Σχετικά με τη λειτουργία και τους στόχους της κοινότητας - Page 54
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354
Results 796 to 802 of 802
  1. #796
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Και γω στον καφε...



    ;;;;;;;;;;;;

  2. #797
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Τα ερωτηματικα ειναι για μένα giota??

  3. #798
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Δεν κατάλαβα τι εννοούσες με τον καφέ και ρώτησα

  4. #799
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Κρίνο,
    αυτό σου το μήνυμα, αυτό το θάρρος ψυχής, η αληθινότητα, το τόλμημα, μόνο νικητή σε κάνει.
    Πόσοι άλλοι από εδώ μέσα θα μπορούσαν άραγε να κάνουν το ίδιο;
    Πόσοι έχουν το θάρρος;

    Κρίνο, εύχομαι να είσαι καλά.
    Έχεις προσφέρει παρα μα πάρα πολλά εδώ μέσα.
    Δυστυχώς αυτός ο χώρος, όσο όμορφος και αν είναι (ή ήταν, δεν ξέρω ακόμα αλλά ακόμα ελπίζω) μπορεί να μας φέρει σε ακραίες καταστάσεις. Το\'χω ζήσει και σε νιώθω. Ακριβώς γιατί είναι τόσο μαγικός και αληθινός, τρομακτικά αληθινός και ψεύτικος μαζί, επικίνδυνος, σα θεραπεία χωρις θεραπευτή. Χρειάζεται να κρατάμε μια απόσταση όταν τα πράγματα γίνονται ακραία...
    Και το να αποφασίσω να με φροντίσω, είναι μια πράξη δύναμης, ειλικρίνειας.
    Γιατί όταν το αποφασίσω δε με νοιάζει τι δείχνω αλλά τι είμαι. Και ευτυχώς αυτό που είμαι δεν είναι μόνο αυτό που δείχνω, αλλά πολύ περισσότερο.
    Κι εσύ Κρίνο μου είσαι πολύ περισσότερο, είσαι ανθρώπινος, πολυδιάστατος.
    Και η αμφιβολία περί σωστού και λάθους ή ο επαναπροσδιορισμός δεν είναι αδυναμία,είναι στοιχείο ανθρωπιάς, δύναμης, σκέψης, κριτικής.

    Κρίνο, έχουμε μιλήσει σχετικά λίγο αλλά είσαι από τα μέλη που εκτιμώ πολύ παρά τις όποιες διαστάσεις απόψεων υπήρξαν κάποιες φορές μεταξύ μας, άλλες φορές υπήρξαμε σύμφωνοι ή και ακόμα έμαθα πράγματα από σένα.
    Αν και στενοχωριέμαι πραγματικά για την αποχώρησή σου, (το λέω μέσα από την καρδιά μου) χαίρομαι γιατί αυτό το κάνεις για να φροντίσεις εσένα και την αγαπημένη σου και όχι να μείνεις εδώ για οποιονδήποτε άλλο, για οποιονδήποτε καυγά.
    Χαίρομαι Κρίνο για το ότι φεύγεις ως νικητής, πραγματικά σου μιλάω.
    Κι εύχομαι, όχι μόνο σε σένα, αλλά και σε μένα, και σε όλους μας, να μπάινουμε κάποια στιγμή στο φόρουμ (όποιος το κρίνει ότι το θελήσει) αφιερώνοντας με μέτρο κάποιο από τον ελεύθερό μας χρόνο για να ζεστάνουμε αυτές τις ρημάδες τις καρδιές μας, όπως είπε και ο Νίκος.
    Χαίρομαι που σε γνώρισα διαδικτυακά, κι ελπίζω να τα ξαναλέμε, όταν και αν το θελήσεις.
    Έδωσες το δικό σου μοναδικό στίγμα εδώ πέρα.

    Χθες, έκλεισες ένα μεγάλο κεφάλαιο στο φόρουμ, μια εποχή.
    Και αυτό αφήνει ένα συναίσθημα πικρό...

    Γεια σου Κρίνο. Να προσέχεις τη Λίμπερ.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  5. #800
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Διευκρινιζω λοιπον: Είπε ο Sabb οτι θελει καφε με τον Δημητρη και την Liber οταν ανεβει Θεσσαλονικη, και ειπα θελω και γω καφε, εννοοντας οτι αποδεχομαι την συγνωμη του Κρινου για ολα οσα εγιναν...

  6. #801
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Ευχαριστώ για την διευκρίνηση δεν είχα καταλάβει

  7. #802
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Krino, γεια χαρά.
    Θα μου λείψει η ματιά σου.
    Είδα ότι πολλά μέλη εκτίμησαν την αυτοκριτική σου.
    Φυσικά την εκτιμώ και εγώ, ποιος άλλωστε μπορεί να μην την εκτιμά?
    Όμως, για να είμαι ειλικρινής αν είχα να διαλέξω μεταξύ ενός ανθρώπου με αυτοκριτική ματιά χωρίς ανάστημα ψυχής στην κοινωνία ή ενός ανθρώπου με ανάστημα ψυχής στην κοινωνία χωρίς αυτοκριτική ματιά, εγώ σαφώς και θα ψήφιζα το δεύτερο. Γούστα είναι αυτά
    Εσύ βέβαια με το τελευταίο σου ποστ απέδειξες ότι τα διαθέτεις και τα δύο. Εκτός από ανάστημα ψυχής που σου περισσεύει, ξέρεις να κάνεις και αυτοκριτική αν χρειάζεται.

    Θα συμφωνήσω με την ανώνυμη ότι έδωσες ένα δικό σου μοναδικό στίγμα εδώ μέσα
    Να είσαι καλά και να περνάς καλά με ό,τι σου δίνει χαρά και ευχαρίστηση.

Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •