SEROPRAM ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21

    SEROPRAM ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ

    ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΝ ΑΚΙ ΕΧΩ ΑΠΟΔΗΞΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΒΟΗΘΑΕΙ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΝΩ SEROPRAM.ΥΠΑΡΧΕΙΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    εγω κανω θεραπεια με αλλο φαρμακο αλλα της ιδιας οικογενειας εννοειται πως την αρχη θα εχει καποιες παρενεργειες τις οποιες αμεσως θα πρεπει να αναφερεις στο γιατρο για να σου εξηγει και να σου φευγει καθε ανησυχια......συνηθως τις πρωτες 2-3 βδομαδες...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    παιδια επειδη κ εγω θα αρχισω να περνω αντικαθλιπτικα αλλα φοβαμαι παρα πολυ να τα παρω εξαιτιας των παρενεργιων θα ηθελα να σας ρωτησω αν καπιος που παιρνει μπορει κανονικα να συνεχισει τις δραστηριοτητες του...πχ να πηγαινει στην δουλια,για ποτο,να κανει γυμναστικη κ αλλα η θα πρεπει να κλειστει μεσα μεχρι να περασουν τα συμπτωματα κ οι παρενεργιες.αν παρω πχ την πρωτη μερα αντικαταθλιπτικο κ εχω σαν παρενεργια την αναγουλα η την ζαλη πως θα παω στη δουλια μου.φοβαμαι παρα πολυ μην κλειστω σπιτι κ γινω χειροτερα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αν μιλάμε για το σεροπράμ νομίζω επειδή το έχω πάρει παλαιότερα ότι δεν έχει παρενέργειες.Τουλάχιστον εγώ έχω πάρει τα τελευταία χρόνια λαντόσ, σεροπράμ και τώρα εφφεξόρ δεν είχα ποτέ παρενέργειες.Μόνο το ρεμερόν δημιουργεί και το μινιτράν για 15-20 μέρες μουδιάσμένα ακρα λίγο τρεμούλα αλλά πολύ αποτελεσματικό.Το ρεμερόν μισο ήπια και δεν το έβαλα ξανά στο στόμα μου έγινα ζόμπι.Ειδικά για το λαντός πιστεύω είναι το πιο κινήσιμο.να κλειστείς στο σπίτι γιατί; αυτά θα σε βοηθήσουν να βγείς απο το σπίτι.Τα τρία πρώτα δεν δημιουργούν εθισμό.Επίσης εαν δεν εχεις παρενέργειες η γυμναστική θα σε βοηθήσει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    ευχαριστω γιωτα για την απαντηση αλλα αν μου δωσει αλλα?δηλαδη το εντακτ η το \\σιπραλεξ ι το σεροχατ|?ολα τα ιδια ειναι?εχτος απο τα 2 τελαιυτεα που ειπες?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    νομίζω και αυτα στην ιδια κατηγορία ανήκουν εχω ακούσει για το σεροχατ αλλά γνωρίζω άτομο που τα πήρε και δεν είχε πρόβλημα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •