Τι μου συμβαινει;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    7

    Τι μου συμβαινει;

    Γεια χαρα....
    Ειλικρινα δεν ξερω απο που ν αρχισω. Αυτο που με βασανιζει ειναι συνεχες και με εχει φερει πια σε απογνωση. Αυτο που σε γενικες γραμμες μπορω να πω ειναι οτι εχω μεσα μου ειναι μια ταχεια εναλλαγη συναισθηματων. Νομιζα οτι ημουν απλα κυκλοθυμικος αλλα φοβαμαι οτι τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα και δεν ξερω τι να υποθεσω. Τα συναισθηματα αλλαζουν συνεχεια μεσα μου με το παραμικρο. Θλιψη, οργη, αδιαφορια, χαρα, πονος αλλαζουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα, ακομα και λεπτων, ειτε απο μονα τους ειτε ακουγοντας ενα τραγουδι, βλεποντας μια εικονα και αλλους διαφορους λογους. Υπαρχουν φορες που ειμαι σε απογνωση χωρις να ξερω γιατι, αλλες που νιωθω οτι εχω καταθλιψη, αλλες που βλεπω τους αλλους με μια περιφρονηση χωρις να με νοιαζει τιποτα, να τα βλεπω ολα με μια απαθεια και αδιαφορια η να ειμαι μια χαρα και γεματος κεφι.
    Κυριαρχει μεσα μου η αβεβαιοτητα για τα παντα, δεν μπορω να αγαπησω κανεναν ανθρωπο γιατι τα συναισθηματα συγκρουονται συνεχεια μες στο κεφαλι μου και με φερνουν σε μια κατασταση που δεν ξερω ποιες ειναι οι επιθυμιες μου και τι να κανω. Δεν ξερω ποιος ειμαι, τι θελω, που πηγαινω και πως να παω εκει. Δεν μπορω να παρω την παραμικρη αποφαση και νιωθω το μυαλο μου χωρισμενο στα δυο.
    Μπορει να μου πει καποιος τι εχω και πως να βγω απο αυτον τον βουρκο. Να με βοηθησει να παρω μια αποφαση;
    Μπορει καποιος να μου δωσει μια ελπιδα ουσιαστικη και οχι μια κουφια ελπιδα δεκα γραμμων και πολλων αισιοδοξων μηνυματων;
    Δεν ξερω πια τι αλλο να κανω.......Ειμαι σε απογνωση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    theo λοιπόν...
    να αρχίσω λέγοντας σου πως είμαι διπολικός και όσα αναφέρεις μου θυμίζουν κατά κάποιον τρόπο εμένα.....
    Δεν λέω πως ξέρω τι έχεις δεν είμαι ειδικός αλλά ως πάσχων πιστεύω πως εφ\' όσον πιστεύεις πως έχεις πρόβλημα τότε δεν θα ήταν καλή ιδέα να επισκεφτείς έναν ειδικό [ψυχολόγο ή ψυχίατρο]....
    Δεν θα σου πω τίποτα άλλο ούτε θα σου δώσω ψεύτικες ελπίδες μιας και δεν το χρειάζεσαι....
    μια διάγνωση δεν είναι απλό πράγμα και νομίζω πως δεν είναι καλή ιδέα να ζητάς από δω μέσα κάτι τέτοιο...
    φιλικά,
    Βασίλης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ...διαγνωσεις απο εδω ειναι επικινδυνες ασφαλως,αλλα ο ραψωδος ειναι ...ορθος αοιδος!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •