ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τείνω να συμφωνήσω με τη στάση του άντρα σου,τη θεωρώ ψύχραιμη.Δεν αδιαφορεί για τα παιδιά του καθόλου,εφόσον απ\'ό,τι ανέφερες,συμμετέχει με διάφορους τρόπους στη ζωή τους,απλά κρατάει μία απόσταση,χωρίς να επεμβαίνει.Άρα κρατά μία ισορροπημένη στάση γονέα για μένα.Μην ξεχνάμε πως και αυτά έχουν το δικαίωμα του χώρου τους,χωρίς τις φορτικές μας επεμβάσεις.

    Από την άλλη,εφόσον σου ξεκαθάρισε πως δεν αισθάνεται καμία έλξη για άτομα του ιδίου φύλου,μία χαλαρή συζήτηση,θα αρκέσει για τυχόν του προβληματισμούς.

    Αλλά ο δικός σου φόβος,πώς θα ξεπεραστεί;Μέσα από γνώση,θα ήταν η εύλογη απάντηση.Θα σε παρακινήσω να μελετήσεις τι σημαίνει σεξουαλική ταυτότητα,ποιοι οι παράγοντες που την καθορίζουν,τις διάφορες μορφές της.Έτσι,θα ξεπεράσεις τις δικές σου φοβίες,που ίσως,έχουν επηρεάσει και το παιδί σου.
    Θα νιώσεις πιο σίγουρη και τη σιγουριά αυτή,θα τη μεταδώσεις και στα παιδιά σου.
    Οι έφηβοι,αντιλαμβάνονται το φόβο μας,και ο δικός μας φόβος είναι πηγή ανασφάλειας στον κόσμο τους,πολύ περισσότερο από το τι θα πει ένα άγνωστο παιδί σε μία παρέα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #17
    Originally posted by καλλιοπιτσα
    Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 15,5 ΧΡΟΝΩΝ.

    ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΒΛΕΠΑ ΠΩΣ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ, ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΡΙΣΤΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΗ ΤΟΝ ΕΠΕΙΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΑΝΑΥΔΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ.

    ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ, ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΑΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟ. ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ, ΑΦΟΥ ΕΦΥΓΕ, ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕ ΠΡΙΝ, ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΩΣ ΤΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΑΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΑΝ, ΑΛΛΑ ΚΆΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ.

    ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΟΙ ΜΝΗΜΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ.

    ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ SEX ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΦΥΛΟ. ΑΠΛΑ ΝΙΩΘΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΦΟΒΙΑ ΠΩΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΟΡΡΙΨΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ.

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ?

    ΕΝΙΩΣΑ ΠΩΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Η ΦΟΒΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ. ΩΣΤΟΣΟ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΝΙΩΘΕΙ 100% ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΡΩΤΙΚΗ ΕΛΞΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΦΥΛΟΥ.

    ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΩ?
    ΤΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΝΑΤΟΥ ΠΩ?
    καλλιοπιτσα
    καταρχην να ξεκινησω την αποψη μου για την φοβια της ομοφυλοφιλιας
    αν καποιος θαπρεπε να εχει μια τετοια \"φοβια \" θα ελεγα οτι εισαι εσυ και οχι ο γυιος σου , αφου οπως γραφεις στα 15.5 χρονια εχει ηδη οχι μονο μια σχεση , αλλα αρκετες σχεσεις ερωτικες με γυναικες !
    Αυθορμητα νομιζω οτι καπου ισως να εχεις βαλει και εσυ το χερακι σουσ ε αυτο και σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ειναι ισως πολυ βαρυ ακομα για την ελληνικη οικογενεια η ρετσινια να εχει ενα παιδι ομοφυλοφιλο!
    Ομως , αν οντως ειναι ετσι , η ομοφυλοφιλια δεν σημαινει οτι ενας ανδρας δεν μπορει να εχει σχεσεις ερωτικες [σεξουαλικες με μια γυναικα ] αλλα οτι αν μπορουσε να διαλεξει μονος του ,ισως να προτιμουσε να τις ειχε με αλλους ανδρες , το ιδιο ομοφυλοφιλους σαν και αυτον!
    Θα διακινδυνευσω μαλλιστα να πω , οτι τα αλλα αγορια στο σχολειο , τοτε στο δημοτικο και τωρα στο Γυμνασιο , βλεπουν καθε μερα ενα χαρακτηρα που κατα πασα πιθανοτητα λογω της σχεσης σου με τον γυιο σου , να μην μπορεις να δεις μονη σου! Αν δηλαδη ενα ομοφυλοφιλο αγορι , ξερει οτι η μανα του θα παθει συγκοπη η ο πατερας του θα τον σκοτωσει στο ξυλο
    γιατι ειναι ομοφυλοφιλος , αυτο του βγαζει περισσοτερο αγχος και φοβια ,απο το γεγονος οτι προτιμα ισως την παρεα με τα αγορια και λεω ισως , σε τελευταια αναλυση , να εχουν δικιο
    οι συμμαθητες του!
    Αν ημουνα στην θεση σου , θα προσπαθουσα καταρχην
    να αποφορτισω τελειως το παιδι απο το αισθημα ενοχης , εξηγοντας του οτι οι συμμαθητες του , βλεπουν ισως καποια στοιχεια θηλυπρεπούς συμπεριφορας και θα τον συμβουλευα
    να γυμναζεται για να δυναμωσει για να αποκτησει την ικανοτητα να αμυνεται σε περιπτωση που δεχθει πιεση απο καποια αλλα παιδια , για να νοιωσει αυταρκης και ρωμαλεος και να μπορει να δειξει σε αυτους που τον ειρωνευονται οτι ξερει
    να προστατευει τον εαυτο του.
    Σαν μητερα νομιζω οτι με αυτο τον στοχο , εξαντλεις την οποια συμβουλη θα μπορουσες να του δωσεις , στηριζοντας δηλαδη την σωματικη διαπλαση του παιδιου σου σε βαθμο που να νοιωθει ασφαλης για να μπορει να υπερασπιζεται μονος του
    τον εαυτο του και να επιλεξει το φυλο της αρεσκειας του
    αν λεω , η φυση ηθελε να εχει ομοφυλοφιλικες τασεις ...
    Ο Φρουντ παντως θεωρει σαν λανθανουσα ομοφυλοφιλια την εξαρτηση των αγοριων στην εφηβεια απο αλλα αγορια και αυτο αλλαζει σε διαφορετικο χρονο αναλογα απο την ιδιοσυστασια του καθε παιδιου χωριστα .
    Ισως μια πολυ προστατευτικη μητερα , αναγκασει το γυιο της να καθυστερησει την εξοδο απο αυτη την σεξουαλικη φαση της ζωης του , παρατεινοντας με εμμεσο τροπο την προστασια
    που εχει απο την παιδικη ηλικια .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πάνο,γιατί βγάζεις τόσα αυθαίρετα συμπεράσματα;Kαι γιατί δεν σκέφτεσαι δυο φορές πριν γράψεις συμβουλές σε μία μητέρα του τύπου στείλε το παιδί σου στο γυμναστήριο να γίνει ρωμαλέος;Η ανάπτυξη των μυών με τα βαράκια είναι αυτό που έχεις να προτείνεις σε ένα τέτοιο θέμα;Δηλαδή να γίνουμε δυνατοί να δέρνουμε αντί να προσανατολιστούμε στην αποδοχή και στην ενίσχυση της αυταξίας,μέσω αυτής;

    Και κάτι άλλο.Ο ομοφυλόφιλος δεν πηγαίνει με γυναίκες,γιατί δεν έλκεται σεξουαλικά από αυτές.Ο αμφιφυλόφιλος είναι που έλκεται σεξουαλικά και από τα δύο φύλα.

    Άκου \"ίσως να προτιμούσε\",άκου\"το ίδιο ομοφυλόφιλους με αυτόν\".

    Θεωρώ τις συμβουλές που δίνεις αποπροσανατολιστικές,ακόμ� � και επικίνδυνες.Το συνεχίζεις,χωρίς να συνειδητοποιείς πως κάνεις κακό,ενδυόμενος έναν ρόλο που δεν κατέχεις και που δεν πατάει παρά μόνο στην φαντασία σου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #19
    Originally posted by RainAndWind
    Πάνο,γιατί βγάζεις τόσα αυθαίρετα συμπεράσματα;Kαι γιατί δεν σκέφτεσαι δυο φορές πριν γράψεις συμβουλές σε μία μητέρα του τύπου στείλε το παιδί σου στο γυμναστήριο να γίνει ρωμαλέος;Η ανάπτυξη των μυών με τα βαράκια είναι αυτό που έχεις να προτείνεις σε ένα τέτοιο θέμα;Δηλαδή να γίνουμε δυνατοί να δέρνουμε αντί να προσανατολιστούμε στην αποδοχή και στην ενίσχυση της αυταξίας,μέσω αυτής;

    Και κάτι άλλο.Ο ομοφυλόφιλος δεν πηγαίνει με γυναίκες,γιατί δεν έλκεται σεξουαλικά από αυτές.Ο αμφιφυλόφιλος είναι που έλκεται σεξουαλικά και από τα δύο φύλα.

    Άκου \"ίσως να προτιμούσε\",άκου\"το ίδιο ομοφυλόφιλους με αυτόν\".

    Θεωρώ τις συμβουλές που δίνεις αποπροσανατολιστικές,ακόμ� � και επικίνδυνες.Το συνεχίζεις,χωρίς να συνειδητοποιείς πως κάνεις κακό,ενδυόμενος έναν ρόλο που δεν κατέχεις και που δεν πατάει παρά μόνο στην φαντασία σου.
    αερα και ανεμε
    μαθηματα θα μου κανεις τωρα ?
    τι ειπαμε ?
    ο καθε ενας λειει την δικη του αποψη !
    δεν μπορεις ομως απο οτι φαινεται
    δεν ηρθες εδω για να πεις την δικη σου αποψη γιατι μαλλον δεν εχεις αποψη...
    ενα παιδι 15 ετων θες να ξερει απο τωρα αν ειναι ομοφυλοφικος η αμφιφυλοφιλος ?
    ξερω ανδρα 55 ετων φιλο μου που ακομα δεν το εχει αποφασισει και επειδ ετσι θες εσυ πρεπει με το ζορι να το κανει?
    λες επισης για την σωματικη διαπλαση
    αν οπως λεει η μαμα το παιδι φοβαται την ομοφυλοφιλια γιατι του την λενε οι συμαθητες του , υπηρξες ποτε σου ανδρας για να καταλαβεις τι μπορει να σημαινει αυτο?
    πηγαινε να κουτσομπολεψεις καλυτερα σε κανενα προσωπικο μηνυμα θα με αναγκασεις να σου πω ....
    ευκολο ειναι να μιλας για κατι που δεν ξερεις !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Και αυτό το μήνυμά σου,αποδεικνύει πως δεν έχεις ιδέα γιατί μιλάς.Το θέμα της σεξουαλικότητάς μας,δεν είναι θέμα απόφασης.Οπότε ο φίλος σου,αποφασίσει δεν αποφασίσει τι είναι,δεν παίζει κανένα ρόλο αυτό στο τι είναι.Είναι η διαδικασία της αποδοχής της σεξουαλικότητάς του αυτό που δεν έχει κάνει που τον οδηγεί στη μη παραδοχή της,όχι τι έχει ή δεν έχει αποφασίσει.

    Θα σε παρακαλούσα επίσης,να με κρατήσεις μακριά από τις θεωρίες της συνωμοσιολογίας που τόσο αγαπάς,γιατί δεν είμαι οπαδός τους και γιατί δε μασάω.

    Και άσε τα περί άποψης,επίσης δε μασάω.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #21
    Originally posted by RainAndWind
    Και αυτό το μήνυμά σου,αποδεικνύει πως δεν έχεις ιδέα γιατί μιλάς.Το θέμα της σεξουαλικότητάς μας,δεν είναι θέμα απόφασης.Οπότε ο φίλος σου,αποφασίσει δεν αποφασίσει τι είναι,δεν παίζει κανένα ρόλο αυτό στο τι είναι.Είναι η διαδικασία της αποδοχής της σεξουαλικότητάς του αυτό που δεν έχει κάνει που τον οδηγεί στη μη παραδοχή της,όχι τι έχει ή δεν έχει αποφασίσει.

    Θα σε παρακαλούσα επίσης,να με κρατήσεις μακριά από τις θεωρίες της συνωμοσιολογίας που τόσο αγαπάς,γιατί δεν είμαι οπαδός τους και γιατί δε μασάω.

    Και άσε τα περί άποψης,επίσης δε μασάω.
    συνεχιζεις να με προκαλεις ετσι ?
    γιαυτο σε φερανε εδω?
    μαθε τοτε οτι δεν ξερεις τι γραφεις !
    η σεξουαλικοτητα μας ειναι παντα θεμα αποφασης !
    λεει ο λαος μας
    \"νεος κολομπαρας ,γερος ******* \"
    καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο?
    ενεργητικος και παθητικος ρολος σε μια σεξουαλικη σχεση εναλλάσσονται στο ιδιο ατομο!
    οι περισσοτεροι ομφυλοφιλοι στην Ελλαδα σημερα προκειμενουν να κληρονομησουν σπιτια και περιουσιες , παντρευτηκαν εκαναν παιδια και το βραδακι βγαινουν τσαρκα στα κρυφα ! Αυτη ειναι η κοινωνικη καταντια , εκει οπου η κοινωνια τιμωρει τους ανθρωπους για την σεξουαλικη τους επιλογη!
    επειδη εισαι ασχετος απο ψυχολογια , δικαιωμα σου αλλωστε και σενα και πολλων αλλων καφενοβιων εδω , συχνα αρκουμαι σε γνωμικα για να μην μπουμε σε μονοπατια δυσβατα και αρχισουμε ξανα τις ατομικες επιθεσεις εδω μεσα !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλλιοπίτσα,αφού σου ζητήσω συγγνώμη που παίρνω το θάρρος να χρησιμοποιήσω λίγο το thread σου,θα ρωτήσω τον Πάνο τι τον
    κάνει να πιστεύει πως κάποιοι με έφεραν εδώ;
    Tι ανάγκες εξυπηρετεί Πάνο η μάχη σου με το κατεστημένο,η πάλη σου για την εξυγίανση του forum,ποιες δικές σου ανάγκες καλύπτουν;

    Αυτός ο μεγάλος και άνισος αγώνας με το κατεστημένο,έχεις κάνει καμία προσπάθεια να αναζητήσεις μέσω ίσως της βοήθειας ενός ειδικού εάν πατάει πάνω σε κάποια σου άλυτα ζητήματα;Aν όχι,μήπως θα ήταν καλό να το κάνεις;

    Είναι καλό να βοηθάμε άλλα άτομα να επικοινωνήσουν,σίγουρα,αλλ ά κυρίως πρέπει να βοηθήσουμε εμάς να επικοινωνήσουμε με τις βαθύτερες ανάγκες μας.
    Θα ήθελες να συζητήσουμε λίγο αυτό;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #23
    Originally posted by RainAndWind
    Καλλιοπίτσα,αφού σου ζητήσω συγγνώμη που παίρνω το θάρρος να χρησιμοποιήσω λίγο το thread σου,θα ρωτήσω τον Πάνο τι τον
    κάνει να πιστεύει πως κάποιοι με έφεραν εδώ;
    Tι ανάγκες εξυπηρετεί Πάνο η μάχη σου με το κατεστημένο,η πάλη σου για την εξυγίανση του forum,ποιες δικές σου ανάγκες καλύπτουν;

    Αυτός ο μεγάλος και άνισος αγώνας με το κατεστημένο,έχεις κάνει καμία προσπάθεια να αναζητήσεις μέσω ίσως της βοήθειας ενός ειδικού εάν πατάει πάνω σε κάποια σου άλυτα ζητήματα;Aν όχι,μήπως θα ήταν καλό να το κάνεις;

    Είναι καλό να βοηθάμε άλλα άτομα να επικοινωνήσουν,σίγουρα,αλλ ά κυρίως πρέπει να βοηθήσουμε εμάς να επικοινωνήσουμε με τις βαθύτερες ανάγκες μας.
    Θα ήθελες να συζητήσουμε λίγο αυτό;
    ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΠΟΣΤ Ο ΟΔΗΣΣΕΑΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΑΒΟΗΘΗΤΟΣ ΕΝΩ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΑΛΛΟΣ !
    ΟΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΡΑΒΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ... ΤΟ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ ΠΑΝΩ -ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΚΟΠΙΜΑ !
    ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗΒΙΚΗ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΕΦΗΒΟΣ ΟΥΤΕ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΕΦΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ...
    ΜΑΘΕ ΝΑ ΧΡΣΗΜΙΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιατί χρησιμοποίησες κεφαλαία γράμματα;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #25
    Originally posted by RainAndWind
    Γιατί χρησιμοποίησες κεφαλαία γράμματα;
    .................................................. .

  11. #26
    Καθε αποψη ειναι σεβαστη,

    εγω θα τις ακουσω ολες (γι\' αυτο αλλωστε εκανα την προσεγγιση) και εστω μια μικρη κουβεντουλα απο την καθε αποψη θα ειναι αυτη που θα με βοηθησει να συνθεσω τον ιστο στο μυαλο μου.

    το βασικοτερο ειναι η καλυτερη ψυχικη υγεια του παιδιου...

  12. #27
    Originally posted by καλλιοπιτσα
    Καθε αποψη ειναι σεβαστη,

    εγω θα τις ακουσω ολες (γι\' αυτο αλλωστε εκανα την προσεγγιση) και εστω μια μικρη κουβεντουλα απο την καθε αποψη θα ειναι αυτη που θα με βοηθησει να συνθεσω τον ιστο στο μυαλο μου.

    το βασικοτερο ειναι η καλυτερη ψυχικη υγεια του παιδιου...
    τα πες ολα σε μια τελευταια φραση καλιοπιτσα ...
    η ψυχικη υγεια ενος ανθρωπου ειναι ο μονος δρομος για την ατομικη του ευτυχια ...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    τους 2 πρωτους μηνες της ζωης καθοριζεται η προδιαθεση για την σεξουαλικη προτιμηση ενος ατομου συμφωνα με προσφατες ερευνες...τα περι προτυπων μαλλον δεν ισχυουν παρα μονο επηρεαζουν την εκφραση και οχι την προτιμηση...

    εγω προτεινω στη μητερα να τονωσει την αυτοπεποιθηση του γιου της με το να του λεει οτι οχι μονο δε συμπεριφερεται θυληπρεπως αλλα αντιθετος πολυ αντρικα.εξαλλου ειναι σε μια ηλικια οπου απο παιδι γινεται ανδρας.μετα τα 21 θα υπαρχει καθαρη εικονα των κινησεων του.

  14. #29
    Originally posted by katatonia
    τους 2 πρωτους μηνες της ζωης καθοριζεται η προδιαθεση για την σεξουαλικη προτιμηση ενος ατομου συμφωνα με προσφατες ερευνες...τα περι προτυπων μαλλον δεν ισχυουν παρα μονο επηρεαζουν την εκφραση και οχι την προτιμηση...

    εγω προτεινω στη μητερα να τονωσει την αυτοπεποιθηση του γιου της με το να του λεει οτι οχι μονο δε συμπεριφερεται θυληπρεπως αλλα αντιθετος πολυ αντρικα.εξαλλου ειναι σε μια ηλικια οπου απο παιδι γινεται ανδρας.μετα τα 21 θα υπαρχει καθαρη εικονα των κινησεων του.
    δεν ξερω που την βρηκες αυτη την κοτσανα αλλα στους δυο πρωτους μηνες ακομα θηλαζει ενα βρεφος αρα η σεξυαλικοτητα του κινειται αναμεσα στο στομα το κατουρημα και τον πισινο του !

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    Originally posted by πανος12345
    δεν ξερω που την βρηκες αυτη την κοτσανα αλλα στους δυο πρωτους μηνες ακομα θηλαζει ενα βρεφος αρα η σεξυαλικοτητα του κινειται αναμεσα στο στομα το κατουρημα και τον πισινο του !
    αυτη τη ΚΟΤΣΑΝΑ μας την εμαθε ο καθηγητης ψυχολογιας στο παντειο πανεπιστημιο...στο μαθημα ψυχολογια των διαπροσωπικων σχεσεων...
    κΠανο η ψυχολογια ειναι μια ανατρεπτικη επιστημη που μερα με τη μερα ερχονται ανακαλυψεις που σοκαρουν και αντικαθιστουν τις προηγουμενες.καλο θα ηταν να μην ειστε τοσο απολυτος για καποιες θεωριες οτι ειναι κοτσανες...
    η ερευνες παντως δειχνουν οτι οχι μονο η σεξουαλικη προδιαθεση καθοριζεται στα πρωτα σταδια της αναπτυξης αλλα και η γενικοτερη προσωπικοτητα που θα αναπτυξει!(μαζι με αλλου παραγοντες φυσικα)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •