Δεν μπορώ άλλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Δεν μπορώ άλλο

    Γειά σας,

    Γράφω αυτό το μήνυμα γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Από φιλίες αποδείχθηκαν όλοι σκάρτοι, από σχέση τα ίδια, ειλικρινά πιστεύω ότι επειδή είμαι καλή με εκμεταλλεύονται, σκέφτομαι να γίνω κακιά. Ακούω συνεχώς να με λένε μπάζο ενώ δεν βρίσκω κάτι αρνητικό στην εμφάνισή μου, και μου λένε κάποιοι ότι το λένε από κόμπλεξ. Βέβαια έχω και κάποια κιλά και ίσως αυτό να φταίει, αλλά υπήρξα και αδύνατη. Anyway, έχω και το στίγμα της ψυχωσικής συνδρομής, πολύ δύσκολο να αποκτήσω φίλους πραγματικούς που να ξέρουν το πρόβλημά μου, αναρωτιέμαι αν μπορώ να γνωρίσω από δω...Επίσης πιστεύω ότι θα μείνω για πάντα μόνη μου γιατί ποιός θα θέλει να με παντρευτεί με αυτά τα "προσόντα"; Είμαι χάλια κάθε μέρα, δεν ξέρω τι να κάνω και συνεχώς αγχώνομαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Lipba,

    περα απο το τί λενε οι αλλοι, εσυ θα θελες να αλλαξεις κατι σε σενα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Όχι δεν θα ήθελα να αλλάξω κάτι σε μένα πέρα από την αρρώστεια που και πάλι θα ήθελα να με δέχονται και με την αρρώστεια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Φρόντισε την υγεία σου κορίτσι μου και όλα θα έλθουν στην ώρα τους.Το σημαντικότερο είναι να είμαστε καλά μακάρι να το καταλάβαινα όταν πίεζα τον εαυτό μου και τα θέλω μου τι θα μπορούσα να πάθω.Κατάθλιψη; ήταν άγνωστη λέξη για μένα τώρα έχω ξαχάσει πως είναι να ζεις χωρίς φάρμακα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Ειναι λογικο να θελες να μην ειχες καμια αρρωστεια οπως και να θες να σε δεχτουν με αυτην. Νομιζω πως κ εγω αυτο θα θελα.

    Απο την αλλη ομως λες πως νιωθεις αγχος. Γιατι αυτο? Το εχεις εντοπισει?

    Γραφεις επισης, πως οτι αρνητικο σου λενε, το κανουν απο κομπλεξ, μιας και που δεν εχεις κατι το αρνητικο πανω σου. Το να σου πουν λοιπον κατι, οπως πχ. οτι εχεις καποια κιλα παραπανω, ειναι επειδη ολοι εχουν κομπλεξ με το βαρος? Εχεις σκεφτει οτι καποιοι μπορει να ενδιαφερονται για σενα κ γι αυτο να στο λενε?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Sofia
    Ειναι λογικο να θελες να μην ειχες καμια αρρωστεια οπως και να θες να σε δεχτουν με αυτην. Νομιζω πως κ εγω αυτο θα θελα.

    Απο την αλλη ομως λες πως νιωθεις αγχος. Γιατι αυτο? Το εχεις εντοπισει?

    Γραφεις επισης, πως οτι αρνητικο σου λενε, το κανουν απο κομπλεξ, μιας και που δεν εχεις κατι το αρνητικο πανω σου. Το να σου πουν λοιπον κατι, οπως πχ. οτι εχεις καποια κιλα παραπανω, ειναι επειδη ολοι εχουν κομπλεξ με το βαρος? Εχεις σκεφτει οτι καποιοι μπορει να ενδιαφερονται για σενα κ γι αυτο να στο λενε?
    Το άγχος εξήγησα γιατί είναι γιατί είμαι χάλια ψυχολογικά, ίσως από αυτό έπαθα το ψσ, γιατί δεν το είχα αντιμετωπίσει από παλιά. Δεν μου λένε για τα κιλά. Μιλάω γι\'αυτούς που με λένε μπάζο και καραμπάζο, χωρίς αυτό να στέκει, γιατί τουλάχιστον πιστεύω αν δεν είμαι όμορφη, είμαι μία φυσιολογική κοπέλα. Εξάλλου υπάρχουν και κάποιοι που με λένε κούκλα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    παντα θα υπαρχουν διαφοροι εκει εξω..καλοπροαιρετοι.. κακοπροαιρετοι και κομπλεξικοι ακομα... εμεις ομως δινουμε αξια και βαρος στα σχολια που ακουμε λιμπα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    libpa εχεις u2u

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    libpa παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα αισθανονται καλυτερα με το να μας κανουν χαλια, γιατι εχουν αυτη την κακοηθεια στη ζωη τους που μονο ετσι νοιωθουν καποιοι.

    Μην δινεις σημασια σε τετοια σχολια, φροντισε τον εαυτο σου, και αυτη θα ειναι η καλυτερη σου εκδικηση.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Σ\'ευχαριστώ Mariah.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Καλημέρα :) libpa, έχεις U2U

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •