Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 190
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Φιλε Αλεξανδρε, παρε τη συμβουλη μου η οποια προερχεται απο πολυ προσφατη (λιγων ημερων) εμπειρια, και ομολογω οτι εκανα το λαθος εγω η ιδια απο την αρχη....
    Το οτι κανατε υποθεσεις με τις λεξεις \"αν\" και \"οταν\".....ειναι λαθος....Αν η γιαγια μου ειχε καρουλια θα ηταν καρο...Εφοσον εχετε κανει καποιες συζητησεις, μετα απο μια διαρκεια μερικων εβδομαδων, αρχιζε να τη ρωτας πραγματα που αφορουν ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ και αφορουν το τωρα....τα συναισθηματα σας με λιγα λογια...αρχικα ρωτα την εκεινη ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ για σενα και αν θα ηθελε να κανει κατι σοβαρο. Τωρα αν σου δωσει αρνητικη η θετικη απαντηση, πες της και εσυ μετα τι σκεφτεσαι και οτι θελεις να κανεις κατι σοβαρο για να κοψεις αντιδραση. Προς θεου ΜΗΝ αφησεις να αιωρουνται υποθετικες εξελιξεις με βαση μονο αυτα που ειδες....ΜΙΛΑ της... ζητα εξηγησεις, δωσε τις δικες σου, στο σημειο που εσυ κρινεις δυνατο και προσπαθησε να αποφυγεις τις γενικοτητες. Μιλα ξεκαθαρα και θα το εκτιμησει...Και θα κανει το ιδιο...
    Εμενα μου λειπει αυτο γιατι δεν μου το εχουν κανει ποτε και προσφατα απλα ξαναβιωσα την πληρη αδιαφορια, χωρις καποια εξηγηση. Το λαθος που εκανα, ηταν οταν ηρθε η ωρα να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα, επειδη ενιωθε αβολα, του εδωσα το ελευθερο να μου απαντησει οποτε εκεινος το θεωρουσε σωστο...και φυσικα δεν μου ειπε ποτε...την εκανε με μικρα πηδηματακια...Πιστεψα πραγματα μοναχα που εβλεπα και δεν σκεφτηκα να τα ακουσω κιολας...

    Επομενως τα φαινομενα απατουν..μεχρι να το ακουσεις απο το στομα της, μην υποθετεις τιποτα γιατι αυτο θα φερει και τους δυο σε δυσκολη θεση, και θα χαλασει η καλη σχεση μεταξυ σας...
    προφανως επειδη δεν εχει ξανακανει καποια σχεση με καποιον, το ποτο να την βοηθησε αρκετα για αρχη. Δεν ειναι ευκολο για μια κοπελα στα 21 της να ειναι παρθενα και να βρει αγορι, οταν ξερει οτι οι περισσοτερες φιλες της το εχουν κανει απο τα 15,16 και εχουν ηδη εμπειριες που εκεινη δεν εχει....νιωθει μονη της, και σαν αποκληρη απο τον γυναικειο πληθυσμο (και εγω εκανα αργα την πρωτη μου σεξουαλικη επαφη αλλα δεν το μετανιωσα)... Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι την παρθενια την τελευταια φορα, την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας.

    Μην αγχωνεσαι, ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΕ τι αισθανεστε και φροντισε να της το πεις ξεμεθυστη. Δημιουργησε το καταλληλο σκηνικο με τις οδηγιες του Πανου, που ειναι πολυ ωραιες, και βαλτην να κανετε μια σοβαρη συζητηση για εσας τους 2.

    Για τις σχεσεις πιστευω πλεον, οτι δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο.Αυτα τα δυο ειναι αμφιδρομα και πανε παντα μαζι και κανενα ξεχωριστα αν θες να ξερεις που πατας για να μην ταλαιπωρεισαι συναισθηματικα.

    Οσο για την παρθενια, ολα θα πανε κατευχην, μοναχα αν τα πειτε σοβαρα οπως σου ειπα παραπανω. Ο ερωτας θα ερθει απο μονος του, χωρις να το καταλαβεις...
    υποθετω οτι προσπαθεις να βαλεις καποια πολυ στενα χρονικα ορια και αυτο πιεζει και εσενα αλλα και την κοπελα σου. Ξεχνα τα χρονικα ορια και απολαυσε το φλερτ μαζι της, που θα εξελιχθει σε κατι ομορφο...

    Ελπιζω να τα φτιαξετε και να κανετε μια υγιη και ομορφη σχεση.

    Φιλικα

    Τριελλα
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    αν με ανστατωσες καλα εκανες γιατι ερχομενος εδω δεν ηρθα για να χασμουριεμαι και να αποκοιμιεμαι πανω στα πληκτρολογια αλλα για να δωσω την μαχη εναντια στα στερεοτυπα που μας εχουν οδηγησει εδω σημερα γιαυτο μην ανησυχεις καθλου γιαμενα
    Κοιτα μοναχα τι μπορεις να προσφερεις στον εαυτο σου απο μονος σου πριν το ζητησεις απο τους αλλους !
    επειδη ξερω πως ενδιαφερεσαι πραγματικα πανο, να μην ανησυχεις για μενα. διανυω την πιο ευτυχισμενη περιοδο της ζωης μου

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    103
    Originally posted by lost_world
    αλεξ εγω στα ελεγα. προσεχε γιατι στο τελος θα εισαι εσυ ο χαμενος της υποθεσης. θα πας για μαλλι και θα βγεις και κουρεμενος. παρθενα-ξεπαρθενα προσεχε, γιατι ισως παιζει μαζι σου. δεν εχει μπεσα. η συμβουλη μου ειναι να προχωρησεις με το ποτο και θα ειστε ολοι ευχαριστημενοι, αλλιως αστο... πανε για αλλα
    Ισως έτσι είναι αγαπητέ lost world... δε φαίνεται να έχει μπέσα. Αλλά το να προχωρήσω μαζί της, με το ποτό, θα το δεχτώ μόνο με λογικές ποσότητες για τα δεδομενα της , ήτοι 1 ποτήρι μόνο.Ισα ισα για ενα αισιόδοξο χαλάρωμα.

    Ερώτημα: Αν υποθέσουμε ότι δεν έχει αισθήματα για μένα, μου αρκεί το ότι θα μου δοθεί σωματικά, μόνο και μόνο επειδή νιώθει αρκετά άνετα μαζί μου και με την αποδοχή της απειρίας της; Σωστά ειπώθηκε, μου το εκμυστηρεύτηκε και ίδια, οι άντρες σήμερα βλέπουν σα μειονέκτημα την παρθενια!!

    Και φυσικά αυτό την κάνει να αισθάνεται άβολα.

    Αλλά και πάλι, το ότι εγώ είμαι αποδεκτικός και αισθάνομαι και όμορφα κοντά της, δεν αρκεί για να προχωρήσουμε, δεν είπα κατ\'ανάγκη να είναι 100% ερωτευμένη μαζί μου εδώ και τώρα, αλλά το να πάμε μαζί στο κρεβάτι, και την άλλη μέρα να μου πεί \"οκ ευχαριστώ, τώρα είμαστε πάλι φιλαράκια\", μου αρέσει εμένα; Να νιώσω σα τον \"ξεπαρθενευτή κηφήνα\" που εκδιώκεται απο την κυψέλη, μόλις εκπληρωθεί ο ρόλος του;

    Πώς αλλάξαν οι καιροί και οι ρόλοι...

    Μήπως να σκεφτώ με τον κλασσικό , αντρικό, \"τροπαιακό\" ρόλο, και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι;

    ...και μόνοι;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    103
    Originally posted by Triella
    Φιλε Αλεξανδρε, παρε τη συμβουλη μου η οποια προερχεται απο πολυ προσφατη (λιγων ημερων) εμπειρια, και ομολογω οτι εκανα το λαθος εγω η ιδια απο την αρχη....
    [...] αρχιζε να τη ρωτας πραγματα που αφορουν ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ και αφορουν το τωρα....τα συναισθηματα σας με λιγα λογια...αρχικα ρωτα την εκεινη ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ για σενα και αν θα ηθελε να κανει κατι σοβαρο.[...] Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι την παρθενια την τελευταια φορα, την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας.
    [...] Για τις σχεσεις πιστευω πλεον, οτι δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο.Αυτα τα δυο ειναι αμφιδρομα και πανε παντα μαζι και κανενα ξεχωριστα αν θες να ξερεις που πατας για να μην ταλαιπωρεισαι συναισθηματικα.Τριελλα
    Αγαπητή Τριέλλα, είπες μερικά πολύ ωραία πράγματα...

    1. Στις σχέσεις \"δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο\". Εδώ λαμβάνω αντιφατικά μηνύματα. Απο τη μία μου λέει να πάω να αγοράσω προφυλακτικό, απο την άλλη μεθάει και κολλάει στο μπάρ μπροστά μου σε άλλους, και τη μαζεύω...

    2. Είπες να κάνουμε κουβέντα. Αν και μέχρι τώρα προσδιορίσαμε τη σχέση ως φιλική, και εγώ δεν \"μπήκα\" και πολύ για να μη φάω απόρριψη. Φυσικά μπορώ να κάνω το απλό ερώτημα, \"αν είμαστε φίλοι γιατί ήθελες να κάνουμε έρωτα\";

    3. \"την παρθενια [...] , την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας. \" Αυτό το ομολογεί και η ίδια...

    ...αν δε κατευθύνουμε κι εμείς λίγο τις εξελίξεις, θα μας τρελάνουν τα καψόνια των γυναικών. Αλλά, άραγε, αν μια γυναίκα μας αγαπάει αληθινά, θα μας κάνει καψόνια;

    ...όποτε ήμουν άτεγκτος και σηκωνόμουνα και έφευγα, και δεν έδινα και πολλά μέσα στη σχέση, η τότε κοπέλα μου στεκόταν σούζα. Τώρα που έγινα τρυφερός, δοτικός κλπ κλπ, με τρέχουν... Βέβαια δεν είμαι ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ τρυφερός αλλά... πάει η παλιά καλή μαγκιά.

    ... και όπως μου είπε ένα πρωην φλέρτ που με βρήκε αρκετά χρόνια μετά, στο facebook, \"θέλω πίσω τον παλιό Αλέξανδρο, που ήξερε την αξία του και είχε τσαμπουκά\".

    ...ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ.

    ...αλλά οι όμορφες με τρέχουν....

    ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΝ;

    Εντάξει, κατανοητό να ξέρουν την αξία τους, αλλά δε μπορώ αυτό το χάλι... εγώ φταίω που τις έχω δώσει πολύ αξία, και η ελληνική κοινωνία επίσης...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    103
    Τελικά, τείνω να καταλήξω στο ότι \"θα δώσω χρόνο στη σχέση να δούμε αν υπάρχει σχέση πρωτ\'απ\'όλα, και μετά θα έρθει το κρεβάτι\".

    Δηλαδή και να μου ζητήσει να κάνουμε έρωτα, θα αρνηθώ λέγοντας \"είναι νωρίς ακομη, να δούμε πρώτα τι νιώθουμε ο ένας για τον άλλο και αν νιώθουμε κάτι\".

    Δεν ξέρω αν σας φαίνεται μη-επιβητορική στάση, αλλά τι να κάνουμε, δεν εχουμε μόνο πουλι, έχουμε και καρδιά...

    ...σκέψεις κάνω, δε το αποφάσισα ακόμα...

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    103
    Σχήμα οξύμωρο: Πώς άλλαξε το σκεπτικό μου απο την πρώτη μου δημοσίευση στο θέμα!!

    Θα μπορούσε δηλαδή η κοπέλα, να ανοίξει topic \'Είμαι παρθένα και δεν ξέρω αν τον θέλω για σχέση. Πώς μπορώ να τον κάνω να ξεπεράσει τις αναστολές του και να τον ρίξω στο κρεβάτι;\" !!!!!!!!!!! :P :P

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μηπως το ξεφτυλιζετε το θεμα;σε θελει,την θελεις.η εποχη μας ειναι εποχη της ταχυτητας.ειναι φανερο πως το κοριτσι θελει.εγω αν ημουν κοπελα θα σκεφτομουν στο φιναλε μηπως δεν θελεις εσυ;ελευθερα παιδια ειστε,αδεσμευτα.καντε το πρωτο βημα μπας και προχωρησει και παραπερα.εξ αλλου να ξερεις πως αν δεν της αρεσει η δεν σου αρεσει η πραξη,και δεν υπαρχει και η πνευματικη ελξη καποια στιγμη απο μονο του θα εξασθενισει.αν δεν εισαι εσυ θα ειναι καποιος αλλος.τι σε κανει να πιστευεις πως ο αλλος θα την προσεξει παραπανω απο σενα.αφηστε τα χαζα και κοιταξτε να νοιωσετε ομορφα,τα λεγομενα σου δειχνουν πως ενδιαφερεσαι.και προσεξε μην πληγωθεις,παρθενα ξεπαρθενα οι περισσοτερες γυναικες σημερα (και αντρες) δεν καταλαβαινουν τιποτα,ο εαυτουλης τους πανω απο ολα....

  8. #68
    Originally posted by lost_world
    αν με ανστατωσες καλα εκανες γιατι ερχομενος εδω δεν ηρθα για να χασμουριεμαι και να αποκοιμιεμαι πανω στα πληκτρολογια αλλα για να δωσω την μαχη εναντια στα στερεοτυπα που μας εχουν οδηγησει εδω σημερα γιαυτο μην ανησυχεις καθλου γιαμενα
    Κοιτα μοναχα τι μπορεις να προσφερεις στον εαυτο σου απο μονος σου πριν το ζητησεις απο τους αλλους !
    επειδη ξερω πως ενδιαφερεσαι πραγματικα πανο, να μην ανησυχεις για μενα. διανυω την πιο ευτυχισμενη περιοδο της ζωης μου
    καλη συνεχεια λοιπον!

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Originally posted by alexandergreek
    Originally posted by Triella
    Φιλε Αλεξανδρε, παρε τη συμβουλη μου η οποια προερχεται απο πολυ προσφατη (λιγων ημερων) εμπειρια, και ομολογω οτι εκανα το λαθος εγω η ιδια απο την αρχη....
    [...] αρχιζε να τη ρωτας πραγματα που αφορουν ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ και αφορουν το τωρα....τα συναισθηματα σας με λιγα λογια...αρχικα ρωτα την εκεινη ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ για σενα και αν θα ηθελε να κανει κατι σοβαρο.[...] Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι την παρθενια την τελευταια φορα, την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας.
    [...] Για τις σχεσεις πιστευω πλεον, οτι δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο.Αυτα τα δυο ειναι αμφιδρομα και πανε παντα μαζι και κανενα ξεχωριστα αν θες να ξερεις που πατας για να μην ταλαιπωρεισαι συναισθηματικα.Τριελλα
    Αγαπητή Τριέλλα, είπες μερικά πολύ ωραία πράγματα...

    1. Στις σχέσεις \"δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο\". Εδώ λαμβάνω αντιφατικά μηνύματα. Απο τη μία μου λέει να πάω να αγοράσω προφυλακτικό, απο την άλλη μεθάει και κολλάει στο μπάρ μπροστά μου σε άλλους, και τη μαζεύω...

    2. Είπες να κάνουμε κουβέντα. Αν και μέχρι τώρα προσδιορίσαμε τη σχέση ως φιλική, και εγώ δεν \"μπήκα\" και πολύ για να μη φάω απόρριψη. Φυσικά μπορώ να κάνω το απλό ερώτημα, \"αν είμαστε φίλοι γιατί ήθελες να κάνουμε έρωτα\";

    3. \"την παρθενια [...] , την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας. \" Αυτό το ομολογεί και η ίδια...

    ...αν δε κατευθύνουμε κι εμείς λίγο τις εξελίξεις, θα μας τρελάνουν τα καψόνια των γυναικών. Αλλά, άραγε, αν μια γυναίκα μας αγαπάει αληθινά, θα μας κάνει καψόνια;

    ...όποτε ήμουν άτεγκτος και σηκωνόμουνα και έφευγα, και δεν έδινα και πολλά μέσα στη σχέση, η τότε κοπέλα μου στεκόταν σούζα. Τώρα που έγινα τρυφερός, δοτικός κλπ κλπ, με τρέχουν... Βέβαια δεν είμαι ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ τρυφερός αλλά... πάει η παλιά καλή μαγκιά.

    ... και όπως μου είπε ένα πρωην φλέρτ που με βρήκε αρκετά χρόνια μετά, στο facebook, \"θέλω πίσω τον παλιό Αλέξανδρο, που ήξερε την αξία του και είχε τσαμπουκά\".

    ...ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ.

    ...αλλά οι όμορφες με τρέχουν....

    ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΝ;

    Εντάξει, κατανοητό να ξέρουν την αξία τους, αλλά δε μπορώ αυτό το χάλι... εγώ φταίω που τις έχω δώσει πολύ αξία, και η ελληνική κοινωνία επίσης...
    Φιλε Αλεξανδρε, ειπες μερικες αληθειες...απο οτι καταλαβα ειχες αυτο που λεμε ανδρισμος, ανδρικη αξιοπρεπεια και σε οποιον αρεσεις...αμα δεν αρεσεις δεν θα μπορεσεις...μπορει στην πορεια να ηθελες να εισαι πιο ηρεμος και πιο γλυκος...
    και εδω περα ερχομαστε στο εξης θεμα....
    ειτε αντρας εισαι...ειτε γυναικα...εν τελει την ταλαιπωρια σου...την θελεις...αυτη η δυσκολια στο να κατακτησεις καποιον ειναι το ζουμι της υποθεσης. Τα καψονια τα κανουν ανθρωποι ανεξαρτητος φυλου...και εσυ τα εκανες (δεν το λεω αρνητικα)... Ο τσαμπουκας που ειχες ηταν αυτος που ιντριγκαρε τις κοπελες και τις εκανε να καταλαβουν οτι δεν εισαι του χεριου τους και οτι εισαι επιβλητικος. Οι γυναικες θελουν τους αντρες να δειχνουν και να ειναι δυνατοι. Δεν σου λεω \"ο αντρας ο πολλα βαρυς που βαραει και δερνει\"...αλλα αυτο που ξαναειπα και πριν ανδρικη αξιοπρεπεια...

    Σου αρεσει θελεις να κανεις σχεση μαζι της....αν παιζει μαζι σου, ειναι, γιατι ειναι η πρωτη της ερωτικη επαφη, και επειδη το καταλαβε, μπορει να το εκμεταλλευεται...(σου λεει τελικα αξιζω...και καβαλαει το καλαμι)...ενας λογος παραπανω που ειναι παρθενα και τωρα βγαινει τσαρκα που λενε...και οταν βγαινεις για πρωτη φορα τσαρκα...οπως και να το κανουμε γλυκαινεσαι και νομιζεις οτι εχεις τον κοσμο στα ποδια σου. Αυτο ακριβως νιωθει και εκεινη. Ελα ομως που δεν ειναι ετσι...γιατι αν αρχισει και τρωει σκαμπυλακια (σε συμπεριφορα) τοτε θα ξυπνησει και θα καταλαβει...ειπαμε να ειστε ευγενικοι, τρυφεροι, το εχουμε αναγκη και αυτο...αλλα με μετρο.


    Εφοσον δεν σου αρεσε καθολου η εντυπωση που σου εδωσε στο μπαρ και σε \"ξενερωσε\" λιγο....φροντισε να της το ξεκαθαρισεις και βαλε μπροστα την αξιοπρεπεια σου. Δεν θα γινεις εσυ χωμα για να ευχαριστησεις τον αλλον. Αν πραγματικα σε θελει και εκεινη, θα καταλαβει. Δειξε της με τη συμπεριφορα σου και με τα λογια σου, οτι τελικα την θελεις αλλα να προχωρησετε οποτε το νιωθετε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. Παντως να ξερεις, οτι βιαζεται να το κανει, γιατι τωρα που σε βρηκε, θελει να βγαλει αυτη τη \"λεπρα\" απο πανω της. Μην την κατηγορεις για αυτο εξ ολοκληρου γιατι ειναι αβγαλτη...αλλα βαλτην αντιμετωπη με τις πραξεις της.
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    103
    Originally posted by Empneustns
    μηπως το ξεφτυλιζετε το θεμα;σε θελει,την θελεις.η εποχη μας ειναι εποχη της ταχυτητας.ειναι φανερο πως το κοριτσι θελει.εγω αν ημουν κοπελα θα σκεφτομουν στο φιναλε μηπως δεν θελεις εσυ;ελευθερα παιδια ειστε,αδεσμευτα.καντε το πρωτο βημα μπας και προχωρησει και παραπερα.εξ αλλου να ξερεις πως αν δεν της αρεσει η δεν σου αρεσει η πραξη,και δεν υπαρχει και η πνευματικη ελξη καποια στιγμη απο μονο του θα εξασθενισει.αν δεν εισαι εσυ θα ειναι καποιος αλλος.τι σε κανει να πιστευεις πως ο αλλος θα την προσεξει παραπανω απο σενα.αφηστε τα χαζα και κοιταξτε να νοιωσετε ομορφα,τα λεγομενα σου δειχνουν πως ενδιαφερεσαι.και προσεξε μην πληγωθεις,παρθενα ξεπαρθενα οι περισσοτερες γυναικες σημερα (και αντρες) δεν καταλαβαινουν τιποτα,ο εαυτουλης τους πανω απο ολα....
    Σίγουρα εμπνέεις, αγαπητέ Εμπνευστή... ! Η στάση που προτείνεις είναι απλή, πρακτική, και χωρίς πολλά λόγια... Με βάζει σε πειρασμό να τη σκεφτώ, δε σου κρύβω.

    \"και προσεξε μην πληγωθεις,παρθενα ξεπαρθενα οι περισσοτερες γυναικες σημερα (και αντρες) δεν καταλαβαινουν τιποτα,ο εαυτουλης τους πανω απο ολα....\" ελα μου ντε!!! Πόσο δίκιο έχεις... Ερωτας = κίνηση πρός τον άλλο, εγωϊσμός = περιχαράκωση στον εαυτό μας, εγωϊστικός έρωτας = κινούμαι πρός τον άλλο αλλά είμαι και κλεισμένος στον εαυτό μου = αντίφαση εν τοις όροις !!

    Γι αυτό έλεγα να διερευνήσω αν ΟΝΤΩΣ υπάρχει έρωτας απο πλευράς της, άρα ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ, ή μήπως υπάρχει απλά μια εγωϊστική επιθυμία.

    Διότι ο εγωϊσμός της θα με πληγώσει, ενώ ο έρωτάς της (όσο παραμένει) θα μου δώσει ζωή...

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,692
    βρε χρυσο μου,
    τι να ερευνησεις και να διερευνησεις????
    αυτες οι \"διερευνησεις\"γινονται σιγα- σιγα, στην πορεια των σχεσεων...εσυ τι εχεις στο μυαλο σου?μια περιοδο ερευνων και μετα ενα δεκαετες συμβολαιο οτι θαστε μαζι πιστοι κι αφοσιωμενοι?
    δεν υπαρχουν τετοια πραγματα! Ο καθενας βλεπει την κορυφη του παγοβουνου κι αν του κανει, προχωραει......με κανεις να σκεφτομαι οτι εσυ εισαι ο παρθενος τελικα...

  12. #72
    Originally posted by Remedy
    βρε χρυσο μου,
    τι να ερευνησεις και να διερευνησεις????
    αυτες οι \"διερευνησεις\"γινονται σιγα- σιγα, στην πορεια των σχεσεων...εσυ τι εχεις στο μυαλο σου?μια περιοδο ερευνων και μετα ενα δεκαετες συμβολαιο οτι θαστε μαζι πιστοι κι αφοσιωμενοι?
    δεν υπαρχουν τετοια πραγματα! Ο καθενας βλεπει την κορυφη του παγοβουνου κι αν του κανει, προχωραει......με κανεις να σκεφτομαι οτι εσυ εισαι ο παρθενος τελικα...
    συγχαρητηρια ρεμεντυ!
    ακριβως το ιδιο πραγμα σκεφτηκα καιεγω απο την αρχη του ποστ!
    ομως δεν παυει να ζηταει την βοηθεια μας ...
    το ποτε θα σπασει το αυγο για να βγει απο μεσα το πουλακι δεν εξραταται μονο απο την κλωσσα ...

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,692
    πανο
    τι αλλο να πει κανεις σε εναν νεαρο για μια σχεση που σκεφτεται αν θα κανει, απ το να ειναι ειλικρινης με τον εαυτο του και τον αλλο?

  14. #74
    Originally posted by Remedy
    πανο
    τι αλλο να πει κανεις σε εναν νεαρο για μια σχεση που σκεφτεται αν θα κανει, απ το να ειναι ειλικρινης με τον εαυτο του και τον αλλο?
    σωστα ..μονο που ζηταει μια βοηθεια που δεν μπορω να του την δωσω ρεμεντυ μια που ποτε δεν μου αρεσαν οι παρθενες!
    ειναι δουλεια νομιζω μιας απο τις γυναικες μας εδω να του δωσει καποια βοηθεια σχετικα με το τι μπορει να κανει μια παρθενα να κανει το επομενο βημα ! εγω σε παροιμοια περιπτωση , εκανα προσωπικα , ενα βημα προς τα κοκινα φαναρια !
    δεν μου αρεσει η ιδεα να παραβιαζω πολυτιμα πραγματα που ανηκουν σε αλλους !

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    103
    Originally posted by Remedy
    βρε χρυσο μου,
    τι να ερευνησεις και να διερευνησεις????
    αυτες οι \"διερευνησεις\"γινονται σιγα- σιγα, στην πορεια των σχεσεων...εσυ τι εχεις στο μυαλο σου?μια περιοδο ερευνων και μετα ενα δεκαετες συμβολαιο οτι θαστε μαζι πιστοι κι αφοσιωμενοι?
    δεν υπαρχουν τετοια πραγματα! Ο καθενας βλεπει την κορυφη του παγοβουνου κι αν του κανει, προχωραει......με κανεις να σκεφτομαι οτι εσυ εισαι ο παρθενος τελικα...
    Μα δεν υπάρχει σχέση ακόμα... υπάρχει ένα φλέρτ.
    Και τί, αν η κοπέλα μου πεί μια μέρα (ξανα) \"έλα να το κάνουμε\", εγώ πρέπει να πετάξω απο τη χαρα μου;

    Δεν είναι καλύτερα να γίνει στα πλαισια μιας σχεσης;

    Εχω ακουσει τα παντα. Σε μια περίπτωση, της είπε η φίλη της να το κάνει μαζί του για πρώτη φορά, και μετά να τον χωρίσει, για να μη δεθεί μαζί του, και πήγε και εκτέλεσε οδηγίες! Μετα το σεξ του είπε ότι δεν της άρεσε, και τον χωρισε...

    Ναι, ακόμα δε μου εχει εμπνεύσει καμιά εμπιστοσύνη, ναι, εχω καρδιά που μπορεί να πληγωθεί, ναι, το σεξ δεν ειναι αυτοσκοπός για μενα... αν πρόκειται μετά να μου φερθεί σαν \"ξεπαρθενευτη κηφηνα\".

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •