Καλος ψυχολόγος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    2

    Καλος ψυχολόγος?

    Γεια σας,
    εδώ και 2 μήνες ψάχνω για ψυχολόγο αλλά ακόμα περιμένω.
    Ξέρετε κάποιο καλό ψυχολόγο να μου προτείνετε?
    Σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Polydefkes,
    καλώς ήλθες στο e-psychology.gr

    Να σε ρωτήσω τι εννοείς όταν λες ότι ψάχνεις 2 μήνες ψυχολόγο και ότι ακόμη περιμένεις?
    Εννοείς μήπως ότι έχεις κλείσει κάποιο ραντεβού (ενδεχομένως σε κάποιο ΚΨΥ) και είσαι σε λίστα αναμονής?

    Αν θέλεις πες μου σε ποια πόλη κατοικείς/ψάχνεις για να δω αν μπορώ να σου προτείνω κάποιο συνάδελφο.
    Θα ήταν επίσης πολύ βοηθητικό εάν μας έλεγες και δυο λόγια σχετικά με αυτό που σου συμβαίνει ώστε να μπορέσω να σε κατευθύνω ακόμη πιο συγκεκριμένα.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    2
    Αγαπητέ dodoni,
    σ\'ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    είμαι σε λίστα αναμονής σε ένα ψυχολόγο. ʼν ακυρωθεί ένα ραντεβού τότε θα πάρω προτεραιότητα. Γι\'αυτό λέω οτι περιμένω 2 μήνες.

    Μένω Αθήνα στην περιοχή Αμπελοκήπων. Αν μπορούσες να μου προτείνεις κάποιο καλό ψυχολόγο θα σου ήμουν ευγνώμων.

    Η κατάσταση μου έχει ως εξής:
    αισθάνομαι μια απάθεια για όλα, κάτι σαν βαρεμάρα, δεν έχω όρεξη για τίποτα, κούραση, σύγχηση. Μερικές φορές αισθάνομαι το σώμα μου πολύ βαρύ επάνω μου, κάτι σαν πλάκωμα.
    Ενώ παλιότερα είχα όρεξη να κάνω πολλά πράγματα, να διαβάσω βιβλία, να γνωρίσω φίλους, να ταξιδέψω τώρα δεν έχω όρεξη για τίποτα. Νιώθω σαν η φλόγα που είχα μέσα μου κάποτε να έχει σβήσει τώρα. Είμαι σε αυτή τη φάση εδώ κι ένα χρόνο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    166
    POLY KALH DOULEIA kanoun sto kentro psixikis ygeias efivon kai neon sto geniko kratiko...einai sto metro katexaki...dokimase to.

  5. #5
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Πολυδεύκη,
    θα σου στείλω με prive μήνυμα μια λίστα με 2-3 συναδέλφους από Αθήνα του οποίους εκτιμώ βαθιά για το έργο τους και την επιστημονικότητα τους.

    Σπύρο, θερμή παράκληση, στο φόρουμ αυτό, χρησιμοποιούμε ελληνικούς χαρκατήρες.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Αν θες ρίξε μια ματιά εδώ http://www.psy.gr . Είναι το επίσημο site του \"Πανελλήνιου Ψυχολογικού Συλλόγου\".

    και εδώ
    e-psychology.gr/psychologoi-online.html

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •