ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΣΧΕΣΗ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΖΗΛΙΑ S.O.S.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    2

    ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΣΧΕΣΗ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΖΗΛΙΑ S.O.S.


  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    2
    Πριν απο ενα χρονο τα εφτιαξα με εναν παντρεμενο, 13 χρονια μεγαλυτερο μου. Ειμαι οικονομικα ανεξαρτητη κ αυτος το ίδιο. Δουλευουμε στον ιδιο χωρο. Ηξερα οτι ειναι μια σχεση σεξουαλικη, τον γουσταρα παρα πολυ, κι αυτος εμενα, ηθελα ομως να το ζησω για οσο κρατησει το παθος. Κ απο παθος αλλο τιποτα. Αυτος ολη τη μερα γυρνουσε μαζι μου, σεξ απιστευτο, παθος, ενθουσιασμος και τα μυαλα στα καγκελα... Σιγα σιγα το πραγμα εγινε πιο σοβαρο, ερχοταν καθε μερα σπιτι μου, φυσικα και με τη δικη μου θεληση και μεσα σε 3 μηνες ειχαμε κανονικη σχεση, οσο κανονικη αυτη μπορει να γινει. Χωρισα με το παιδι που τα ειχα 2 χρονια ηδη για να ειμαι διαθεσιμη ολοκληρωτικα, εξαλλου η παλια σχεση ηταν ηδη στα τελειωματα. Πολυ παθος ομως ρε παιδια, δεν ειχα ζησει κατι τοσο δυνατο στη ζωη μου. Δεν περιμενα να χωρισει τη γυναικα του, κι αυτο με πληγωνε παρα πολυ γιατι τον ερωτευομουνα, ωστοσο ημουν αποφασισμενη να το ζησω οσο με ευχαριστει.
    για 8 μηνες περνουσαμε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ. Οταν ηρθε καλοκαιρι, εγω πηγα στην πολη μου(δουλευω σε επαρχεια)στο πατρικο μου, να περασω τισ διακοπες για 2μιση μηνες. Αποχωριστηκαμε με δακρυα, δε χωρισαμε. Μεσα σε 10 μερες ηρθε στην πολη μου, βρηκε δουλεια καλοκαιρινη εκει για να με βλεπει καθε μερα. Στην αρχη το εκτιμησα αλλα μετα εβλεπα οτι ειχε ερθει μονο για να με ελεγχει. Εγω ηθελα να περασω χρονο μακρυα του γιατι δεν αντεχα να ειμαι εξαρτημενη απο αυτον, μια και στην πολη που δουλευω δεν εχω παρα μονο μια γνωστη(γυναικα φυσικα). \"Γιατι πας αθλητισμο, γιατι βγαινεισ με την κολλητη σου, γιατι εχεις αντρες φιλους στο κινητο σου, στο μειλ σου, στο φεϊσμπουκ... Ψαχνεσαι, ψαχνεισ γκομενους κλπ\" ολο το καλοκαιρι με επνιξε με τη ζηλια του και τους καβγαδες του για ψιλου πηδημα. Εγω δεν εκανα τπτ, αντιμετωπιζα ενα οικογενιακο προβλημα υγειας κ αντι να το σεβαστει καθε απογεμα ερχοταν κ απαιτουσε να βγουμε να ειμαστε μαζι μεχρι τα μεσανυχτα. Σημειωτεον η οικογενεια μου δεν ηθελα ποτε να μαθει ο,τιδηποτε. Πλακωθηκαμε στο τελος με αυτον, αυτος τρελαθηκε πηγε να με χτυπησει, η ζηλια τον ειχε θολωσει τελειως. Του ειπα να παει σπιτι του να με αφησει ησυχη και το εκανε. Μετα απο 10 μερες επεστρεψα κ γω κ ημαστε παλι μαζι μες τα μελια και τουσ ερωτες... Μεχρι που μετα απο 2 μηνες η ζηλια του παλι προκαλουσε καβγαδεσ. Εγω δεν εκανα τπτ δεν εδωσα δικαιωμα δεν πηγαινα πουθενα, ηθελα απλα να γεμιζω τα απογευματα μου να ξεφευγω κι αυτος μου απαγορευε να κανω τα παντα. Αποτελεσμα, εγω ολη μερα στο σπτι να τον περιμενω... χωρις λεφτα, γιατι του δανεισα ενα μεγαλο ποσο να πληρωσει καρτα κ δανειο, μια και εχει απιστευτο προβλημα με καζινο, τζογο γενικα... και χωρις κοινωνικο κυκλο φιλες κλπ αφου ολα μου τα ειχε ξεκοψει. Ξαναπλακωθηκαμε, ειδε κατι παλιες παιδικες φωτος μου στο φεϊσμπουκ που οι φιλες μου ειχαν ανεβασει, οχι εγω και εγινε εξαλλος, με εφτυσε κυριολεκτικα με ειπε πουτ...α κι εφυγε. Την επομενη δε μιλησαμε, την παρεπομενη στη δουλεια με εβριζε, με ξανακλωτσησε, απειλουσε να με σκοτωσει, το ιδιο βραδυ ηρθε με κλαμματα να ζητησει συγνωμη. Υπερβολικη ζηλια, δε φανταζομουν οτι αυτος ο ανθρωπος ειχε τετοιο χαρακτηρα. Το τι περασα δε λεγεται.
    Τι να κανω, ειμαι απελπισμενη τον αγαπαω παρα πολυ, αλλα πώς με αγαπαει οταν με απειλει, με βριζει κ με φτυνει, και μετα τα ξεχναει ολα? τωρα χτυπιεται που δεν του δινω αλλη ευκαιρια. Πώς να τον αντιμετωπιζω στη δουλεια? Φοβαμαι κ για τη ζωη μου! Δε λεει να με αφησει ησυχη, παιρνει τηλ συνεχεια, ερχεται κατω απτο σπιτι μου, κλαιει, νευριαζει. Δεν εχω σταματησει να κλαιω 3 μερες τωρα. Σκεφτομαι το χαστουκι που μου εδωσε και το φτυσιμο κ πλανταζω. Δεν ειμαι καμια του δρομου, απλα αγαπησα το λαθος ανθρωπο. Ζηλευει κ τη σκια του... Με εκμεταλλευτηκε τελειως???
    Τι θελει απο μενα αυτος παντρεμενος που δεν προκειται να χωρισει, γιατι ζηλευει τοσο χωρις δικαιωμα, κανει κουμαντο στη ζωη μου και ολο απαιτει???? Θα τον ξεφορτωθω με καποιο τροπο????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Σε εχει χτυπησει, σε εχει βρισει , σε εχει ξεφτιλισει μπροστα σε ολους και στους φιλους σου, εσυ βεβαια δεν εισαι αμοιρη των ευθυνων σου οταν μπλεκεις με παντρεμενο. Να μην εχεις πολλες απαιτησεις.

    Αλλα και μετα απο ολα αυτα εισαι τρελη μαζι του και τον αγαπας πολυ.

    Ε εισαι αξια της μοιρας σου.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    τετε με το μαγικο ραβδακι σε χτυπαω και σου λυνονται ολα τα προβληματα ..... γκλινγ γκλονγκ.γιατι δεν παιρνεις τηλεφωνο την γυναικα του εραστη σου να το συζητησετε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ήξερες πως είναι παντρεμένος.τώρα απλά θέλεις να τον ξεφορτωθείς?ρίξε και μια ματιά στην υπογραφή μου.
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by arktos
    << όταν αγαπάς κάποιον, χρειάζεται να του το δείξεις όταν χάνει τη δύναμη του και την αυτοπεποίθηση του >>
    Arktos, πολύ μου άρεσε η υπογραφή σου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    27
    arktos στην υπογραφή σου νομίζω περιέχεται το μεγάλο νόημα της ΑΛΗΘΙΝΗΣ αγαπης.... :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Βασικα.....ειναι κυκλοθυμικος ο ανθρωπος...σε τετοιο βαθμο που προσωπικα το θεωρω ασθενεια...και μακρια απο τετοιους ανθρωπους...αν τον αγαπας οπως λες πρεπει να τον βοηθησεις....

    για μενα μερικες λυσεις ειναι οι εξης

    1) Αν θελεις να ξεφυγεις, επειδη σου κανει την καρδια κομματια καθε τρεις και λιγο, κανε αυτο που ειπε ο εμπνευστης...ελπιζω να πιασει...

    2) Αν θελεις να ειστε μαζι, πιαστον και συζητηστε για αυτην την υπερβολικη του ζηλια η οποια σας καταστρεφει ολοκληρωτικα και τους 2.

    3) Αυτο ειναι συμβουλη...εφοσον εχει τολμησει και εχει σηκωσει χερι απανω σου, σημαινει οτι ΔΕΝ σε σεβεται...εφοσον τον αφησες να το ξανακανει ΔΕΝ θα σε σεβαστει....και το χειροτερο απειλησε οτι θα σε σκοτωσει....κοπελα μου καλυτερα για σενα να το ληξεις με τον καλυτερο τροπο που μπορεις...

    Αυτο που νιωθετε και οι δυο δεν ειναι αγαπη ειναι ερωτας και μαλιστα αρρωστημενος απο την πλευρα του....η αγαπη βασιζεται στην αλληλοεκτιμηση και στον αλληλοσεβασμο...κατι τετοιο δεν βλεπω να υπαρχει μεταξυ σας επομενως η αγαπη που ζητας δεν νομιζω να καταφερει να χτυπησει ποτε την πορτα σου με αυτον τον ανθρωπο...
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    22
    τα αρρωστημένα πάθη δίνουν νόημα στη ζωήτου
    Ειναι αυτοκαταστροφικος,ειναι φανερο.Το σίγουρο είναι οτι θα σε
    παρασύρει μαζί του στον πάτο,απο καθε άποψη,αν μείνεις στη σχέση
    Κάτσε και σκέψου ποιές ανάγκες σου καλύπτει και μένεις ακόμα εκεί.Γράψε σ ένα χαρτί τα υπέρ και τα κατά και διάβαζέ τα δυνατά
    κάθε μέρα.Και όταν εμπεδώσεις τι πρέπει να κάνεις ,μετά ασχολήσου και λίγο με τον εαυτό σου.Οι επιλογές μας δεν ειναι τυχαίες και το \"γούσταρα μια σεξουαλική σχέση\",αλλά την έκανες
    και την συνέχισες με τον συγκεκριμένο,κάτι δείχνει
    Βρές λοιπόν αυτό το\"κάτι\"και λύσε το,γιατί αν δεν το κάνεις,υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να ξανακάνεις τέτοιου είδους σχέση στο μέλλον.Και μετά θα τα φορτώνεις όλα στην κακή σου τύχη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Φύγε μακριά.Συναισθηματικά βαμπίρ που εξασκούν έλεγχο μέσω του εκφοβισμού για να καλύψουν δικές τους ανασφάλειες.
    Εκτός αν νιώθεις να εξαρτάσαι από αυτόν,ή τον φοβάσαι τόσο,ώστε δεν αποφασίζεις να φύγεις και παραμένεις δέσμια των χειρισμών του.Σε αυτή την περίπτωση,θα πρέπει να ζητήσεις τη βοήθεια κάποιου συλλόγου κακοποιημένων γυναικών,ώστε να σου θέσουν τρόπους διαχείρισης της κατάστασης που αντιμετωπίζεις,και δρόμους διαφυγής από αυτήν.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Φυλάξου και δες ρεαλιστικά το πρόβλημά σου. Θες χρόνο να κλείσεις πληγές αλλά πρώτα να απεξαρτηθείς. Δεν ξέρω πως. Ζήτα βοήθεια. Τίποτα δεν σε κρατά δέσμια. Ούτε πρέπει να ντρέπεσαι γιατί ήταν παντρεμένος. Το ήξερε ο ίδιος καλύτερα.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •