Απωλεια βαρους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117

    Απωλεια βαρους

    Να ρωτησω παιδες εκτος ολων των αλλων συμπτωματων πονοκεφαλους υπερενταση αυπνιες ζαλαδες ατονια και τετοια που λεμε
    ειναι λογικη μια απωλεια βαρους 3 κιλων κοντα και αυτη ?
    η θα επρεπε να περνω κιλα αν ηταν ψυχολογικο ολο αυτο

  2. #2
    3 κιλα καταρχην δεν συνιστουν μια σημαντικη απωλεια η προσληψη βαρους ...
    οι αυπνιες , η ατονια αν ειναι συνεχεις για ενα σχετικο διστημα θα μπορουσαν να δικαιολογουν μια ανορεξια επισης ....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    κλησπερα πανο για μενα ειναι απωλεια 3 κιλα ενω δεν τα περνω και ευκολα και οτι τα εχασα τοσο ευκολα γιαυτο το λεω...

  4. #4
    τι παιρνεις σαν φαρμακα και τι βαρος ειναι το κανονικο σου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    δεν περνω κανενα φαρμακο.... τωρα επερνα κατ για τιζ ζαλαδες αλλα τα σταματησα...
    τα κιλα μου ηταν 73
    τωρα εχω παει 69-70

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    τρως όσο έτρωγες και χάνεις? ή έχεις ελαττώσει το φαί?( αυτό μπορεί να συμβαίνει και να μην το έχεις πάρει χαμπάρι, ειδικά αν έχεις άλλα να σε απασχολουν). λίγα είναι από την άποψη ότι μπορεί να είναι απλά υγρά που έχεις χάσει και να τα ξαναπάρεις άμεσα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    νομιζω οχι δεν τρωω οπως ετρωγα γιατι φουσκωνω και με το παραμικρο τωρα και φοβαμαι να τρωω πολυ οποως ετρωγα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εμένα μου φαίνεται λογικό να φουσκώνεις με τόσο άγχος που έχεις και να μην μπορείς να φας αρκετά. άρα ο λόγος που έχασες κιλά είναι επειδή έχεις μειώσει το φαί.... άρα μην αγχώνεσαι και γι αυτό!

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    94
    ντολτσε βιτα 21, η απώλεια ή η πρόσληψη βάρους είναι μερος της συμπτωματολογιας του αγχους , κατά περίπτωση..
    άλλοι \"μπουκώνουν\" από το πρόβλημα και δεν μπορούν να φανε και άλλοι καταφευγουν στο ψυγειο
    εγω είχα χάσει περίπου δέκα κιλά όταν μου πρωτοπαρουσιάστηκε η νευρωση γιατί δεν μπορούσα να φάω..με επιανε αναγουλα ή απλώς δεν είχα όρεξη με τοσο αγχος ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    και εγω αυτο σκεφτκα οτι θα ναι απο το αγχος αλλα δεν περνω και ευκολα κιλα εγω και ενω πηρα καποια κιλα λογο στρατου και διαφρορων αλλον καταστασεων ηρθε τωρα και το εντονο αγχος και χανω κιλα... αντι να μεινω σταθερος... και δεν ειναι οτι καλυτερο ... το κακο ειναι οτι το χω συνδυασει οτι αμα φαω πολυ θα σκασω και δεν θα μπορω να αναπνευσω..
    επειδη με ειχε πιασει καμια διο φορε ενα πραγμα σαν τουμπανιασμα... και δεν μπορουσα να παρω ανασα...
    και φοβαμαι να πολυ τρωωω πολυ ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    τα ιδια ειχα παθει τις πρωτες μερες τον κρισεων.θυμαμαι μεσα σε τρεις μερες το μονο που προσπαθησα να φαω ειναι ενα κρουασαν το οποιο βαζοντας την πρωτη μπουκια στο στομα μου την εφτυσα αμεσως.εχασα 5 κιλα σε 3 μερες.
    ουτε εγω επαιρνα κιλα ευκολα ασχετα αν τωρα με τα χαπια εχω γινει βοδι.α και τωρα που θυμαμαι δεν μπορουσα καν να καπνισω,νομιζα οτι θα μου κοπει η ανασα,ειμαι πολυ χαζη που δεν το εκμεταλευτηκα τοτε για να το κοψω μια και καλη..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    xexe και εσυ εκει που ηθελες εκανες καταχρησεις.... αν ημουν και εγω λιγο ευσομος δεν θα ειχα προβλξμα να χασω κιλα δεν ειμαι ομως και ειναι μ@@@@α

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    to mono καλο της υποθεσης!σκεφτομαι οτι τι γκρινιαζεις καημενη?θα χασεις και κιλα και θα γινεις μοντελακι αμα σε ξαναπιασουυν οι κρισεις.
    τοτε φυσικα επειδη ημουν σαμιαμιδι δεν το σκεφτομουν τωρα ομως..χεχε!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    εμ τωρα ειναι το θεμα.. χεχεχε... οταν λες βοδι πολυ? η μικρο νεογγενητο. ?
    εντωμεταξυ σκεφγτομαι παιζει κανα ρολο η πιεση στα κιλα και στις ζαλαδες? εγω κανονικα εχω πιεση 13 με 8 κοντα αλλαεσ βγαζει 135 και 8 αλλεσ 125 και 7-8 και δεν ξερω ποια ειναι ι φυσιολογικη πιεση κιολας χαχαχα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    νεογεννητο μολις 51 κιλα(τωρα πια!!)..
    η πιεση σχετιζεται με το βαροςαπ\'οσο ξερω.οι πιο υπερβαροι ανθρωποι εχουν μεγαλυτερη πιεση!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •