arrwstofovies - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: arrwstofovies

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    οχι καλη μου......ο ιος ανιχνευεται ολες τις ωρες της ημερας

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    την εκανες?

  3. #18
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    οχι.......η μητερα μου λεει πως δεν υπαρχει λογος γιατι λεει δεν προκειται να εχεις τιποτα και επιπλεον σιγουρα κατι αλλο θα σου εμφανιστει.λεει οτι δεν ειναι λυση αυτη.δεν ξερω τι να κανω πλεον.το κεφαλι μου παει να σπασει.πρεπει να βρω τη δυναμη να σχοληθω και με τα μαθηματα μου......

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    εχει δικιο και η μαμα σου δεν υπαρχει περιπτωση να κολλησες....εχω παρει αιμα απο τουλαχιστον 10 ανθρωπους με aids και εγω δεν εχω αυτο να θυμασαι.....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ωραια,να σου πω,αυτον τον σουγια που τον βρηκες?

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    ηταν δωρο απο ενα περιοδικο που ειχε παρει ο πατερας μου........

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    δηλαδη αχρησιμοποιητος?

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    17xronh000


    εαν εισαι 17 χρονων, φανταζομαι οτι γνωριζεις οτι πρεπει να εισαι πανω απο 18 ετων για να κανεις εγγραφη.
    Πιστευω οτι το ξερεις και εισαι οντως 18 και πανω, και το λογκιν σου ειναι απλα τυπικο.


    Για τα υπολοιπα,
    εαν δεν μπορεις να διαχειριστεις την φοβια σου,
    ειτε θα πρεπει να το συζητησεις πιο αναλυτικα,
    ειτε θα πρεπει (εφοσον η εμμονη δεν σου φευγει) να επισκεφτεις καποιον ειδικο.

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    απο οτι μου ειπε ο πατερας μου ναι τον ειχε μεσα σε ενα συρταρι.ξερω μπορει να φαινομαι τρελη αλλα ειλικρινα δεν τισ ελεγχω αυτες τις σκεψεις.panamar εισαι μικροβιολογος?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ναι ειμαι μικροβιολογος.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    δεν τυχαινει ποτε δηλαδη να κολλησει καποιος απο μολυσμενο αντικειμενο?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Νομίζω πως γνωρίζεις ήδη μέσα σου πως αυτές οι σκέψεις δεν έχουν να κάνουν με πραγματικό κίνδυνο,το έγραψες μόνη σου πως επέστρεψαν οι ιδεασμοί.Ενημέρωσες τον γιατρό που σε παρακολουθεί πως βρίσκεσαι σε αυτή τη φάση ώστε να πάρεις μία έγκυρη και σωστή γνωμάτευση;Αν όχι,κάντο,για ποιο λόγο να βασανίζεσαι ενώ μπορείς να βρεις την απάντηση από ένα στόμα που θα γνωρίζει το ιστορικό σου και θα σε καθοδηγήσει πώς να το χειριστείς;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #28
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    με τη μητερα μου που μιλαω μου ειπε πως ολα αυτα προερχονται απο παιδικα ψυχικα τραυματα......το ψιλοσκευτικα και εχω εντονες στιγμες στο μυαλο μου απο παρα πολυ μικρη τις οποιες περασα ασχημα για την τοτε ηλικια μου.αληθεια η αρρωστοφοβια απο τι ειδουσ ψυχικο τραυμα μπορει να προηλθε ξερετε?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τα αίτια μπορεί να είναι πολλά και ποικίλα.Γιατί η μητέρα σου,εφόσον γνωρίζει πως είχες μια δύσκολη παιδική ηλικία και πως τώρα παρουσιάζεις το συγκεκριμένο πρόβλημα που σου δυσκολεύει την καθημερινότητά σου και τις δραστηριότητες της ημέρας σου,δε σε βοηθάει προς την κατεύθυνση ενός ειδικού;Ζήτα το εσύ,υπάρχει αντιμετώπιση,τα αίτια θα βρεθούν μέσω του ειδικού και θα δεις βελτίωση στα συμπτώματα του άγχους και της διαρκούς ενασχόλησης με τις εμμονές.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #30
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    βασικα αυτο θα κανω.θα ψαξω για ψυχαναλυτη αυριο κιολας.παιδια σας εθχαριστω πολυ ολους με βοηθησατε αρκετα.για νεα θα σας ενημερωσω.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •