Xanax και Zolotrin. Τι ξέρετε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    2

    Xanax και Zolotrin. Τι ξέρετε;

    Καλησπέρα.
    Λόγω κάποιων έντονων αγχόδων διαταραχών αλλά και κρίσεων πανικού που με συνοδεύουν τα τελευταία 2 χρόνια, αποφάσισα επιτέλους να επισκεφθώ έναν ψυχίατρο που μου συνέστησε να ξεκινήσω μισό xanax ημερισίως των 0,5 και ένα zolotrin. Μου είπε πως μάλλον θα χρειαστεί να τα παίρνω για κανένα χρόνο, αφότου νοώσω καλύτερα (πράγμα που μου φάνηκε πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα...) Παίρνει κανείς σας αυτά τα φάρμακα; Έχετε δει βελτίωση; Παρενέργειες; Γενικά με φρικάρει λίγο με η ιδέα των φαρμάκων και ήθελα τη γνώμη σας από παρόμοιες εμπειρίες... Ευχαριστώ

  2. #2
    Οντως 1 χρονος ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα.Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις αεροβια γυμναστικη για αρχη μιας και τα αποτελεσματα στο αγχος ειναι πολυ ευεργετικα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by dcdvag View Post
    Καλησπέρα.
    Λόγω κάποιων έντονων αγχόδων διαταραχών αλλά και κρίσεων πανικού που με συνοδεύουν τα τελευταία 2 χρόνια, αποφάσισα επιτέλους να επισκεφθώ έναν ψυχίατρο που μου συνέστησε να ξεκινήσω μισό xanax ημερισίως των 0,5 και ένα zolotrin. Μου είπε πως μάλλον θα χρειαστεί να τα παίρνω για κανένα χρόνο, αφότου νοώσω καλύτερα (πράγμα που μου φάνηκε πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα...) Παίρνει κανείς σας αυτά τα φάρμακα; Έχετε δει βελτίωση; Παρενέργειες; Γενικά με φρικάρει λίγο με η ιδέα των φαρμάκων και ήθελα τη γνώμη σας από παρόμοιες εμπειρίες... Ευχαριστώ
    καλό θα ήταν να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη από ειδικό.
    το xanax είναι από όσο θυμάμαι αγχολυτικό.
    όταν το έπαιρνα μου φαινόταν μια χαρά.
    έκανε δουλειά δλδ.
    παρενέργειες δν θυμάμαι.
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    29
    καλημερα, εμενα μου εδωσε ο γιατρος μου zanax του 1 mg τρεις φορες την ημερα πρωι μεσημερι και βραδυ και δεν εχω καταλάβει τπτ.ειμαι μια χαρα απο πλευρας αγχους, δεν εχω εντονες ταχυπαλμίες και λοιπα ουτε παρενεργειες, ακομα και να οδηγω μπορω κανονικα αλλα δεν μπορω να ξερω τι μπορει να κανει σε σενα..... γενικα ομως ειμαι σε καταθλιψη ηπιας μορφης ( οχι δηλαδη να μην μπορω και να σηκωθω απο το κρεββατι ) και αυτο για 3 χρονια περιπου. τι να πει κανεις με τοσα προβληματα που εχει ο κοσμος...

Similar Threads

  1. xanax zolotrin υποτροπη μετα απο 5 μηνες
    By quorhon in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-10-2010, 03:22
  2. Σας εκλιπαρω αν ξερετε....
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-2010, 04:50
  3. ξερετε τι ειναι το αστροκυτωμα εγκεφαλου;
    By boubourina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 18-09-2009, 17:02
  4. hsp συνδρομο το ξερετε?
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 26-05-2009, 17:52
  5. ξερετε κανενα καλο ψυχιατρο?
    By ΝΙΚΗΝΙΚΗ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 06-03-2008, 09:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •