Ειμαι μπερδεμενος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32

    Ειμαι μπερδεμενος.

    Γεια σε ολους.

    Ειμαι νεο μελος και εχω ενα προβληματισμο.Ειμαι σε μια σχεση εξ αποστασεως 3 περιπου μηνες τωρα,οχι μεγαλη αποσταση κανα δυοωρο μακρια,και νιωθω οτι δεν με αγαπαει,απλα ειναι μαζι μου για να μην με πληγωσει.

    Βλεπω μια αδιαφορια απο μεριας της,πχ μονο εγω παω, αυτη δεν εχει ερθει ποτε,παντα εγω κανονιζω να βρεθουμε,οταν το αφηνω δεν μου λεει καν να βρεθουμε λες και αρκειται να εχει μια σχεση απο το τηλεφωνο.Νιωθω πολλες φορες οτι επιδειωκει να μην βρεθουμε,πχ τις ειπα σημερα οτι περνω αντιβιωση για λοιμωξη ανω αναπνευστικου και μου ειπε αμεσως "σε ενα μηνα θα βρεθουμε τωρα, μην ταλαιπωρησε και εσυ και κολησω και εγω" ενω ειχαμε κανονισει οτι θα βρισκομασταν ετσι κιαλλιος 7-8 μερες,η θεραπεια τελειωνει σε 5-6.

    Αδιαφορει σε σημειο που αμα δεν την παρω τηλεφωνο να μιλησουμε μια μερα δεν θα την νοιαξει και πολυ,λες και με θυματε οποτε την περνω τηλεφωνο. Εντωμεταξυ μου λεει συνεχεια οτι με αγαπαει και κανει σχεδια για το μελλον αλλα η συμπεριοφορα της δειχνει τελιως διαφορετικα πραγματα.Οταν βρισκομαστε και βγαινουμε μαζι,μια ερχεται να με παρει αγκαζε,μια γινετε τελιως απομακρη, και με μπερδευει γιατι οταν ειμαστε σπιτι μαζι δεν ξεκολλαει απο πανω μου.

    Δεν ξερω τι να πιστεψω και τι να κανω. Οσες φορες το συζητησα μαζι της μου ελεγε οτι εχει δουλειες και οτι δεν μπορουμε να ειμαστε με ενα τηλεφωνο ολη μερα και τετοια,που εγω για ενα τηλεφωνημα τη μερα της ελεγα.Νιωθω πργματικα σαν το παιχνιδακι της ωρες ωρες,και μπαινω σε διαφορα τριπακια να την "φτυσω" να δω πως θα αντιδρασει και αλλα τετοια χαριτωμενα παιχνιδακια που θεωρω τελιως παιδιαστικα.
    Οποτε ειμαι μονος μου σκεφτομαι ολα αυτα και πληγωνωμαι και νιωθω θυμα και γενικοτερα βασανιζομαι μονος μου.

    Σκεφτομαι οτι μηπως μονος μου προκαλω αυτες τις σκεψεις και οτι ειναι αβασιμες.Αν ειναι οντος ετσι γιατι το κανω αυτο στον εαυτο μου?Πως θα ξεφηγω απο αυτο τον τροπο σκεψης , για να μπορεσω να χαρω καποια πραγματα η' τουλαχιστον να τα δω καθαρα.

    Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.

    Ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    στην καλυτερη περιπτωση, εχετε διαφορετικη αισθηση του ποσο λειπει ο ενας στον αλλον,
    στην χειροτερη την ενδιαφερεις ελαχιστα η και κατα περιπτωση.


    Πολλα μπορεις να κανεις,
    απο το να μιλησεις ειλικρινα μαζι της και να της πεις οτι εσυ δεν αισθανεσαι καλα ετσι και να δειτε αν μπορειτε να το γεφυρωσετε, μεχρι και να επικοινωνεις μαζι της, στους ιδιους ρυθμους που το κανει η ιδια.


    τι θα προτιμουσες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ ωραια σχεση θα ελεγα...αν περασει η πρωτη μπορα της γνωριμιας να μια γυναικα που δεν σε πριζει και πολυ-πολυ:P

    Βασικα οπως το βλεπει ο καθενας...δεν μπορω να ξερω τι σκεφτεται η κοπελλα...μπορει απλως να ειναι ετσι το στυλ της.

    Φυσικα αν δειχνει και τοση αδιαφορια οπως να παιρνεις παντα εσυ πρωτος τηλεφωνο ή τα λεμε μετα απο κανα μηνα τι να πω?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    krino οποτε εκατσα να συζητησω για πραγματα που με ενοχλουσαν με κριτηριο παντα την προσαρμογη και τη μεση λυση μου απαντουσε οτι εγω ετσι ειμαι και δεν αλλαζω και μην προσπαθεις να με αλλαξεις και εγω εξηγονταας της οτι δεν θελω να την αλλαξω αλλα τουλαχιστον να δουμε τι μπορουμε να κανουμε για να ειμαστε και οι 2 ευχαριστημενοι απο το αποτελεσμα. Τωρα σκεφτομαι να επικοινωνησω με τους δικους της ρυθμους.

    Εντυπωσιακστηκα με το ποσο γρηγηρα απαντησατε :) nice!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by pickles
    Τωρα σκεφτομαι να επικοινωνησω με τους δικους της ρυθμους.

    Εντυπωσιακστηκα με το ποσο γρηγηρα απαντησατε :) nice!!

    δεν βλεπω να εχεις και αλλη επιλογη, εφοσον το πρωτο σκελος το εχεις ηδη καλυψει.
    Βεβαια, μπορει να ειναι κατι παροδικο, και υπαρχει και η αποσταση.
    Τιποτα δεν μπορεις να εχεις σιγουρο, αν μενατε πχ μαζι.
    Η αισθηση μου, ομως δεν δειχνει και πολυ θεληση για να βρεθειτε εκ μερους της.


    Μερικες φορες ειμαστε σβελτοτατοι....!
    ;)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    βρες καμια αλλη,απο ενα σημειο και περα χανεις τον χρονο σου.κυκλοφορουν εξω και αλλες γυναικες,μπορει να σου κανει αυτη κλικ αλλα δεν θα αργησει να βρεθει και καποια αλλη,ευτυχως εμεις οι αντρες ερωτευομαστε πιο ευκολα ;)
    (υγ. να ειναι απο τα μερη σου)
    υγ2 γιατι να φτυνεις καποιον;δειχνει κακο χαρακτηρα αυτο.απλα αλλαζεις ροτα και ειναι ολοι χαρουμενοι)

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Και εγω αυτο βλεπω ,νιωθω οτι κατι δεν παει καλα και πιστευω οτι οταν κατι δε σου παει καλα, δεν ειναι καλα.Το προβλημα ειναι οτι ειμαι full ερωτευμενος μαζι της και μου ειναι καπως δυσκολο να το ληξω.
    Πιστευω οτι παρολο που εχουμε ξεκαθαρισει δια λογου και οι δυο πως θελουμε αυτη τη σχεση, καπου δεν το νιωθει ετσι και θελει κατι αλλο,αλλα μαλλον δεν ξερει ουτε αυτη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    φιλε μου,λιγες γυναικες ξερουν τι θελουν.οι περισσοτερες κυβερνουνται απο τον εγωισμο τους.αν δυνασαι να κυβερνηθεις και εσυ απο αυτον τοτε καλως.διαφορετικα βρες καποιο αλλο κοριτσι να ερωτευτεις.ειναι θεμα αποφασης,αρκει να το θελησεις.για την ωρα δεν το θελεις ισως γιατι δεν βρεθηκε κατι αλλο να σε εντυπωσιασει τοσο πολυ.παντως αν απαντησουν και οι γυναικες εδω μεσα θα καταλαβεις πως εισαι η ρεζερβα της.δωσε ενα χρονικο περιθωριο,αν μεχρι αυτο δεν αλλαξει βρες κατι που να σου αξιζει πραγματικα και μην βαζεις τον εαυτο σου σε καταστασεις που μονο θα σε πληγωσουν...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Σκεφτομαι....επιδη ολες οι προηγουμενες σχεσεις μου ηταν καθαρα ελευθερες, σεξ αλλα μεχρι εκει, μηπως εγω εχω λαθος αντιληψη για το πως μια σχεση θα επρεπε να ειναι??

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Αν καταλαβα καλα αυτο που σε προβληματιζει σαυτη τη σχεση ειναι ο διαφορετικος βαθμος εντασης !Εσυ δηλ εχεις πιο πολυ παθος σ αυτη τη σχεση κ η κοπελα λιγοτερο!Το ιδιο ισχυει κ στο σεξ?
    Δε ξερεις πως θ αντιδρασει αν δεν τηλεφωνησεις!Γιατι να μη σκεφτουμε οτι η αντιδραση της κοπελα ειναι απολυτα φυσιολογικη -χωρις παθος,αρα ωριμη - κ η δικη σου βιαστικη κ παιδικη?
    Νομιζω θα πρεπε να ξερεις αν σε θελει κ γιατι σε θελει μετα απο τρεις μηνες σχεσης οποτε δε θα σε προβληματιζε η δικη της σταση αλλα η δικη σου με την εννοια γιατι οτι σενοχλει δε το συζητας μαζι της?φοβασοι κατι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    πικλς πλεον το πως οριζεται η σχεση δεν το ξερει ουτε η ιδια η σχεση :) απλα ειναι ομορφη οταν και οι δυο εχουν την ιδια αντιληψη για αυτην,οποια και να ειναι αυτη η αντιληψη.το δυσκολο ειναι να εχεις την ιδια αντιληψη με το αλλο μισο ;)

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Στο σεξ υπαρχει και με το παραπανω αλλα αλλου κολλαω.Δεν ειναι θεμα εντασης, και εγω χαλαρος ειμαι, αλλα θεμα αδιαφοριας. Ενω μιλουσαμε πολυ περισοτερο τωρα καπως κοπηκε αποτομα αυτο απο πλευρας της.
    Πλεον καπως με φοβηζει να συζηταω μαζι της γιατι αρχιζει και φωναζει και αντιδρα λες και της κανω κυρηγμα,που δεν το θετω ποτε ετσι, και επειδη δεν μου αρεσει αυτη η αντιμεπτωπιση, με εκνευριζει και νιωθω απογοητευμενος, τα προσπερναω. Η συμπεριφορα της σε αυτα τα θεματα ειναι καθαρα αδιαφορη. Εγω μπαινω στο λουκι να δικαιολογω την συμπεριφορα της,γιατι νιωθω οτι μπορει ανα πασα στιγμη να μου πει χωριζουμε, και πραγματικα δεν θελω να χωρισουμε.

  13. #13
    Originally posted by pickles
    Γεια σε ολους.

    Ειμαι νεο μελος και εχω ενα προβληματισμο.Ειμαι σε μια σχεση εξ αποστασεως 3 περιπου μηνες τωρα,οχι μεγαλη αποσταση κανα δυοωρο μακρια,και νιωθω οτι δεν με αγαπαει,απλα ειναι μαζι μου για να μην με πληγωσει.

    Βλεπω μια αδιαφορια απο μεριας της,πχ μονο εγω παω, αυτη δεν εχει ερθει ποτε,παντα εγω κανονιζω να βρεθουμε,οταν το αφηνω δεν μου λεει καν να βρεθουμε λες και αρκειται να εχει μια σχεση απο το τηλεφωνο.Νιωθω πολλες φορες οτι επιδειωκει να μην βρεθουμε,πχ τις ειπα σημερα οτι περνω αντιβιωση για λοιμωξη ανω αναπνευστικου και μου ειπε αμεσως \"σε ενα μηνα θα βρεθουμε τωρα, μην ταλαιπωρησε και εσυ και κολησω και εγω\" ενω ειχαμε κανονισει οτι θα βρισκομασταν ετσι κιαλλιος 7-8 μερες,η θεραπεια τελειωνει σε 5-6.

    Αδιαφορει σε σημειο που αμα δεν την παρω τηλεφωνο να μιλησουμε μια μερα δεν θα την νοιαξει και πολυ,λες και με θυματε οποτε την περνω τηλεφωνο. Εντωμεταξυ μου λεει συνεχεια οτι με αγαπαει και κανει σχεδια για το μελλον αλλα η συμπεριοφορα της δειχνει τελιως διαφορετικα πραγματα.Οταν βρισκομαστε και βγαινουμε μαζι,μια ερχεται να με παρει αγκαζε,μια γινετε τελιως απομακρη, και με μπερδευει γιατι οταν ειμαστε σπιτι μαζι δεν ξεκολλαει απο πανω μου.

    Δεν ξερω τι να πιστεψω και τι να κανω. Οσες φορες το συζητησα μαζι της μου ελεγε οτι εχει δουλειες και οτι δεν μπορουμε να ειμαστε με ενα τηλεφωνο ολη μερα και τετοια,που εγω για ενα τηλεφωνημα τη μερα της ελεγα.Νιωθω πργματικα σαν το παιχνιδακι της ωρες ωρες,και μπαινω σε διαφορα τριπακια να την \"φτυσω\" να δω πως θα αντιδρασει και αλλα τετοια χαριτωμενα παιχνιδακια που θεωρω τελιως παιδιαστικα.
    Οποτε ειμαι μονος μου σκεφτομαι ολα αυτα και πληγωνωμαι και νιωθω θυμα και γενικοτερα βασανιζομαι μονος μου.

    Σκεφτομαι οτι μηπως μονος μου προκαλω αυτες τις σκεψεις και οτι ειναι αβασιμες.Αν ειναι οντος ετσι γιατι το κανω αυτο στον εαυτο μου?Πως θα ξεφηγω απο αυτο τον τροπο σκεψης , για να μπορεσω να χαρω καποια πραγματα η\' τουλαχιστον να τα δω καθαρα.

    Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.

    Ευχαριστω πολυ!
    μονο ενα σχολιο σχετικα με τα αναπνευστικα προβληματα...
    ζουμε μερες πανδημιας και οι πιο ευαισθητοι ηδη εχουν αρχισει να βλεπουν με πολυ φοβια τα αναπνευστικα !

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Δεν εχω τα συμπτωματα,εχω απλα βηχα με φλεγματα.ουτε πυρετο ουτε κοπωση.Και ο γιατρος δεν ανεφερε τιποτα ανησυχητικο.

  15. #15
    Originally posted by pickles
    Δεν εχω τα συμπτωματα,εχω απλα βηχα με φλεγματα.ουτε πυρετο ουτε κοπωση.Και ο γιατρος δεν ανεφερε τιποτα ανησυχητικο.
    ουτε εγω θα ανησυχουσα στην θεση σου!
    το κοριτσι ομως λεμε , οτι ισως να ανησυχει ....
    οι γυναικες καμμια φορα ειναι λιο πιο αρρωστοφοβες απο εμας τους ανδρες ! οχι παντα φυσικα ....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •