ΠΑΛΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΠΑΛΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ...

    Εκανα κακα μου και μετα σκουπιστηκα και πριν πεταξω το χαρτι παντα το κοιταω.Ειδα οτι σκιστηκε λιγο.Δεν ξερω πως.Και δε θυμαμαι πως ηταν.Παντως θυμαμαι να εχει σκιστει λιγο και εκοψα ενα μικρο χαρτακι και το πεταξα.
    Αυτο που με πειραζει ειναι που δεν ξερω πως σκιστηκε και προσπαθω να θυμηθω πως ηταν αλλα δε μπορω.
    Επισης με πειραζει που πεταξα ενα μικρο, τοσοδα, χαρτακι.Θελω να πεταω ολοκληρο το χαρτι και οχι ενα μικρο κομματακι...
    Εχω τρελαθει εντελως;
    Αυτο το τοσο ασημαντο πραγμα μου εχει κολλησει στο μυαλο και με βασανιζει και δε με αφηνει να συγκεντρωθω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ναι αλλα δεν λες τι κανεις με τον ψυχολογο η αν πας σε καποιον.....

    και για να το ληγουμε,
    αν θες - τουλαχιστον εγω - να σου απαντησω στο μελλον θα πρεπει να απαντας σε κατι απο αυτα που σε ρωτανε.
    Εκτος αν μπαινεις για μονολογους, οποτε σορρυ για την ενοχληση, συνεχισε ελευθερα με τα χαρτακια σου.


    ΥΓ....... αντι για χαρτι τουαλλετας, παρε στο καμπινε χαρτι κουζινας.
    Δεν σκιζεται με την καμια....

  3. #3
    Originally posted by stephanos
    Εκανα κακα μου και μετα σκουπιστηκα και πριν πεταξω το χαρτι παντα το κοιταω.Ειδα οτι σκιστηκε λιγο.Δεν ξερω πως.Και δε θυμαμαι πως ηταν.Παντως θυμαμαι να εχει σκιστει λιγο και εκοψα ενα μικρο χαρτακι και το πεταξα.
    Αυτο που με πειραζει ειναι που δεν ξερω πως σκιστηκε και προσπαθω να θυμηθω πως ηταν αλλα δε μπορω.
    Επισης με πειραζει που πεταξα ενα μικρο, τοσοδα, χαρτακι.Θελω να πεταω ολοκληρο το χαρτι και οχι ενα μικρο κομματακι...
    Εχω τρελαθει εντελως;
    Αυτο το τοσο ασημαντο πραγμα μου εχει κολλησει στο μυαλο και με βασανιζει και δε με αφηνει να συγκεντρωθω...
    στεφανε
    πριν μια εβδομαδα ειχαμε κολησει μαζι σε αλλο ποστ σχετικα με τα κακα πανω στο χαρτι
    ηδη πηγαμε στο χαρτι σκετο και ξεκολησαμε απο τα κακα ...
    αυτο σημαινει μια σχετικη προοδος !
    θα σου πω μονο το εξης
    ο Φρουντ , προσπαθωντας να δικαιολογησει την φυλαργυρια καποιων ανθρωπων εκανε μια αναλυση του τροπου που ενα βρεφος ανακαλυπτει την πρωτη δικη του αξια που ειναι τα κακα !
    Οταν ησουν μικρος ειχες κατι παρομοιο στο μυαλο σου με τα κακα σου?
    εννοω μηπως επαιζες μαζι τους η τα δοκιμασες και σε μαλωσε ισως η μαμα σου?

  4. #4
    Originally posted by krino
    ναι αλλα δεν λες τι κανεις με τον ψυχολογο η αν πας σε καποιον.....

    και για να το ληγουμε,
    αν θες - τουλαχιστον εγω - να σου απαντησω στο μελλον θα πρεπει να απαντας σε κατι απο αυτα που σε ρωτανε.
    Εκτος αν μπαινεις για μονολογους, οποτε σορρυ για την ενοχληση, συνεχισε ελευθερα με τα χαρτακια σου.


    ΥΓ....... αντι για χαρτι τουαλλετας, παρε στο καμπινε χαρτι κουζινας.
    Δεν σκιζεται με την καμια....
    κρινε
    με ξαφνιασες λιγο!
    σε ειχα για πολυ πιο εγκρατη ...
    μηπως πιστευεις οτι κανει πλακα με το φορουμ ο στεφανος ?
    δεν ξερω γιατι αλλα και ετσι να ειναι , νομιζω οτι καποιος αλλος που μπορει να αντιμετωπιζει παρομοιο προβλημα δεν θα πρεπει να βλεπει οτι μπορει να προκαλεσει αρνητικες αντιδρασεις στους αλλους εδω μεσα , γιατι ισως εκει ακριβως κρυβεται
    αυτη η κακη εξη....στην προκληση ενδιαφεροντος στην μαμα ενος παιδιου που ισως να μην εχει ωριμασει ποτε
    και αυτο να ειναι η αιτια της παθολογικης προσωπικοτητας του!
    Μην σου φαινεται λοιπον οτι μας κοροιδευει ....
    Μπορει να υπαρξει τετοιου σημειου συναισθηματικη παλινδρομηση σε ενα ανθρωπο και να αναρωτιεται αν ειναι οντως τρελος !

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Ρε παιδια δε μπορω να καταλαβω γιατι εχω κολλησει στο οτι πεταξα ενα μικρο κομματακι χαρτι...αυτο δεν ειναι καθολου αηδιαστικο..αλλα εγω κολλησα..φανταστειτε να πετουσα και τιποτα αλλο..
    τι εχω παθει;;;

  6. #6
    Originally posted by stephanos
    Ρε παιδια δε μπορω να καταλαβω γιατι εχω κολλησει στο οτι πεταξα ενα μικρο κομματακι χαρτι...αυτο δεν ειναι καθολου αηδιαστικο..αλλα εγω κολλησα..φανταστειτε να πετουσα και τιποτα αλλο..
    τι εχω παθει;;;
    Στέφανε, αυτό που έχεις πάθει, είναι, είτε δεν έχεις καλό γιατρό, είτε αμελείς την θεραπεία σου...

    Είσαι σίγουρος πως τα κάνεις όλα σωστά?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by πανος12345


    κρινε
    με ξαφνιασες λιγο!
    σε ειχα για πολυ πιο εγκρατη ...
    μηπως πιστευεις οτι κανει πλακα με το φορουμ ο στεφανος ?!

    οχι δεν μπορω να πω οτι κανει πλακα ο στεφανος,
    αλλωστε θα ηταν πολυ αστοχο να πω κατι τετοιο.
    Απλα οταν βαζω καπως τον οβολο μου σε ενα θεμα,
    θελω να εχω ενα διαδραστικο διαλογο.
    Αλλιως αμα ειναι να μονολογει ο στεφανος και το ιδιο να κανω και εγω,
    τι νοημα εχει?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    με πειραζει που πεταξα ενα μικρο, τοσοδα, χαρτακι.Θελω να πεταω ολοκληρο το χαρτι και οχι ενα μικρο κομματακι...

    Πειτε μου κατι γι\' αυτο..βοηθηστε με...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Πρωτη φορα κολλαω σε κατι τοσο ασημαντο..Θεε μου, τι μου συμβαινει; Βοηθηστε με ρε παιδια..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δηλαδη η λυση του να εχεις χαρτι κουζινας δεν σου κανει??
    αφου δεν σκιζεται ειπαμε.

    Και αν δεν σου κανει,
    εχεις καποια επαφη με καποιον ειδικο για να το λυσεις αλλιως η οχι?

  11. #11
    Στεφανε , προφανως αφου βλεπεις οτι μυαλο σου κολαει σε ασημαντα πραγματα οπως γραφεις , καλο θα ηταν να συμβουλευθεις ενα ψυχολογο και να υποβληθεις σε καποιο τεστ προσωπικοτητας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Eναν ψυχολόγο-ψυχίατρο για να δώσει την κατάλληλη θεραπεία.Ο ψυχολόγος δεν είναι γιατρός

  13. #13
    ο ψυχολογος ειναι κατα την συνθηκη της γενευης αυτος που χρεωνεται με την ευθυνη της διαγνωσης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by giota
    Eναν ψυχολόγο-ψυχίατρο για να δώσει την κατάλληλη θεραπεία.Ο ψυχολόγος δεν είναι γιατρός
    Δεν υπάρχει ψυχολόγος-ψυχίατρος. Είναι ή το ένα ή το άλλο. Διαφορετικές σπουδές.

  15. #15
    να τολμησω να πω κακως ? ειδικα οι κλινικοι ψυχολογοι αντι να τρωνε 6 χρονια στο ντιβανι της ψυχαναλυσης θαπρεπε να κανουν πρακτικη και θεωρητικη εξασκηση σε Ψυχιατρικα ιδρυματα μαζι με τους ψυχιατρους και να παυει αυτη η ηλιθια αντιληψη οτι ειναι διαφορετικες ειδικοτητες , γιατι απλα οι γιατροι δεν ηθελαν μεχρι σημερα να αλλαξει το καθεστως της χορηγησης φαρμακων ! τα ψυχικα προβληματα πολλαπλασιαζονται και οσο περισσοτερη αυταρκεια υπαρχει στους ειδικους , τοσο καλυτερες υπηρεισες θα προσφεραν στο κοινωνικο συνολο

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •