Κέντρα ψυχικής υγιεινής
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334

    Κέντρα ψυχικής υγιεινής

    Σήμερα μου τηλεφώνησε μια φίλη η οποία έχει δυο αγοράκια 9 ετών.Το ένα είναι πολύ μετρημένο και ώριμο το άλλο είναι ζωηρό πανέξυπνο αλλά δεν συγκεντρώνεται στο διάβασμα και έχει ανησυχήσει με την διαφορά στον χαρακτήρα τους.Φοβάται ότι το ένα έχει πρόβλημα ελλειματικής προσοχής και ήθελε να το ελέγξει.Διαβάζοντας και αυτό που είπε ο Κρίνο για το ΙΚΑ θέλω να πω ότι η φίλη πήρε το κέντρο ψυχικής υγιεινής το οποίο απέχει 100 μέτρα απο το σπίτι της για να κλείσει ένα ραντεβού για τον μικρό.Εγώ στο ιδιο κέντρο είχα απευθυνθεί πριν 18 χρόνια για τον γιό μου και πήγα όχι μόνο δωρεάν αλλά και χωρίς βιβλιάριο ασφαλιστικου φορέα.Της είπαν να απευθυνθεί στο ΙΚΑ.Μου γενάται η απορία τόσο πολύ άλλαξαν προς το χειρότερο τα πράγματα; αυτά δεν είναι δημόσια; της είπαν ότι δεν δέχονται ΙΚΑ και ότι εργάζονται 10π.μ-1μμ.Εγώ θυμάμαι ότι κλείναμε και απογευματινα ραντεβού μετά 18 χρόνια έχουν αλλάξει τόσο προς το χειρότερο τα πράγματα;Δηλαδή ποιοί έχουν πρόσβαση στα κέντρα ψυχικής υγιεινής;μάλιστα σκέφτεται να τηλεφωνήσει και να ρωτήσει εαν γίνεται να πληρώσει προκειμένου να κάνει την δουλειά της

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ελα ντε ποιοι εχουν προσβαση?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Δεν γνωρίζω εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη πριν 22 και όχι 18 χρόνια λάθος έκανα πήγα τον γιό μου 4 ετών.Εαν το σύστημα ήταν τότε καλύτερο και προσβάσιμο και μετά απο τόσα χρόνια έχουν χειροτερέψει τόσο τα πράγματα στο θέμα της δημόσιας υγείας είμαστε σαν χώρα αξιολύπητη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ε τι ειμαστε?Τι πιστευες οτι ειμαστε?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •