ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ AIDS - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ευτυχως δεν εχω τπτ ουτε ειτζ, ουτε ηπαττιτδα ουτε συφιλη..νομιζω ειναι πολυ σημαντικο να ελεγχομαστε και να χρησιμοποιουμε προ σε καθε επαφη γτ αγχωνομαστε μετα και δικιο εχουμε αν προσεχαμε λιγο περισσοτερο αυτο δεν θα συνεβαινε..
    ευχαριστω

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ευτυχως δεν εχω τπτ ουτε ειτζ, ουτε ηπαττιτδα ουτε συφιλη..νομιζω ειναι πολυ σημαντικο να ελεγχομαστε και να χρησιμοποιουμε προ σε καθε επαφη γτ αγχωνομαστε μετα και δικιο εχουμε αν προσεχαμε λιγο περισσοτερο αυτο δεν θα συνεβαινε..
    ευχαριστω

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5
    Καλη χρονια παιδια...ευχομαι να ειναι καλη και για μενα...θα ειμαι συντομος αν και δν μου ειναι και το πιο ευκολο αυτο που θα σας πω...πριν 5-6 περιπου μηνες ειχα σεξουαλικη επαφη με ιεροδουλη και δυστηχως για μενα το προφυλακτικο εσπασε...απο τοτε πιστευω οτι εχω κολλησει aids και ζω καθε μερα με αυτον τον φοβο...ειμαι ολοενα και πιο κοντα στην καταθλιψη...παραλληλα ειχα καποια συμπτωματα οπως κοπωση,μυκητιαση στην γλωσσα και προβληματα με το γαστρεντερολογικο...καθομα� � με τις ωρες στο διαδικτυο και διαβαζω τα συμπτωματα τ aids...προσπαθω να πεισω τον ευατο μου οτι δν ειναι δυνατον να ειμαι τοσο ατυχος,χωρις αποτελεσμα ομως...Αυτη η ιδεα επηρεαζει και τις διαπροσωπικες μου σχεσεις...Σκεφτομαι να κανω το τεστ αλλα μονο κ μονο στην ιδεα οτι μπορει να βγει θετικο τρελενομαι και σκεφτομαι μεχρι και να αυτοκτομησω...

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5
    -καθομαι με τις ωρες στο ιντερνετ διαβαζοντας τα συμπτωματα του aids kai τρελαινομαι...προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι δν μπορει να ειμαι τοσο ατυχος αλλα δν τα καταφερνω..Σκεφτηκα να κανω το τεστ αλλα μονο και μονο στην ιδεα οτι μπορει να βγει θετικο δειλιαζω και σκεφτομαι μεχρι και την αυτοκτονια..ειμαι στα ορια της καταθλιψης και αυτο επηρεαζει και τις διαπροσωπικες μου σχεσεις...ειμαι σε αδιεξοδο...

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5
    απαντηστε μου σας παρακαλω...!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το Οτι υποπτευσε οτι εχεις κολλησει δεν σημαινει οτι ισχυει.
    Μονο με εξετασεις θα το καταλαβεις.Γινονται δωρεαν και ανωνυμα σε ολα τα νοσοκομεια.

    Οσο ψαχνεις στο ιντερνετ για συμπτωματα τοσο θα μεγαλωνει ο φοβος σου.
    Κανοντας εξετασεις δεν χανεις τιποτα.
    Ισα ισα θα ηρεμησεις.

  7. #37
    Quote Originally Posted by filologos92 View Post
    ...ειμαι σε αδιεξοδο...
    Φίλε μου.....γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Έχεις πέσει σε κατάθλιψη και σκέφτεσαι την αυτοκτονία για μια πιθανότητα υπό του μηδενός,για μια πιθανότα τόσο μικρή που αν την λαμβάναμε όλοι υπ όψην θα κλεινόμασταν σπίτια μας. Ακόμη και να επιβεβαιωθούν οι υποψίες σου,έχουν βρεθεί λύσεις και φάρμακα για το Aids πλέον,δεν είναι όπως παλιά τα πράγματα. Ακόμη και να έχεις , το μόνο που καταφέρνεις είναι να επιβαρύνεις τον εαυτό σου με στρες και αρνητισμό. Κάνε το τεστ να ανακουφιστείς και μην το σκέφτεσαι καθόλου. Κλείσε τα συμπτώματα και τις λοιπές σαχλαμάρες του ιντερνετ, βάλε ένα ποτάκι, χαλάρωσε, σκέψου/δες πως έχεις στα χέρια σου το κλειδί για να ελευθερωθείς απο την φυλακή άγχους που έχεις κλειστεί και κάνε το τεστ.

    ~Πάντα Φιλικά
    ...είναι η άποψη μου

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5

    ευχαριστω για τις ενεσεις αισιοδοξιας!

    Ελπιζω οντως να ειναι ολα στο μυαλο μου και η πιθανοτητα να εχω κολλησει ειναι απειροελαχιστη...το γεγονος οτι εχουν βρεθει φαρμακα,προσωπικα δν μου λεει κατι...Για μενα μια τετοια ασθενεια ειναι αντικειμενικα αργος,αναξιοπρεπης και γεματος θλιψη θανατος,ζωη μαρτυριο και χωρις νοημα..Αυριο θα παρω τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου για το τεστ..Μεχρι τοτε θα προσπαθω να το βγαλω απο το μυαλο μου...

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5

    sos!!!

    παιρνω τηλεφωνο στην γραμματεια του συγγρος για να κλεισω ραντεβου και ειναι νεκρο το τηλεφωνο!!!ξερετε που αλλου μπορω να απευθυνθω?

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1
    στον ερυθρο σταυρο μπορεισ να απευθυνθεις στο τμημα αιμοληψιας!μην φοβασαι παντως.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1
    όπως και στον Ευαγγελισμό.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •