XANAX 2MG ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    XANAX 2MG ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟΣ

    Γεια σας,ήθελα να ρωτήσω, κάνω χρήση xanax σύνολο 2mg την εβδομάδα (το τηρώ ευλαβικά),πέρνω 2 βραδυές την εβδομάδα από 1mg γιατί με βοηθάει στον ύπνο να κοιμάμαι σερί,αλλίως κοιμάμαι πλέον 5-6 ωρες σερι ευτυχώς (παλιότερα ξυπνόυσα μετά από κανα 2ωρο ύπνο με ταχυπαλμίες και κοιμωμουν σπαστα),μετά το 5ωρο-6ωρο ξυπνάω κ δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθώ,τη παλεύω και με τις 5-6 ώρες υπνο σερί αλλά βλέπω ότι αποδίδω λιγότερο στη δουλειά,τις 2 συγκεκριμένες βραδυές που το πέρνω (κυριακή και τετάρτη βράδυ) το κάνω γιατί δευτέρες και πέμπτες είναι φορτομένες μέρες

    υπάρχει πρόβλημα εξάρτησης αν συνεχιστεί αυτή η χρήση μακροχρόνια?(παθολόγος μου έχει πει ότι είναι ελάχιστη δόση και δε τρέχει,αλλά να μη το αυξήσω)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    τζιμη εγω τα περνω σχεδον 3 χρονια κ εχο παθει κ εξαρτηση.παιρνω 0,5 την ημερα!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    απο τη συντομη 3μηνη εμπιρεια μου αποκλειεται να παθεις εξαρτηση αυτη βεβαια εινια η γνωμη μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Εγώ την τελευταία φορά ρώτησα τον γιατρό μου τι θα κάνω με το τραχεν που το πίνω μήνες τώρα καθημερινά και ολοκληρο.Μου είπε μην φοβάσαι.Ναι λέω αλλά στις οδηγίες γράφει μέχρι 2 μήνες.Αυτά μου λέει είναι για να πηγαίνετε στον γιατρό.Αντε βγάλε συμπέρασμα.Εγώ θα έχω εθιστεί ανεπανόρθωτα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    εγω νομιζω πως οι γιατροι δινουν ηρεμιστικα για να πηγαινουμε συνεχια δεν εξηγειται αλιως,,,,,

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    ρε παιδια μην φερνουμε την καταστροφη ηρεμα...σιγουρα οι γιατροι θελουνε πελατεια αλλα θελουνε και υστεροφημια...πρεπει να δεις αποτελεσμα για να του στειλεις και πελατες αμα σε κανει ζομπι δεν θα τον προτεινεισ σε κανενα...οπτε επιλεγουμε με μεγαλη προσοχη και σιγουρα κατοπιν συστασεων το γιατρο μας και ειμαστε αισιοδοξοι

  7. #7
    έχω δοκιμάσει χίλια δυο,βαλεριάνα,χαμομήλια,βα� �εριάνα σκευάσματα,αλλά τπτ,το είχα αφήσει σαν τελευταία επιλογή,σκέφτομαι να το ελαττώσω τουλάχιστον και να χρησιμοποιώ 1mg τη βδομάδα 0,5mg τη κάθε φορά.
    Τώρα και 3 βδομάδες που κάνω αυτή τη χρήση βέβαια δεν έχω δει το παραμικρό σημάδι εξάρτησης αλλά είναι λίγος ο χρόνος για να το πω με σιγουριά,άμα συνεχιστεί αυτό για κανένα χρόνο θα είναι το ίδιο...?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    εγω παντως προσπαθω να το κοψωκ δεν γινεται τιποτα.απο την αλλη σκεφτομαι να παω σε καπιο αλλο γιατρο dr πχ κ να με πει τι θα κανω.ξερω ομως πως παλι θα με πει να παρω αντι καταθλιπτικο κ ξερω πωσς μετα θα εξαρτωμε κ απο το αντικαταθλιπτικο....θελω να ζησω σαν φυσιολογικος ανθρωποσ δεν αντεχω τις εξαρτησεισ.εχω καταστραφει ουτε παιδι δεν θα μπορεσω να κανω ποτεβλεπω φιλες κ φιλους που ειναι μια χαρα κ λεω γιατι σε μενα αυτο το πραμα σε τι εφταιξα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    τζιμη εχεισ παει σε αλλο γιατρο να σου προτεινει καπιο αντικαταθλιπτικο κ σιγα σιγα να διακοψεις το χαναχ?πεσ μου την εμπειρια σου με τον γιατρο.κανατε ψυχοθεραπεια?εγω εκανα κ δεν ειδα αποτελεσμα αλλα ελεγα πχ πως ειμαι ευτθχισμενη με την ζωη μου κ με ελεγε οχι δεν εισαι κ αλλα πολλα .συνενοηση μηδεν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    κοστα εσυ χαναχ παιρνεις?η κ καπιο αντικαταθλιπτικο μαζι.ειδεσ καπια διαφορα απο το αντικαταθλιπτικο?να ξεκινησω κ εγω αμα ειναι μπασ κ κοψω το χαναχ

  11. #11
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=5251

    polina δες εδώ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    nai polina mou xekinisa me xanax kai cipralex taytoxrona mexri na me piasei to cipralex.xanax eperna 3mines..to ekopsa paneykola.imouna se apisteyta xalia pernw twra 5 mines cipralex kai exw ftasei sto 95% tou eimai teleios..boreis na deis t apelpismena mou prwta post...den koimomouna etrema eswterika zalizomouna kai alla polla ta farmaka gia mena me swsane.an borei kapios na min ta parei kalws.alla egw lew makari na ta eixa parei pio nwris prin xeiroterepsw....twra elpizw kai thelw na ta kopsw eidwmen...oti allo theleis edw i u2u

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    kosta palia eixa paei se ena cyxiatro poy me edvse sipralex k xanax...me to poy to pira tin proti mera enivtha les k imoyn aloy.anagoyles emetoi to mialo moy aloy etrema pathaina panikoyw den mporoysa na perpathso apti zali k oyte kan mexri to periptero.fobithika poli k to stamathsa.den xero alla gia arxi moy edose na pairnv 30mg to brady prin koimitho k 3 xanax ton 0,5.thelo na pao se allo giatro na moy pei ti tha kano fobamai poli omos ta antikatathliptika moy exei dimioyrgithi fobia apo kini tin mera poy kontepsa na pethano mexri k toys syggeneis ekino to bradi anhshxhsa toso poli.itan efialtiki nyxta k meta mera giati den eklisa mati olo to brady.mipos exis eimail?na soy kano prosklhsh sto msn giati den xero na xrisimopio ta prosopika minimata

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    [email protected] steile mou edw to msn sou kai se kanw egw

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    entaxi soy stelno tora

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •