Κανίβαλοι, e-κανιβαλοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337

    Κανίβαλοι, e-κανιβαλοι

    Διαβάζοντας τα μηνύματα των τελευταίων ημερών, το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι πως ο ένας θέλει να φάει τον άλλο.

    Έχουν γραφτεί τα απίστευτα.. μήπως είναι μία ακόμα παρενέργεια της διεθνής κρίσης των τελευταίων ετών? Σαν αφορμή μου ακούγεται για να δείξουμε τα δόντια μας προτού μας κόψουν το πολύ φαΐ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    λολ... ωραιος τιτλος. :P

    Η σκοτεινη μας πλευρα τρωει ολο το φαϊ μας πλεον. Ουτε για τους υπολοιπους δε μενει κατι...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Ε ναι υπάρχει μια σκοτεινή πλευρά στον άνθρωπο.. με την φωτεινή τι κάνουμε όμως??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Οι κοντρες αυτες ειναι παλιες. Μονο που αυτη την φορα δοθηκε η αφορμη για ξεσπασμα με το κλεισιμο των ματιων στην πραγματικοτητα απο μια ελαχιστη μεριδα ατομων απλα και μονο επειδη εχουν προβλημα με τους υπολοιπους.
    Δεν υπαρχει τιποτα ανεξηγητο
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Οι κοντρες αυτες ειναι παλιες. Μονο που αυτη την φορα δοθηκε η αφορμη για ξεσπασμα με το κλεισιμο των ματιων στην πραγματικοτητα απο μια ελαχιστη μεριδα ατομων απλα και μονο επειδη εχουν προβλημα με τους υπολοιπους.
    Δεν υπαρχει τιποτα ανεξηγητο
    Δόθηκε η αφορμή? Μήπως εκείνοι ανακάλυψαν την αφορμή?

    ..τι εννοείς με το κλείσιμο των ματιών στην πραγματικότητα? Ποια είναι η πραγματικότητα για σένα? Η παρτακίαση ή το κοινωφελές?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Η πραγματικότητα δεν είναι απόλυτη Ολα_ειναι_δανεικα.. κάποιες στιγμές θα ανακαλύψεις την παρτακίαση, κάποιες άλλες την κοινωφέλεια και άλλες φορές την αδιαφορία και πολλά άλλα.. ακόμα δεν έχω καταλάβει τι εννοείς με την λέξη πραγματικότητα.. θεωρείς πως η δική σου πραγματικότητα είναι κοινή για όλους?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Τις αποψεις μου τις εχω ξαναπει. Τωρα ποιους εννοεις παρτακηδες δεν ξερω. Μπορει ο αλλος να κανει κατι για την παρτη του αλλα συγχρονως να βοηθαει και το συνολο
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Τις αποψεις μου τις εχω ξαναπει. Τωρα ποιους εννοεις παρτακηδες δεν ξερω. Μπορει ο αλλος να κανει κατι για την παρτη του αλλα συγχρονως να βοηθαει και το συνολο
    Ωραία, αυτό συμβαίνει. Άρα τι είναι αυτό το άτομο? Παρτάκιας ή ένας άνθρωπος που βοηθάει όπως μπορεί?

    Ξέρεις υπάρχουν και κάποια όρια στην βοήθεια.. δεν μπορώ εγώ για παράδειγμα να βοηθάω βλάπτοντας τον εαυτό μου.. ούτε θα τους θεωρήσω όλους καλούς εφόσον μερικοί προσβάλλουν τους άλλους με την ίδια συχνότητα (και την εκ δικαιολόγησης συνείδηση) που η κατσίκα τρώει κουτόχορτο στο λιβάδι..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Το μονο που μπορουμε να κανουμε με την σκοτεινη πλευρα των αλλων ειναι να σταματησουμε να την τρεφουμε.Ετσι θα σταματησει να επεκτεινεται κ να φουσκωνει....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Αν η πραγματικοτητα δεν ειναι κοινη σε καποια ολοφανερα πραγματα τοτε υπαρχει προβλημα. Πχ το να σε λεει χαπακια και τρελο ο καθε πανος και η νατουρ να λεει εγω θελω να διαβαζω τις αποψεις του τοτε εχουμε σοβαρο θεμα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Αν η πραγματικοτητα δεν ειναι κοινη σε καποια ολοφανερα πραγματα τοτε υπαρχει προβλημα. Πχ το να σε λεει χαπακια και τρελο ο καθε πανος και η νατουρ να λεει εγω θελω να διαβαζω τις αποψεις του τοτε εχουμε σοβαρο θεμα
    Το πρώτο \"μάθημα\" που μαθαίνουν τα παιδιά στο σχολείο είναι η υποδοχή απο τον περίγυρο τους (με βάση τα ατομικά τους κριτήρια). Εσύ γιατί πιστεύεις ότι μερικά παιδιά παίρνουν τα εφόδια από το σπίτι και όταν πάνε στο σχολείο μπερδεύουν τους δάσκαλους με τους γονείς τους και τους συμμαθητές με τα αδέλφια τους?

    ΥΓ Πράγματι υπάρχει πρόβλημα.. όταν παίζουμε την κολοκυθιά με σκοπό να καθαρίσουμε το κολοκύθι..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Εαν δεν φύγουν τα άγρια θηρία που υπονομεύουν το φόρουμ δεν θα ηρεμήσουμε.Εδδώ πρόκειται για παραλήρημα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Αν η πραγματικοτητα δεν ειναι κοινη σε καποια ολοφανερα πραγματα τοτε υπαρχει προβλημα. Πχ το να σε λεει χαπακια και τρελο ο καθε πανος και η νατουρ να λεει εγω θελω να διαβαζω τις αποψεις του τοτε εχουμε σοβαρο θεμα
    Ολα, δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα έχουν γραφτεί εδώ και στα άλλα θρεντς.
    Τυχαία έπεσε το μάτι μου εδώ στο ποστ σου αυτό και απαντώ:
    Δεν συμφωνώ να σε λέει κανένας τρελό. Και σίγουρα εγώ δεν σε έχω πει ποτέ μου.
    Αλλά είδα πως ΄κάποια άτομα είπαν πολλές φορές κάποιον τρελλό εδώ μέσα. Και αν ακόμα δεν το είπαν με την ίδια λέξη, βρήκαν, νομότυπα συνώνυμα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    OYTE EΓΩ ΣE EIΠA. OMΩΣ KANEIΣ ΠΩΣ ΔEN BΛEΠEIΣ OTI O ΠANOΣ ΓPAΦEI ΣYNEXΩΣ AΣYNAPTHΣIEΣ KAI TON YΠEPAΣΠIZEΣAI KAΘAPA AΠO ΠEIΣMA EΠEIΔH ΔEN TA ΠAΣ KAΛA ME TIΣ AΛΛEΣ.
    ΘA ΔΩ ΣOBAPA TO EΠIXEIPHMA ΠEPI ANΘPΩΠOΦAΓIAΣ MONO OTAN ANTIΔPAΣEIΣ ANAΛOΓA ΣTIΣ BPIΣIEΣ TOY ΠANOY KAI TIΣ AΠEIΛEΣ TOY.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #15
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    OYTE EΓΩ ΣE EIΠA. OMΩΣ KANEIΣ ΠΩΣ ΔEN BΛEΠEIΣ OTI O ΠANOΣ ΓPAΦEI ΣYNEXΩΣ AΣYNAPTHΣIEΣ KAI TON YΠEPAΣΠIZEΣAI KAΘAPA AΠO ΠEIΣMA EΠEIΔH ΔEN TA ΠAΣ KAΛA ME TIΣ AΛΛEΣ.
    ΘA ΔΩ ΣOBAPA TO EΠIXEIPHMA ΠEPI ANΘPΩΠOΦAΓIAΣ MONO OTAN ANTIΔPAΣEIΣ ANAΛOΓA ΣTIΣ BPIΣIEΣ TOY ΠANOY KAI TIΣ AΠEIΛEΣ TOY.

    Ακριβως.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •