ΧΑΝΑΧ KAI ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΕΡΓΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21

    ΧΑΝΑΧ KAI ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΕΡΓΙΕΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΧΑΝΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ?ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ ΕΧΕΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    δεν πιστευω να σε ηρεμει να σε νυσταζει να σε χαλαρωενει και να το θεωρεις παρενεργειες......εσυ τι νιωθεις??δεν θυμαμαι παντως κατι το ενοχλητικο

  3. #3
    χρήστο έχεις ξεκινήσει να το καταπίνεις και να σου κάνει κάποιες παρενέργειες ή σκέφτεσαι να το ξεκινήσεις και φοβάσαι?σίγουρα το υγιέστερο είναι να μη το έχεις ανάγκη καθόλου και να την παλεύεις με την πάρτη σου,στη περίπτωση τώρα που είναι ανάγκη να το πάρεις με τη σωστή χρήση και με τη καθοδήγηση του γιατρού βοηθάε, εμένα δε μου έχει παρουσιάσει κάποια σοβαρή παρενέργεια,αλλά με τη συχνή μακροχρόνια χρήση προκαλεί εθισμό αυτό ειναι σίγουρο...
    Τώρα αν διαβάσεις τις παρενέργειες από τις οδηγίες χρήσης λέει της παναγιάς τα μάτια μέσα...σε αυτό δεν ξέρω τι να απαντήσω

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    το περνω εδω και 3 ημερες 0,258*3 φορεσ την ημερα,περνω και seropran 1 την ημερα αλλα ειμαι χειροτερα.αντι να λιγοστεψει το αγχοσ εχει αυξιθει, ασε που κοιμαμαι με τισ ωρες

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    και μου εχουνε ξαναερθει οι ζαλαδεσ,σα ζομπι νιοθω ωρεσ ωρεσ

  6. #6
    Οι πολλές ώρες ύπνου, ίσως να ειναι μια φυσιολογική απορρύθμιση του οργανισμού, αν αυτός ήταν παρθένος. Προσωπικά εμένα μου έτυχε το αντίθετο, όταν τα είχα ξεκινήσει κοιμόμουν 1-2 ώρες την ημέρα... και αυτό διήρκησε 5-6 ημέρες!!! Το περίεργο ήταν πως δεν ένιωθα πτώμα και ούτε είχα εξωτερικές ή εσωτερικές αλλαγές απ\'την έλλειψη του ύπνου.
    Το αντιμετώπισα με την λήψη ενός ακόμη φαρμάκου που βοήθησε τον φυσικό ύπνο. Μην ανησυχείς πάντως. Η αρχή με τα φάρμακα συνήθως είναι αρκετά δύσκολη μέχρι να τα συνηθίσει ο οργανισμός σου. Δώσε λιγάκι χρόνο μέχρι να τα δεχθέι ο οργανισμός και να δείξουν τα αποτελέσματα τους. Συνήθως αυτό συνεπάγεται γύρω στις 2-3 εβδομάδες μέχρι να δεις ουσιαστικά αποτελεσματα.
    Συμβουλέψου τον γιατρό σου κι αυτός θα μπορέσει να σε βοηθήσει ή να σε συμβουλέψει στη περίπτωση σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    min anisyxeis upomoni mexri na drasei to seropram kai gw stin arxi xalia imouna....

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    περνατε και εσεισ την ιδια αγωγη?xanax 0,25*e kai seropram των 20 ενα την ημερα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    egw xanax kai cipralex to 20 paromoia katigoria

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    Originally posted by kosto30
    egw xanax kai cipralex to 20 paromoia katigoria
    και εχεισ δει αποτελεσματα κοστο?ειχεσ τιποτα παρενεργιεσ?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    58
    Και εγω περνω entact 20 mg, και μισο χαπακι xanax 0,25, την ημερα οταν ειμαι αγχωμενος, και μετα απο 20 λεπτα ηρεμω. Στην αρχη νυσταζα, αλλα τωρα δεν εχω καμμια παρενεργεια απο το xanx. Απλα μην κανεις καταχρηση, περνωντας πολλες φορες την ημερα για μεγαλο χρονικο διαστημα. Μια λογικη χρηση, βοηθαει, Συζητησε το με τον γιατρο σου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω κ εγω κατι γιατι ο γιατρος μου λειπει διακοπες!

    Πιο παλια μου ειχε πει οταν νιωθω χαλια να περνω ενα xanax! Αλλα τον τελευτεο καιρο δεν τη παλευω! Και θα ηθελα να τα αρχισω κανονικα για λιγο καιρο και δεν ξερω ποσα να περνω τη μερα! Μου εδωσε τα 0.25 αλλα αυτες τις μερες επειδη φοβαμαι να τα παρω επερνα μισο το πρωι και μισο το βραδυ!

    Για ποσο καιρο μπορω να περνω,εσεις που ξερετε? Περναω μια διαταραχη ανχους με ψυχοσωματικους πονους και δισφορια στο θωρακα και ταχικαρδιες μερικες φορες!

    Επισεις καποιος μου ειπε οτι τα xanax επιδινωνουν τη φαση του ανχους.Ισχυει αυτο;;;

    Υπαρχει περιπτωση αυτα τα χαπια να κανουν στον οργανισμο μου κατι αλλο; διλαδη ταχυκαρδιες η το οτιδηποτε;;;
    Εχω ενα κολημα με τα χαπια και αν δεν ειμαι σιγουρη φοβαμαι πολυ οτι κατι κακο θα μου συμβει!

    Οποιος εχει την ευγενικη καλοσυνη να μου απαντησει....Ευχαριστω!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Τo xanax προκαλεί:

    -αλλεργική αντίδραση (δυσκολία στην αναπνοή, πρήξιμο στα χείλη, πρόσωπο ή γλώσσα)
    -κιτρίνισμα στα μάτια ή στο δέρμα
    -έλκη στο στόμα ή το λαιμό
    -εξάνθημα
    -γυναικομαστία ή γαλακτόρροια
    -ψευδαισθήσεις ή σοβαρή σύγχυση ή
    -αλλαγές στην όραση.
    * Άλλες λιγότερο σοβαρές παρενέργειες είναι πιο πιθανό να προκύψουν. Συνεχίστε να παίρνετε αλπραζολάμη και συμβουλευτείτε το γιατρό σας αν έχετε:
    -νωθρότητα, ζάλη ή αστάθεια
    -κατάθλιψη
    -ναυτία, έμετο, διάρροια, ή δυσκοιλιότητα
    -αύξηση ηπατικών ενζύμων
    -δυσκολία στην ούρηση
    -έντονα όνειρα
    -κεφαλαλγία
    -ξηροστομία
    -μειωμένη σεξουαλική ορμή ή
    -αλλαγές στη συμπεριφορά.
    * Άλλες παρενέργειες από τις εδώ αναφερόμενες μπορεί επίσης να προκύψουν. Συμβουλευτείτε το γιατρό σας για κάθε σύμπτωμα που σας φαίνεται ασυνήθιστο ή είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

    http://web4health.info/gr/answers/bio-alpr-sidef.htm

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Μαλιστα...λογικα αυτα θα ειναι καποιες παρενεργειες που προκαλουν τα xanax σε ατομα που τα παιρνουν πολλα χρονια και σε αυξιμενες δοσεις να υποθεσω;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Παιδια εχετε παρει ποτε μισο xanax;

    Δηλαδη αν εχετε το 0.25,και εχετε παρει μισο. Σας πιανει? Δηλαδη σας ηρεμει? Επειδη ειναι μικρη δοση...Ξερει να μου καποιος;

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •