια να τα φορτωθει αυτη που τα γεννησε, τι να πω ρε γμτ.εισαι πολυ γλυκια κριμα ειναι να τα τραβας αυτα χωρις να φταις σε τιποτα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    η να κανονισετε 3 μερες με εσας τα παιδια και 3 με την μανα τους.εχει ευθυνη τεραστια.αυτη τα γεννησε.ελεος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    μια χαρα η κυρια δηλαδη και απο μακρυα και αγαπημενη....δεν ειναι δικα σου παιδια εσυ εχεις παιδι για να νοιαστεις για αυτο ελεος!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Για παιδια μιλαμε, δεν ειναι καποιο φορτιο ή επιπλο να πανε απο τον εναν στον αλλο.

    boubourina καποια μεση λυση δεν μπορειτε να βρειτε? Σκεψου οτι ειναι και παιδια του ανδρα σου, και οτι θα πρεπει να ζησετε μαζι για καποιο διαστημα..... καλυτερα ειναι να κανεις καποιες υποχωρησεις, γιατι αμα ειναι να διαλεξει ο ανδρας σου μεταξυ εσενα και τα παιδια του μπορει να διαλεξει εκεινα. Ιδιως αφου η μανα τους ουτε καν νοιαζετε.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by liveloula
    η να κανονισετε 3 μερες με εσας τα παιδια και 3 με την μανα τους.εχει ευθυνη τεραστια.αυτη τα γεννησε.ελεος.
    Δεν υπαρχουν τετοιες λυσεις μαρακι.
    Και λυπαμαι για αυτα τα παιδια αλλα η μικρη εχει που ασχημη συμπεριφορα και δεν αντεξα.
    Η εφηβεια ειναι πολυ δυσκολη ετσι και αλλιως ακομα και αν εισαι ο φυσικος γονιος.
    Ποσο μαλλον αν εισαι η αλλη η παρεισακτη στη ζωη τους.
    Προσπαθησα, εκανα υπομονη, βουλωσα το στομα μου σε πααααααααααρα πολλες περιπτωσεις αλλα δεν μπορω να ανεχτω πια αυτη την συμεπριφορα απο μια 18χρονη!
    Θα σας γραψω σε λιγο την συζητηση που με εφερε σε σημειο παροξυσμου!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Βρε boubourina ηρεμησε, οπως εχεις και εσυ παραπονα, φαντασου τι παραπονα θα εχουν και αυτα.

    Παρατημενα απο μια μανα που δεν τα θελουν πια, και να ζουν με τον πατερα τους με μια καινουργια οικογενεια. Μπορει ο παρεισακτος στο μυαλο τους να ειναι αυτα και οχι εσυ :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

Page 1 of 18 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •