Προσοχή! Το διαδύκτιο είναι ανθρώπινο έργο με σενάριο την αμφιβολία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 169
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θα σου πω εγω γιατί λυπάμαι: γιατι εχουν γραφτει πολλα απο διαφορα μελη, εδω και καιρο. Και σαν κ αυτο, και χειροτερα.Αλλα φαινεται πώς το όριο ανοχης μας, εχει να κανει οταν κατι αγγιζει την δικη μας καμπουρα. Οταν αφορα αλλους, τοτε ολα τα περναμε ξυστα. Ή δεν τα βλεπουμε καν αγαπητε Vince. Γι αυτο λυπαμαι.
    Συμμετοχη οπως λες πολυ σωστα Keep ειναι το να εκφραζει καποιος τη γνωμη του. Αυτο εγω δεν το χω δει σε πολλες περιπτωσεις. Και για να ειμαι κ ξεκαθαρη, οχι δεν αναφερομαι σε καταστασεις που με αφορουν προσωπικα.
    Μπορει να διαλεξεις μη συμμετοχη λοιπον σε τετοια νηματα...αλλα φυσικα αν δεις οτι θιγεσαι προσωπικα να απαντησεις?

    Και αυτο πρεπει να κανεις...νομιζω ερχεσαι στα λογια μου αν δεν εγινα κατανοητος στο πρωτο ποστ
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    δεν ειμαι σιγουρη οτι καταλαβα τί εννοεις Keep: Θεωρεις πώς ειναι καλο να απανταμε σε καποιο θεμα, μονο οταν υποπτευομαστε οτι μπορει να θιγομαστε προσωπικα?

    διαφορετικα, να μην αγγιζουμε το θεμα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #33
    Originally posted by keep_walking
    κιπ σε ρωτω ευθεως ..
    δεχθηκες ναι η οχι προσωπικα μηνυματα απο αλλα μελη για να κανετε την περιφημη πλακα εδω μεσα ?
    ηταν αυτοι η Γιωτα και η Θεοφανια ναι η οχι ?
    Εχω επεκταθει στο θεμα Pano...το εχω ηδη προσπερασει...ειπα οτι ειμασταν και οι τρεις μαζι real life οταν εγινε το ποστ...ας μην αναλωνομαστε αλλλο σε αυτο...ελπιζω να μην αρχισει ενας κυκεωνας πoστ παλι πανω σε αυτο.
    επειδη ξερω οτι το αγαπας αυτο το φορουμ , το αφηνω στην ευχερεια σου κιπ , να καταλαβεις οτι πισω απο ενα καλαμπουρακι , οσο αθωο και να φαινεται στα ματια σου , υπαρχει μια εσκεμενη ενεργεια μελων αυτου του φορουμ κατα αλλων και ειναι αυταποδεικτη αποδειξη οτι τα γιου του δεν οφελουν σε καμμια περιπτωση την ομαλη και απροσκοπτη λειτουργια του φορουμ ..το αντιθετο.....
    υπαρχει αποδεικτικο υλικο στα χερια του νικου και πριμενω την αδεια του για να το φερω εδω και να φανει ποιοι ειναι αυτοι που θελουν να το κλεισουν!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    δεν ειμαι σιγουρη οτι καταλαβα τί εννοεις Keep: Θεωρεις πώς ειναι καλο να απανταμε σε καποιο θεμα, μονο οταν υποπτευομαστε οτι μπορει να θιγομαστε προσωπικα?

    διαφορετικα, να μην αγγιζουμε το θεμα?
    Εννοω οτι αν δεν μας αφορα προσωπικα...ή εστω ακομα και τοτε να αφηνουμε και κατι να πεσει στο πατωμα...οχι να ζηταμε τσαμπουκα και να κανουμε το δικηγορο του αλλου που και φωνη εχει τελοσπαντων.
    Φυσικα δεν ειμαι απολυτος και σε μια εντονη κακοηθεια εναντιον ενος μελους θα συμμετασχω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by weird


    Sofia μου, δεν νομίζω οτι όλοι ανέχονται το οτιδήποτε που δεν αγγίζει τον εαυτούλη τους.
    Αδικούμε πολλούς αν το δεχτούμε αυτό.

    Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα πολλοί Άνθρωποι μέσα σε αυτό το φόρουμ.
    Ανθρωποι, που μπαίνουν εδώ για να στηρίξουν τον συνάνθρωπό τους.
    Τον τελευταίο καιρό τους κοιτάω και τους χαίρομαι.

    Προσωπικά έμαθα να ξέρω που κοιτάω, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι κάνω τα σταβά μάτια ή οτι δεν διαμαρτύρομαι, χωρίς όμως να αναλαμβάνω ρόλο τιμωρού, δημιουργώντας εντάσεις.
    Weird, νομιζω πώς δεν μιλησα για ολους. Η συχνοτητα και το ποσο αφορα αυτο τον καθενα, ισως να το ξερει βαθια μεσα του ο καθενας μας.Ισως κ οχι βεβαια.

    Δεν εχω σαν στοχο να αδικησω κανεναν λοιπον, μονο να παρατηρησω αυτο που βλεπω. Καταλαβαινω πώς αλλοι μπορουμε να μοιραστουμε την ιδια θεα, κ αλλοι οχι.

    Σαφως κ βλεπω κ πολλους ανθρωπους που εκφραζονται βλεποντας τον συνομιλητη ισοτιμα- τουλαχιστον. Διαφορετικα, δεν θα εγραφα εδω για τοσα χρονια. Αυτο ομως, δεν θελω να με εμποδισει στο να κανω τα στραβα ματια στα κακως κειμενα (με τα δικα μου δεδομενα), και στο να μιλω γι αυτα, στο μετρο που νομιζω οτι αξιζει.Στο αν προσωπικα δημιουργω εντασεις ή λειτουργω ως τιμωρος, φαινεται. Οπως στον καθενα μας, στην πραξη.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    δεν ειμαι σιγουρη οτι καταλαβα τί εννοεις Keep: Θεωρεις πώς ειναι καλο να απανταμε σε καποιο θεμα, μονο οταν υποπτευομαστε οτι μπορει να θιγομαστε προσωπικα?

    διαφορετικα, να μην αγγιζουμε το θεμα?
    Εννοω οτι αν δεν μας αφορα προσωπικα...ή εστω ακομα και τοτε να αφηνουμε και κατι να πεσει στο πατωμα...οχι να ζηταμε τσαμπουκα και να κανουμε το δικηγορο του αλλου που και φωνη εχει τελοσπαντων.
    Φυσικα δεν ειμαι απολυτος και σε μια εντονη κακοηθεια εκ μερους ενος μελους θα συμμετασχω.
    Η σιωπη, εχει κ αυτη την δικη της αξια. Οποτε εκει ισως κ να συμφωνησουμε.

    Ομως υπάρχουν φορες, που εχει σημασια η εκφραση της διαφωνιας, της αλλης αποψης.Οχι παντα, αλλα καποιες φορες. Και δεν εννοω πώς η εκφραση αυτη της διαφωνιας μπορει να λαβει χωρα, μονο μεσω ξεμαλλιασματος ή τσαμπουκα. Μπορει να γινει ενας διαλογος, μπορει να εκφραστει η γνωμη μας σταθερα. Οχι ακαταπαυστα. Αλλα με τελεια.Κ εχει σημασια να μαθουμε να βαζουμε κ τελεια.

    Αυτο, ειτε σε οτι μας αφορα αμεσα, ειτε οχι. Αυτο πιστευω εγω.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Sofia

    Σαφως κ βλεπω κ πολλους ανθρωπους που εκφραζονται βλεποντας τον συνομιλητη ισοτιμα- τουλαχιστον. Διαφορετικα, δεν θα εγραφα εδω για τοσα χρονια. Αυτο ομως, δεν θελω να με εμποδισει στο να κανω τα στραβα ματια στα κακως κειμενα (με τα δικα μου δεδομενα), και στο να μιλω γι αυτα, στο μετρο που νομιζω οτι αξιζει.Στο αν προσωπικα δημιουργω εντασεις ή λειτουργω ως τιμωρος, φαινεται. Οπως στον καθενα μας, στην πραξη.
    Αυτό ακριβώς επισήμανα Σοφία.
    Εστιάζω στα λαμπερά στοιχεία, χωρίς να κάνω τα στραβα μάτια στα αρνητικά.
    Ωστόσο, το πώς και πότε θεωρεί ο καθένας οτι κάνει ή δεν κάνει τα στραβά μάτια, είναι ένα δικό του θέμα.
    Για παράδειγμα, μπορεί μια αποχή να λέει πολλά περισσότερα απο μια ατυχή και άστοχη συμμετοχή σε μια ένταση.
    Θα το σκεφτώ πολύ προσεκτικά πριν βάλω την ταμπελίτσα μου στους απέχοντες και βγάλω τα συμπεράσματά μου...
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Weird, νομιζω πώς δεν μιλησα για ολους. Η συχνοτητα και το ποσο αφορα αυτο τον καθενα, ισως να το ξερει βαθια μεσα του ο καθενας μας.Ισως κ οχι βεβαια.

    Δεν εχω σαν στοχο να αδικησω κανεναν λοιπον, μονο να παρατηρησω αυτο που βλεπω. Καταλαβαινω πώς αλλοι μπορουμε να μοιραστουμε την ιδια θεα, κ αλλοι οχι.

    Σαφως κ βλεπω κ πολλους ανθρωπους που εκφραζονται βλεποντας τον συνομιλητη ισοτιμα- τουλαχιστον. Διαφορετικα, δεν θα εγραφα εδω για τοσα χρονια. Αυτο ομως, δεν θελω να με εμποδισει στο να κανω τα στραβα ματια στα κακως κειμενα (με τα δικα μου δεδομενα), και στο να μιλω γι αυτα, στο μετρο που νομιζω οτι αξιζει.Στο αν προσωπικα δημιουργω εντασεις ή λειτουργω ως τιμωρος, φαινεται. Οπως στον καθενα μας, στην πραξη.
    Ναι αλλα μερικοι το εχουν κανει \"χομπι\" να δουν αντιπαραθεση μεταξυ μελων και να μπουν σφηνα στη συζητηση με σκοπο να διαπομπεψουν κανωντας το δικηγορο της μιας πλευρας.
    Φυσικα Σοφια εσυ δεν ανηκεις σε αυτη την κατηγορια...το ξερουμε ολοι και το ξερεις και εσυ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Sofia

    Ομως υπάρχουν φορες, που εχει σημασια η εκφραση της διαφωνιας, της αλλης αποψης.Οχι παντα, αλλα καποιες φορες. Και δεν εννοω πώς η εκφραση αυτη της διαφωνιας μπορει να λαβει χωρα, μονο μεσω ξεμαλλιασματος ή τσαμπουκα. Μπορει να γινει ενας διαλογος, μπορει να εκφραστει η γνωμη μας σταθερα. Οχι ακαταπαυστα. Αλλα με τελεια.Κ εχει σημασια να μαθουμε να βαζουμε κ τελεια.

    Αυτο, ειτε σε οτι μας αφορα αμεσα, ειτε οχι. Αυτο πιστευω εγω.
    Σίγουρα, αλλά όταν αυτή η \"έκφραση\" λαμβάνει χώρα κάτω απο τον τίτλο \" η συκοφαντία και ο ρατσισμός πρέπει να τιμωρηθούν\", τότε έχουμε ξεφύγει απο την απλή έκφραση γνώμης.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σίγουρα, αλλά όταν αυτή η \"έκφραση\" λαμβάνει χώρα κάτω απο τον τίτλο \" η συκοφαντία και ο ρατσισμός πρέπει να τιμωρηθούν\", τότε έχουμε ξεφύγει απο την απλή έκφραση γνώμης.
    Ο vince και ο krino νομιζω τα βρηκαν απο την πρωτη σελιδα...δεν θα επεκταθω στο δικιο και στο αδικο του καθενος,μπορουμε ομως να συνεχισουμε την συζητηση χωρις να ξεφευγουμε....ο τιτλος δεν πειραζει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by weird

    Ωστόσο, το πώς και πότε θεωρεί ο καθένας οτι κάνει ή δεν κάνει τα στραβά μάτια, είναι ένα δικό του θέμα.
    Για παράδειγμα, μπορεί μια αποχή να λέει πολλά περισσότερα απο μια ατυχή και άστοχη συμμετοχή σε μια ένταση.
    Θα το σκεφτώ πολύ προσεκτικά πριν βάλω την ταμπελίτσα μου στους απέχοντες και βγάλω τα συμπεράσματά μου...
    Σαφως και ειναι δικο του θεμα. Ολοδικο του!

    Σε οτι αφορα την αποχη, δεν θα μπορουσα να μη συμφωνησω μαζι σου. Πολλες φορες εχω μεινει \"εκτος\". Δεν ξερω αν ηταν παντα ενταξει. Κ δεν ξερω αν η συμμετοχη μου θα ταν παντα αστοχη.

    Ωστοσο σ αυτο το ποστ, δεν τονισα την αποχη αλλα κατι αλλο. Την ενταση, την συμμετοχη κ τον χαρακτηρισμο ανθρωπων, οταν υποψιαζομαστε οτι μπορει να μας στοχοποιουν. Κ την σιωπη, οταν μια ιδια σταση μπορει να μην αγγιζει το προσωπο μας.

    Ειμαι κατα της ταμπελας παντως.Υπερ της παρατηρησης, κάνοντας χωρο στην ανανεωση συμπερασματων κ την διαδοχη τους με νεα.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Σίγουρα, αλλά όταν αυτή η \"έκφραση\" λαμβάνει χώρα κάτω απο τον τίτλο \" η συκοφαντία και ο ρατσισμός πρέπει να τιμωρηθούν\", τότε έχουμε ξεφύγει απο την απλή έκφραση γνώμης.
    Ο vince και ο krino νομιζω τα βρηκαν απο την πρωτη σελιδα...δεν θα επεκταθω στο δικιο και στο αδικο του καθενος,μπορουμε ομως να συνεχισουμε την συζητηση χωρις να ξεφευγουμε....ο τιτλος δεν πειραζει.
    Εγω παιρνω το θεμα ως αφορμη, και τον vince ως αφορμη. Δεν ειναι το θεμα αν τα βρισκουν ο vince και ο krino. Αλλα το θεμα πώς ανοιξε...Αν πειραζει αυτο τα υπολοιπα μελη που συμμετεχουν εδω, σ αυτη την κουβεντα, τοτε το ληγουμε εδω.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by keep_walking
    Σίγουρα, αλλά όταν αυτή η \"έκφραση\" λαμβάνει χώρα κάτω απο τον τίτλο \" η συκοφαντία και ο ρατσισμός πρέπει να τιμωρηθούν\", τότε έχουμε ξεφύγει απο την απλή έκφραση γνώμης.
    Ο vince και ο krino νομιζω τα βρηκαν απο την πρωτη σελιδα...δεν θα επεκταθω στο δικιο και στο αδικο του καθενος,μπορουμε ομως να συνεχισουμε την συζητηση χωρις να ξεφευγουμε....ο τιτλος δεν πειραζει.
    Κηπ, δεν μπορώ να ξέρω αν τα βρήκαν.
    Επιπλέον, απο προσωπική μου εμπειρία εκτιμώ οτι ο τίτλος πειράζει και μάλιστα, πολύ.
    Καλή συνέχεια στην κουβέντα σας.
    Ευχομαι να παραμείνει έτσι ήρεμη και ωραία :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω παιρνω το θεμα ως αφορμη, και τον vince ως αφορμη. Δεν ειναι το θεμα αν τα βρισκουν ο vince και ο krino. Αλλα το θεμα πώς ανοιξε...Αν πειραζει αυτο τα υπολοιπα μελη που συμμετεχουν εδω, σ αυτη την κουβεντα, τοτε το ληγουμε εδω.
    Ναι αλλα προσεξες κατι?
    Παρεξηγηση μεταξυ δυο μελων...ποσοι δικηγοροι βγηκαν?
    Να υποστηριξουν τον ενα ή τον αλλο?
    Φυσικα το ληξαν το θεμα γρηγορα τα παιδια γιατι αν ερχονταν σε συγκρουση ...δεν ξερω ποσες σελιδες θα επαιρνε.
    Τωρα απλως συζηταμε ανταλλασοντας αποψεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by keep_walking
    Εγω παιρνω το θεμα ως αφορμη, και τον vince ως αφορμη. Δεν ειναι το θεμα αν τα βρισκουν ο vince και ο krino. Αλλα το θεμα πώς ανοιξε...Αν πειραζει αυτο τα υπολοιπα μελη που συμμετεχουν εδω, σ αυτη την κουβεντα, τοτε το ληγουμε εδω.
    Ναι αλλα προσεξες κατι?
    Παρεξηγηση μεταξυ δυο μελων...ποσοι δικηγοροι βγηκαν?
    Να υποστηριξουν τον ενα ή τον αλλο?
    Φυσικα το ληξαν το θεμα γρηγορα τα παιδια γιατι αν ερχονταν σε συγκρουση ...δεν ξερω ποσες σελιδες θα επαιρνε.
    Τωρα απλως συζηταμε ανταλλασοντας αποψεις.
    Προσωπικά δεν παρατήρησα ένα τέτοιο φαινόμενο \"δικηγορίας\" Κηπ.
    Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο θέμα..
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •