κατάθλιψη;;;; ΙΑΤΡΙΚΟ ΛΑΘΟΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 125
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Πανο, ο καθενας εχει τον δικο του τροπο υποστηριξης.Μπορω κ να σιωπω, αν νιωσω επικινδυνη ή ασχετη με το θεμα.

    Στο θεμα λοιπον αυτο, δεν ειμαι αλεξιπτωτιστης, δεν γραφω πρωτη φορα κατι για την λιτσα. Εχουμε ξαναμιλησει κ εχουμε ανταλλαξει αποψεις, πανω στο θεμα καταθλιψη που ηταν για μενα τουλαχιστον βιωμα. Κ με βαση το μυαλο που εγω κουβαλαω υποστηριξη ειναι ενθαρρυνση να βρει κανεις την αληθεια που ψαχνει.Αυτο καταλαβα πώς προσπαθει να κανει κ η λιτσα. να βρει την αληθεια των οσων περασε. μετα τη λαθος διαγνωση.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #32
    Originally posted by Sofia
    Πανο, ο καθενας εχει τον δικο του τροπο υποστηριξης.Μπορω κ να σιωπω, αν νιωσω επικινδυνη ή ασχετη με το θεμα.

    Στο θεμα λοιπον αυτο, δεν ειμαι αλεξιπτωτιστης, δεν γραφω πρωτη φορα κατι για την λιτσα. Εχουμε ξαναμιλησει κ εχουμε ανταλλαξει αποψεις, πανω στο θεμα καταθλιψη που ηταν για μενα τουλαχιστον βιωμα. Κ με βαση το μυαλο που εγω κουβαλαω υποστηριξη ειναι ενθαρρυνση να βρει κανεις την αληθεια που ψαχνει.Αυτο καταλαβα πώς προσπαθει να κανει κ η λιτσα. να βρει την αληθεια των οσων περασε. μετα τη λαθος διαγνωση.
    λαθος καταλαβες σοφια ! αυτα τα εκανε η λιτσα σε αλλα ποστ πριν μαθει τελεσιδικα οτι το προβλημα της υγειας της οφειλεται στον θηροειδη της !
    Αληθεια εσυ εχεις κανει εξεταση για τον δικο σου?
    δεν θελω να σου δωσω ελπιδες αλλα λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε γιαυτο φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα .
    η Λιτσα ηρθε πισω στην \"πλατεια \" γιατι εδω ειναι οι φιλες και οι φιλοι της και ενοιωσε την αναγκη να τους πει οτι υπηρχε λαθος διαγνωση και οτι ασκοπα εβαλε ολο αυτο τον καιρο την ψυχικη της υγεια σε περιπετειες ....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by πανος12345
    δεν θελω να σου δωσω ελπιδες αλλα λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε γιαυτο φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα .
    εχεις δικιο.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  4. #34
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by πανος12345
    δεν θελω να σου δωσω ελπιδες αλλα λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε γιαυτο φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα .
    εχεις δικιο.
    δεν κανει τιποτα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ευτυχως!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    λοιπόν για να σας λυθούν κάποιες απορίες ....
    όταν έπαθα το πατατράκ το μεγάλο, κατά την άποψη του νευρολόγου κρίση πανικού, κατά τον γυναικολόγο συμπτώματα της τότε υπάρχουσας εγκυμοσύνης και για όλους τους υπόλοιπους το δικό τους, δεν είχα φοβίες....
    ούτε καν σκέφτηκα πως θα πεθάνω όπως συμβαίνει συχνά σε μια κρίση πανικού.....αν ήταν κρίση τελικά....
    οι φοβίες , οι ανασφάλειες , η θλίψη και πολλά άλλα συναισθήματα ήρθαν αφότου επισκέφτηκα τον νευρολόγο και έκανα μαζί του κάποιες συνεδρίες στις οποίες μου έβγαζε όλα τα αρνητικά μου συναισθήματα και μετά με τον δικό του τρόπο τα έδιωχνε μακριά....

    όταν ήρθα στο φόρουμ για πρώτη φορά με παρακολουθούσε ήδη σχεδόν ένα χρόνο ο νευρολόγος και εδώ κατέθετα ότι ακριβώς αισθανόμουν....τους φόβους μου , τις ανασφάλειές μου και τις ανησυχίες μου....

    φυσικά σαν παιδί και σαν έφηβη είχα και εγώ τα προβλήματά μου τα οποία με τις συνεδρίες μου φάνταζαν τεράστια ενώ πριν μου ήταν ασήμαντα....αυτά λοιπόν κατέθετα....
    είχα πείσει τον εαυτό μου πως ήμουν καταθλιπτική γιατί απλά ήθελα κάπου να ρίξω το βάρος των όσων σωματικών συμπτωμάτων είχα....

    αν μπορεί κάποιος ας μου εξηγήσει γιατί ενώ νιώθω πάρα πολύ καλά ψυχολογικά ,μην σας πω πως νιώθω σούπερ, έχω ακόμα τις σωματικές ενοχλήσεις;;;;
    είναι αυτό υποτροπή;;;;
    αφού όπως προείπα έχω διάθεση για τα πάντα και ενέργεια που δεν έχω ξανανιώσει....
    θα μου πεις σε βοηθήσανε τα φάρμακα....
    ναι αλλά που;;;;
    και αφού η ψυχή μου είναι δυνατή γιατί με προδίδει το σώμα μου;;;;

    και κάτι άλλο...
    μπορεί η κατάθλιψη να ρίξει την πίεση στο 4;
    να ανεβάσει το σάκχαρο στο 151;; και την χοληστερίνη στο 254;;

    τέσπα όπως είπα δεν επαναπαύομαι ούτε με αυτή την διάγνωση....

  7. #37
    Originally posted by Sofia
    ευτυχως!
    οχι ολα ομως ....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by giota
    Λίτσα εγώ επειδή έχω υποθυρεοδεισμό πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν έγιναν οι βασικές εξετάσεις για θυρεοειδή.Τελικά τι χάπια σου έδωσαν ποσο διάστημα ΄τα΄ηπιες και σε τι δόση;ειλικρινά είμαι περίεργη όντως αν ξερυθμιστεί ο θυρεοειδής π,χ το Τ4 έχεις παρόμοια συμπτώματα με την κατάθλιψη γιατί η θυροξίνη είναι ψυχοτρόπος ορμόνη
    ακριβώς όπως το λες....
    η κατάθλιψη έχει σχεδόν τα ίδια συμπτώματα με τον θυρεοειδή....
    όσο για τα φάρμακα ξεκίνησα με ζολόφτ μινιτράν ζάναξ αμπιλιφάι και ένα ακόμα που δεν το θυμάμαι αυτή την στιγμή....
    τώρα παίρνω λαμικτάλ αμπιλιφάι και συμπάλτα....

    τώρα γιατί δεν ζήτησε κανείς περεταίρω εξετάσεις για θυρεοειδή ή για οτιδήποτε άλλο οργανικό θα μπορούσε να προκαλέσει τα συμπτώματα που είχα είναι άλλο θέμα....
    προσπαθώ να μην μπαίνω στο τρυπάκι να αναλύω το κάθε τί...γιατί δεν έγινε αυτό γιατί δεν έγινε το άλλο....
    το κύριο φταίξιμο το έχω εγώ που εμπιστεύτηκα με κλειστά μάτια και δέχτηκα να πάρω όλα αυτά τα φάρμακα χωρίς να συμβουλευτώ και κάποιον ειδικό πάνω σε αυτά τα θέματα....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    λιτσα, επειδη προφανως αναφερεισαι σε μενα και για να λυθει κ το θεμα τουλάχιστον σε οτι με αφορα,


    τουλαχιστον προσωπικα εγω, δεν μπορω να πω σε κανεναν αν εχει κατι ή οτι δεν εχει. εσυ εισαι αυτη που αισθανεσαι οτι αισθανεσαι κ εμπιστευεσαι αυτο που θελεις κ εχεις αναγκη να εμπιστευτεις. οπως κανουμε ολοι μας.

    Ετσι, με βαση τα οσα γραφεις, αυτα πιστευω. Δεν μπορω να ξερω αν το γραφεις μετα απο πορισμα καποιου γιατρου κ ποιου. θεωρω ως δεδομενο οτι διαβαζω, δεν μπορω να βασιστω καπου αλλου. Θεωρω πως οτι καταθετεις εσυ και ο οποιοσδηποτε απο μας, εχει την δικη του αξια. Κ με βαση αυτο απαντω.


    Ευχομαι να εισαι καλα. Κ καλη δυναμη στη συνεχεια. Αυτο ευχομαι σε ολους μας αλλωστε
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #40
    Originally posted by λίτσα
    λοιπόν για να σας λυθούν κάποιες απορίες ....
    όταν έπαθα το πατατράκ το μεγάλο, κατά την άποψη του νευρολόγου κρίση πανικού, κατά τον γυναικολόγο συμπτώματα της τότε υπάρχουσας εγκυμοσύνης και για όλους τους υπόλοιπους το δικό τους, δεν είχα φοβίες....
    ούτε καν σκέφτηκα πως θα πεθάνω όπως συμβαίνει συχνά σε μια κρίση πανικού.....αν ήταν κρίση τελικά....
    οι φοβίες , οι ανασφάλειες , η θλίψη και πολλά άλλα συναισθήματα ήρθαν αφότου επισκέφτηκα τον νευρολόγο και έκανα μαζί του κάποιες συνεδρίες στις οποίες μου έβγαζε όλα τα αρνητικά μου συναισθήματα και μετά με τον δικό του τρόπο τα έδιωχνε μακριά....
    όταν ήρθα στο φόρουμ για πρώτη φορά με παρακολουθούσε ήδη σχεδόν ένα χρόνο ο νευρολόγος και εδώ κατέθετα ότι ακριβώς αισθανόμουν....τους φόβους μου , τις ανασφάλειές μου και τις ανησυχίες μου....
    φυσικά σαν παιδί και σαν έφηβη είχα και εγώ τα προβλήματά μου τα οποία με τις συνεδρίες μου φάνταζαν τεράστια ενώ πριν μου ήταν ασήμαντα....αυτά λοιπόν κατέθετα....
    είχα πείσει τον εαυτό μου πως ήμουν καταθλιπτική γιατί απλά ήθελα κάπου να ρίξω το βάρος των όσων σωματικών συμπτωμάτων είχα....

    αν μπορεί κάποιος ας μου εξηγήσει γιατί ενώ νιώθω πάρα πολύ καλά ψυχολογικά ,μην σας πω πως νιώθω σούπερ, έχω ακόμα τις σωματικές ενοχλήσεις;;;;
    είναι αυτό υποτροπή;;;;
    οχι κοριτσι μου! ειναι η ανακαλυψη του λαθους που σε κανει να πετας ξανα στην ελευθερια σου
    αφού όπως προείπα έχω διάθεση για τα πάντα και ενέργεια που δεν έχω ξανανιώσει....
    θα μου πεις σε βοηθήσανε τα φάρμακα....
    ναι αλλά που;;;;
    και αφού η ψυχή μου είναι δυνατή γιατί με προδίδει το σώμα μου;;;;

    και κάτι άλλο...
    μπορεί η κατάθλιψη να ρίξει την πίεση στο 4;
    να ανεβάσει το σάκχαρο στο 151;; και την χοληστερίνη στο 254;;

    τέσπα όπως είπα δεν επαναπαύομαι ούτε με αυτή την διάγνωση....
    εδω εισαι λαθος !
    κανε την θεραπεια για τον θειροειδη σου και ολα αυτα θα τα ξεχασεις για παντα !

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Το να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη ψυχιάτρου πως το βλέπεις;ήδη έχεις πάρει αρκετά και χρειάζεται προσοχή στην μείωση και διακοπή.Επίσης εγώ έχω θυρεοειδή ό οποίος είναι ρυθμισμένος οπότε δεν δικαιολογείται να έχω συμπτώματα απο αυτόν αλλά παράλληλα εχω και κατάθλιψη κοίτα μη συνυπάρχουν πάρε και δεύτερη γνώμη πριν κάνεις κάποια κίνηση

  12. #42
    Λίτσα....συγνώμη και διόρθωσε με αν κάνω λάθος.
    Πέρισυ έγραφες πως πάσχεις από τα 12 από κατάθλιψη, πως έχεις κάνει απόπειρα αυτοκτονίας και παίρνεις για πολλά χρόνια φάρμακα. Έλεγες μάλιστα πως πάσχεις από φοβίες στο μεταφυσικό και δεν μπορούσες να κοιμηθείς χώρίς φώτα.
    Τώρα, μετά από τόσα χρόνια φαρμακευτικής θεραπείας είσαι καλά και λες πως μπορεί να έχει γίνει λάθος.
    Είναι όμως λάθος, ή η αγωγή σου έχει δουλέψει καλά?
    Σκέψου το και πάνω απ όλα μην κόψεις τα φάρμακα σου σε καμία περίπτωση. Αν νιώθεις ανασφάλεια με τον γιατρό σου, πήγαινε σε άλλον.
    Γενικότερα και συμβουλή μου, μη κάνεις κάτι χωρίς ιατρική συμβουλή...
    Φιλικά

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by λίτσα
    υποτροπίασες , δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω άλλο , με τα φάρμακα ξεκινάμε πάλι από την αρχή δηλαδή μου τα αυξάνει στο έπακρο και με παραπέμπει σε ψυχίατρο......
    Προσπαθώ να καταλάβω το παραπάνω αλλά αδυνατώ.
    Δλδ η μόνη αλλαγή που προέκυψε στο διάστημα που έκανες να δεις το γιατρό σου ήταν ότι νιώθεις πολύ καλά ψυχολογικά με τα σωματικά συμπτώματα σταθερά κι αυτό είναι καμπανάκι υποτροπής?μήπως έγιναν πιο έντονα τα σωματικά?

    Επίσης μου φαίνεται πολύ κουφό που δεν σου είπε να κάνεις εξετάσεις για το θυροειδή εξαρχής.Σχεδόν αδιανόητο.Μα νομίζω πως είναι η πιο κλασική εξέταση πριν το πόρισμα της κατάθλιψης και τη φαρμακοθεραπεία.....

    Γιατί δεν παίρνεις κι άλλη γνώμη?καλό θα σου κάνει,παρά να ψάχνεις μόνη σου και να αμφιβάλλεις.
    Αναφέρεις κάπου ότι δεν αλλάζεις γιατρό γιατί θες να σου κόψει τα φάρμακα μα απ\'ότι φαίνεται αυτός έχει την αντίθετη διάθεση.Άσε που ήταν απαράδεκτο να συστήσει σε γνωστό του ψυχίατρο να σου τηλ.χωρίς καν να απευθυνθείς σ\'αυτόν.

    Γνώμη μου είναι να πας σε έναν καλό ψυχίατρο ή νευρολόγο(αν και νομίζω με τα φάρμακα που έπαιρνες και παίρνεις ο πιο εξειδικευμένος θα είναι ο ψυχίατρος) για να σου λύσει τις απορίες σου και να δεις τι θα κάνεις από δω και πέρα με τη φαρμακευτική αγωγή και γενικώς να διελευκάνει το τοπίο....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by Θεοφανία
    Λίτσα....συγνώμη και διόρθωσε με αν κάνω λάθος.
    Πέρισυ έγραφες πως πάσχεις από τα 12 από κατάθλιψη,αυτό ήταν το πόρισμα του γιατρού μετά από κάποιες συνεδρίες που είχαμε πως έχεις κάνει απόπειρα αυτοκτονίας ναι έχω κάνει απόπειρα μετά από ερωτική απογοήτευσηκαι παίρνεις για πολλά χρόνια φάρμακα. Έλεγες μάλιστα πως πάσχεις από φοβίες στο μεταφυσικό και δεν μπορούσες να κοιμηθείς χώρίς φώτα.
    ακριβώς αν θυμάσαι έχω αναφέρει πως έχω ασχοληθεί με το μεταφυσικό και αυτό μου δημιούργησε κάποιες φοβίες οι οποίες με την βοήθεια του Θεού τις ξεπέρασαΤώρα, μετά από τόσα χρόνια φαρμακευτικής θεραπείας είσαι καλά και λες πως μπορεί να έχει γίνει λάθος.
    ακριβώς έτσι γιατί τότε δεν έγινε ο σωστός έλεγχος από την στιγμή που υπήρχε και άλλος παράγοντας ο οποίος μπορεί να δημιουργούσε τα συμπτώματα που έχω.Είναι όμως λάθος, ή η αγωγή σου έχει δουλέψει καλά?αυτό δυστυχώς δεν το γνωρίζω απλά μιλάω σύμφωνα με το λεγόμενα της ενδοκρινολόγου
    Σκέψου το και πάνω απ όλα μην κόψεις τα φάρμακα σου σε καμία περίπτωση. Αν νιώθεις ανασφάλεια με τον γιατρό σου, πήγαινε σε άλλον.
    τα φάρμακα θέλω να τα σταματήσω γιατί νιώθω πως δεν τα χρειάζομαι.και αν μου κάνουν κακό αντί για καλό;;;ποιος μου το λέει αυτό με σιγουριά; αυτό ψάχνω.Γενικότερα και συμβουλή μου, μη κάνεις κάτι χωρίς ιατρική συμβουλή...αυτό ακριβώς θα κάνω.θα δω πρώτα πως θα πάω με την αγωγή για τον θυρεοειδή και έπειτα έχουν και άλλοι συνέχεια.δεν επαναπαύομαι πλέον με τίποτα και με κανέναν.
    Φιλικά
    ξέρεις γιατί αντιδρώ έτσι;;;
    γιατί ενώ νιώθω σούπερ ο γιατρός μου λέει πως υποτροπίασα , επιμένει πως δεν είναι κάτι οργανικό και πως χρειάζομαι αύξηση των φαρμάκων και παρακολούθηση από ψυχίατρο.
    οι εξετάσεις όμως που έκανα εν αγνοία του πάντα δείχνουν άλλα όμως...
    εγώ τί να πιστέψω;;;;;
    αυτό που νιώθω , τις εξετάσεις και την ενδοκρινολόγο ή αυτά που μου λέει ο νευρολόγος ο οποίος έβγαλε πόρισμα πως υποτροπίασα μέσα σε 10 λεπτά ακριβώς....
    τί θα κάνατε στην θέση μου;;;;

  15. #45
    Originally posted by λίτσα
    Originally posted by Θεοφανία
    Λίτσα....συγνώμη και διόρθωσε με αν κάνω λάθος.
    Πέρισυ έγραφες πως πάσχεις από τα 12 από κατάθλιψη,αυτό ήταν το πόρισμα του γιατρού μετά από κάποιες συνεδρίες που είχαμε πως έχεις κάνει απόπειρα αυτοκτονίας ναι έχω κάνει απόπειρα μετά από ερωτική απογοήτευσηκαι παίρνεις για πολλά χρόνια φάρμακα. Έλεγες μάλιστα πως πάσχεις από φοβίες στο μεταφυσικό και δεν μπορούσες να κοιμηθείς χώρίς φώτα.
    ακριβώς αν θυμάσαι έχω αναφέρει πως έχω ασχοληθεί με το μεταφυσικό και αυτό μου δημιούργησε κάποιες φοβίες οι οποίες με την βοήθεια του Θεού τις ξεπέρασαΤώρα, μετά από τόσα χρόνια φαρμακευτικής θεραπείας είσαι καλά και λες πως μπορεί να έχει γίνει λάθος.
    ακριβώς έτσι γιατί τότε δεν έγινε ο σωστός έλεγχος από την στιγμή που υπήρχε και άλλος παράγοντας ο οποίος μπορεί να δημιουργούσε τα συμπτώματα που έχω.Είναι όμως λάθος, ή η αγωγή σου έχει δουλέψει καλά?αυτό δυστυχώς δεν το γνωρίζω απλά μιλάω σύμφωνα με το λεγόμενα της ενδοκρινολόγου
    Σκέψου το και πάνω απ όλα μην κόψεις τα φάρμακα σου σε καμία περίπτωση. Αν νιώθεις ανασφάλεια με τον γιατρό σου, πήγαινε σε άλλον.
    τα φάρμακα θέλω να τα σταματήσω γιατί νιώθω πως δεν τα χρειάζομαι.και αν μου κάνουν κακό αντί για καλό;;;ποιος μου το λέει αυτό με σιγουριά; αυτό ψάχνω.Γενικότερα και συμβουλή μου, μη κάνεις κάτι χωρίς ιατρική συμβουλή...αυτό ακριβώς θα κάνω.θα δω πρώτα πως θα πάω με την αγωγή για τον θυρεοειδή και έπειτα έχουν και άλλοι συνέχεια.δεν επαναπαύομαι πλέον με τίποτα και με κανέναν.
    Φιλικά
    ξέρεις γιατί αντιδρώ έτσι;;;
    γιατί ενώ νιώθω σούπερ ο γιατρός μου λέει πως υποτροπίασα , επιμένει πως δεν είναι κάτι οργανικό και πως χρειάζομαι αύξηση των φαρμάκων και παρακολούθηση από ψυχίατρο.
    οι εξετάσεις όμως που έκανα εν αγνοία του πάντα δείχνουν άλλα όμως...
    εγώ τί να πιστέψω;;;;;
    αυτό που νιώθω , τις εξετάσεις και την ενδοκρινολόγο ή αυτά που μου λέει ο νευρολόγος ο οποίος έβγαλε πόρισμα πως υποτροπίασα μέσα σε 10 λεπτά ακριβώς....
    τί θα κάνατε στην θέση μου;;;;
    λιτσα
    ισως απο αγνοια [δεν εισαι αλλωστε η μονη] παρασυρεσαι στην \"πλατεια \" του φορουμ , δειχνοντας ολες τις αρνητικες του προοπτικες , στην συγχιση καποιου που αγνοει τα στοιχειωδη για τον τροπο ρυθμισης τη υγειας του...
    1. Η υγεια ενος ανθρωπου ειναι μεν εξαρτηση ψυχοσωματικων αντιδρασεων που δυσκολα μπορουν να αποκοπουν οι μεν απο τις δε ,πλην ομως ο τροπος της θεραπευτικης προσεγγισης ειναι παντα μονοσημαντος !
    Ποτε δεν πρεπει να εμπλεκονται ουτε ψυχολογοι , ουτε ψυχιατροι σε ενα ασθενη , ο οποιος εχει διαπιστωμενη μια οργανικη παθηση!
    Ο λογος ειναι απλος
    καθε φαρμακο ειναι ενα δηλητηριο...
    σε μια δοση θεραπευει και σε μια αλλη σκοτωνει η τουλαχιστον βλαπτει...
    Υπηρξες τυχερη μεχρι σημερα που εχεις στα χερια σου μια τελεσιδικη ιατρικη διαγνωση δυσλειτουργιας του θηροειδους αδενα σου , βρισκοντας το ζητουμενο σε καθε θεραπευτικη αγωγη που ειναι το αιτιο της νοσου
    Ειναι λογικοτατο ο νευρολογος σου , να βλεπει μονο αυτα τα οποια ο ιδιος εχει καθορισει σαν αιτια της νοσου , οπως και καθε θαμωνας αυτης της \"πλατειας \" να προβαλει στο δικο σου ιατρικο ιστορικο το δικο του!
    Μια παγια επιστημονικη τακτικη λεει το εξης .
    Πρωτα θεραπευεις καθε οργανικο αιτιο προκλησης μιας νοσου
    και μετα αν τα συμπτωματα δεν υποχωρουν , μονο τοτε απευθυνεσαι σε ψυχιατρο η ψυχολογο θεωροντας οτι το αιτιο της νοσου ειναι καθαρα ψυχολογικο.
    Εσυ χωρις να φταις μεχρι σημερα , ακολουθησες λανθασμενη διαγνωση εξαρχης και αυτο εχει σαν αποτελσμα να βρισκεσαι ακομα αρρωστη και το χειροτερο με λαθος θεραπεια !
    Σταματα λοιπον να αμφιβαλεις και κυριως κλεισε τα αυτια σου
    στα καλεσματα ολων αυτων οι οποιοι απο αγνοια σε ξαναγυριζουν πισω στην αμφιβολια και το αγχος για το αν εχεις επιλεξει την σωστη λυση...
    Πρωτα θεραπευται απο τον ειδικο γιατρο το προβλημα του θηροειδους αδενα και μετα , μονο αν εκεινος σου πει οτι χρειαζεται αλλη θεραπεια , θα κανεις οτι σου πει αυτςκαι κανενας αλλος η αλλη εδω μεσα η εκει εξω!

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •