Προσοχή! Το διαδύκτιο είναι ανθρώπινο έργο με σενάριο την αμφιβολία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 169
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337

    Προσοχή! Το διαδύκτιο είναι ανθρώπινο έργο με σενάριο την αμφιβολία

    Αναφέρομαι στο παρακάτω μήνυμα

    Originally posted by krino
    Οπως επισης οτι υπαρχει πολυ φιλελευθερισμος σωστα?
    η οτι ο πανος ειναι ο σχιζοφρενης με το πριονι?
    Δυστυχως δεν γνωριζετε καθολου να χειριστειτε μια κατασταση,
    για να αποφευγονται εντασεις.
    http://e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=5234&page=3

    Ο χρήστης αυτός πέραν του ότι με το μήνυμα του αναφέρεται εμμέσως σε μένα (μια ματιά στο λινκ θα διαφωτίσει), με στολίζει με την ιδιότητα του σχιζοφρενούς δολοφόνου με το πριόνι. Είναι δηλαδή σαν να κατηγορήσω οποιονδήποτε απο εσάς εγκληματία, να τον στοχοποιήσω και να τον απομονώσω. Ακόμα και να αναφέρεται στον χρήστη πανος12345 ή να κάνει χιούμορ άνευ ορίων το βρίσκω καταδικαστέο τόσο το μήνυμα όσο και τις εκφράσεις που χρησιμοποιεί καθώς αφορά ρατσιστικό σχόλιο για πολλούς απο τους ανθρώπους που γράφουν στο φορουμ.

    Πιο κάτω ο ίδιος χρήστης αναφέρει.

    Originally posted by krino
    αγαπητη μελενε,
    το θεμα δεν ειναι τι κανω εγω, αλλα τι κανουν οι εμπνευσεις καποιων....
    Α και μιας και το αναφερεις,
    εγω δεν βλεπω τιποτα να εχει σβηστει,
    μια χαρα το βλεπω γραμμενο πιο πανω.
    Ορίστε λοιπόν. Ας \"θαυμάσουμε\" ανθρώπους σαν τον krino και ας αναλογιστούμε πως εκείνος και η παρέα του έχουν καταφέρει να αποδείξουν, τουλάχιστον σε μένα, ότι λειτουργούν κακοβουλα ακόμα και ρατσιστικά. Υπάρχουν εδω μέσα άνθρωποι που παρόλα τα ψυχικά τους προβλήματα ποτέ δεν έχουν ασκήσει τέτοιου είδους τακτικές. Υπάρχουν όμως και χρήστες σαν τον krino που θα ξεπεράσουν κάθε όριο ανοχής.

    Ακόμα περισσότερο με λύπησε το γεγονός οτι δεν διαμαρτυρήθηκε κανένας. Λυπάμαι που θα το πω αλλά \"ως εδώ και μη παρέκει\".

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Αν βέβαια δω τον krino να ζητάει συγνώμη (δεν θυμάμαι να το έχει κάνει ποτέ του εδώ μέσα) τότε θα υψώσω την σημαία της ανακωχής. Μέχρι τότε όμως ίδωμεν.

  3. #3
    Originally posted by vince
    Αν βέβαια δω τον krino να ζητάει συγνώμη (δεν θυμάμαι να το έχει κάνει ποτέ του εδώ μέσα) τότε θα υψώσω την σημαία της ανακωχής. Μέχρι τότε όμως ίδωμεν.
    αυτο που βγαζω σαν συμπερασμα βινς , ειναι οτι ανελαβες αυτοκλητοςσυνηγορος μου σωστα ? ζητας μαλιστα να ζητησει συγνωμη ο κρινος απο εσενα και οχι απο εμενα που εστω και αστειευομενος με αποκαλεσε \"ο σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι?
    ακου λοιπον την αποψη μου τωρα
    καποιοι οι οποιοι για πολλα χρονια βολευοντουσαν εδω μεσα για να βρισκουν πελατεια μεσω των γιου του , απο την ωρα που αλλαξε η κυβερνηση βλεπουν με ασχημο ματι την συνεχεια της λειτουργιας αυτου του πολυ χρησιμου εργαλειου μαζικης επικοινωνιας για το ψυχικο προβλημα ...
    ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ !
    Αν λοιπον υπαρχουν καποιοι εδω μεσα που θελουν να συνεχισει αυτο το φορουμ , ας φυλαξουν τον εαυτο τους απο παρομοιες τακτικες και ας αποφευγουν συνειδητα τα γιου του ...
    μυστικα δεν υπαρχουν ουτε ποτε υπηρξαν αναμεσα σε συντροφους και φιιλους !
    Τα μυστικα εξυπηρετησαν παντα δολιους σκοπους !
    Απο το ιερο της εκκλησιας , για να μην μπορει ο πιστος να δει ποσα ποτηρια κρασι χρειαζεται ο παππας για να φτιαξει το Ιερο μεταλαυμα , μεχρι την δημιουργια της αισθησης οτι αυτο ειναι το αιμα του Χριστου , για να του προσδιδει εξουσια στην ψυχη του πιστου , που τον θεωρει σαν αντιπροσωπο του θεου επι Γης !
    Ενα ανοιχτο φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης δεν μπορει να προαγει καμμια μορφη ιδεοληψιας !
    Ολα κατω απο τον ηλιο και το φως !
    Η αλληλεγγυη και η συντροφικοτητα δεν χρειαονται ουτε ουμαδουλες ουτε ρουσφετια ουτε φακελακια..
    Το μονο που χρειαζεται εναι γνησια ανθρωπια και αναγκη παροχης συμπαραστασης στον παθουντα
    Τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Έχω την αίσθηση, οτι το να σου ζητήσει συγνώμη ο Κρίνο, όπως το απαιτείς, είναι ένα θέμα που μπορείς κάλλιστα να το πετύχεις μέσα απο την προσωπική σας συνομιλία.
    Εδώ μέσα, όχι λίγες φορές, μέλη έχουν ανταλλάξει διάφορους χαρακτηρισμούς, στα πλαίσια διαπληκτισμών μεταξύ τους.
    Αν αρχίζαμε όλοι να δημοσιοποιούμε τους χαρακτηρισμούς της μιας πλευράς, ζητώντας η άλλη πλευρά να ζητήσει δημόσια συγνώμη, καταλαβαίνεις τι θα γινοταν.
    Παρακαλώ, ας δείξουμε τον σεβασμό που του αξίζει στον χώρο αυτό που μας φιλοξενεί.
    Όποιος θέλει να εξυψώσει και πάλι στα ύψη τις εντάσεις ωστόσο, δεν έχει παρά να συμμετάσχει στο θρεντ σου Vince.
    Για να είμαι ειλικρινής, ελπίζω κανείς να μην έχει μια τέτοια ανάγκη.
    Νίκο, αναρωτιέμαι αν θα ήταν καλύτερο να το κλείδωνες.

    Καλημέρα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by krino
    Οπως επισης οτι υπαρχει πολυ φιλελευθερισμος σωστα?
    η οτι ο πανος ειναι ο σχιζοφρενης με το πριονι?
    Δυστυχως δεν γνωριζετε καθολου να χειριστειτε μια κατασταση,
    για να αποφευγονται εντασεις.
    βρε βινς τι ψαχνεις να βρεις τωρα,δεν βλεπεις τοσο καιρο που ο κρινο ξερει να \"χειριζεται\" τις καταστασεις τι ηρεμια εχουμε;παντως το καλοκαιρακι που ελειπε για διακοπες ουτε ενα μαλλιοτραβηγμα δεν ειχαμε.λες να ειναι σημαδιακο; ;) χεχε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Kαλή σου μέρα vince!Μόνο ένα σχόλιο.Αν νιώθουμε καλά με τον εαυτό μας,τότε καμία αλλότρια κρίση δε μας ενοχλεί.Είναι οι δικοί μας φόβοι που δίνουν δύναμη στην κρίση των άλλων,όχι η ύπαρξη της εκάστοτε κριτικής ή των χαρακτηρισμών που πάντα θα υπάρχουν.
    :)

    Aς επικεντρωθούμε στα σημαντικά.Την αλληλοβοήθεια,την συμπαράσταση και τους κοινούς τόπους που υπάρχουν.Δε σε νουθετώ,εσύ ορίζεις τη δική σου στάση.Απλά σκέψου τι θα σε κάνει να νιώθεις πιο θετικά,έστω και με την ύπαρξη συμπεριφορών που δε σε βρίσκουν σύμφωνο.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by vince
    Ο χρήστης αυτός πέραν του ότι με το μήνυμα του αναφέρεται εμμέσως σε μένα (μια ματιά στο λινκ θα διαφωτίσει), με στολίζει με την ιδιότητα του σχιζοφρενούς δολοφόνου με το πριόνι. Είναι δηλαδή σαν να κατηγορήσω οποιονδήποτε απο εσάς εγκληματία, να τον στοχοποιήσω και να τον απομονώσω. Ακόμα και να αναφέρεται στον χρήστη πανος12345 ή να κάνει χιούμορ άνευ ορίων το βρίσκω καταδικαστέο τόσο το μήνυμα όσο και τις εκφράσεις που χρησιμοποιεί καθώς αφορά ρατσιστικό σχόλιο για πολλούς απο τους ανθρώπους που γράφουν στο φορουμ.

    Πιο κάτω ο ίδιος χρήστης αναφέρει.

    Originally posted by krino
    αγαπητη μελενε,
    το θεμα δεν ειναι τι κανω εγω, αλλα τι κανουν οι εμπνευσεις καποιων....
    Α και μιας και το αναφερεις,
    εγω δεν βλεπω τιποτα να εχει σβηστει,
    μια χαρα το βλεπω γραμμενο πιο πανω.
    Ορίστε λοιπόν. Ας \"θαυμάσουμε\" ανθρώπους σαν τον krino και ας αναλογιστούμε πως εκείνος και η παρέα του έχουν καταφέρει να αποδείξουν, τουλάχιστον σε μένα, ότι λειτουργούν κακοβουλα ακόμα και ρατσιστικά. Υπάρχουν εδω μέσα άνθρωποι που παρόλα τα ψυχικά τους προβλήματα ποτέ δεν έχουν ασκήσει τέτοιου είδους τακτικές. Υπάρχουν όμως και χρήστες σαν τον krino που θα ξεπεράσουν κάθε όριο ανοχής.

    Ακόμα περισσότερο με λύπησε το γεγονός οτι δεν διαμαρτυρήθηκε κανένας. Λυπάμαι που θα το πω αλλά \"ως εδώ και μη παρέκει\".



    Μπηκα ετσι για μια καλημερα σημερα,
    λιγο πριν φυγω για τις κυριακατικες λιακαδες,
    και αναγκαζομαι για μια ακομη φορα να μπω και να γραψω.....


    Ακουσε βινς,
    πριν ημερες παλι θεωρησες οτι μιλαγα για σενα και με αναγκασες να σου πω οτι δεν μιλαω για σενα και να μην στοχοποιησε γιατι αδικεις τον εαυτο σου.

    Τωρα επανερχεσαι δευτερη φορα σε μικρο διαστημα πιστευωντας οτι λειτουργω κακοβουλα και ρατσιστικα!!!




    Δεν ξερω γιατι ακριβως προκειται,
    για εμμονη η κατι αλλο?
    Πιστευεις οτι ειμαι ατομο που ριχνει υποννοουμενα?
    Πιστευεις οτι ειμαι αναγκασμενος να φαω την ζωη μου,
    λέγοντας στον Χ βινς, σε καθε λεγόμενο μου, οτι δεν εννοω τον βινς?
    Πιστευεις οτι αμα σε θεωρουσα ατομο που δεν εκτιμω (δεν μου εχεις δωσει ποτε δικαιωμα για να μην σε εκτιμω, εξαιρωντας τις εμμονες σου) θα ειχα κανενα θεμα να στο κρυψω?


    Σιγουρα το κλιμα ειναι τεταμενο,
    αλλα αυτο δεν τα δικαιολογει ολα αυτα.
    Μην με αναγκαζεις λοιπον να αποκτω αποψεις που δεν εχω και μαλιστα να πρεπει να αισθανομαι εχθρικα οταν δεν συμβαινει κατι τετοιο.




    Σε λιγο φευγω, οποτε θα μπω παλι αυριο το πιο πιθανον.
    Αμα συνεχιζεις να θες να σου ζητησω συγγνωμη,
    θα με αναγκασεις να αρχισω να ψαχνω τι ειπα και τι δεν ειπα,
    και αν αποδειχτει οτι εχεις αδικο, τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα εχω λογους να σου φερομαι εχθρικα.....
    Οπως το ειπες και εσυ, ως εδω και μη παρεκει,
    λαβε τα μετρα σου να λαβω και εγω τα δικα μου.-

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Empneustns

    παντως το καλοκαιρακι που ελειπε για διακοπες ουτε ενα μαλλιοτραβηγμα δεν ειχαμε.λες να ειναι σημαδιακο; ;) χεχε


    ελα εδω εσυ,
    ξεπουπουλιασμενη φραγκοκοτα,
    το καλοκαιρι που ελλειπα,
    ηταν οταν κανατε ομαδικο πεσιμο στο πανο
    η μου φανηκε?

    Θες να πεις οτι το καλοκαιρι που εφυγα,
    δυστυχως σας αφησα και αλωνιζατε.....


    Αντε ση τρυπα σου τωρα που βρηκες λιακαδα και ειπες να μαυρισεις....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αν διαβασεις καλα τα πρωτα ποστ κρινακο,ο πανος με το πρωτο του ποστ ελεγε πως ηθελε να κλεισει το φορουμ.Διαβασε τα πρωτα και μετα ελα να κανεις τον δασκαλο....αλλα τωρα ειναι φιλαρακι σου,ταιριαξατε.φανταζομαι τι ωραιες συζητησεις πνευματικες κανετε μεταξυ σας ;)

  10. #10
    Originally posted by krino
    Originally posted by vince
    Ο χρήστης αυτός πέραν του ότι με το μήνυμα του αναφέρεται εμμέσως σε μένα (μια ματιά στο λινκ θα διαφωτίσει), με στολίζει με την ιδιότητα του σχιζοφρενούς δολοφόνου με το πριόνι. Είναι δηλαδή σαν να κατηγορήσω οποιονδήποτε απο εσάς εγκληματία, να τον στοχοποιήσω και να τον απομονώσω. Ακόμα και να αναφέρεται στον χρήστη πανος12345 ή να κάνει χιούμορ άνευ ορίων το βρίσκω καταδικαστέο τόσο το μήνυμα όσο και τις εκφράσεις που χρησιμοποιεί καθώς αφορά ρατσιστικό σχόλιο για πολλούς απο τους ανθρώπους που γράφουν στο φορουμ.

    Πιο κάτω ο ίδιος χρήστης αναφέρει.

    Originally posted by krino
    αγαπητη μελενε,
    το θεμα δεν ειναι τι κανω εγω, αλλα τι κανουν οι εμπνευσεις καποιων....
    Α και μιας και το αναφερεις,
    εγω δεν βλεπω τιποτα να εχει σβηστει,
    μια χαρα το βλεπω γραμμενο πιο πανω.
    Ορίστε λοιπόν. Ας \"θαυμάσουμε\" ανθρώπους σαν τον krino και ας αναλογιστούμε πως εκείνος και η παρέα του έχουν καταφέρει να αποδείξουν, τουλάχιστον σε μένα, ότι λειτουργούν κακοβουλα ακόμα και ρατσιστικά. Υπάρχουν εδω μέσα άνθρωποι που παρόλα τα ψυχικά τους προβλήματα ποτέ δεν έχουν ασκήσει τέτοιου είδους τακτικές. Υπάρχουν όμως και χρήστες σαν τον krino που θα ξεπεράσουν κάθε όριο ανοχής.

    Ακόμα περισσότερο με λύπησε το γεγονός οτι δεν διαμαρτυρήθηκε κανένας. Λυπάμαι που θα το πω αλλά \"ως εδώ και μη παρέκει\".



    Μπηκα ετσι για μια καλημερα σημερα,
    λιγο πριν φυγω για τις κυριακατικες λιακαδες,
    και αναγκαζομαι για μια ακομη φορα να μπω και να γραψω.....


    Ακουσε βινς,
    πριν ημερες παλι θεωρησες οτι μιλαγα για σενα και με αναγκασες να σου πω οτι δεν μιλαω για σενα και να μην στοχοποιησε γιατι αδικεις τον εαυτο σου.

    Τωρα επανερχεσαι δευτερη φορα σε μικρο διαστημα πιστευωντας οτι λειτουργω κακοβουλα και ρατσιστικα!!!




    Δεν ξερω γιατι ακριβως προκειται,
    για εμμονη η κατι αλλο?
    Πιστευεις οτι ειμαι ατομο που ριχνει υποννοουμενα?
    Πιστευεις οτι ειμαι αναγκασμενος να φαω την ζωη μου,
    λέγοντας στον Χ βινς, σε καθε λεγόμενο μου, οτι δεν εννοω τον βινς?
    Πιστευεις οτι αμα σε θεωρουσα ατομο που δεν εκτιμω (δεν μου εχεις δωσει ποτε δικαιωμα για να μην σε εκτιμω, εξαιρωντας τις εμμονες σου) θα ειχα κανενα θεμα να στο κρυψω?


    Σιγουρα το κλιμα ειναι τεταμενο,
    αλλα αυτο δεν τα δικαιολογει ολα αυτα.
    Μην με αναγκαζεις λοιπον να αποκτω αποψεις που δεν εχω και μαλιστα να πρεπει να αισθανομαι εχθρικα οταν δεν συμβαινει κατι τετοιο.




    Σε λιγο φευγω, οποτε θα μπω παλι αυριο το πιο πιθανον.
    Αμα συνεχιζεις να θες να σου ζητησω συγγνωμη,
    θα με αναγκασεις να αρχισω να ψαχνω τι ειπα και τι δεν ειπα,
    και αν αποδειχτει οτι εχεις αδικο, τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα εχω λογους να σου φερομαι εχθρικα.....
    Οπως το ειπες και εσυ, ως εδω και μη παρεκει,
    λαβε τα μετρα σου να λαβω και εγω τα δικα μου.-
    μζεψε ηλιο και για τις σκιες κρινε !
    φοβουνται το φως σαν τους βρυκολακες !
    χαχαχαχαχαχαχα

  11. #11
    Originally posted by Empneustns
    αν διαβασεις καλα τα πρωτα ποστ κρινακο,ο πανος με το πρωτο του ποστ ελεγε πως ηθελε να κλεισει το φορουμ.Διαβασε τα πρωτα και μετα ελα να κανεις τον δασκαλο....αλλα τωρα ειναι φιλαρακι σου,ταιριαξατε.φανταζομαι τι ωραιες συζητησεις πνευματικες κανετε μεταξυ σας ;)
    πολυ σωστα εμπνευστη!
    γιατι απο την αρχη ειχα καταλαβει οτι εδω μεσα καποιοι αδιαφορουν για την ψυχικη υγεια και κοιτανε μονο το πως θα με κανουν να φυγω για να μπορουν ανενοχλητοι να βγαζουν πελατακια μεσω των γιου του!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by Empneustns
    αν διαβασεις καλα τα πρωτα ποστ κρινακο,ο πανος με το πρωτο του ποστ ελεγε πως ηθελε να κλεισει το φορουμ.Διαβασε τα πρωτα και μετα ελα να κανεις τον δασκαλο....αλλα τωρα ειναι φιλαρακι σου,ταιριαξατε.φανταζομαι τι ωραιες συζητησεις πνευματικες κανετε μεταξυ σας ;)
    πολυ σωστα εμπνευστη!
    γιατι απο την αρχη ειχα καταλαβει οτι εδω μεσα καποιοι αδιαφορουν για την ψυχικη υγεια και κοιτανε μονο το πως θα με κανουν να φυγω για να μπορουν ανενοχλητοι να βγαζουν πελατακια μεσω των γιου του!
    τα διαβαζεις κρινακο η εχεις μερικη τυφλωση και σου ξεφευγουν;αντε καλο μαυρισμα τωρα και καλα μυαλα :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Λοιπόν για να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη.

    @πανος12345
    Δεν νομίζομαι πως γίνομαι συνήγορος κανενός εδώ μέσα. Είδα ένα ιδιαίτερα αρνητικό σχόλιο και άσκησα κριτική. Μου κάνει εντύπωση που εσένα πάνο δεν σε ενόχλησε καθόλου..! Αλήθεια τι θεωρείς πως είσαι? Τι εικόνα έχεις για τον εαυτό σου? Σε πείραξε που σε είπα εγώ μλ..κα και δεν σε πείραξε το οτι ο κρίνος σε είπε σχιζοφρενή με το πριόνι.

    @weird
    Συμφωνώ μαζί σου στο οτι θα έπρεπε να ποστάρω στο θέμα \"κακόβουλες συμπεριφορές\". Ίσως θα έπρεπε να το τροποποιήσω κιόλας ώστε να αναφέρω πως αυτό μπορεί να συμβεί και εν άγνοια μας ή παρερμηνείας. Συμβαίνει όμως είτε έτσι είτε αλλιώς..

    @Εμπνευστή
    Κοίτα να δεις. Δεν μου αρέσει να αδικώ κανέναν. Ειλικρινά. Τέτοιο συμπέρασμα για τον krino δεν έχω βγάλει εγώ προσωπικά (οτι είναι εκείνος η μοναδική αιτία του κακού κλίματος). Αντιθέτως έχουν υπάρξει στιγμές που έχω θαυμάσει τον krino και όποτε έχει γίνει αυτό του το έχω πει. Το ίδιο κάνω και τώρα στην αντίθετη περίπτωση οπού βρήκα το σχόλιο του \"κακό\" και εχθρικό καταρχάς ως προς το φορουμ.

    @κρινο
    Πράγματι, αισθάνθηκα πως το μήνυμα σου ήταν εχθρικό όχι μόνο ως προς την ρατσιστική ορολογία αλλά και απέναντι μου για τους λόγους που εξήγησα παραπάνω. Ίσως να έπρεπε να δηλώσω μετανιωμένος που μπήκα σφήνα στην (διαρκής) διαμάχη σου με τον Εμπνευστή.. Λυπάμαι αν οι εμμονές μου γίνουν η αιτία για να με κάνεις εχθρό σου. Ίσως να νομίζεις πως εγώ καταρχάς σε βλέπω σαν εχθρό. Δεν είναι όμως έτσι τα πράγματα. Οφείλω όμως να σου ξεκαθαρίσω κάτι που πιθανώς να μην έχεις καταλάβει. Μπορεί την μια στιγμή να με δεις ως τον μεγαλύτερο κριτή σου και μια άλλη στιγμή ως τον μεγαλύτερο υποστηρικτή σου. Όχι επειδή είσαι ο κρινο ή ο Χ , Ψ αλλά επειδή με τα δικά μου κριτήρια θα διαβάσω κάτι που θα ωθήσει εδώ ή εκεί.

    @RainandWind
    Δεν διαφωνώ. Νομίζω βέβαια πως η κίνηση μου να ανοίξω ένα νέο θέμα αντί να μιλήσω με τον krino μέσω U2U και να ξεκαθαρίσω τα πράγματα ήταν το λάθος μου. 100% σίγουρος δεν θα μπορούσα να ήμουν έτσι κι αλλιώς. Οφείλω όμως να παραδεχτώ πως αδικώ τον εαυτό μου. Ακόμα και ο γιατρός μου προ καιρού μου έχει πει πως δεν έχω ουσιαστικά κάποιο πρόβλημα..ότι πέρασα μια φάση και την ξεπέρασα και να βγάλω απο το μυαλό μου οτι πάσχω.. δυστυχώς φαίνεται πως περνάω απο το ένα άκρο στο άλλο (δεν έχω τίποτα <-> έχω πρόβλημα) και αδυνατώ προς το παρόν να βρω την χρυσή τομή στην εικόνα που έχω για τον εαυτό μου..

  14. #14
    Originally posted by vince
    Λοιπόν για να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη.

    @πανος12345
    Δεν νομίζομαι πως γίνομαι συνήγορος κανενός εδώ μέσα. Είδα ένα ιδιαίτερα αρνητικό σχόλιο και άσκησα κριτική. Μου κάνει εντύπωση που εσένα πάνο δεν σε ενόχλησε καθόλου..! Αλήθεια τι θεωρείς πως είσαι? Τι εικόνα έχεις για τον εαυτό σου? Σε πείραξε που σε είπα εγώ μλ..κα και δεν σε πείραξε το οτι ο κρίνος σε είπε σχιζοφρενή με το πριόνι.

    @weird
    Συμφωνώ μαζί σου στο οτι θα έπρεπε να ποστάρω στο θέμα \"κακόβουλες συμπεριφορές\". Ίσως θα έπρεπε να το τροποποιήσω κιόλας ώστε να αναφέρω πως αυτό μπορεί να συμβεί και εν άγνοια μας ή παρερμηνείας. Συμβαίνει όμως είτε έτσι είτε αλλιώς..

    @Εμπνευστή
    Κοίτα να δεις. Δεν μου αρέσει να αδικώ κανέναν. Ειλικρινά. Τέτοιο συμπέρασμα για τον krino δεν έχω βγάλει εγώ προσωπικά (οτι είναι εκείνος η μοναδική αιτία του κακού κλίματος). Αντιθέτως έχουν υπάρξει στιγμές που έχω θαυμάσει τον krino και όποτε έχει γίνει αυτό του το έχω πει. Το ίδιο κάνω και τώρα στην αντίθετη περίπτωση οπού βρήκα το σχόλιο του \"κακό\" και εχθρικό καταρχάς ως προς το φορουμ.

    @κρινο
    Πράγματι, αισθάνθηκα πως το μήνυμα σου ήταν εχθρικό όχι μόνο ως προς την ρατσιστική ορολογία αλλά και απέναντι μου για τους λόγους που εξήγησα παραπάνω. Ίσως να έπρεπε να δηλώσω μετανιωμένος που μπήκα σφήνα στην (διαρκής) διαμάχη σου με τον Εμπνευστή.. Λυπάμαι αν οι εμμονές μου γίνουν η αιτία για να με κάνεις εχθρό σου. Ίσως να νομίζεις πως εγώ καταρχάς σε βλέπω σαν εχθρό. Δεν είναι όμως έτσι τα πράγματα. Οφείλω όμως να σου ξεκαθαρίσω κάτι που πιθανώς να μην έχεις καταλάβει. Μπορεί την μια στιγμή να με δεις ως τον μεγαλύτερο κριτή σου και μια άλλη στιγμή ως τον μεγαλύτερο υποστηρικτή σου. Όχι επειδή είσαι ο κρινο ή ο Χ , Ψ αλλά επειδή με τα δικά μου κριτήρια θα διαβάσω κάτι που θα ωθήσει εδώ ή εκεί.

    @RainandWind
    Δεν διαφωνώ. Νομίζω βέβαια πως η κίνηση μου να ανοίξω ένα νέο θέμα αντί να μιλήσω με τον krino μέσω U2U και να ξεκαθαρίσω τα πράγματα ήταν το λάθος μου. 100% σίγουρος δεν θα μπορούσα να ήμουν έτσι κι αλλιώς. Οφείλω όμως να παραδεχτώ πως αδικώ τον εαυτό μου. Ακόμα και ο γιατρός μου προ καιρού μου έχει πει πως δεν έχω ουσιαστικά κάποιο πρόβλημα..ότι πέρασα μια φάση και την ξεπέρασα και να βγάλω απο το μυαλό μου οτι πάσχω.. δυστυχώς φαίνεται πως περνάω απο το ένα άκρο στο άλλο (δεν έχω τίποτα <-> έχω πρόβλημα) και αδυνατώ προς το παρόν να βρω την χρυσή τομή στην εικόνα που έχω για τον εαυτό μου..
    απανταω φυσικα μονο σε αυτο που με αφορα ...
    οτι και να μου πει οποιος και να μου το πει , σε μια \"πλατεια \" στην οποια συγκεντρωννται ανθρωποι με πορβληματα ψυχικης υγειας , ειμαι υποχρεωμενος επαγγελματικα να τα εκλαμβανω απλα σαν πιθανα συμπτωματα μιας ψυχικης νοσου η οποια εκδηλωνεται μεσω ελλειψης αυτοελεγχου και κατα προεκταση της δυνατοτητας επικοινωνιας
    Αρα ειμαι φιλος με ολους ανεξαιρετως πλην αυτων που θα αποδειχθει αργοτερα [οταν το θελησει η διαχειρηση του φορουμ ]οτι ψαρευαν πελατες απο εδω μεσα !
    Αυτο που εκανα οταν καταλαβα οτι ρπος τοπαρον δεν υπαρχει τετοια διαθεση ηταν να εφαρμοσω το συστημα
    με τις .................για οποιο μελος κατα την γνωμη μου δεν ειναι σε θεση να επικοινωνησει λογω απωλειας αυτοελεγχου και κυριως με την συνεχη μου προτροπη ιδιως σε οσους ειναι πραγματι ψυχικα αρρωστοι να αποφευγουν οπως ο διαλος το λιβανι τα γιου του γιατι ειναι επικινδυνα για την ψυχικη τους υγεια !

  15. #15
    Και τελικά τι συμπέρασμα βγηκε απ όλο αυτό?
    Πως ο κρίνο και ο πάνος είναι οι σωτήρες τους φόρουμ, που το προστατευουν απο μας τα κακόβουλα πλάσματα.
    Άλλο ένα θέατρο του παραλόγου δηλαδή.
    Δεν θέλω να σας προσγειώσω απότομα αγαπητοί μοντερέιτορ άνευ χαρτοφυλακίου, αλλά τα περισσότερα μέλη εδω μέσα σας θεωρούν επικίνδυνους και δήθεν.
    Ένα καλό που μας έκανε το τσατ ήταν αυτό. Ελεύθερη γνώμη.
    Την καλημέρα μου....

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •