ποσες ωρες τη μερα κοιμαστε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453

    ποσες ωρες τη μερα κοιμαστε?

    εγω κοιμαμαι γυρω στις 8 αλλα οχι συνεχομενα.
    κοιμαμαι βραδυ καποιες ωριτσες και μετα συμπληρωνω το μεσημερι.

    εσεις?

  2. #2
    κοιμαμαι 1.30 το βραδυ με 7.30 το πρωι κατα κανονα:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  3. #3
    Originally posted by olgaki82
    κοιμαμαι 1.30 το βραδυ με 7.30 το πρωι κατα κανονα:)
    τελεια ολγακι!
    εγω σαν παλιογερος απο τις 12-1230 μεχρι τις 8...
    αλλα εχω κοψει 30 χρονια τωρα τον μεσημεριανο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Τί τυχερά κορίτσια που είστε!... :). Θυμάσαι που έλεγα για την αϋπνία μου Ολγάκι;... εκεί που την είχα στρώσει μετά τους 4 μήνες, μου επανήλθε δριμύτερη και ανθεκτικότερη... :). Μάλιστα μετά από γνώμη παθολόγου, μπορεί και να χτυπήσω διάστημα που θα ξεπερνάει το χρόνο... πολύ δύσκολη η απεξάρτηση παιδιά για ορισμένους. Λέω πάντα όχι στα χάπια όμως. Βαλεριάνα κι ο Θεός βοηθός!... άντε καλό βράδυ και κοιμηθείτε λίγο και για μένα!...

    :P

  5. #5
    alobar και εγω απο τοτε που εκοψα το αγχολυτικα μονο βαλεριανα κατα τισ χομαι να σ 12.30 και κοιμαμαι καλυτερα απο ποτε:)
    upomonh κουκλα μ κ ευχομαι να σου ρθει και σενα ο πολυποθητος υπνος:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αναλογως την φαση της ζωης που βρισκομαι...τωρα κοιμαμε αρκετα...παλια ελαχιστα,δεν το σκεφτομαι και πολυ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Φυσιολογικα κοιμαμαι 5-6 ωρες, λογω ομως καταθλιψης και υπερυπνιας απο 7 εως 9 συνηθως πλεον. Επισης ο υπνος μου φυσιολογικα εχει δυο περιοδους, μια περιπου 2 ορων χαλαρη, μετα ξυπναω μεσ\' τη νυχτα και διαβαζω κλπ για 1-2 ωρες και μετα ξαναπεφτω για τις υπολοιπες 3-4 ωρες. Το τελευταιο μου εχει λειψει πολυ απο τοτε που ξανακυλισα 4 χρονια πριν...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    8 ωρες , αν και μερικες μερες μπορει και λιγοτερο, συνηθως ξυπναω μες στην νυχτα και μετα δεν μπορω να ξανακοιμηθω.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    60
    8-12...και μερικές φορές άν έχω καταπονήσει τον εαυτό μου ακόμα παραπάνω..μην ανησυχείς αν κοιμάσαι πάνω απο 10 ώρες, μπορεί να οφείλεται στα φάρμακα, ή μπορεί να είναι και μιά προσπάθεια του εγκεφάλου να <λουφάξει> για να ανασυντάξει τις δυνάμεις του και να προετοιμαστεί για την αντιμετώπιση του ψυχικού πόνου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    9-12 ωρες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Μόνο σε περίοδο διακοπών φτάνω το 8ωρο κάποια βράδια. Όλο τον υπόλοιπο καιρό κοιμάμαι απο 3 έως 6 ώρες. Καταραμένη αυπνία....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    μεταξυ 8-10 ωρες πανω κατω

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    7 ακριβως.

  14. #14
    Originally posted by imagine
    Μόνο σε περίοδο διακοπών φτάνω το 8ωρο κάποια βράδια. Όλο τον υπόλοιπο καιρό κοιμάμαι απο 3 έως 6 ώρες. Καταραμένη αυπνία....
    μην τοαφησεις ομως ετσι ιματζιν γιατι ο υπνος ειναι απαραιτητος για την καλη λειτουργια και των νεφρων σου και του ψυχισμου σου γενοκοτερα .ζητα απο το γιατροσου να σου περασει ενα εγκεφαλογραφημα για να δεις πως πας απο ΡΕΜ υπνο

  15. #15
    Originally posted by oboro
    Φυσιολογικα κοιμαμαι 5-6 ωρες, λογω ομως καταθλιψης και υπερυπνιας απο 7 εως 9 συνηθως πλεον. Επισης ο υπνος μου φυσιολογικα εχει δυο περιοδους, μια περιπου 2 ορων χαλαρη, μετα ξυπναω μεσ\' τη νυχτα και διαβαζω κλπ για 1-2 ωρες και μετα ξαναπεφτω για τις υπολοιπες 3-4 ωρες. Το τελευταιο μου εχει λειψει πολυ απο τοτε που ξανακυλισα 4 χρονια πριν...
    και συ ομπορο πρεπει να κανεις ενα εγκεφαλογραφημα για τον ΡΕΜ υπνο! ισως το υλικο των ονειρων σου να ειναι πολυ αγχωτικο και αυτο να σε ξυπναει και να σου κοβει την συνεχεια του υπνου

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •