Σχέσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Σχέσεις

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807

    Σχέσεις

    Ήθελα να ρωτησω ειναι κανεις εδω περα που εχει κανει
    σχεση με κοπελα ;
    Τι προβληματα προεκυψαν και πως τα αντιμετωπισατε ;
    Ποια ηταν η αντιμετωπιση απο τους γονεις της κοπελας οταν
    εμαθαν για το προβλημα ;
    Εχει κανει κανεις σχεση με κοπελα που ειναι και η ιδια ψυχωτικη;
    Τι προβληματα ειχατε τοτε ;
    Τελος , ειναι καμια που ενδιαφερετε για σχεση ; :-)

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    γιατι δεν λες τις δικες σου σκεψεις και ρωτας αλλους?
    προβληματα ειχαν και θα εχουν απαντες, αυτο δεν νομιζω ομως να σε βοηθησει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Εγω πάντως αποφεύγω να κάνω σχέση με κοπέλα γιατί σκέφτομαι οτι δεν θα δεχτεί το πρόβλημα μου και θα με χαρακτηρίσει ως ψυχάκια ή τρελλό.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    22
    Μην βάζεις ταμπέλα στον εαυτό σου με μόνη λέξη την νόσο σου!
    Πρώτα έσυ πρέπει να πιστείς πως εκτός από πάσχοντας είσαι και πολλά άλλα...
    Αν αρχίσεις να προσθέτεις στην ταμπέλα σου ( αν και δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες) και άλλα στοιχεία του χαρακτήρα σου, να είσαι σίγουρος πως και οι άλλοι θα δουν την ολοκληρωμένη προσωπικότητα σου...και δεν θα απομονώσουν αυτο το κομμάτι του εαυτού σου.
    Δεν σου λέω να το αποκρύψεις ή να το αγνοήσεις, αλλά μάθε πως δεν είσαι μόνο αυτό.
    Δες το εσύ...και δειξτο και στους άλλους

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by mihalis
    Εγω πάντως αποφεύγω να κάνω σχέση με κοπέλα γιατί σκέφτομαι οτι δεν θα δεχτεί το πρόβλημα μου και θα με χαρακτηρίσει ως ψυχάκια ή τρελλό.
    οχι βρε παιδια...αν εινια δυνατον...αυτα ειναι προβληματα που με φαρμακευτικη αγωγη ελεγχονται....

    και εννοειτε πωσ επειδη εχουμε καποια ψυχικη ασθενια..ημαστε καταδικασμενοι να ζουμε μονοι..

    οχι βεβαια..

    ειναι πολυ δυσκολο νατο πεισ βεβαια σε καποιον και να σε δεχτει διπλα του χωρισ δυσταγμο...

    κι εγω ειχα αναστολεσ σχετικα με το ποτε επρεπε να το πω στον αλλον...πωσ ημουν καταθληπτικη..

    σιγουρα..δεν το ελεγα στο 1το ραντεβου...τον προιδεαζα ομωσ..λεγοντασ πωσ...ειμαιπαραξενο ατομο κατ αρχασ..υπερευαισθητο δυστυχοσ..και πωσ πολυ συχνα...νιωθω λυπημενη...

    υστερα απο λιγο καιρο..αναλογα και με το δεσιμο μου με το αλλον...του το ελεγα μια και ειχε καθε δικαιωμα να το γνωριζει ...αν δεν το γνωριζε..δεν θα μπορουσε στην πραγματικοτητα να με γνωρισει....

    να προσπαθητε να προσεγγιζετε ατομα...και ειδικα υγιει ατομα...για σχεση... απλωσ μην φερνετε το προβλημα φατσα καρτα απο το πρωτο λεπτο....μερα...εβδομαδα...

    αλλα σιγα σιγα... ααφηστε τουσ να γνωρισουν πρωτα εσασ και μετα απλωσ αναφερετε τουσ πωσ υπαρχει και αυτο το προβλημα υγειασ..που σασ ταλαιπωρει αλλα το αντιμετοπιζετε με γιατρο και φαρμακευτικη αγωγη...οπωσ θα εκανε κι ενασ καρδιοπαθησ....

    αν δωσετε λιγο χρονο στουσ αλλουσ να δεθουν μαζι σασ....και το μαθουν τοτε(προσοχη..μην περασουν και μηηηνεσσσ) ..θα εχουν το δικαιωμα να διαλεξουν με βαση του τι νιωθουν και του κατα ποσο ειναι νορμαλ ατομα...και οχι προκατελειμενοι βλακεσ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by libpa
    Εγώ θα θελα να κάνω σχέση, αλλά αφού δεν θέλω σεξ είναι λίγο δύσκολο. Γιατί κρίνο το αποπαίρνεις το παιδί; Εγώ πιστεύω πως το καλύτερο είναι να κάνουν δύο ψυχωτικοί σχέση για να καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον. Μιχάλη δεν είσαι τρελός. Δεν είναι ωραία λέξη αυτή. Μπορείς όμως αν επιμένεις να κάνεις σχέση με κάποια ψυχωτική, από δω ή από αλλού.
    καταλαβαινω απολυτα αυτο το ο ομοιοπαθησ μπορει να με καταλαβει..

    ναι και συμφωνω..αλλα 1τον..ο ενασ θα στηριζει τον αλλον..και αν περνανε περιοδο κρισησ ποιοσ θα στηριξει ποιον?....απλα θα βουλιαζουν μαζι...

    και 2ρον.. οπωσ και να το κανουμε...ημαστε ατομα με συναισθηση τησ καταστασησ μασ...και ξερουμε πωσ ειναι λιγο δυσκολο απο ηθικησ πλευρασ. 2 ατομα με ψυχωση..να κανουν παιδακια...οσο και αν το θελουν..διοτει .. ετσι υπαρχει σαφωσ μεγαλητερη πειθανοτητα να παρουσιαστει και στα παιδακια...

    και ξερω πωσ οποιοσδηπωτε ειχε μια στηχειοδη αγαπη για τα παιδια...αυτο θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα ηθελε να συμβει...

    στην τελικη τα υγιει ατομα( πιο υγιει απο εμασ τουλαχιστον)και το πιο υγειεσ γενικο περιβαλλον μπορει να βελτιωσει παρα πολυ την κατασταση μασ...

    εξακριβωμενο...

    αν και ξερετε...ο ερωτασ ειναι στην τελικη τελικη ..τυφλοσ...

    :):):):)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by libpa

    Γιατί κρίνο το αποπαίρνεις το παιδί; Εγώ πιστεύω πως το καλύτερο είναι να κάνουν δύο ψυχωτικοί σχέση για να καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον.

    δεν αποπαιρνω κανενα,
    αλλα δεν ταμπελοποιω και κανενα.

    Η αποψη σου νομιζω εχει κενα,
    κανενας δεν μπορει να κανει σχεση με ενα ανθρωπο,
    απλα και μονο γιατι θα βρεθει ΕΝΑ κοινο σημειο.
    Επιπλεον αν σε μια σχεση υπαρχει καποιος με προβλημα στην διαχειριση των συναισθηματων, χρειαζεται ενα χερι βοηθειας και οχι μια απο τα ιδια.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θεωρεις δηλαδη οτι δυο ατομα μπορουν να κανουν μια πετυχημενη σχεση βασιζομενοι μονο σε ενα κοινο αξονα?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μαστα....
    για ποσες μερες- μηνες - χρονια,
    νομιζεις οτι μπορουν να ψυριζουν τα της αρρωστιας τους??

    Και ποσο μιζερο αυτο μπορει να γινει,
    οταν η μονιμη και ανακυκλωσιμη συζητηση ειναι αυτη και μονο αυτη?


    Μην αφηνεις την ανασφαλεια σου να σε καταβαλει,
    και αν μπλεξεις με ανθρωπο που δεν σε καταλαβαινει,
    δεν φταις εσυ και η αρρωστια σου αλλα η ξεροκεφαλια του.
    Οποτε και καλα να ησουν, θα ειχες αλλου προβλημα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •