ΚΑΚΑ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: ΚΑΚΑ...

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΚΑΚΑ...

    Εκανα κακα μου και μετα σκουπιστηκα αλλα πανω στο χαρτι τουαλετας ειχαν μεινει λιγα κακα.Και επειδη εγω θελω να πεφτουν ολα τα κακα στη λεκανη, ηθελα να πεταξω στη λεκανη και αυτα τα λιγα κακα που ειχαν μεινει πανω στο χαρτι.Σκεφτηκα να παρω ενα μαχαιρι αλλα δεν ειχε μαχαιρι στο λουτρο.Ετσι πηρα ενα στικ για τα αυτια και εριξα τα κακα στη λεκανη με αυτο.Ομως τα κακα ειχαν κολλησει πανω στο χαρτι και ετσι μαζι με τα κακα επεσε και κομματι χαρτι.Το στικ λερωθηκε και το επλυνα.
    Αυτο που με αηδιαζει και με ενοχλει ειναι οτι χρησιμοποιησα ενα στικ για αυτια, για κατι αλλο απο αυτο που το χρησιμοποιουν ολοι οι ανθρωποι, που ειναι για να σκουπιζουν τα αυτια τους.Εγω το χρησιμοποιησα για να ριξω τα κακα στη λεκανη απο το χαρτι.
    Επισης με αηδιαζει που μαζι με τα κακα επεσε και ενα κομματι χαρτι.
    Γενικα ολη αυτη η εικονα με αηδιαζει.
    Δεν αντεχω να κανω πραγματα που δεν ειναι φυσιολογικα.
    Και επισης μου εχει κολλησει μια απορια:
    Τα κακα και τα χαρτια που ριχνουμε στη λεκανη που πανε; Αποσυντιθενται; Διαλυονται; Και ποσο καιρο κανουν;
    Και ειναι κακο να πεταμε χαρτια στη λεκανη;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    στεφανε,αληθεια αν σου απαντησει καποιος τεκμηριωμενα στα παραπανω ερωτηματα που εθεσες πιστευεις οτι θα σου περασει ολη αυτη η δυσφορια που νιωθεις αυτη τη στιγμη?
    μα ειναι δυνατον να ρωτας και να αναλυεις τετοια πραγματα?ξερω οτι στην ιψδ κολλας με ανουσια πραγματα αλλα αναγνωριζεις οτι αυτα ειναι ανουσια.εσυ δεν μπορεις να το καταλαβεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Originally posted by melene
    στεφανε,αληθεια αν σου απαντησει καποιος τεκμηριωμενα στα παραπανω ερωτηματα που εθεσες πιστευεις οτι θα σου περασει ολη αυτη η δυσφορια που νιωθεις αυτη τη στιγμη?
    μα ειναι δυνατον να ρωτας και να αναλυεις τετοια πραγματα?ξερω οτι στην ιψδ κολλας με ανουσια πραγματα αλλα αναγνωριζεις οτι αυτα ειναι ανουσια.εσυ δεν μπορεις να το καταλαβεις?
    Μαλλον δε θα τον βοηθησει....
    Αλλα πληροφοριακα για να ξερει....
    Τα κακα και τα χαρτια που ριχνουμε στη λεκανη που πανε; Αποσυντιθενται; Διαλυονται; Και ποσο καιρο κανουν;
    Και ειναι κακο να πεταμε χαρτια στη λεκανη;

    Πανε στη θάλλασα στο Σαρωνικό... Υπαρχει ενα νησι κοντα στο Πειραιά - Περαμα Ψυτάλεια και εκει πάνε ολα... Καθαριζονται με μικροοργανισμους στο περιπου και χυνονται στη θαλασσα μετα.. Καποιο νερο απο αυτο ανακυκλωνεται και παει για ποτισμα σε καποια παρκα-δημους.. Επισης παραγεται μεθανιο το οποιο καλυπτει της αναγκες του νησιου σε ηλεκτρισμο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Orion


    Υπαρχει ενα νησι κοντα στο Πειραιά - Περαμα Ψυτάλεια και εκει πάνε ολα...

    σωστα,
    περισσοτερα ινφο εδω,
    http://www.eydap.gr/index.asp?a_id=205

  5. #5
    Στέφανε στο έχουμε πει πολλές φορές: όταν κολλάς με κάτι, μίλα με τον γιατρό σου. Ότι και να σου πούμε, απλά θα διαιωνίσει το πρόβλημα σου...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    για πες στεφανε,
    πως τα βλεπεις ολα αυτα μετα τις νεες πληροφοριες?

  7. #7
    Originally posted by stephanos
    Εκανα κακα μου και μετα σκουπιστηκα αλλα πανω στο χαρτι τουαλετας ειχαν μεινει λιγα κακα.Και επειδη εγω θελω να πεφτουν ολα τα κακα στη λεκανη, ηθελα να πεταξω στη λεκανη και αυτα τα λιγα κακα που ειχαν μεινει πανω στο χαρτι.Σκεφτηκα να παρω ενα μαχαιρι αλλα δεν ειχε μαχαιρι στο λουτρο.Ετσι πηρα ενα στικ για τα αυτια και εριξα τα κακα στη λεκανη με αυτο.Ομως τα κακα ειχαν κολλησει πανω στο χαρτι και ετσι μαζι με τα κακα επεσε και κομματι χαρτι.Το στικ λερωθηκε και το επλυνα.
    Αυτο που με αηδιαζει και με ενοχλει ειναι οτι χρησιμοποιησα ενα στικ για αυτια, για κατι αλλο απο αυτο που το χρησιμοποιουν ολοι οι ανθρωποι, που ειναι για να σκουπιζουν τα αυτια τους.Εγω το χρησιμοποιησα για να ριξω τα κακα στη λεκανη απο το χαρτι.
    Επισης με αηδιαζει που μαζι με τα κακα επεσε και ενα κομματι χαρτι.
    Γενικα ολη αυτη η εικονα με αηδιαζει.
    Δεν αντεχω να κανω πραγματα που δεν ειναι φυσιολογικα.
    Και επισης μου εχει κολλησει μια απορια:
    Τα κακα και τα χαρτια που ριχνουμε στη λεκανη που πανε; Αποσυντιθενται; Διαλυονται; Και ποσο καιρο κανουν;
    Και ειναι κακο να πεταμε χαρτια στη λεκανη;
    εξαρταται απο το που μενεις και αν υπαρχει υπονομος η βοθρος
    Ειναι φυσιλογικο να υπαρχουν κακα στο χαρτι που σκουπιζεσαι
    οπως ειναι φυσιλογικο να τα πετας στην λεκανη
    Αυτο που ισως να χρειαζεσαι καποια βοηθεια για να το εξηγησεις στον εαυτο σου ειναι το γιατι δεν ηθελες να μεινουν τα κακα πανω στο χαρτι και χρησιμοποιησες το στικ για τα αυτια να τα βγαλεις απο εκει...
    Οχι γιατι το στικ ειναι μονο για τα αυτια
    οχι γιατι δεν βρηκες μια ευκολη και δημιουργικη λυση για να πετυχεις αυτο που ηθελες
    Αλλα γιατι εβαλες στο μυαλο σου μια λαθος ιδεα
    οτι τα κακα δεν πρεπει να μεινουν πανω στο χαρτι με τοοποιο σκουπιζεσαι....
    Να σου δωσω μια πρακτικη συμβουλη που θα σε γλυτωσει και απο τις αιμοροιδες ?
    Μολις κανεις την αναγκη σου κανε μπιντε η πλυση στο μπανιο χωρις να χρησιμοποιησεις καθολου χαρτι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ω ρε συ πανο!κανε μπιντε λεει..μετα θα σου πει και τα κακα εκεινα που θα πανε?θελει να ξερει.
    αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα.εγω βλεπω εναν ανθρωπο,ενα αγορι το οποιο υποφερει.
    τι να πω,ελπιζω αυτο που προτινεισ να ειναι η κινηση που θα τον λυτρωσει.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ο μπιντες?

  10. #10
    Originally posted by melene
    ω ρε συ πανο!κανε μπιντε λεει..μετα θα σου πει και τα κακα εκεινα που θα πανε?θελει να ξερει.
    αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα.εγω βλεπω εναν ανθρωπο,ενα αγορι το οποιο υποφερει.
    τι να πω,ελπιζω αυτο που προτινεισ να ειναι η κινηση που θα τον λυτρωσει.
    απο τις αιμοροιδες σιγουρα !
    τωρα για τα αλλα .....

  11. #11
    Originally posted by krino
    ο μπιντες?
    ναι φιλε κρινε !
    το καλυτερο φαρμακο που εγινε ποτε για τις αιμοροιδες !

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ναι ε?
    καλα εχει αιμοροιδες ο στεφανος?

    :o

  13. #13
    Originally posted by krino
    ναι ε?
    καλα εχει αιμοροιδες ο στεφανος?

    :o
    εχω την εντυπωση οτι δεν αποκλειεται να εχει γιατι οταν καποιος αποπατει και βρισκει μεγαλη ποσοτητα κοπρανων στο χαρτι που σκουπιζεται αυτο σημαινει οτι δεν λειτουργει καλα ο σφιχτηρας του , η οτι η ελλιπης αισθηση [ισως λογω φαρμακευτικης αγωγης η της ιδιας της ασθενειας του] για την εκενωση , φερνει το ιδιο αποτελσμα
    Οπως και ναχει , η πλυση με χλιαρο νερο , οχι απλα ανακουφιζει και χαλαρωνει το σφιχτηρα του , αλλα ισως να μεταφερει και το ενδιαφερον του απο την ιδεοληπτικη αναλυση και εξεταση του χαρτιου !

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ρε συ πανο απο το εχω την εντυπωση μεχρι κανε μπιντε τα πραγματα απεχουν.
    Πιστευω οτι καλο ειναι να μεινουμε σε οτι εχει πει μεχρι τωρα ο στεφανος,
    και αν νομιζεις σκοπιμο, τουλαχιστον ρωτησε τον και ας μην βγαζουμε αποψεις με εκτιμησεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    τι συζηταμε??ειναι δυνατον?αν εχει αιμοροιδες ο στεφανος?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •