ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1

    ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

    Αγαπάμε τη σκιά ή την φωτεινότητα;;; Κυριαρχεί ο απρόσωπος εαυτός που ως λάδι στη φωτιά λειτουργεί το παρών μέσο επικοινωνίας;;; Ή έχουμε το θάρρος της ταυτότητας στις απόψεις μας;;;

    Οι εξαιρέσεις είναι θεμιτές και απόλυτα δικαιολογημένες...


    Ας γνωριστούμε λοιπόν, κάνοντας την αρχή εγώ:


    http://img231.imageshack.us/img231/9...41038wwsei.jpg
    (Αύγουστος 2007)


    Όνομα: Γιώργος Πολίδης

    Ετών: Γέρος, παππούς. Μπήκα στην προεφηβία της γεροντικής ηλικίας. :(

    Κατοικία: Γερμανία, Aachen

    Σπουδές: Ανωτάτη Πεζοδρομιακή Σχολή του Πανεπιστημίου της Ζωής

    Τομείς Απασχόλησης-Ενδιαφερόντων: Φιλοσοφία, Θεολογία, Ποίηση, Ψυχολογία, Φυσική, Αστροφυσική. Σήμερα: Από τον εσωτερικό θάνατο μου προ τριετίας και ως σήμερα με τίποτε απολύτως.

    Προσωπικός Ιστοχώρος: http://polgt.pblogs.gr/
    Last edited by deleted-member-09-05-2016-2; 30-07-2011 at 21:21.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Αγαπητέ Γιώργο, είναι ιδιαίτερα δύσκολο αυτό που ζητάς. Και κατά την ταπεινή μου άποψη δεν έχει και νόημα να το ζητάς σε ένα φόρουμ υποστήριξης. Ως επί το πλείστον εδω μέλη είναι άνθρωποι που βασανίζονται από κάποιο πρόβλημα και που ίσως να μην "μιλούσαν" ποτέ επώνυμα. Δεν είναι και εύκολο να μιλάς για την ψύχωση που έχεις, για τη σεξουαλική κακοποίηση που υπέστη κάποιος, για τις κρίσεις πανικού, για τη διπολική διαταραχή, όταν ανά πάσα,ο εργοδότης του ας πούμε, τυχαία μπορεί να γίνει μέλος εδώ (και στο οποιοδήποτε φορουμ) και να βρεθούμε όλοι προ εκπλήξεων. Φιλικά πάντα, αυτή είναι η άποψή μου. Α, η ευχή στον Κύριο, μου άρεσε πολυ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    επομένως δεν μπορούμε απλώς να μιλάμε για θάρρος και για το ποιός το διαθέτει, αφου πολλές φορές εδώ δεν αποτυπώνονται απλώς απόψεις αλλά κατι βαθυτερο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    λοιπον κυριε ουτιδανε ο,τινανε οτιδιαλε κ πως σκατα αλλιως λεγεστε ελπιζω να καταλαβαινετε οτι αυτο το θρεντ (ο θεος να το κανει) απλα δεν θα επρεπε να το ειχατε ανοιξει κ ποσο μπορει να επηρεασει ευαισθητους ψυχολογικα ανθρωπους που μπαινουν εδω μεσα, οκ ρε να ποσταρουμε φωτο μας, να γραψουμε κ ολα τα προσωπικα μας στοιχεια κ σιγα δεν τρεχει τιποτα επειδη "η απροσωπη εσωτερικη διασυνδετικη εσωτερικευση συναδει με την ταυτοποιηση συνειδησιακης πληροτητας μεσω της ικανοτητας διαμορφωσης πασιφανους θαρρους συγκεχυμενης μαλακιας" λολ για να γραψω κατι ασυναρτητο σαν αυτα που βλεπω απο σενα, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ οτι αυτο που ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ να κανεις μπορει να ειναι πολυ επιζημιο για παρα πολλα μελη εδω μεσα, ναι η ου ??

    ειλικρινα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως αποζητας εδω μεσα, αλλα μαλλον εχουμε καταλαβει ολοι πολυ καλα, λοιπον για το καλο σου κ το δικο μας δωσε ρε συ τα 20-40 ευρω στα μπαρακια κατω απο το σπιτι σου που ελεγες, να ησυχασεις κ εσυ κ εμεις

    μπαινεις κ ανοιγεις θεματα με τιτλους κ προκαλεις, βριζεις κ μιλας προσβητικα σε αλλα μελη που δεν συμφωνουν με τις κωλοαποψεις σου κ πολυ καλα κανουν, ανοιγεις θεματα που προσκαλεις αλλους να δωσουν προσωπικα τους στοιχεια, αμα δεν εισαι τρολακι με το Τ κεφαλαιο τι εισαι οεο? για να μην βγαλω στη φορα το pm που μου ειχες στειλει...

    σε εχω κανει ηδη report ελπιζω να ακολουθησουν κι αλλοι..

    αμα στοχος σου ειναι αυτος που πολυ καλα ξερουμε, τα κουβαδακια κ σε αλλη παραλια, ειναι κ καλοκαιρι κ ενα ΜΠΑΝακι ποτε δεν ειναι κακο, αντε γιατι αρκετα μαλακιστηκαμε εδω μεσα
    Last edited by Lacrymosa; 30-07-2011 at 22:40.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Η απάντηση προς όλους σας είναι στην δεύτερη παράγραφο του πρώτο ποστ.

  6. #6
    Lacrymosa δεν καταλαβαίνω την επίθεση σου αλλά ούτε θα ασχοληθώ με ανοησίες. Έμαθα να μην ασχολούμε με ανοησίες. Όσο για το πμ που σου έστειλα, δημοσίευσέ το, αν έχεις το θάρρος, που αμφιβάλω πολύ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μου θυμιζει το αλλο ολοιδιο θεμα που ειχε ανοιξει ο seduction, τα ιδια ακριβως εγραφε λολ.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    παιδια δε χρειαζεται να βριζετε ολα τα καινουργια μελη που μας συστηνονται και θελουν να γνωριστουμε καλυτερα. συνηθιζεται εκει εξω να δινουμε και το χερι και να λεμε δυο λογια παραπανω για μας. εδω στο φορουμ βεβαια προσπαθουμε να κρυψουμε τα προσωπικα δεδομενα μας, για να μη βγουν ολα στη φορα και γινουμε ρεζιλι σε γνωστους και λοιπα οτι πασχουμε απο κατι. οσοι θελουν απαντανε, δε σας αναγκαζει κανεις.

    απαντω κι εγω:

    φωτο: υπαρχει στο facebook.
    ονομα: το ξερουν οσοι με εχουν στο msn κι εχουμε πει δυο κουβεντες παραπανω.
    ετων: πανω απο 25 κατω απο 30, αλλα συχνα νιωθω 40 (ειδικα σωματικα) και την αλλη με μυαλο 20χρονου.
    κατοικια: Αθηνα αλλα δε συχναζω κεντρο.
    σπουδες: μεταπτυχιακο στην αλητεια και την αρρωστια.
    τομεις απασχολησης-ενδιαφεροντων: γενικοτερα τεχνη (παλια ζωγραφιζα κι ολας), βιντεοπαιχνιδια, ταχυτητα (αν και δεν εχω διπλωμα οδηγησης και δεν οδηγαω πλεον), βια (την οποια αποφευγω αλλα λατρευω να τη βλεπω), και τελος με τραβαει οτιδηποτε παραξενο/επικινδυνο/παρανομο/απαγορευμενο.
    σημερα: διαδικτυο, μουσικη (σαν μεταλλας ξεκινησα αλλα πλεον ακουω τα παντα), κινηματογραφος (βλεπω επισης τα παντα), υπνος και ξυσιμο μεχρι να ματωσουν τα δαχτυλια μας.

  9. #9
    Quote Originally Posted by ΟΥΤΙΔΑΝΟΣ View Post
    Η απάντηση προς όλους σας είναι στην δεύτερη παράγραφο του πρώτο ποστ.
    η απαντηση σου προς όλους μας είναι συνηθως μια μπούρδα που σου κατεβαίνει χωρίς αρχή μέση και τέλος, κανένα επιχείρημα και καμιά ουσία.
    Από τη μια μπαίνεις και κλαίγεσαι (που ελπίζω και εκτιμώ πως το κάνεις με σκοπό) και από την άλλη ανοίγεις άκυρα θέματα σε μια προσπαθεια σου να προσεγγίσεις άτομα.
    Όλο αυτό δεν θα ήταν διόλου μεμπτό αν έδειχνες πως έχεις ανθρώπινη ανάγκη και όχι γκομενική.
    Εσύ επιλέγεις λοιπόν: ή το παίρνεις αλλιώς ή κάνεις μια τρύπα στο νερό και χάνεις άδικα το χρόνο σου, γιατί αυτό που ψάνχεις εδώ, απλά δεν υπάρχει...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Μου θυμιζει το αλλο ολοιδιο θεμα που ειχε ανοιξει ο seduction, τα ιδια ακριβως εγραφε λολ.....
    και μένα μου μυρίζει αποπλάνηση... :p
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Eίχε ανοίξει παρόμοιο θέμα πριν από κανένα μήνα και κατέληξε σε μεσανατολικό.

    Τέσπα, εγώ παραμένω Άγνωστος, γιατί δεν θέλω να μαθευτούν παραέξω τα προβλήματά μου.
    Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως είμαι 25 χρονών, μένω στο κέντρο της Αθήνας και έχω τελειώσει νυχτερινό τεε.
    Δεν έχω πάει σε καμία σχολή.
    Τα ενδιαφέροντά μου τα γράφει στο προφιτερόλ μου.(τα βασικά τουλάχιστον, γιατί είναι πολλά)
    Υou don't know the power of the darkside...

  12. #12
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    η απαντηση σου προς όλους μας είναι συνηθως μια μπούρδα που σου κατεβαίνει χωρίς αρχή μέση και τέλος, κανένα επιχείρημα και καμιά ουσία.
    Από τη μια μπαίνεις και κλαίγεσαι (που ελπίζω και εκτιμώ πως το κάνεις με σκοπό) και από την άλλη ανοίγεις άκυρα θέματα σε μια προσπαθεια σου να προσεγγίσεις άτομα.
    Όλο αυτό δεν θα ήταν διόλου μεμπτό αν έδειχνες πως έχεις ανθρώπινη ανάγκη και όχι γκομενική.
    Εσύ επιλέγεις λοιπόν: ή το παίρνεις αλλιώς ή κάνεις μια τρύπα στο νερό και χάνεις άδικα το χρόνο σου, γιατί αυτό που ψάνχεις εδώ, απλά δεν υπάρχει...
    Εμφανές είναι πως η ασθένεια σου αλλοιώνει τον χαρακτήρα σου. Όμως δεν θα ασχοληθώ μαζί σου. Πρέπει να δείξεις πως αξίζεις, διαφορετικά θα σε αγνοώ. Αποφάσισε.

  13. #13
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    παιδια δε χρειαζεται να βριζετε ολα τα καινουργια μελη που μας συστηνονται και θελουν να γνωριστουμε καλυτερα. συνηθιζεται εκει εξω να δινουμε και το χερι και να λεμε δυο λογια παραπανω για μας. εδω στο φορουμ βεβαια προσπαθουμε να κρυψουμε τα προσωπικα δεδομενα μας, για να μη βγουν ολα στη φορα και γινουμε ρεζιλι σε γνωστους και λοιπα οτι πασχουμε απο κατι. οσοι θελουν απαντανε, δε σας αναγκαζει κανεις.

    απαντω κι εγω:

    φωτο: υπαρχει στο facebook.
    ονομα: το ξερουν οσοι με εχουν στο msn κι εχουμε πει δυο κουβεντες παραπανω.
    ετων: πανω απο 25 κατω απο 30, αλλα συχνα νιωθω 40 (ειδικα σωματικα) και την αλλη με μυαλο 20χρονου.
    κατοικια: Αθηνα αλλα δε συχναζω κεντρο.
    σπουδες: μεταπτυχιακο στην αλητεια και την αρρωστια.
    τομεις απασχολησης-ενδιαφεροντων: γενικοτερα τεχνη (παλια ζωγραφιζα κι ολας), βιντεοπαιχνιδια, ταχυτητα (αν και δεν εχω διπλωμα οδηγησης και δεν οδηγαω πλεον), βια (την οποια αποφευγω αλλα λατρευω να τη βλεπω), και τελος με τραβαει οτιδηποτε παραξενο/επικινδυνο/παρανομο/απαγορευμενο.
    σημερα: διαδικτυο, μουσικη (σαν μεταλλας ξεκινησα αλλα πλεον ακουω τα παντα), κινηματογραφος (βλεπω επισης τα παντα), υπνος και ξυσιμο μεχρι να ματωσουν τα δαχτυλια μας.
    Έλα μέταλλο... Αφιερωμένο...

    http://www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΟΥΤΙΔΑΝΟΣ View Post
    Lacrymosa δεν καταλαβαίνω την επίθεση σου αλλά ούτε θα ασχοληθώ με ανοησίες. Έμαθα να μην ασχολούμε με ανοησίες. Όσο για το πμ που σου έστειλα, δημοσίευσέ το, αν έχεις το θάρρος, που αμφιβάλω πολύ.
    Το ανοησιες το επιστρεφω κ αμα θες να δεις τι ειναι ανοησια, διαβασε το πρωτο ποστ αυτου του θρεντ κ ελπιζω αμα εχεις λιγο νιονιο να καταλαβεις, οσο για το pm δεν υπαρχει λογος να σκοτιζεσαι κ να μπω στην τακτικη σου, εχει παει ηδη στη διαχειριση κ ελπιζω να λυθει το θεμα.. :)

    δεν καταλαβαινω γιατι ενω πριν λιγο καιρο ειχε ανοιχτει ολοιδιο θρεντ με ολοιδιο σκοπο, ξαναγινεται παλι το ιδιο, ελα μου ντε...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Deep purple αν σου αρέσει θεολογικού περιεχομένου ποίηση θα βρεις ορισμένα, στο ποίημα Αποστολή όπου μία Αποστολή μιλάει για τον ευαγγελιστή Ιωάννη και μία Αποστολή για τον γέροντα Πορφύριο και την καθηγήτρια Βυζαντινής μουσικής Νεκταρία Καρατζά. Ακόμη, το ποίημα Στον Αδερφό έχει θεολογικό περιεχόμενο αλλά και ορισμένα διάσπαρτα έχω ακόμη που μιλούν για την Παναγία κ.ά..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ας γνωριστούμε καλύτερα
    By Seduction in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 96
    Last Post: 12-06-2011, 21:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •