Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 190
  1. #31
    Originally posted by alexandergreek
    Πρόσφατα γνώρισα μια κοπέλα 21 ετών, η οποία είναι παρθένα, και δύσκολη, διότι όλοι της \"ξυνίζουν\"...

    Και ενώ κάνουμε πολλή παρέα, δε δίνει πολλά δικαιώματα, αλλά όλο στο τηλέφωνο και στις βόλτες είμαστε...

    Αν υποθετικά πρόκειται να γίνει κάτι μεταξύ μας, τι προτείνετε για να τη διευκολύνω να ξεπεράσει τις αναστολές της, χωρίς \"ευθεία επίθεση\", αφού εκεί συνήθως μαζεύεται και διστάζει... Μάλλον θέλει υπομονή, αλλά μη μας πάρουν και τα χρόνια!! Τι σκέφτεστε;
    ολα αυτα που θα βρεις εδω και πολλα αλλα !

    http://www.sxesis.singlescrowd.com/static/dating_tips/creative_date_ideas.do

    Δημιουργικές ιδέες, για το ραντεβου σας

    Αν θέλετε να βάλετε λίγο ρομαντισμό η αυθορμητισμό σε ένα ραντεβου , χωρίς να ξεφύγετε σε ακρότητες , προσπαθήστε να ακολουθήσετε κάποιες απο αυτές τις ιδέες . Ίσως εκπλαγείτε – αλλά κυρίως, ο σύντροφός σας !

    1. Σκαρφαλώστε στην κορυφή ενός βουνού, για ένα πικνικ .

    2. Πάρτε μια βάρκα με κουπια σε μια λίμνη, το ηλιοβασίλεμα .

    3. Πηγαίνετε στην ταράτσα ενός κτηρίου, σε μια μεγάλη πόλη και δείτε την θέα .

    4. Ντυθείτε όπως σε ένα πάρτι και βγείτε στου δρόμους τραγουδώντας .

    5.Βρείτε ένα σκοτεινό και ρομαντικό μπιστρο με υπέροχο καφέ και γλυκά , η ένα μικρο βιβλιοπωλείο που προδιαθέτει για ξεφυλισμα σελίδων .

    6. Βρειτε μια ησυχη γωνια στο βιβλιοπωλειο . Φυσηξτε την σκονη απο καποια παλια βιβλια και διβαστε δυνατα μαζι. Βρείτε τη ευκαιρία, για μερικά θερμά φιλιά .

    7. Προσποιηθειτε ότι μόλις κερδίσατε το λαχείο , για τα ονειρεμένα σας έπιπλα , τις γκαλερί και τα κοσμηματοπωλεία .

    8. Δοκιμάστε μαζί, ένα σπορ αυτοκίνητο.

    9. Επισκεφτείτε μια σοκολατοποιία.

    10. Τριγυρίστε σε ένα πλούσιο μουσείο, ένα μαγαζί για τουρίστες η μια γκαλερί έργων τέχνης .

    11. Πηγαίνετε με το αυτοκίνητο, έξω απο τα σύνορα της πόλης η της επαρχίας σας .

    12. Ακολουθήστε τις γραμμές του τραμ η του τραίνου .

    13. Μασκαρευτείτε ένα απόγευμα, με τα κοστούμια ηρώων απο ταινίες .βίντεο , θεατρικά έργα, η βιβλια που προτιμάτε .

    14. Μιλήστε μια άγνωστη γλώσσα και αφήστε τις σκέψεις σας να μεταδίδονται με συναισθήματα , κινήσεις και τον τόνο της φωνής σας .

    15. Εξερευνήστε ένα άγριο και ενδιαφέρον περιβάλλον που σας ειναι άγνωστο .

    16. Κάντε μια βόλτα στις συνοικίες των διασημοτήτων και αφήστε την φαντασία σας να σχεδιάζει.

    17. Κάντε κάτι νέο --κάτι εντελώς παράλογο, στο παρελθόν σας .

    18. Πηγαίνετε στο Μοναστηράκι ,η άλλες αγορές με παλιά αντικείμενα .

    19. Αγοραστε ενα τουριστικο οδηγο για την πολη και δείτε την περιοχη σας με τα μάτια των τουριστών . Θα εκπλαγείτε με όλα τα ενδιαφέροντα αξιοθέατα, που κρύβονται γύρω σας .

    20. Δείτε τα άστρα - Αγοράστε ένα βιβλίο με τις συστοιχίες και δείτε τα αστέρια . Ιδίως κατά την διάρκεια, μιας βροχής μετεωριτών .

    Ιδέες για γυναίκες :

    1. Πηγαίνετε για πατινάζ- αν ξερετε και δεν ξερει , μάθετέ του . Αν ξέρει και δεν ξέρετε, αφήστε τον να σας μάθει . Αυτό το ραντεβου ειναι σημαντικό για το σπάσιμο του πάγου, γιατί δεν θα μπορέσετε να αποφύγετε την οικειότητα και τα γέλια . Θα φανούν οι πραγματικές σας προσωπικότητες .

    2. Πηγαίνετε ένα περίπατο και ίσως για καφέ μετά . Φαίνεται απλό ,αλλά θα εκπλαγείτε με το πόσα μπορείτε να μάθετε για καποιον, αν απλά του δώσετε την ευκαιρία να σας τα πει .Έξαλλου δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο, απο ένα ωραίο καφέ, για να βρείτε το κέφι σας .

    Ιδέες για άνδρες :

    1. Τίποτα δεν αξίζει περισσότερο ,απο ένα καλό πικνίκ. Δεν μπορείτε να ξεπεράσετε το κλασσικό, εύκολα.

    2. Πηγαίνετε να δείτε την απογείωση των αεροπλάνων . Αυτο ισως να ειναι λιγο δυσκολο, αλλα μερικες φορες υπαρχουν μερη κοντα σε αεροδρομια που σα επιτρεπουν μια καλη οπτικη γωνια .Ξαπλωστε στο καπο του αυτοκινητου η βαλτε μια κουβερτα στο εδαφος και δειτε τα αεροπλάνα να φεύγουν, πάνω απο τα κεφάλια σας .

    3. Σχεδιάστε ένα απογευματινό καφέ, με σοκολατένια γλυκά .Βαλτε καποια απο τα αγπημενα της τραγουδια να παιζουν , ενω την ταΐζετε το γλυκό της .

    Εποχιακές ιδέες :

    Χειμωνιάτικες

    1. Κάντε ένα δείπνο με σούπα και λαχανικά και παίξτε κλασσική μουσική

    2. Κάντε ένα πικνίκ για μέσα στο σπίτι -- απλώστε μια κουβέρτα στο παρκέ -- και απολαύστε το πικνίκ σας στο σαλόνι!

    3. Ριξτε τα καρβουνα η την ξυλεια σας στο τζάκι. Αν δεν έχετε, φτιάξτε μια φωτια στο προαύλιό σας .Σιγουρευτείτε ότι σβήσατε καλά την φωτια πριν φύγετε απο την περιοχη .

    4. Φτιάξτε μαζί , ένα χιονάνθρωπο.

    5. Ξαφνιάστε το κορίτσι σας , με ένα καλοκαίρι στα μέτρα σας !Δημιουργήστε :Βρείτε μαζί, δυο ζευγάρια γυαλιά ηλίου , καρυδέλαιο (για την μυρωδιά της παραλίας ), βάλτε ένα Beach Boys CD, φέρτε μια μπάλα για παιχνίδι και υποκριθειτε ότι κάνει ζέστη.Είναι χαζό, αλλά μπορεί να επιδράσει θετικά στην διάθεση , αφαιρώντας την χειμωνιάτικη κατάθλιψη .

    6. Κάντε ένα άνδρα και μια γυναίκα χιονάνθρωπο.

    7. Κάντε χιονοδρομία.

    8. Φτιάξτε αγγέλους στο χιόνι.

    9. Πηγαίνετε σε ένα ξέφωτο δάσους στο ηλιοβασίλεμα και παρατηρήστε τις σκιές των δέντρων

    10. Πηγαίνετε σε ένα καφέ και γνωριστείτε .

    11. Κάντε ιππασία.

    12. Πηγαίνετε να πιάσετε το χιόνι

    13. Βάλτε σε μια χειμωνιάτικη βόλτα ένα όμορφο τέλος,με ζεστή σοκολάτα και γλυκίσματα .

    14. Πηγαίνετε σε ένα λούνα παρκ.

    15. Νοικιάστε μια ταινία και αγοράστε η φτιάξτε ποπ κορν .

    16. Νοικιάστε και δείτε το βίντεο \"It\'s a Wonderful Life!\"

    17. Ενώστε ένα δύσκολο παζλ .

    18. Παιξτε μαζί, καποια παιχνίδια .

    19. Βγείτε μια βραδινή βόλτα για να δείτε την διακόσμηση της γειτονιάς σας .

    20. Πηγαίνετε για σκι -- κατέβασμα η διασταύρωση .

    Ιδέες για την Άνοιξη

    1. Πηγαινετε για μάζεμα αγριολούλουδων. Βάλτε καποια στα μαλια της .

    2. Πηγαίνετε μια βόλτα στο Πάρκο.

    3. Σχεδιάστε ένα παράθυρο -κήπο, μαζί .

    4. Αποφύγετε τις πέτρες σε μια λίμνη .

    5. Κάντε ενα πικνικ.

    6. Ιππασία.

    7. Ωτο στοπ .

    8. Πηγαίνετε για ορειβασία με ένα επαγγελματία ορειβάτη-οδηγό.

    9. Πηγαίνετε μια βόλτα με αερόστατο.

    10. Πηγαίνετε στον ζωολογικό κήπο να δείτε τα νεογέννητα ζώα της άνοιξης .

    11. Πηγαίνετε μια βόλτα στην βροχή (μια ομπρέλα ίσως χρειαστεί) και τραγουδήστε \"Singing in the Rain!\" πραγματικά δυνατά.

    12. Νοικιάστε ένα διπλό ποδήλατο .

    13. Πηγαίνετε σε μια ομάδα κωμικών .

    14. Διαβάστε στην τοπική εφημερίδα, για κοντσέρτα, συναυλίες η άλλες πολιτιστικές εκδηλώσεις .

    15. Πηγαίνετε σε ένα πάρκο και παίξτε τους κύκνους .

    16. Κάντε τένις.

    Καλοκαιρινές ιδέες

    1. Ανεβείτε σε ένα πολύ ψηλό κτίριο ,για να δείτε την σκιά του ηλίου .

    2. Πηδήξτε εμπόδια μαζί .

    3. Δείτε τα άστρα και ονομάστε κάποιο, για το ραντεβου σας .

    4. Ξαπλωστε στην γη και δειτε τα συνεφα. Χρησιμοποιήστε την φαντασια σας και μιληστε για το βλεπει ο καθε ενας , στα συνεφα .

    5. Πηγαίνετε σε μια παιδική χαρά, κάντε τσουλήθρα και φάτε μαλλί της γριάς

    6. Κάντε rafting η canoeing η tubing (using a truck inner tube).

    7. Περπατήστε στην παράλια.Θάψτε ο νεας τον άλλον στην άμμο

    8. Επισκεφθειτε ενα boardwalk η carnival και παίξτε παιχνίδια .

    9. Σηκωθείτε νωρίς για να δείτε την ανατολή-- μετά πηγαίνετε για πρωινό η δείπνο.

    10. Κάντε μαζί 5 γύρους σε ένα στάδιο

    11. Περπατήστε οσο αντέχουν τα πόδια σας .

    12. Πηγαίνετε για ψάρεμα

    13. Γράψτε ένα μήνυμα και δέστε το σε ένα μπαλόνι (η στείλτε το με ένα άδειο μπουκάλι στην θάλασσα). Ζητήστε να σας στείλουν πίσω το μήνυμα , οποίος το βρει και να σας πει που το βρήκε .

    14. Μαζέψτε μια παρέα για ορειβασία

    15. Φτιάξτε σπιτικό παγωτό !

    16. Δείτε την ερασιτεχνική κατηγορία ποδοσφαίρου και ουρλιαξτε σαν να ήταν το επαγγελματικό πρωτάθλημα.

    Φθινοπωρινές ιδέες

    1. Διακοσμείστε το σπίτι για τις γιορτές της εποχής .

    2. Carve pumpkins.

    3. Μαζέψτε μήλα και φτιάξτε μηλόπιτα.

    4. Κάντε πατινάζ με σανίδα μέσα στο σπίτι.

    5. Φτιάξτε φαντάσματα .

    6. Κάντε μια βόλτα με το ποδήλατο

    7. Βρείτε ένα παλιό βαρέλι και μήλα και φωνάξτε τους φίλους σας να τα πατήσουν .Θα γίνει χαμός !

    8. Πηγαίνετε στο μοναστηράκι και βρείτε το πιο ηλίθιο αντικείμενο για πώληση.

    9. Πηγαίνετε σε ένα ιστορικό μέρος και προσπθηστε να μιλήσετε, όπως εκείνοι που ζούσαν την εποχή αυτή
    10. Πηγαίνετε στο γήπεδο και φωνάξτε για την ομάδα σας η για τον αντίπαλο

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    γεια σου φιλε πανο με τα κατεβατα σου και με τις παντα επιστημονικα τεκμηριωμενες αποψεις σου. σε παρακολουθω αρκετο καιρο στα διαφορα ποστ και σε κανω πολυ γουστο για την γαιδουρινη σου υπομονη και χαρα στο κουραγιο σου βρε αδερφε για ολες τις βιβλιογραφιες που με περισση διαθεση ξεσηκωνεις καθε φορα για να δωσεις μιαν απαντηση. να σαι καλα. μπηκα στο φορουμ ξανα μετα απο αποχη χρονων και θα χαρω να μιλησω με καποιους απο εδω μεσα και να τους γνωρισω καλυτερα. (keep με ακους; ολα καλα φιλε;)

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lost_world
    κρινε οτι ναναι. μαλλον εγω δε θα πηγαινω καλα.



    δεν ξερω, δεν μπορω να κανω τετοιες υποθεσεις.
    Μενω σε οτι εχεις πει αυστηρα και μονο.




    τεσπα. δε ξερεις τιποτα για μενα, δε ξερω τιποτα για σενα.


    σωστο.
    το μονο που υποτιθετε γνωριζουμε (και καλη τη πιστη δεχομαστε) ειναι οτι γραφουμε εμεις οι ιδιοι.





    το πιο ευκολο πραγμα ειναι να αρχισουμε να γραφουμε εκθεσεις με επιχειρηματα που απο οτι βλεπω εισαι επιρρεπης σε αυτο.



    καθε διαλογος χρειαζεται επιχειρηματα για να μπορεσει ο καθενας που διαβαζει (οχι ομονο εσυ η εγω) να σταθμισει αποψεις.
    Εχεις δικαιο, μου αρεσουν οι συζητησεις με επιχειρηματολογια.





    δε θα μπω στο τρυπακι ομως. οτι ειχα να πω για αυτο το ποστ το ειπα χωρις να σχολιασω κανεναν προσωπικα.



    δεν ειπα οτι σχολιασες κατι προσωπικα.
    Πιστευω οτι μειναμε μονο σε σχολια σκεψεων και μεχρι εκει.




    αντιθετα δεχτηκα μπηχτες.



    δεν νομιζω να σου εριξα καμια μπηχτη εγω.
    Αντιθετα με χαρακτηρισες κρυφογκει, χωρις καν να με γνωριζεις....




    οι αληθειες που λες ειναι οι αληθειες που συμφερουν εσενα να λες.



    ξερεις κανενα να λεει αληθειες που δεν τον συμφερουν?




    και ακομα δεν καταλαβαινω γιατι απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα.



    να τα πω στη μαμα μου?
    Εισαι ενας απο τους 3-4 που μπηκαν στη συζητηση.
    Αν ενοχλεισαι, σταματαμε το διαλογο επι τοπου.




    εχεις εμμονες;



    οχι βεβαια,
    διαθεση για συζητηση μπορεις να το πεις.




    δεκτον.



    τι να σου πω,
    αμα ετσι το βλεπεις,
    δεν εχω λογο να διαφωνησω.




    παμε παρακατω λοιπον γιατι το χεσες το ποστ. παμε...(α ρε Γιωργαρα):)



    οπως νομιζεις,
    αν θελησεις καποια στιγμη να συνεχισουμε την συζητηση,
    καπου εδω γυρω θα ειμαι.

    Προτιμω ομως χωρις χαρακτηρισμους οπως οι προηγουμενοι.




  4. #34
    Originally posted by lost_world
    γεια σου φιλε πανο με τα κατεβατα σου και με τις παντα επιστημονικα τεκμηριωμενες αποψεις σου. σε παρακολουθω αρκετο καιρο στα διαφορα ποστ και σε κανω πολυ γουστο για την γαιδουρινη σου υπομονη και χαρα στο κουραγιο σου βρε αδερφε για ολες τις βιβλιογραφιες που με περισση διαθεση ξεσηκωνεις καθε φορα για να δωσεις μιαν απαντηση. να σαι καλα. μπηκα στο φορουμ ξανα μετα απο αποχη χρονων και θα χαρω να μιλησω με καποιους απο εδω μεσα και να τους γνωρισω καλυτερα. (keep με ακους; ολα καλα φιλε;)
    ευχαριστω για τα καλα σου λογια , μονο που αυτα δεν τα ξεσηκωσα απο πουθενα αλλα τα δημιουργησα μεταφραζοντας τα απο τα γγλικα στα πλαισια μιας πολυ σοβαρης δουλιας στην βιομηχανια γνωριμιων διαδικτυου , για να μπορουν οσοι θελουν να μαθαινουν με τι τροπο θα αντιμετωπιζουν παρομοιες \"δυσκολιες \" !

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    lost world,
    διαβασα ξανα την παλια σου και ομολογω πολυ συγκινητικη σου ιστορια.
    Διαβασα την φρικη που ειχες φαει.

    Τα γραφομενα σου τοτε (χρονια πριν) δεν εχουν να κανουν με αυτα που διαβαζω σημερα.
    Χθες ησουν ενας ανθρωπος που ξεχυλιζες απο ευαισθησια, σημερα εισαι αλλιως.
    Δεν ξερω τι συνεβη, μαλλον αρκετα.


    Οπως και να εχει,
    ελπιζω σημερα να εχεις στρωσει την ζωη σου προς το καλυτερο.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    κρινε αγορακι μου γλυκο. εχεις ενα πολυ κακο συνηθειο και εχεις γινει αντιπαθητικος σε ολους καταλαβαινοντας απο τα καμποσα που εχω ξεαραχνιασαει εδω μεσα. εχεις σοβαροτατη εμμονη με τις παραθεσεις και τις αντιπαραθεσεις οσων λενε οι αλλοι εδω μεσα. Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ολη σου η ζωη ειναι μπροστα στον υπολογιστη και ψαχνεις ποστ που να σε κουρντισουν και να αρχισεις να ανοιγεις κουτακια και να απομονωνεις καθε προταση, καθε λεξη, καθε γραμα και να το αναλυεις γραφοντας στην κυριοολεξια οτι σου κατεβει. πραγματικα ομως. αν εσυ αυτο το λες συζητηση εισαι βαθια νυχτωμενος. εισαι σχεδον πανταχου παρων σε καθε ποστ και παντα επικριτικος χωρις να υπαρχει ουσιαστικός λογος. δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν τον ενδιαφερου τον αλλον αυτα που εχεις να πεις. εχεις καταντησει γραφικος. Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ εχεις κοπελα και καλα θα κανεις να ξεπαρθενιασεις και εσυ καμια ΣΥΝΤΟΜΑ. Σου πανε ολα στραβα και διοχετευεις ολη σου την ενεργεια και ολο σου τον θυμο εδω μεσα. Μεγαλο λαθος.Η κλασικη μουσικη που λες πασα μου οτι ακους οταν κοιμασαι, δεν ειναι κλασικη μουσικη. Ειναι heavy metal και ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα. Εχεις μπερδεψει τα ειδη.Αφου λοιπον δεν στο εχει πει κανεις μεχρι τωρα μαλλον απο καλη καρδια, θα στο πω εγω. Εχεις καποια πολυ σοβαρα ζητηματα με τον εαυτο σου τα οποια ηδη εχεις αφησει για χρονια ολοκληρα αλυτα με αποτελεσμα να εξελιχτουν και να επεκταθουν και με εσενα απο πισω να τρεχεις και να μην φτανεις. Αρχισε οσο μπορεις πιο γρηγορα φαρμακευτικη αγωγη, η κανε γιογκα η οτι αλλο σε φωτισει ο Θεος αν και προσωπικα δεν νομιζω να εχεις σωτηρια.Λυπαμαι που στο λεω ετσι ωμα μα πιο πολυ λυπαμαι για την κατασταση σου. Οταν και αν λυσεις τα ζητηματα που σε απασχολουν και μπορεις να κανεις συζητηση σαν ανθρωπος και οχι σαν γεροντοκορη που εμεινε στο ραφι τοτε οντως μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση. Και εγω εδω γυρω θα ειμαι. Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καλη τυχη γιατι θελει πολυ δυναμη και ειναι φως φαναρι οτι χρειαζεσαι καθε πιθανη βοηθεια. Οτι και να πεις δεν προκειται να με πεισεις για το αντιθετο. Ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω 100% και θα τα υποστηριζω ακραδαντα. Καλα θα κανεις να βρεις μια κοπελιτσα να δωσεις την αγαπη που ισως εχεις να δωσεις αλλα και που διακαως επιζητα η ψυχη σου να λαβει. Και που σαι....αν ανοιξεις παραθεση στο ποστ μου μην πιασεις μια μια τις προτασεις γιατι θα ειναι μεγαααααααααααααααααααλη παραθεση. Καλυτερα να χρησιμοποιεις παραγραφους. Καλη τυχη σου ευχομαι εγω απο την μερια μου στον αγωνα σου.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    Και να μου λειπει η συμπονοια απο ατομα του ειδους σου. Ισως μιλαω σκληρα αλλα σκληρη ειναι και η ζωη. Παντως δεν το ηξερα οτι η ιστορια μου ειναι ακομα εδω μεσα μετα απο χρονια. Κακώς!

  8. #38
    Originally posted by lost_world
    Και να μου λειπει η συμπονοια απο ατομα του ειδους σου. Ισως μιλαω σκληρα αλλα σκληρη ειναι και η ζωη. Παντως δεν το ηξερα οτι η ιστορια μου ειναι ακομα εδω μεσα μετα απο χρονια. Κακώς!
    μηπως ηθελες να την σβησει ο θεος? οι εν κοσμω υπηρετες του?
    γιατι αληθεια φευγοντας απο δω δεν σκεφτηκες μονο σου να κρυψεις τα ιχνη σου αν σε ενοχλει η εικονα του εαυτου σου?

  9. #39
    Originally posted by lost_world
    κρινε αγορακι μου γλυκο. εχεις ενα πολυ κακο συνηθειο και εχεις γινει αντιπαθητικος σε ολους καταλαβαινοντας απο τα καμποσα που εχω ξεαραχνιασαει εδω μεσα. εχεις σοβαροτατη εμμονη με τις παραθεσεις και τις αντιπαραθεσεις οσων λενε οι αλλοι εδω μεσα. Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ολη σου η ζωη ειναι μπροστα στον υπολογιστη και ψαχνεις ποστ που να σε κουρντισουν και να αρχισεις να ανοιγεις κουτακια και να απομονωνεις καθε προταση, καθε λεξη, καθε γραμα και να το αναλυεις γραφοντας στην κυριοολεξια οτι σου κατεβει. πραγματικα ομως. αν εσυ αυτο το λες συζητηση εισαι βαθια νυχτωμενος. εισαι σχεδον πανταχου παρων σε καθε ποστ και παντα επικριτικος χωρις να υπαρχει ουσιαστικός λογος. δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν τον ενδιαφερου τον αλλον αυτα που εχεις να πεις. εχεις καταντησει γραφικος. Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ εχεις κοπελα και καλα θα κανεις να ξεπαρθενιασεις και εσυ καμια ΣΥΝΤΟΜΑ. Σου πανε ολα στραβα και διοχετευεις ολη σου την ενεργεια και ολο σου τον θυμο εδω μεσα. Μεγαλο λαθος.Η κλασικη μουσικη που λες πασα μου οτι ακους οταν κοιμασαι, δεν ειναι κλασικη μουσικη. Ειναι heavy metal και ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα. Εχεις μπερδεψει τα ειδη.Αφου λοιπον δεν στο εχει πει κανεις μεχρι τωρα μαλλον απο καλη καρδια, θα στο πω εγω. Εχεις καποια πολυ σοβαρα ζητηματα με τον εαυτο σου τα οποια ηδη εχεις αφησει για χρονια ολοκληρα αλυτα με αποτελεσμα να εξελιχτουν και να επεκταθουν και με εσενα απο πισω να τρεχεις και να μην φτανεις. Αρχισε οσο μπορεις πιο γρηγορα φαρμακευτικη αγωγη, η κανε γιογκα η οτι αλλο σε φωτισει ο Θεος αν και προσωπικα δεν νομιζω να εχεις σωτηρια.Λυπαμαι που στο λεω ετσι ωμα μα πιο πολυ λυπαμαι για την κατασταση σου. Οταν και αν λυσεις τα ζητηματα που σε απασχολουν και μπορεις να κανεις συζητηση σαν ανθρωπος και οχι σαν γεροντοκορη που εμεινε στο ραφι τοτε οντως μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση. Και εγω εδω γυρω θα ειμαι. Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καλη τυχη γιατι θελει πολυ δυναμη και ειναι φως φαναρι οτι χρειαζεσαι καθε πιθανη βοηθεια. Οτι και να πεις δεν προκειται να με πεισεις για το αντιθετο. Ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω 100% και θα τα υποστηριζω ακραδαντα. Καλα θα κανεις να βρεις μια κοπελιτσα να δωσεις την αγαπη που ισως εχεις να δωσεις αλλα και που διακαως επιζητα η ψυχη σου να λαβει. Και που σαι....αν ανοιξεις παραθεση στο ποστ μου μην πιασεις μια μια τις προτασεις γιατι θα ειναι μεγαααααααααααααααααααλη παραθεση. Καλυτερα να χρησιμοποιεις παραγραφους. Καλη τυχη σου ευχομαι εγω απο την μερια μου στον αγωνα σου.
    ειναι αναγκη να \"ξεπαρθενιασει \" καποια ο κρινος η καποιος για να απολαμβανει τον ερωτα ?
    φιλε μου εγραψες οτι επεστρεψες ....
    μηπως σου συνεβει κατι στην ερωτικη σου σχεση?
    πες το μας και μην επιτιθεσαι σε ενα απο τους πιο σοβαρους ανλυτες σε αυτο το σαιτ που τολμησε να βγει απο τα καλωδια και να κανει 400χλμ για να στηριξει ενα φιλο
    αν δεν τον σεβεσαι εσυ καθε φορα που θα του επιτιθεσαι θα εισπρατω και εγω την αδικη επιθεση σου!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lost_world
    κρινε αγορακι μου γλυκο.



    εισαι πολυ καλος.....



    εχεις ενα πολυ κακο συνηθειο και εχεις γινει αντιπαθητικος σε ολους καταλαβαινοντας απο τα καμποσα που εχω ξεαραχνιασαει εδω μεσα.



    γιατι κακο?
    το αντιπαθητικος βεβαια ισχυει,
    το κακο δεν καταλαβα που ειναι....




    εχεις σοβαροτατη εμμονη με τις παραθεσεις και τις αντιπαραθεσεις οσων λενε οι αλλοι εδω μεσα.



    αυτο εγω το ονομαζω διαλογο.
    υπαρχουν αλλοι, που δεν αντεχουν να συζητανε ουτε μιση ωρα.
    Συνηθως εχουν σε ολα δικαιο, και δεν διαπραγματευονται τιποτα.
    Εγω με αυτο, καμια σχεση.




    Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ολη σου η ζωη ειναι μπροστα στον υπολογιστη



    καθημερινως, απο το μεσημερι μεχρι τις 9 το βραδυ.
    Σε 40 λεπτα τελειωνει ο χρονος μου.
    Αν θες κατι να πουμε εχουμε ακομα 40 λεπτα.




    και ψαχνεις ποστ που να σε κουρντισουν και να αρχισεις να ανοιγεις κουτακια και να απομονωνεις καθε προταση, καθε λεξη, καθε γραμα



    Να με κουρντισουν?
    ειμαι δηλαδη κουρντισμενος τωρα που μιλαμε?
    Για το αλλο με βοηθαει στο να συγκεντρωνω την σκεψη μου ετσι.




    και να το αναλυεις γραφοντας στην κυριοολεξια οτι σου κατεβει.




    προτιμουσες να γραφω οτι θα σου κατεβαινε εσενα?



    πραγματικα ομως.




    δεν αμφιβαλλω.



    αν εσυ αυτο το λες συζητηση εισαι βαθια νυχτωμενος.



    ε καλα μπορει και να κανω λαθος οπως λες.
    Πες μου με τι ορους προτιμας εσυ και μπορει ο δικος σου τροπος να ειναι καλυτερος.




    εισαι σχεδον πανταχου παρων σε καθε ποστ




    κακο ειναι και αυτο?



    και παντα επικριτικος χωρις να υπαρχει ουσιαστικός λογος.



    κριτικος ναι, επικριτικος οχι.




    δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν τον ενδιαφερου τον αλλον αυτα που εχεις να πεις.



    Εδω εχεις δικαιο,
    αλλα δεν ειναι κανεις αναγκασμενος να διαβαζει τις βλακεις που γραφω.
    Μην νομιζεις, οι περισσοτεροι με αγνοουν.




    εχεις καταντησει γραφικος.



    και ρομαντικος, αυτο στο προσθετω σαν σημαντικο.




    Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ εχεις κοπελα



    εισαι για ενα καφεδακι την κυριακη εγω με την κοπελα μου και εσυ με την δικια σου?
    Ετσι θα μας φυγουν αυτες οι αποριες.
    Εαν ναι, στειλε μου μυνημα.




    και καλα θα κανεις να ξεπαρθενιασεις και εσυ καμια ΣΥΝΤΟΜΑ.




    Γιατι δεν μου κανει η δικια μου?
    Πρεπει να ειναι σωνει και καλα παρθενα?
    Δηλαδη τι καλυτερο εχει μια παρθενα απο μια μη παρθενα?
    Εδω με πιανεις αδιαβαστο.....



    Σου πανε ολα στραβα



    παρακαλω?
    τι μου παει στραβα δηλαδη?




    και διοχετευεις ολη σου την ενεργεια και ολο σου τον θυμο εδω μεσα. Μεγαλο λαθος.



    δεν με θυμαμαι ακριβως θυμωμενος οπως λες.
    Εγιναν μερικα πραγματα και απογοητευτηκα,
    αλλα αυτα ειναι μεσα στη ζωη.




    Η κλασικη μουσικη που λες πασα μου οτι ακους οταν κοιμασαι, δεν ειναι κλασικη μουσικη. Ειναι heavy metal και ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα.



    παααααααααανε οι καλες εποχες που ακουγα HM.....
    ιδρωτα?
    δυστυχως δεν εχω ιδρωσει ποτε μου.




    Εχεις μπερδεψει τα ειδη.Αφου λοιπον δεν στο εχει πει κανεις μεχρι τωρα μαλλον απο καλη καρδια, θα στο πω εγω. Εχεις καποια πολυ σοβαρα ζητηματα με τον εαυτο σου τα οποια ηδη εχεις αφησει για χρονια ολοκληρα αλυτα με αποτελεσμα να εξελιχτουν και να επεκταθουν και με εσενα απο πισω να τρεχεις και να μην φτανεις.



    νομιζω οτι μου κινησες την περιεργια τωρα.....
    Αν μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος με τα σοβαρα αυτα ζητηματα, θα με υποχρεωνες.
    Αν ξερεις βεβαια....




    Αρχισε οσο μπορεις πιο γρηγορα φαρμακευτικη αγωγη,



    η προτροπη σου, αντικειται στους κανονες του φορουμ.
    Δεν συστηνουμε ποτε κατι τετοιο εδω μεσα.




    η κανε γιογκα η οτι αλλο σε φωτισει ο Θεος



    σορρυ αλλα ειμαι αθεος.
    η γιογκα καλα μου ακουγεται, αλλα ειμαι τεμπελης....



    αν και προσωπικα δεν νομιζω να εχεις σωτηρια.



    εχει γουστο να μου πεις οτι θα παω και στην κολαση....




    Λυπαμαι που στο λεω ετσι ωμα μα πιο πολυ λυπαμαι για την κατασταση σου.



    χμμμ και σε ειχα παρει με κακο ματι, αλλα τελικα επεσα εξω.




    Οταν και αν λυσεις τα ζητηματα που σε απασχολουν



    ναι αλλα δεν μου λες ποια ειναι αυτα τα ζητηματα που με απασχολουν.
    Ετσι δεν κανουμε προκοπη.
    Δεν ειναι δυνατον να ξερεις εσυ τα ζητηματα αυτα, και εγω να ειμαι στο σκοταδι, ε?




    και μπορεις να κανεις συζητηση σαν ανθρωπος και οχι σαν γεροντοκορη που εμεινε στο ραφι



    λυσαξες με το ραφι.....
    θα ερθεις για το καφεδακι που λεγαμε η μπα?
    αντε τον κερναω εγω κιολας....




    τοτε οντως μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση.



    καλα δεν επιμενω,
    οποτε νιωσεις ανετα και θες να συζητησουμε,
    με οποιους ορους νομιζεις, εγω εδω θα ειμαι.



    Και εγω εδω γυρω θα ειμαι.



    της γειτονιας και εσυ ε?



    Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καλη τυχη γιατι θελει πολυ δυναμη και ειναι φως φαναρι οτι χρειαζεσαι καθε πιθανη βοηθεια.



    σε ευχαριστω.




    Οτι και να πεις δεν προκειται να με πεισεις για το αντιθετο.



    να σου πω δεν το επιδιωκω κιολας.
    Εχεις ξεκαθαρη αποψη για το ζητημα, ειναι φανερο.



    Ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω 100% και θα τα υποστηριζω ακραδαντα.



    καλα ντεεεεεεεεε, μην το κανεις και θεμα,
    δεν ειπα οτι εχεις αδικο, ολα παιζουν.....




    Καλα θα κανεις να βρεις μια κοπελιτσα



    να σου πω, το ειπες μια - το ειπες δυο,
    εεεεε φτανει.
    Οχι τιποτα αλλο, μπαινει εδω μεσα θα τα διαβαζει και θα μου λεει οτι εχω μπει και στη πριζα....




    να δωσεις την αγαπη που ισως εχεις να δωσεις αλλα και που διακαως επιζητα η ψυχη σου να λαβει.



    δυστυχως για σενα απο αυτα ειμεθα κομπλε.





    Και που σαι....αν ανοιξεις παραθεση στο ποστ μου μην πιασεις μια μια τις προτασεις γιατι θα ειναι μεγαααααααααααααααααααλη παραθεση.




    μωρε το ξεσκισα, δεν λες τιποτα.....




    Καλυτερα να χρησιμοποιεις παραγραφους.



    δεν με βολευουν, σορρυ για αυτο.




    Καλη τυχη σου ευχομαι εγω απο την μερια μου στον αγωνα σου.



    επισης και θελω να ελπιζω οτι πλεον εχει ληξει η παλια σου ιστορια και τωρα ολα πανε προς το καλυτερο.






    Καλη σου νυχτα.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lost_world
    Και να μου λειπει η συμπονοια απο ατομα του ειδους σου.

    καλα την παιρνω πισω...
    ζντουππππππππ

    :P

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    103
    Λοιπόν σύντροφοι, τα πράγματα εξελίχτηκαν ώς εξής: Μόλις γύρισα σπίτι, τώρα που σας γράφω. Απο χτές περάσαμε 24 ώρες μαζί. Το βράδυ χτές, την πήγα σινεμα, στο ugly truth και μετα πηγαμε Μπουρνάζι. Κάτσαμε στο club μέχρι τις 3 περίπυ. Εκεί άρχισε να πίνει και τη σταμάτησα στις 2,5 βότκες. Χορεύαμε, μου την ψιλοέπεφτε, όταν άρχισε να την πέφτει και σε άλλα άτομα στο μπαρ την πήρα και φύγαμε. Πρέπει να ζαλίστηκε αρκετά, γνώμη μου είναι όμως ότι τα είχε 400, την άλλη μερα θυμόταν τα πάντα...

    Πήγαμε σπίτι της. Εκεί να μην τα πολυλογώ, αφού έφτασε να μείνει με το εσώρουχο, μου ζήτησε να το κάνουμε και αν έχω προφυλακτικό. Της είπα \"δε θέλω να το κάνουμε έτσι, και αύριο να μου λές ήμουνα μεθυσμένη και δεν ήξερα τι έκανα\". Τελικώς αρκέστηκε σε κάποια \"ορ ντέβρ\" ετσι για να μη την αφήσω παραπονεμένη, και κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα.

    ΟΜΩΣ

    δεν έδειξε ούτε να είναι ερωτευμένη μαζί μου ούτε ότι το πάει για σχέση το πράγμα... ετσι κατάλαβα. Θα μου πείς, λίγες εβδομάδες ουσιαστικά βγαίνετε οι δυό σας. Οκ, δε βιάζομαι, αλλά να με δεί απλά σα \"τιρμπουσόν\" κι εγώ εκείνη σα τρόπαιο, άραγε αρκεί; Εγώ έχω κάποια αισθήματα για κείνη, την πάω πολύ, και μου λείπει κι όλας. Εκείνη, αν κατάλαβα, όταν πιεί δείχνει ότι ψάχνει κάποιον να την \"ξεπαρθενιάσει\" αλλά χωρίς συναισθηματική δέσμευση. Μύλος.

    Δεν μου αρέσει οτι ανακάλυψα πώς το αλκοόλ την κάνει να ξεπερνάει τις αναστολές τις, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΦΟΡΑ...! Εχουμε και κάποια αξιοπρέπεια, και στην τελική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΞΕΠΑΡΘΕΝΙΑΣΜΑ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ...


    Οπότε ο τίτλος \"Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα; \" ας ερμηνευτεί ώς \"... και θα μου ανοιχτεί συναισθηματικά πρώτα και έπειτα ερωτικά\".

    Διότι μου ομολόγησε ότι τους βγάζει όλους σκάρτους, και με τον \"πρώην\", ενώ συμφώνησε να κάνουν έρωτα, τη δεδομένη στιγμή τον... έσπρωξε, και αυτός \"τα πήρε\" και χωρίσανε...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    krino, έχεις άραγε αναρωτηθεί για το πως μπορεί να αισθάνεται ένας ψυχικά ασθενής? Έχεις αναρωτηθεί πως μπορεί να νιώσει ένας ψυχικά ασθενής όταν κάποιος σαν εσένα προσποιείται τον φίλο και έπειτα τον απορρίπτει και μάλιστα το εκθέτει και δημόσια? Τον keep για ποιον λόγο τον πλήγωσες έτσι?

    Άραγε αν κάποτε βρεθείς στην θέση ενός ψυχικά ασθενή θα ήθελες να βρεις μπροστά σου τον krino?

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by vince
    krino, έχεις άραγε αναρωτηθεί για το πως μπορεί να αισθάνεται ένας ψυχικά ασθενής?



    οχι,
    και οποιος στην θεση πει μου ελεγε ναι,
    θα ηταν μεγαλος ψευτης.




    Έχεις αναρωτηθεί πως μπορεί να νιώσει ένας ψυχικά ασθενής όταν κάποιος σαν εσένα προσποιείται τον φίλο



    δεν εχω προσποιηθει ποτε στη ζωη μου.
    Μην αποδιδεις λοιπον χαρακτηρισμους που δεν μου αντιστοιχουν.




    και έπειτα τον απορρίπτει και μάλιστα το εκθέτει και δημόσια?



    θα προτιμουσες να εκανα τα στραβα ματια,
    οταν γινονται πραγματα που δεν εγκρινω?
    Θα προτιμουσες εν ολιγεις να υποκρινομαι στο κηπ,
    και να του λεω τι ωραιο παλικαρι που εισαι?




    Τον keep για ποιον λόγο τον πλήγωσες έτσι?



    νομιζω οτι ο ιδιος θα πρεπει να αναρωτηθει πρωτα για τις συμπεριφορες του εδω μεσα.
    Με λυπει αρκετα που ο κηπ τοσα χρονια ηταν αψογος σε ολα του και ξαφνικα κανει κατι που αν διαβασες ολους τους ξενισε.
    Η συμπεριφορα του τοσα χρονια, ειναι τελειως ξενη με το τελευταιο συμβαν.

    Μιλαμε για αλλο ανθρωπο η εγω γνωρισα αλλο ανθρωπο.




    Άραγε αν κάποτε βρεθείς στην θέση ενός ψυχικά ασθενή θα ήθελες να βρεις μπροστά σου τον krino?



    ο χειροτερος κριτης μου ειμαι παντα εγω.
    Κανεις δεν με εχει κρινει στη ζωη μου τοσο σκληρα οσο εγω.


    Οσο για το που θα βρεθω,
    ποτε κανεις δεν ξερει.
    Ισως αυριο, μου την δωσει εντελως και γινω χειροτερος απο οποιονδηποτε ψυχικα ασθενη εχεις γνωρισει.


    Αλλα στη ζωη μου εχω μαθει οτι, οτι ειναι να σου ερθει στη ζωη θα σου ερθει.
    Και ετσι ειμαι ετοιμος για ολα.....




    Διαβασε κατι που εγραψα πριν,
    το να εισαι ψυχικα ασθενης,
    δεν σου δινει ασυλο να νομιζεις οτι υπερβαινεις οτι κανουν και οι υπολοιποι ανθρωποι.

  15. #45
    Originally posted by vince
    krino, έχεις άραγε αναρωτηθεί για το πως μπορεί να αισθάνεται ένας ψυχικά ασθενής? Έχεις αναρωτηθεί πως μπορεί να νιώσει ένας ψυχικά ασθενής όταν κάποιος σαν εσένα προσποιείται τον φίλο και έπειτα τον απορρίπτει και μάλιστα το εκθέτει και δημόσια? Τον keep για ποιον λόγο τον πλήγωσες έτσι?

    Άραγε αν κάποτε βρεθείς στην θέση ενός ψυχικά ασθενή θα ήθελες να βρεις μπροστά σου τον krino?
    γιατι φιλε βινς υποτιμας εναν ανθρωπο που σκεφτεταιδιαφορετικα απο σενα ?

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •