δόντια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: δόντια

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082

    δόντια

    αχ και βαχ.

    έβαλα χτες μια θήκη σε ένα δόντι και νιώθω ότι όλα πήγαν στραβά, ότι έχει χαλάσει η ισορροπία στο στόμα μου, ότι χτυπάνε όλα μου τα δόντια εκει πάνω κτλ κτλ. έχει πέσει απίστευτα η ψυχολογία μου, γιατί σκέφτομαι ή ότι δεν διορθώνεται, ή ότι θα υποστώ απίστευτη ταλαιπωρία μέχρι να διορθωθεί. σας έχει τύχει κάτι ανάλογο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ακούγεται τρομερό...πιστέυω ότι πρέπει να απευθυνθείς σε ψυχίατρο-οδοντίατρο-καθηγητή πανεπιστημίου γι\'αυτό το ζήτημα-ζωής-θανάτου θέμα :P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κλερ παρε ενα τηλεφωνο στον οδοντιατρο να σου το τροχισει λιγακι.παντα μετα απο σφραγισματα και αλλαγες στην οδοντοστοιχεια συμβαινουν τετοια πραγματακια...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11
    Μην ανχώνεσαι καθόλου. Πριν 3 μήνες έβαλα 2 θήκες σε δοντια που ήταν ακριβώς απέναντι το ένα με το άλλο, (στην πάνω και κάτω γνάθο).
    Και μένα τις πρώτες μέρες μου φαινόντουσαν λίγο περίεργα, ειδικά στο δάγκωμα, αλλα δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς καθόλου. Σε μερικές μέρες ούτε καν που θα το σκέφτεσαι. Απλά να τσεκάρεις λίγο το δάγκωμα σου με τον οδοντίατρο αν πιστεύεις ότι δεν είναι το σωστό, ώστε να σου τροχίσει λίγο την θήκη.

    Δεν είναι τίποτα πάντως μην το σκέφτεσαι καθόλου :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ευχαριστώ πολύ παιδιά! απλά επειδή με αυτή την ιστορία έχω ταλαιπωρηθει λίγο αυτό τον καιρό, έχω χάσει την υπομονή μου πια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΘA ΣYNHΘIΣEIΣ. EMENA MOY ΠHPE KANA 3MHNO OΠOTE MH ΦOBAΣAI
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥς ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΥΝΕ ΒΙΩΣΕΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΠΛΟ. ,,,,ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕς ΕΒΔΟΜΑΔΕς Η ΜΗΝΕς ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙς, ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙς ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΡΑΔΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ? ,,,ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΚΑΚΟΤΕΧΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ) ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΑΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ,,, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ,ΜΠΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΟΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΑ (ΝΑ ΨΕΥΔΙΖΕΙς) ΑΝ ΤΑ ΝΕΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ...Η ΓΛΩΣΣΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ . ,,,,,,,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩς ΑΝΗΠΟΦΟΡΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΧΘΕΙς , ΙΣΩς ΝΑ ΖΗΤΑΓΕς ΚΑΝΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟΥΛΙ ???(ΓΙΑ ΤΙς ΠΡΩΤΕς ΒΡΑΔΙΕς )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •