Σχετικά με τη λειτουργία και τους στόχους της κοινότητας - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 54 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 802
  1. #166
    Originally posted by CeliaM
    Παρακαλώ να σταματήσει η δημοσίευση προσωπικής αλληλογραφίας και να διαγραφούν τα ήδη δημοσιευμένα τέτοια μηνύματα
    επιτελους !

  2. #167
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by CeliaM
    Παρακαλώ να σταματήσει η δημοσίευση προσωπικής αλληλογραφίας και να διαγραφούν τα ήδη δημοσιευμένα τέτοια μηνύματα
    επιτελους !
    Αυτό λοιπόν πες το στον εαυτό σου, γιατί αυτός ήταν και ο στόχος του μνμ μου, γι αυτό σου έγραψα μια βλακεία και τέλος.
    Με ποιο δικαίωμα δημοσιεύεις μνμ του καθένα εδώ μέσα?
    Μη μου πεις πως σου το είπε γιατί με την ίδια λογική, σου λέω να κάνεις μια βουτιά στο σηκουάνα χωρίς μπρατσάκια.
    Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;
    Ποστάρεις ότι σου έρχεται στο μυαλό, με κίνδυνο να πάρεις ανθρώπους στο λαιμό σου και χρησιμοποιείς ευάλωτα άτομα για να επιβληθείς σε ένα χώρο που καμία ανάγκη δεν έχει τις κομπογιαννίτικες συμβουλές σου.
    Η ανοχή έχει και κάποια όρια.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by nature
    Πιστεύω πως η συζήτηση πρέπει να μεταφερθεί στην αρένα του e- psychology μιας και έχει ξεφύγει από τον τίτλο και οδηγείται πάλι σε τσακωμούς.



    Σάββα, διαφωνώ πολύ με τις τοποθετήσεις σου.
    Τι να πω για τους 11 υπόπτους......
    Δεν ξέρω πραγματικά αν θέλω και αν πρέπει να απαντήσω και να τις σχολιάσω μέσα από αυτό το θρεντ ή από την αρένα.
    Θα δείξει.
    Διαφώνησε όσο θέλεις και σε όποιο θρέντ θέλεις, δεν θα με βρεις αντιμέτωπο πουθενά, άλλωστε δεν είχα ποτέ σκοπό μέσα στο φόρουμ να συντάσσομαι σε μέτωπα εναντίον κανενός. Ωστόσο εάν κι εφ\'όσον βλέπεις 11 υπόπτους με ντεκτεβίστικη διάθεση κι όχι με διάθεση να προσεγγίσεις την ουσία, το δάσος έχει κάνει φτερά κι έμεινε μονάχα ένα δέντρο να μας κρύψει όλους μας από πίσω του....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  4. #169
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by CeliaM
    Παρακαλώ να σταματήσει η δημοσίευση προσωπικής αλληλογραφίας και να διαγραφούν τα ήδη δημοσιευμένα τέτοια μηνύματα
    επιτελους !
    Αυτό λοιπόν πες το στον εαυτό σου, γιατί αυτός ήταν και ο στόχος του μνμ μου, γι αυτό σου έγραψα μια βλακεία και τέλος.
    Με ποιο δικαίωμα δημοσιεύεις μνμ του καθένα εδώ μέσα?
    Μη μου πεις πως σου το είπε γιατί με την ίδια λογική, σου λέω να κάνεις μια βουτιά στο σηκουάνα χωρίς μπρατσάκια.
    Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;
    Ποστάρεις ότι σου έρχεται στο μυαλό, με κίνδυνο να πάρεις ανθρώπους στο λαιμό σου και χρησιμοποιείς ευάλωτα άτομα για να επιβληθείς σε ένα χώρο που καμία ανάγκη δεν έχει τις κομπογιαννίτικες συμβουλές σου.
    Η ανοχή έχει και κάποια όρια.
    μαζεψου μονη σου Θεοφανια γιατι δεν θα μαζευσαι σε λιγο...
    ο κοσμος αλλαζει γυρω σου και οι βρωμιες σας δεν θα ξαναβρισκουν κανενα υποστηριχτη εδω μεσα
    ντροπη σου !
    στο ξαναλεω δημοσια ...

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Στεναχωριέμαι,το στομάχι μου έχει σφιχτεί.Πάνο,δεν ξέρω κατά πόσον το forum νιώθεις να σε βοηθάει,αν λειτουργεί για σένα και για ό,τι μπορεί να αντιμετωπίζεις η συμμετοχή σου.Θα σε βοηθούσε να κάνεις μια επανεξέταση των στόχων της συμμετοχής σου;Eκτός από το να προσφέρεις,τι επιδιώκεις ως προσωπικό στόχο,ως δικό σου κέρδος,πρόοδο;Γιατί έχω την αίσθηση πως δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό;Eίμαι η μόνη που το νιώθω;Προσπαθώ να δω από πού αλλού να το πιάσουμε,ώστε να γίνει όσο το δυνατόν πιο ανώδυνο αυτό,αλλά δεν βλέπω φως...
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by RainAndWind
    Γιατί έχω την αίσθηση πως δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό;Eίμαι η μόνη που το νιώθω;
    Οχι. Σε καμια περιπτωση δεν εισαι η μονη. Αλλα οπως βλεπεις ειναι δυσκολο να επιβληθει κανεις στον εαυτο του, βλεποντας πρωτα τον εαυτο του, πριν αρχισει να κατηγορει αλλους.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  7. #172
    Originally posted by RainAndWind
    Στεναχωριέμαι,το στομάχι μου έχει σφιχτεί.Πάνο,δεν ξέρω κατά πόσον το forum νιώθεις να σε βοηθάει,αν λειτουργεί για σένα και για ό,τι μπορεί να αντιμετωπίζεις η συμμετοχή σου.Θα σε βοηθούσε να κάνεις μια επανεξέταση των στόχων της συμμετοχής σου;Eκτός από το να προσφέρεις,τι επιδιώκεις ως προσωπικό στόχο,ως δικό σου κέρδος,πρόοδο;Γιατί έχω την αίσθηση πως δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό;Eίμαι η μόνη που το νιώθω;Προσπαθώ να δω από πού αλλού να το πιάσουμε,ώστε να γίνει όσο το δυνατόν πιο ανώδυνο αυτό,αλλά δεν βλέπω φως...
    Το να καταργηθουν τα φακελακια , οι ιντριγκες και τα μυστικα κουτσομπολια που λερωνουν τον σκοπο και την σημασια ενας εργαλειου χρησιμου για οσους δεν εχουν να πληρωσουν τα ιδιωτικα ιατρεια τα οποια συνεργαζονται με καποιους εδω !
    η σειρα σου τωρα !

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Πανο, εισαι επιθετικος με μελη που δεν σου απευθυνονται με τροπο επιθετικο ή μου φαινεται?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  9. #174
    Originally posted by Sofia
    Πανο, εισαι επιθετικος με μελη που δεν σου απευθυνονται με τροπο επιθετικο ή μου φαινεται?
    σου φαινεται σοφια!
    η επιθετικοτητα δεν μετριεται με την δυναμη της μπουνιας στο μηχανακι του λουνα παρκ....
    εισαι παλια και θα πρεπε να ξερεις τι εννοω ετσι?

  10. #175
    οταν σε ρωτησω γιατι μας θυμηθηκες ξαφνικα οταν αρχισαν τα προβληματα στο φορουμ
    με τις επιθεσεις , τις ειρωνιες , τα ψευτικα ποστ , και αν εμμεσα συνδεεσαι με αυτα , εμμεσα σε συνδεω μαζι τους ετσι σοφια ?
    αυτο θα ηταν μια μορφη επιθετικοτητας που φυσικα δεν ταιριαζει στον δικο μου τροπο του σκεφτεσθαι ουτε στην πρακτικη επικοινωνιας μου..
    ζητησα να βρεθει λυση , προτεινα μετρα, εισακουστηκα και τωρα θα δεχομαι επιθεσεις
    απο οσους δεν εχουν καταλαβει καν τι κανουμε ολοι εδω μεσα ?
    οχι σοφια !
    ασχοληθειτε με αλλα θεματα του φορουμ..
    εγω οπου μπορω και ξερω , θα βοηθαω οποιον θελει, αφιλοκερδως και χωρις προσωπικα μηνυματα και φακελακια ....
    εσεις καντε οτι περναει απο το χερι σας αλλα μην ασχοληστε μαζι μου...
    εκτος αν εχετε καποιο προβλημα και θελετε να σας το λυσω αν μπορω και οπως μπορω
    αν οχι προσπεραστε με ...

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Πάνο έχεις ξεφύγει τελείως ποιός είσαι τελικά;και φυσικά θα σε προσπεράσουν πολλοί γιατί πρώτα πρέπει να βοηθήσεις την αφεντιά σου.

  12. #177
    Originally posted by giota
    Πάνο έχεις ξεφύγει τελείως ποιός είσαι τελικά;και φυσικά θα σε προσπεράσουν πολλοί γιατί πρώτα πρέπει να βοηθήσεις την αφεντιά σου.
    Γιωτα μου σε ευχαριστω για την συμβουλη σου αλλα κοιτα τι θα κανεις κοπελα μου με τα δικα σου προβληματα και προσοχη να μην ξανακυλησεις παλι και μου ζητας να σε βοηθησω γιατι δεν θα με αφηνεις να το κανω με αυτα που μου λες επειδη με θεωρεις υπαιτο που σου κοπηκε το κουτσομπολιο!

  13. #178
    θεωρω το θεμα ληξαν για μενα και αποχωρω απο αυτο το ποστ

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Πότε σου ζήτησα βοήθεια και πότε κουτσομπόλεψα ειδικά σε σένα.ότι ήθελα να σου πω το έλεγα δημοσίως στο τέλος θα αυτοανακηρυχθείς και αυτοκράτορας αποχώρησε να ησυχάσουμε.εαν ξανακυλήσω θα απευθυνθώ στον γιατρό άκου ποιος μιλάει ο Πάνος που έχει γίνει γραφικός με τις αμπεφιλοσοφίες του.Και δεν μιλάς σε κοριτσάκι 24 χρόνων αλλά σε γυναίκα 50 χρόνων.Υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θέματα και πρόσωπα να ασχοληθούμε.Αρκετά αναστάτωσες το φόρουμ.

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    αλλοιμονο σ οσους δεν συνειδητοποιουν το προβλημα τους και αντι να επικεντρωθουν στο να το λυσουν προσπαθουν να το ξεχασουν εκθετοντας η συμβουλευοντας αλλους.....
    Dum spiro spero (?)

Page 12 of 54 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •