atarax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: atarax

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4

    atarax

    gia sas.exo mia aporia.
    eperna xanax ena xrono kai ladose kai den kanane douleia.o cixiatros ta alakse apo ladose se seroxat kai apo xanax se atarax.
    ta atarax einai kala ti pisteyete?to xanax htan exeretika bary farmako,.
    entometaksi moy eipe na ta alakso katey8ian.na mhn kopso diladi stadiaka ta palia kai na arxiso stadiaka ta nea kai fobame etsi oti tha exoun poles parenergies.o cixiatros omos eipe oti einai elafria farmaka geikos auta pou eperna kai ayta pou tha paro kai den tha exo parenergies.
    ti lete?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    γεια σου και καλωσηρθες.Τα seroxat τα βοφαμαι λιγο τα atarax καθολου.Θες να μας πεις αρχικα γιατι τα παιρνεις?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4
    diataraxh panikou kai astathia xarakthra.
    exo kai ena allo problima pou me apasxolei erotikhs fyseos.
    apo tote pou me thimame niotho eroteymenh me ton proto mou ksaderfo.
    exoume erotikh sxesh xoris na kanoume sex apo tote mono tripsimata .
    den einai poli kodinos ksaderfos,h mana toy me ton patera mou einai eterothalh aderfia.apo ton idio patera kai apo alhn mana.
    ego me auton den exoume thn paramikrh omiotita san ksaderfia.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    αν ηθελες να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες θα διευκολυνες πολυ!Το θεμα με τον ξαδερφο σου το αναφερεις γιατι βοηθησε πιστευεις στην κατασταση σου?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4
    οχι ειναι ασχετο με το θεμα.
    απλα με βασανιζει και αυτο με τον ξαδερφο.
    με την νεα αγωγη καθε μερα εχω κεφαλοπονο και ζαλαδες,με κουραζει αυτο το θεμα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4
    ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙς ΑΤΑΡΑΞ?

  7. #7
    δυστυχώς, δεν παίρνω αταραξ, αλλά απορώ πως τα ladose δεν σου έκαναν δουλειά!

    Θεωρούνται αρκετά αποτελεσματικά, κυρίως στα ΙΔΨ νοσήματα και στις ιδεοληψίες. Αλλά εκτός του λόγου αυτού είναι και θέμα του κάθε οργανισμού πως επιδρούν σ αυτόν διάφορα χάπια σχετικά με τον ψυχικό μας κόσμο.
    Δεν είχα πρόβλημα παρενεργειών με τα LADOSE. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αποκλείονται. Βασικά, στην αρχή εγώ έπαιρνα DUMYROX με τα οποία εμφάνιζα συμπτώματα συχνοουρίας και μόλις τα άλλαξα σταδιακά σε ladose το σύμπτωμα εξαλείφθηκε.

    Για τις παρενέργειες πάντως πρέπει να ρωτήσεις αποκλειστικά τον Ιατρό σου. Αυτός θα σου πει υπεύθυνα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by Polarjetstream
    δυστυχώς, δεν παίρνω αταραξ, αλλά απορώ πως τα ladose δεν σου έκαναν δουλειά!

    Θεωρούνται αρκετά αποτελεσματικά, κυρίως στα ΙΔΨ νοσήματα και στις ιδεοληψίες. Αλλά εκτός του λόγου αυτού είναι και θέμα του κάθε οργανισμού πως επιδρούν σ αυτόν διάφορα χάπια σχετικά με τον ψυχικό μας κόσμο.
    Δεν είχα πρόβλημα παρενεργειών με τα LADOSE. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αποκλείονται. Βασικά, στην αρχή εγώ έπαιρνα DUMYROX με τα οποία εμφάνιζα συμπτώματα συχνοουρίας και μόλις τα άλλαξα σταδιακά σε ladose το σύμπτωμα εξαλείφθηκε.

    Για τις παρενέργειες πάντως πρέπει να ρωτήσεις αποκλειστικά τον Ιατρό σου. Αυτός θα σου πει υπεύθυνα.

    xaxa!εγω συχνοουρια ειχα πριν τα παρω..περα απο συτο τα dumyrox δεν σε βοηθησαν?για ποιο λογο τα πηρες?

  9. #9
    Melene

    Τα dumyrox δεν επέδρασαν ουσιαστικά στον οργανισμό μου παρά μόνο σε μικρό βαθμό. Εν αντιθέσει με τα ladose που φαίνεται ότι λειτουργούν ικανοποιητικότατα!

    Έχω ΙΔΨ στη βρομιά, το εξηγώ στην ίδια ενότητα με τον προαναφερθέντα τίτλο. Εσύ, για ποιο λόγο παίρνεις τα φάρμακα; :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    το διαβασα μετα!ειχα ξαναδιαβασει το ποστ σου αλλα δεν θυμομουν οτι ησουν εσυ:)
    εγω εχω φοβικη νευρωση με κρισεις πανικου και αγοραφοβια!
    η αληθεια ειναι πως και εγω δεν εχω δει σημαντικες διαφορες απο τοτε που ξεκινησα τα χαπια αυτα αν εξαιρεσεις οτι δεν εχω πλεον τις κρισεις οποτε κατι ειναι και αυτο..γενικα θεωρουνται τα πιο ελαφρια αντικαταθλιπτικα και ισως για αυτο..

  11. #11
    Ίσως να οφείλεται στο ότι είναι περίεργο το ψευδώνυμο μου!! Πολικός αεροχείμαρρος, είναι μετεωρολογικός ο όρος.
    Έχεις αντιμετωπίσει την διαταραχή σου;; Ή περιμένεις να δράσουν τα φάρμακα; Διότι μπορεί να μειώθηκαν οι κρίσεις όπως λες και σε μένα συνέβη αυτό, στο δικό μου θέμα, αλλά δεν αρκούσε ώστε να αισθανθώ μία κάποια αλλαγή που θα με κάνει να νιώθω καλύτερα με μένα και τους άλλους.

    Βέβαια και τα ladose άργησαν να δράσουν! Η προσπάθεια βελτίωσης πρέπει να γίνεται και εκ των έσω και όχι μόνο από τα φάρμακα!

    Δεν γνωρίζω ακριβώς όμως τι είναι αυτό που έχεις. Προφανώς, δεν χρειάζεται -υποθέτω- να πάρεις περισσότερα ή άλλα φαρμακα!

    ΥΓ:Εγω λαμβάνω 3,5 χάπια την ημέρα! Ήμουν κάργα στον ΙΔΨ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    και βεβαια δεν χρειαζεται να παρω αλλα.μαλιστα τωρα ειμαι σε φαση αποθεραπειας εδω και ποσους μηνες και τα διακοπτω σιγα σιγα.την επομενη φορα,αν υπαρξει,που το απευχομαι,δεν θα παρω τιποτα.στην αρχη η γιατρος μου ειχε πει παρτα γιατι αυτη ειναι η θεραπεια σου..ποια θεραπεια?τι θα μου κανουν?θα με αλλαξουν τοσο πολυ πια?θα με κανουν ευτυχισμενη?ποια,τα χαπια?τα πηρα οπως και να χε τα πρωτα(seroxat) με εκαναν και χειροτερα απο οτι ηδη ημουν..
    ξερω απο πρωτο χερι οτι τα χαπια για τετοιες περιπτωσεις δεν ειναι η λυση,ποιο χαπι θα μου παρει την αγοραφοβια μου?
    ομως οταν ποναω..αχ με αυτον τον πονο,τον χειροτερο,δεν μπορω να κανω και αλλιως οσο δυνατη και θελω να πιστευω οως ειμαι..

  13. #13
    Μια χαρά είσαι. Εγώ αν γράψω λεπτομέρειες για το τι έκανα όταν ήμουν στο αποκορύφωμα της όλης κατάστασης θα προκαλέσω γέλια. Τώρα είμαι καλύτερα αλλά συνεχίζω να παίρνω τα χάπια, στην ίδια δόση διότι δεν αντιμετωπίζεται και τόσο εύκολα το θέμα μου. Σίγουρα μετράει το πόσο δυνατοί είμαστε ειδάλλως τα χάπια δεν θα μπορούσαν στο παραμικρό να μας κάνουν καλά. Βέβαια, από μόνο σου ειδικά στην περίπτωση μου δεν γίνεται να γίνεις καλά, χρειάζεσαι βοήθεια οπωσδήποτε!

    Όσο για σένα δε νομίζω να το πάθεις εκ νέου τώρα που αντεπεξήλθες στην θεραπεία σου, έστω την όποια θεραπεία.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •